Mladi i droge...nove droge!!

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Mutevelija » 31 Jul 2016, 22:40

Na mene alkohol blesavo uziče da neće droge.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 31 Jul 2016, 23:14

greeneyes wrote: Mada je npr. trava bezazlena, al' ajde. :oo
:jok Učestalo konzumiranje marihuane,u periodu od više nedelja ili više meseci, stvara bitne promene u ponašanju i telesnom stanju-gubitak interesovanja i motivacije, osećaj otupelosti, malaksalosti, smorenosti, smetnje u pamćenju, gubitak koordinacije, dezorijentisanost, iskrivljenu percepciju, anksioznost i napade panike, napade paranoje, straha i smeha, povlačenje iz socijalnih relacija,što već ukazuje na razvijen zavisnički način ponašanja. U prevodu, dugotrajnim konzumiranjem oštećuje nervne ćelije u delu mozga zaduženom za pamćenje, stvara respiratorne probleme, izaziva ubrzani rad srca i povišen krvni pritisak...Posle konzumiranja marihuane, njen glavni halucinogeni sastojak, THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), ostaje u organizmu od 3 do 30 dana u zavisnosti od metabolizma osobe. Po konzumiranju marihuane, THC ostavlja tragove u plućima, krvi, mozgu, jetri, masnom tkivu, bubrezima i kosi.Novija istraživanja u SAD pokazuju da tragovi THC najduže ostaju u korenu kose i to čak do 3 godine od konzumiranja.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by greeneyes » 31 Jul 2016, 23:18

Pa po tom "učestalo korištenje" moRemo 90%+ stvari proglasiti štetnim. Šta to još ima da mo'š konzumirati prekomjerno, a da nikak' ne šteti? :roll
Samo sabura

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 31 Jul 2016, 23:20

Šta da ti pričam više-budi umeren :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by greeneyes » 31 Jul 2016, 23:26

Ne brin' se, ja se držim one-kad piješ/pušiš/jedeš umjereno mo'š piti/pušiti/jesti koliko ho'š.
Samo sabura

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Toruk Makto » 31 Jul 2016, 23:33

srculence7 wrote:
greeneyes wrote: Mada je npr. trava bezazlena, al' ajde. :oo
:jok Učestalo konzumiranje marihuane,u periodu od više nedelja ili više meseci, stvara bitne promene u ponašanju i telesnom stanju-gubitak interesovanja i motivacije, osećaj otupelosti, malaksalosti, smorenosti, smetnje u pamćenju, gubitak koordinacije, dezorijentisanost, iskrivljenu percepciju, anksioznost i napade panike, napade paranoje, straha i smeha, povlačenje iz socijalnih relacija,što već ukazuje na razvijen zavisnički način ponašanja. U prevodu, dugotrajnim konzumiranjem oštećuje nervne ćelije u delu mozga zaduženom za pamćenje, stvara respiratorne probleme, izaziva ubrzani rad srca i povišen krvni pritisak...Posle konzumiranja marihuane, njen glavni halucinogeni sastojak, THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), ostaje u organizmu od 3 do 30 dana u zavisnosti od metabolizma osobe. Po konzumiranju marihuane, THC ostavlja tragove u plućima, krvi, mozgu, jetri, masnom tkivu, bubrezima i kosi.Novija istraživanja u SAD pokazuju da tragovi THC najduže ostaju u korenu kose i to čak do 3 godine od konzumiranja.
imam i ja pristup na gugleto . I vikipediju isto .man se ba budalastinja .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 31 Jul 2016, 23:44

Toruk Makto wrote:
srculence7 wrote:
greeneyes wrote: Mada je npr. trava bezazlena, al' ajde. :oo
:jok Učestalo konzumiranje marihuane,u periodu od više nedelja ili više meseci, stvara bitne promene u ponašanju i telesnom stanju-gubitak interesovanja i motivacije, osećaj otupelosti, malaksalosti, smorenosti, smetnje u pamćenju, gubitak koordinacije, dezorijentisanost, iskrivljenu percepciju, anksioznost i napade panike, napade paranoje, straha i smeha, povlačenje iz socijalnih relacija,što već ukazuje na razvijen zavisnički način ponašanja. U prevodu, dugotrajnim konzumiranjem oštećuje nervne ćelije u delu mozga zaduženom za pamćenje, stvara respiratorne probleme, izaziva ubrzani rad srca i povišen krvni pritisak...Posle konzumiranja marihuane, njen glavni halucinogeni sastojak, THC (delta-9-tetrahydrocannabinol), ostaje u organizmu od 3 do 30 dana u zavisnosti od metabolizma osobe. Po konzumiranju marihuane, THC ostavlja tragove u plućima, krvi, mozgu, jetri, masnom tkivu, bubrezima i kosi.Novija istraživanja u SAD pokazuju da tragovi THC najduže ostaju u korenu kose i to čak do 3 godine od konzumiranja.
imam i ja pristup na gugleto . I vikipediju isto .man se ba budalastinja .
Da ali ja sam prošla i razne edukacije a i radila sam sa populacijom zavisnika i ne bih više nikada...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 31 Jul 2016, 23:49

Naročito je užasno kada se skidaju a i kada su na metadonskoj terapiji, ona isparavanja koja izlaze iz njihovih pora, to je tako strašan smrad, skoro nepodnošljiv od svih tih otrova koji izlaze, samo kad se setim nije mi dobro :ccc
Last edited by srculence7 on 31 Jul 2016, 23:54, edited 1 time in total.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by greeneyes » 31 Jul 2016, 23:52

Ka'e mi jaran, inače čo'ek koji je probao sve što se moglo, da se može od kupke za tijelo napraviti dobra droZa. :o
Samo sabura

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 01 Aug 2016, 00:00

A što se marihuane tiče, imala sam prilike da gledam ljude koji nisu svoji ako ne ispuše džoint, rasejanost, otupelost, zaboravljanje,nezainteresovanost i slaba inicijativa za neka bitna životna dešavanja, zapuštenost po pitanju fizičkog izgleda, nokti i koža skroz drugačijeg izgleda i još dosta toga ih neretko krasi :rol
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Hannibal » 01 Aug 2016, 00:01

I moj dedo imo zute nokte i brkove od cigara
🐽

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 01 Aug 2016, 00:05

i to je zavisnost koja uzima danak Hani, ja gledam svoje slike za vreme dok sam duvanila i sada, nakon 7 godina, skroz druga osoba...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by rethna » 01 Aug 2016, 01:15

Pokazi nam da te vidimo :obrve
Question everything.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 01 Aug 2016, 18:01

Ne znam da li ste čuli za tzv. "magične gljive", kod nas su se zadnjih godina pojavile na tržištu, javna tajna je i u našem gradu gde se mogu naći ;), evo našla sam na netu nešto o njima...

Gljive (svete gljivice) vrlo se retko pojavljuju na tržištima droga u Srbiji. Cene su im visoke.
Skladištenje proizvoda biljnog porekla zahtevno je i postoji velika mogućnost da zbog dugotrajnog transpotra ili stajanja, te nestručnog rukovanja, glavne supstance izgube snagu. Učinci droge su tada nedovoljni. Osim toga, moguće je da sredstva u prodaji pod imenom gljive - nisu gljive, nego možda kaktusi ili neke druge vrste narko bilja.
Zbog malog korišćenja sušenih gljiva na našem tržištu, navešćemo samo osnovne karakteristike najpoznatijih. To su gljive; Psilocybe Mexicana, Psilocybe cubensis, Amanita muscaria, te kaktus Peyote.
ImageImage
Psilocybe Mexicana, poznata pod indijanskim imenom Teonanacatl ('božja hrana"), najvažniji je halucinogen od velikog spektra psilocybe gljiva. Zelenosmeđe je boje, s neugodnim mirisom na užeglu mast. Malog je uzrasta, sluzava je i uzgaja se najviše u Meksiku. Stolećima je korišćena u verskim obredima meksičkih Indijanaca. Na narko tržištu pojavljuje se kao sušena gljiva. Upotrebljava se sporim žvakanjem.
Image
Na slici Amanita muscaria, glavna supstanca ove gljive, psilocybin, može se izdvojiti i sintetizirati, te se u prodaji nalazi kao beli, kristalni prah, tablete, kapsule ili bistre otopine. Delovanje ovakvog proizvoda znatno je jače od delovanja sušenih gljiva.
Učinci su dugotrajne halucinacije i snažne euforije u proseku 12 do 15 sati, a najduže i 20 sati.
Dugotrajna upotreba rezultira toleranciju i psihičku zavisnost. Čini se da ne izaziva fizičku zavisnos

Psilocybe cubensis halucinogena je gljiva koja raste na izmetu zebua. Raste u Argentini i upotrebljava se pretežno žvakanjem. Uzrokuje lagane halucinacije i povećanje živahnosti.
Amanita muscaria, zvana gljiva ludara ili muhara, poznata je još iz srednjeg veka po jakim i raznolikim halucinogenim delovanjima.
Glavni sastojak je muscardin. Upotrebljava se posebno u Sibiru i Kamčatki, a retko se pojavljuje na drugim tržištima. Češća je upotreba žvakanjem sušenih gljiva ili jedenjem, te ređe pijenjem u čajevima ili u hladnim napitcima.
Dejstvo psihoaktivnih gljiva
Efekti konzumiranja psihoaktivnih gljiva veoma variraju od osobe do osobe i kao i kod svih psihodeličnih droga psihičko stanje osobe i okruženje igraju presudnu ulogu. Efekti variraju i od količine i vrste konzumiranih gljiva, te od individualnog metabolizma osobe. Psilocybin se smatra enteogenom jer može pružiti intenzivna spiritualna/religijska iskustva.

Jedno istraživanje je otkrilo da takozvane “magične gljive” deluju na čoveka tako što stvaraju veze između delova mozga koji su pre konzumiranja ove droge bili potpuno nepovezani. To dovodi do halucinacija i promene u opažanju.Već decenijama se priča o tome da su magične pečurke bile izvor inspiracije najvećim umetnicima u istoriji. Poznato je da izazivaju halucinacije i promene raspoloženja, ali je pravi razlog za to izmicao naučnicima.Ove veze dovode do živopisnih halucinacija, pojačavaju boje i u oku posmatrača ih čine gotovo fluorescentnim i "pomeraju" granice. Za povećanje moždane aktivnosti može takođe biti zadužena "sinestezija"- fenomen u kome su različita čula međusobno povezana.

Subjektivni efekti mogu uključivati euforiju, osećaj spoznaje ili novo otkrivene istine, osećaj povezanosti sa svetom i prirodom, povećanu inspiraciju i kreativnost, (nekontrolisan) smeh, duboku introspekciju i osećaj nadjezične komunikacije s okolinom. Dosadne i obične situacije ili predmeti mogu postati zanimljivi i fascinantni. Halucinacije iza zatvorenih i otvorenih očiju su uobičajene, variraju o dozi, boje se čine svetlije. Način razmišljanja je obično mnogo slobodniji, misli teku mnogo brže, ali može se dogoditi i "thought loop" - ponavljanje iste misli ili više misli iznova u krug. Koncentracija na specifične zadatke gotovo je nemoguća, a percepcija vremena obično je promenjena, minute se mogu činiti kao sati. U velikim količinama osoba može doživeti potpunu odsečenost od stvarnosti i gubitak ega.

U slučaju lošeg tripa, ugodni osećaji mogu biti zamenjeni neugodnima poput paranoje, straha i anksioznosti.

Fizički efekti mogu uključivati proširene zenice očiju, osećaj umornosti i utrnutosti tela, blagu mučninu neposredno posle konzumacije, osećaj hladnoće u udovima, te podrigivanje i gasove. Neke osobe mogu imati glavobolju neposredno posle iskustva koja traje do jedan dan. Mučnina nakon konzumacije ponekad može dovesti do povraćanja, ali to nije uobičajeno.

(gljive-nikad heroin)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120484
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7930 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2016, 19:15

srculence7 wrote:Ne znam da li ste čuli za tzv. "magične gljive", kod nas su se zadnjih godina pojavile na tržištu

A kod nas već postoji i izreka "Ko da se najeo ludih gljiva" :p
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by storm » 01 Aug 2016, 19:34

Ma lako je i za gljive i travulju čak i kokindžu... Zna se efekt... Tko voli nek izvoli... Isto kako znaš što je pet pivi, litra vina ili boca viskija...
Mladi ne znaju danas što čini ona kineska sintetika... Jeftino a lomi satima :grana
Šut je euro :123
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18144
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3747 times
Been thanked: 3708 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by srculence7 » 01 Aug 2016, 20:08

storm wrote:Ma lako je i za gljive i travulju čak i kokindžu... Zna se efekt... Tko voli nek izvoli... Isto kako znaš što je pet pivi, litra vina ili boca viskija...
Mladi ne znaju danas što čini ona kineska sintetika... Jeftino a lomi satima :grana
Šut je euro :123
A da održiš ti neko predavanje na zadatu temu :?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by storm » 01 Aug 2016, 22:31

Može... Vidio sam kako umiru...
Ima knjiga tog naslova, samo skroz druge tematike (sven hassel)
Nikad nije bilo opasnije i nepoznatije to područje.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Mutevelija » 01 Aug 2016, 22:32

Pa bolje se kurvat nego drogirati?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Mladi i droge...nove droge!!

Post by Pasaga » 01 Aug 2016, 22:34

storm wrote:Može... Vidio sam kako umiru...
Ima knjiga tog naslova, samo skroz druge tematike (sven hassel)
Nikad nije bilo opasnije i nepoznatije to područje.
...tesko je to pratiti i dati neku zajednicku analizu,zakljucak.
Veceras slusam na TV-eu...iz kine stgle neke nove....
...frka...nemaju protu ljek...neznaju o cemu se radi. :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 31 guests