Discus hernia i bol u ledjima

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderators: Krokodil Behko, srculence7

Post Reply
Wizard world
Na probnom
Na probnom
Reactions: 0
Status: Offline

Discus hernia i bol u ledjima

Post by Wizard world » 26 Sep 2016, 15:05

Koja su vasa iskustva i predlozi za resenje ovih (toliko cestih) problema?

Evo sta je meni predlozila jedna doktorica
i to mi je toliko pomoglo da nemogu da vam opisem.

Kupite u apoteci Magenzijum hlorid
(to je so koja se dobija iz morske vode)
i destilovanu vodu. Prilicno je jeftino.

Ide 30g Magnezijum hlorida na 100ml destilovane vode.

So sipate u destilovanu vodu i promijesate
dok se so ne otopi u vodi.

Onda to sipate u jednu pumpicu kojom mozete da prskate ledja.

Prskate ujutro i navece.
Meni je jako jako pomogo.
Potpuno mi nestanu bolovi i ako se vrate
ja samo naprskam i vec prvi put 70% bola nestane.
Nisu svima iskustva ovakva.
Nekima mnogo manje pomaze nego meni.

Taj magenzijum valjda pomogne misicima koji drze kicmu.
Postanu jaci i elasticniji pa valjda vrate prsljene na mjesto i
drze ih da se ponovo ne napravi problem.
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 262

Re: Discus hernia i bol u ledjima

Post by SPINERKA » 26 Sep 2016, 16:12

..RELAKSIRAJU MISICE, ali da bi ih drzao u formi -moras vjezbati .

..ja pijem Image

za grceve u misicima--cini mi se da pomaze...
0
Image

srculence7
VIP
VIP
Reactions: 2977

Post by srculence7 » 26 Sep 2016, 17:06

Postoje i prirodni lekovi koji mogu pomoći prilikom ublažavanja upale i bolova u vidu stavljanja raznih obloga, na primer gline i kupusa ali nekada je potrebna operacija i to je jedna od najčešćih intervencija u hirurgiji. Taj zahvat je rutinski, jedino proces oporavka posle može biti malo duži.
0

sabinna75
Na probnom
Na probnom

Post by sabinna75 » 28 Sep 2016, 13:27

Ja odnedavno imam probleme sa zelucem koji se odrazava na srce. Krkljanje u jednjaku... Srce preskace... Zadrhti... Kao da misic tesko pumpa... To traje sekundu, ali uznemiri... Nemam bolove, ni zgaravicu....ali crijeeva su uzasno nemirna...pijem controloc vec 8 Ali ne osjecam neki vidni pomak.. Savjet?

Sent from my G7-L01 using Tapatalk
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 28 Sep 2016, 13:41

--JESI LI RADILA --ENDOSKOPIJU.
0
Image

sabinna75
Na probnom
Na probnom

Post by sabinna75 » 28 Sep 2016, 13:53

SPINERKA wrote:--JESI LI RADILA --ENDOSKOPIJU.

Ne, doktorica mi je dala taj Controloc da probam s njim, jer imam sve simptome hijatarne hernije, pa kao ako ne pomogne istrazivat' cemo dalje.. Ja ne osjecam pomak, sem mozda da manje ( da prostite ) podrigujem ...Brine me srce zbog tog zeluca
0

Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Reactions: 365

Post by Konsultant » 28 Sep 2016, 14:05

Najbolji lijek za ledja? Zna se :krevet
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 28 Sep 2016, 14:09

sabinna75 wrote:

Ne, doktorica mi je dala taj Controloc da probam s njim, jer imam sve simptome hijatarne hernije, pa kao ako ne pomogne istrazivat' cemo dalje.. Ja ne osjecam pomak, sem mozda da manje ( da prostite ) podrigujem ...Brine me srce zbog tog zeluca
-moguce da je problem jednjak -upala sluznice --slicno sam ja imala --moras uraditi -endoskopiju-trazi doktora koji radi pod -anestezijom.

..ne gubi vrijeme sa tabletama -na upustvu pise -mislim , da nije za svakodnevnu upotrebu
0
Image

sabinna75
Na probnom
Na probnom

Post by sabinna75 » 28 Sep 2016, 14:21

SPINERKA wrote:
sabinna75 wrote:

-moguce da je problem jednjak -upala sluznice --slicno sam ja imala --moras uraditi -endoskopiju-trazi doktora koji radi pod -anestezijom.

..ne gubi vrijeme sa tabletama -na upustvu pise -mislim , da nije za svakodnevnu upotrebu
Ali nemam bolove, ni probleme sa gutanjem hrane nista...samo kad pocne varenje, a pocne ISTE SEKUNDE, dolazi do tog napuhivanja srca i onda krkljanje... Kad zeludac odradi svoje, smirim se..

0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Reactions: 1491

Post by Zagorka » 28 Sep 2016, 14:25

Ignorisem bol. U krajnjem slucaju roknem voltaren. Ne mislim uopce o tome niti dam da me ometa u cemu. Radim,picim,kad jako zaboli napravim pauzu i idem dalje.
Bas me briga. 'ta ce diskushernija
0
Sarkazam bez granica.....:heidi2

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 28 Sep 2016, 14:32

sabinna75 wrote:
SPINERKA wrote:
sabinna75 wrote:

Ali nemam bolove, ni probleme sa gutanjem hrane nista...samo kad pocne varenje, a pocne ISTE SEKUNDE, dolazi do tog napuhivanja srca i onda krkljanje... Kad zeludac odradi svoje, smirim se..

-promjeni hranu --izbaci glutin -masno, slatko -- i vidi sta se onda desava --ali opet ti kazem , uradi taj pregled, da si sigurna sta se desava , mozda imas heliko bakteriju --to se radi sa -vadjenjem krvi .
--slicni simptomi su i acid reflux--pogotovo ako osjecas oko srca ---moras prestati jesti /piti , sve kiselo /kafa / cokolada itd
0
Image

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 2305

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2016, 17:39

SPINERKA wrote: -promjeni hranu --izbaci glutin -masno, slatko -- i vidi sta se onda desava --ali opet ti kazem , uradi taj pregled, da si sigurna sta se desava , mozda imas heliko bakteriju --to se radi sa -vadjenjem krvi .
--slicni simptomi su i acid reflux--pogotovo ako osjecas oko srca ---moras prestati jesti /piti , sve kiselo /kafa / cokolada itd
De ba, popusti je malo. Cura ima dijagnozu za želudac i vjerovatno je nije dobila kod neke gatare.
0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 28 Sep 2016, 23:50

:rol

--Dobila je dijagnozu - bec -endoskopije --sta je dr nego -gatara. Taj - CONTROLAC daju svima ko se zali na bilo koji problem u stomaku.

--al, eto neka radi sta joj volja---sto kazu dr -neka proci ce , malo strpljenja. :roll
0
Image

srculence7
VIP
VIP
Reactions: 2977

Post by srculence7 » 29 Sep 2016, 02:23

sabinna75 wrote:

Taj lek možeš piti 2-3 meseca, nakon toga bi trebalo prestati sa uzimanjem jer nije baš tako bezazlen, može izazvati neke druge komplikacije.
0

rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 1560

Post by rethna » 29 Sep 2016, 02:32

srculence7 wrote:
sabinna75 wrote:

Taj lek možeš piti 2-3 meseca, nakon toga bi trebalo prestati sa uzimanjem jer nije baš tako bezazlen, može izazvati neke druge komplikacije.
Precijenjen i ne pomaze ni u cemu ustvari.
0
But in the end it doesn't even matter...

sabinna75
Na probnom
Na probnom

Post by sabinna75 » 29 Sep 2016, 11:53

srculence7 wrote:
sabinna75 wrote:

Pa ja se nadam da ce poceti djelovati... Nemam namjeru da cekam 2-3 mjeseca sa ovim simptomima. A da li je iko od vas cuo za ARES tablete? Kod nas u BiH ih nema...Ima u Hr i mogu doci do njih ali ne znam trebam li se usuditi i piti nesto na svoju ruku. Kazu oni koji su ih pili da su odmah osjetili pomak a koristili su Controloc prije.

0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 29 Sep 2016, 13:59

:rol

--Tablete ne lijece -- moras tacno znati koji problem imas ?
0
Image

Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Reactions: 1

Post by Vladimir RUS » 29 Sep 2016, 20:20

sabinna75 wrote:Ja odnedavno imam probleme sa zelucem koji se odrazava na srce. Krkljanje u jednjaku... Srce preskace... Zadrhti... Kao da misic tesko pumpa... To traje sekundu, ali uznemiri... Nemam bolove, ni zgaravicu....ali crijeeva su uzasno nemirna...pijem controloc vec 8 Ali ne osjecam neki vidni pomak.. Savjet?

Prvo, otiđi kod porodičnog doktora koji ti je dodijeljen i objasni mu simptome koje imaš. On će te za početak najvjerovatnije poslati da odeš na ultrazvučni pregled. Onda ideš na utrazvuk koji zakazuješ u domu zdravlja ili kod nekog privatnog doktora za srce ili idi i kod jednih i kod drugih. Ultrazvuk sve skenira u stomaku. Ljekar sa nekim uređajem sličnim bar kod skeneru ide po stomaku i gleda na monitor kako rade organi. Prvo te poveže na neke priključke da vidi otkucaje srca na monitoru, pa onda skine te priključke pa onda sa skenerom ide po stomaku i gleda na monitor dali sve radi kako treba i dali imaš nešto. Poslije toga ćeš znati šta je u pitanju.
0

sabinna75
Na probnom
Na probnom

Post by sabinna75 » 30 Sep 2016, 22:39

Vladimir RUS wrote:
sabinna75 wrote:Ja odnedavno imam probleme sa zelucem koji se odrazava na srce. Krkljanje u jednjaku... Srce preskace... Zadrhti... Kao da misic tesko pumpa... To traje sekundu, ali uznemiri... Nemam bolove, ni zgaravicu....ali crijeeva su uzasno nemirna...pijem controloc vec 8 Ali ne osjecam neki vidni pomak.. Savjet?

Prvo, otiđi kod porodičnog doktora koji ti je dodijeljen i objasni mu simptome koje imaš. On će te za početak najvjerovatnije poslati da odeš na ultrazvučni pregled. Onda ideš na utrazvuk koji zakazuješ u domu zdravlja ili kod nekog privatnog doktora za srce ili idi i kod jednih i kod drugih. Ultrazvuk sve skenira u stomaku. Ljekar sa nekim uređajem sličnim bar kod skeneru ide po stomaku i gleda na monitor kako rade organi. Prvo te poveže na neke priključke da vidi otkucaje srca na monitoru, pa onda skine te priključke pa onda sa skenerom ide po stomaku i gleda na monitor dali sve radi kako treba i dali imaš nešto. Poslije toga ćeš znati šta je u pitanju.
Pa doktor mi je i prepisao Controloc

0

SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]

Post by SPINERKA » 01 Oct 2016, 15:03

:ccc

--iiiiiiiii jel' ti pomaze ???