MASAŽE

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119234
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

MASAŽE

Post by Maja » 11 Sep 2011, 16:00

kažu da na našim tabanima postoje tačke za svaki naš organ i da masirajući te tačke utičemo pozitivno na organe. za glavobolju se masira zona iznad nosa tj izmedju obrva, ali redovno, a ne kad glava zaboli.

koliko znate o masažama i koliko ih praktikujete?

koja mirisna ulja, štapiće i svijeće koristiti

opušta li vas ili mislite da je to gubljenje vremena

šta mislite o akupunkturi?

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 16:16

nisu u pitanju tabani nego stopala.
spada u domen alternativne medicine ali izgleda da tu ima nesto.
akupunktura po meni nije vise alternativna medicina nego prava na nauci i sto je najvaznije na iskustvu zasnovana.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7770 times
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by Krokodil Behko » 11 Sep 2011, 16:26

blento59 wrote:nisu u pitanju tabani nego stopala.
I ja mislim tako.. Tabani su samo dio stopala. Nisam siguran ali cini mi se da je tako.
Vjerujem u razne vrste masaza u banjskim uvjetima. Ili u uvjetima,da ih rade
strucno osposobljeni ljudi u zdravstvenim ustanovama. Ovo kazem,posto sam cuo,da nasi privatni masazeri,uglavnom pojma nemaju o tome,sta pacijenta muci i kako mu pomoci..

A za akunpunkturu,nesto sam citucnuo. jako detaljno sa nekim opisima boze sacuvaj.
Jos manje mi je jasno nego na pocetku. Sve sto znam,probodu iglom covjeka,na nekom mjestu,gdje on ne osjeti bol ali mi nije jasno,kako vrh igle utice na lijecenje neke bolesti ili nekih tegoba..
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 16:35

Refleksologija vodi poreklo od drevne veštine pod nazivom kineska terapija zona. Prve tragove pronalazimo u Kini, pre pet hiljada godina, zatim u Egiptu, gde je u jednom grobu, iz 2230. godine pre Hrista, pronađen crtež terapeuta koji masira stopala.



Refleksologija, ili terapija zona, postupak je masaže, stiskanja ili guranja delova stopala (a ponekad se guraju i šaka i uši), sa ciljem postizanja blagotvornog delovanja na ostale delove tela, ili radi poboljšavanja celokupnog zdravlja pojedinca.



Ova metoda lečenja polazi od osnovne postavke, da se refleksne zone čitavog organizma nalaze na dlanovima i na tabanima. Smatra se da životna energija teče određenim putanjama (meridijanima) kroz naše telo, a da su te putanje povezane sa svim organima. Dakle, stimulacijom određenih tačaka na tim putanjama, bilo da se radi iglom ili tretman pritiskom prstiju, mogu da se uklone različite tegobe, tj "blokade" u pravilnom protoku životne energije.

Dlan i stopalo su važne zone
Preteča refleksologije kakvu danas poznajemo je terapija po zonama. Organi svake zone su međusobno povezani, tako npr. poremećaj u radu bubrega može da se odrazi na oko, ili zglob malog prsta je u vezi (reflektovan) sa zglobom kuka.



Budući da se zone završavaju na dlanovima ili stopalima, svaki organ ima svoju tačku na tim mestima. Nervni završeci koji se nalaze na dlanovima ili stopalima, prenose informaciju duž kičmene moždine do mozga i zatim, do pojedinih delova tela. Raspored područja refleksologije na stopalima odražava organizaciju u organizmu u toj meri da su organi desne strane tela zastupljeni u desnom stopalu, a organi leve strane u levom.

Šta se leči terapijom zona?
Terapijom zona uspešno mogu da se spreče ili ublaže razni oblici svakodnevnih tegoba kao što su: glavobolja, iscrpljenost organizma ali i psihosomatske tegobe. Od velike je pomoći pri otklanjanju stresa jer doprinosi opuštanju i ponovnom uspostavljanju psihofizičke ravnoteže, zatim efikasno deluje protiv neuroze, ekcema i različitih alergijskih pojava. Povoljno utiče na dijareju, dismenoreju, dermatološke probleme, otklanja bolove u leđima i kostima.

Refleksologijom, odnosno, terapijom zona leče se i : nesanica , dijabetes, hipoglikemija ali se i reguliše krvni pritisak. Ova metoda se koristi i za opuštanje, poboljšanje koncetracije i energije tela, pa se naročito preporučuje đacima i studentima.



Opšte stanje organizma vrlo brzo se poboljšava, jer sama masaža podstiče bolju cirkulaciju i protok kiseonika u krvi, zatim stimuliše stvaranje limfe koja reguliše izbacivanje štetnih materija iz organizma i utiče na stvaranje ćelija imunološkog sistema.



Dalje, primena ove masaže može i da podstakne lučenje materija u organizmu, koje deluju analgetski i ublažavaju pojavu bola. U suštini, ovim procesom razbijaju se blokade životne energije, te organizam može sam sebe da leči.


Tretman ne sme biti bolan, ali ako se i dogodi da dodir nekih tačaka izazove bol, to se smatra dobrim pokazateljem pritajenog problema i može koristiti za dalje lečenje.

Ko ne sme da se podvrgne refleksologiji?
Masažu ne treba primenjivati kod unutrašnjih povreda, visoke temperature, unutrašnjih i spoljašnjih rana, kod trudnica ili kod osoba koje imaju ugrađeni pejsmejker. Ne treba da je koriste ni pacijenti kod kojih je prisutna venska tromboza donjih ekstremiteta.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 16:40

Pozornim promatranjem kineski su liječnici prije mnogo godina otkrili da na tijelu postoje točke koje različito reagiraju na podražaj i izazivaju određene reakcije u tijelu. Točke su s vremenom usustavljene i povezane prema svojstvima i djelovanju.
Ustanovljeno je da upravo tim sustavom kanala ili meridijana određenim ritmom cirkulira Qi. Svi organi, osjetila i tkiva povezani su mrežom kanala kojima teku Qi i Xue opskrbljujući ih energijom i hranom.
Svaki meridijan ima početak u nekom organu, koji se često naziva unutarnjim dijelom merdijana. Neki od njih svojim tijekom dolaze u relativno površinske slojeve, dok drugi ostaju u dubljim slojevima. U ljudskom tijelu postoje 14 glavnih meridijana i 361 klasična akupunkturna točka. Svaki meridijan odgovara određenom funkcionalnom području. Akupunkturne točke nam omogućavaju da ubadanjem metalnim iglama reguliramo energetski tijek u određenom funkcionalnom području.
Najnovija istraživanja pokazuju da se stimulacijom akupunkturnih točaka izazivaju odgovori u točno određenim dijelovima mozga. Postoje različite akupunkturne tehnike koje se mogu kombinirati i sa zagrijavanjem (moksibustijom) točaka, odnosno elektrostimulacijom. Sam ubod igle nije bolan, ali pacijenti često opisuju određene osjete kao npr. osjećaj topline, težine i pritiska za vrijeme tretmana. Uobičajeni broj tretmana je 10-15, u razmacima od nekoliko dana. Posebno dobri rezultati postižu se kombinacijom kineske fitoterapije i akupunkture.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by mailed » 11 Sep 2011, 18:25

znam samo da bi mi trenutno dobro dosla masaza stopala i ramena
skoro sam bila na masazi ,jao kad je pocela da masira vrat i ramena malo je falilo da pocnem vristati glasno toliko je bilo dobro ,zaista pomogne da se opusti i tjelo i duh
kazu da je miris lavande najbolji za opustanje ali ja ga ne volim bas nesto ,mirise previse jako

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 18:27

a sta kazes o masazi donjeg dijela ledja
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by Heidi » 11 Sep 2011, 18:31

ovu masazu sam 'usmrkavala' svaki drugi dan, dok sam bila na odmoru u bangkoku :klanja :klanja :klanja neopisiv osjecaj
procepila mi je sve zablokirane tokove zivotne energije.... :apl :oo dosla doma ko vila :jupi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
vučica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 06 Oct 2010, 19:32
Location: ...nigdjezemska....
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by vučica » 11 Sep 2011, 18:35

uhhhhh..masaže..obozavam ih...ajajaa....u svako doba dana..samo što je to jako rijetko da me netko masira... :( al hajd bit će bolje..ako ništa odem kod profića da me dobro izlomi..hahhaaaa
***Ja sam ja,uvijek UNIKAT,nikad DUPLIKAT***
...Moja se radost čuje u tišini,
a ljubav udiše svakim dahom....


Image

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by mailed » 11 Sep 2011, 18:37

blento59 wrote:a sta kazes o masazi donjeg dijela ledja
moze ,moze ako ces se znati zaustavit na tome :oo

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 19:00

jbga a sta ako ti se svidi ko ce tebe zaustaviti
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
mailed
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3696
Joined: 30 Nov 2010, 10:00
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by mailed » 11 Sep 2011, 19:08

a pa ako se meni svidi necemo se ni zaustavljati :p

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 19:10

:sex
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by gejsha » 11 Sep 2011, 19:27

S obzirom da me najčešće vrat boli,najviše volim masaže vratnih žila.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 19:42

nikad ne znas odakle problem dolazi

npr.krov prokisnjava i voda curi u spavacoj sobi ali rupa je iznad kupatila.
znaci treba zacepiti rupu.
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by blento59 » 11 Sep 2011, 19:43

Maja wrote:kažu da na našim tabanima postoje tačke za svaki naš organ i da masirajući te tačke utičemo pozitivno na organe. za glavobolju se masira zona iznad nosa tj izmedju obrva, ali redovno, a ne kad glava zaboli.

koliko znate o masažama i koliko ih praktikujete?

koja mirisna ulja, štapiće i svijeće koristiti

opušta li vas ili mislite da je to gubljenje vremena

šta mislite o akupunkturi?
eto nasto ova tema izadje
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by Bahra » 11 Sep 2011, 23:01

Maja wrote:koliko znate o masažama i koliko ih praktikujete?
dragi mi je fiziotarapeut pa... :cool
Maja wrote:koja mirisna ulja, štapiće i svijeće koristiti
Stapice-Moon Dream nije jak miris
a mirisno ulje neki mix uglavnom hladi i opusta extra
poslije masaze sam k'o nova, rijesim se bolova i stresa
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: MASAŽE

Post by Rum » 11 Sep 2011, 23:42

Hodanje po Piramidi Sunca bosih nogu odlicna masaza energija putuje citavim tijelom, i stvara osjecaj opustenosti Bosanske piramide isijavaju zagonetnu energiju ,podignete ruke prema nebu zatvorenih ociju opusteno ,ubrzo osjetite kako vam kroz noge struji energija i dize se prema prsima i rukama.. :cool
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Dirty Harry
Na probnom
Na probnom
Posts: 96
Joined: 24 Jun 2011, 10:41
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by Dirty Harry » 12 Sep 2011, 11:01

Masiram po kućama :oo

Dolazim na adresu :obrve






Inače praktikujem bar jednom mjesečno ...

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: MASAŽE

Post by Sibila » 12 Sep 2011, 15:40

u 18h budi mi pred kucom :pusi

mene obicno boli vrat i ramena od racunara............to je ona tupa dosadna bol.......fuj :tuga

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests