Kanabis ulje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 22:40

Kako je to zlo varljivo...i ti nalazi.
Samo se pazi, moras to.
Nikad se nije opustati.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by storm » 22 Mar 2019, 07:29

Sheval wrote: 21 Mar 2019, 22:40 Kako je to zlo varljivo...i ti nalazi.
Samo se pazi, moras to.
Nikad se nije opustati.
Tek nakon pet godina bez recidiva se smatra zalijecenim i još sljedećih pet su učestale kontrole priporucene...
Zalijeceno, ne izljeceno.
Ali može se živjeti kvalitetno isto, naravno uz posljedice određenih zahvata... To jest, kako jest i jako je različito, nažalost.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 22 Mar 2019, 12:38

Ulje kanabisa

Tablete vitamina B17 – ove tablete su dostupne u Beogradu (provjereno), kod nas je moguće u Badem butiku kupiti sjeme kajsije koje je bogato vitaminom B17
Vitamina B17 ima i u sjemenu jabuke.

Noni sirup

Nutridrink – dostupan u našim apotekama

Soda bikarbona – dostupna u tabletama u našim apotekama. Potrebna doza za 1 mjesečnu terapiju je 90 tableta. Piti 3x1 tabletu dnevno.

Džumbir sa medom

Sok od čiste aloje

Petrolej – čisti petrolej je dostupan na izvoru u Makedoniji (Skopje)

Vidatox kapi – to je lijek proizveden od pet proteina peptida izvađenih iz otrova plavog škorpiona. Ima analgetska, protivupalna i anti-kancerogena svojstva.
Zaustavlja opskrbljivanje tumora potrebnim hranjivim materijama, stimuliše i jača imunološki sistem. Ove kapi su dostupne u Lukavici (nije koristio).
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80763
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9950 times
Been thanked: 6776 times
Status: Online

Re: Kanabis ulje

Post by Julia-Klara » 22 Mar 2019, 12:51

Amigdalin tablete sam kupovala i u Brckom, ako se dobro sjecam oko 30 km su (B17)
Aloju pijem
Djumbir s medom svakako

O petroleju mi je pricao ovdje nas biha,ali meni to strasno zvuci :sok
Za noni sam cula, ali nisam pila
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 29 Mar 2019, 22:17

Vanilla wrote: 22 Mar 2019, 12:38 Ulje kanabisa

Tablete vitamina B17 – ove tablete su dostupne u Beogradu (provjereno), kod nas je moguće u Badem butiku kupiti sjeme kajsije koje je bogato vitaminom B17
Vitamina B17 ima i u sjemenu jabuke.

Noni sirup

Nutridrink – dostupan u našim apotekama

Soda bikarbona – dostupna u tabletama u našim apotekama. Potrebna doza za 1 mjesečnu terapiju je 90 tableta. Piti 3x1 tabletu dnevno.

Džumbir sa medom

Sok od čiste aloje

Petrolej – čisti petrolej je dostupan na izvoru u Makedoniji (Skopje)

Vidatox kapi – to je lijek proizveden od pet proteina peptida izvađenih iz otrova plavog škorpiona. Ima analgetska, protivupalna i anti-kancerogena svojstva.
Zaustavlja opskrbljivanje tumora potrebnim hranjivim materijama, stimuliše i jača imunološki sistem. Ove kapi su dostupne u Lukavici (nije koristio).
Ako nije tajna, koliko kosta vidatox i da li ga uvijek ima na stanju?

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 29 Mar 2019, 22:43

Sheval wrote: 29 Mar 2019, 22:17
Vanilla wrote: 22 Mar 2019, 12:38 Ulje kanabisa

Tablete vitamina B17 – ove tablete su dostupne u Beogradu (provjereno), kod nas je moguće u Badem butiku kupiti sjeme kajsije koje je bogato vitaminom B17
Vitamina B17 ima i u sjemenu jabuke.

Noni sirup

Nutridrink – dostupan u našim apotekama

Soda bikarbona – dostupna u tabletama u našim apotekama. Potrebna doza za 1 mjesečnu terapiju je 90 tableta. Piti 3x1 tabletu dnevno.

Džumbir sa medom

Sok od čiste aloje

Petrolej – čisti petrolej je dostupan na izvoru u Makedoniji (Skopje)

Vidatox kapi – to je lijek proizveden od pet proteina peptida izvađenih iz otrova plavog škorpiona. Ima analgetska, protivupalna i anti-kancerogena svojstva.
Zaustavlja opskrbljivanje tumora potrebnim hranjivim materijama, stimuliše i jača imunološki sistem. Ove kapi su dostupne u Lukavici (nije koristio).
Ako nije tajna, koliko kosta vidatox i da li ga uvijek ima na stanju?
Ne mogu se sjetiti tacno koja je cijena tad bila (prije 8 god.) a sad posebno ne znam (njih nisam nesto ni smjela da mu uzmem, bilo me strah). Sjecam se samo da su bile dosta jeftinije od ulja ali je i kolicina dosta manja od one doze ulja. Ako ti je znacajna ta informacija mogu se raspitati?
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 29 Mar 2019, 22:46

Bitno mi je samo ima li, eto to mi saznaj ako ti nije problem. Ili, koja je apoteka, br. tel.
Ja kolegi nalazim preko kubanske ambasade, dugo se ceka.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 29 Mar 2019, 22:49

Nije mi problem. Pokusat cu pa sta saznam, javim.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 01 Apr 2019, 16:04

@Sheval, zvala sam danas apoteke u Lukavici - već godinama nemaju dozvolu za uvoz ovih kapi. Kažu da su ranije mogli uvoziti ali da sad, već nekoliko godina, moraju postupati po nekom Zakonu Federacije a koji zabranjuje uvoz Vidatox kapi. Žao mi je, nisam ti ništa pomogla...
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Heidi » 01 Apr 2019, 16:30

Julia-Klara wrote: 16 Mar 2019, 19:59 to ulje prave privatno uglavnom, i moze se naci "na crno" kod ljudi koji ga proivode.
Imala bih ovdje lika kodkojeg bih mogla kupovati, ali srecom, ne treba mi. Zasad.

Kada je bolest u pitanju mislim da se ljudi (davljenik) i za slamku hvata. Ako, pu pu pu, bude zatrebalo nekad, naravno da cu ga kupiti.

Jesi li koristila ono sto sam ti ja poslala?
Ja sam ti poslala i kanabis ulje pored onog od kospica kajsija.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Heidi » 01 Apr 2019, 16:34

Kanabis ulje koristim kad ne mogu spavati. Ima tu nuspojavu da stvara umor.
I naredni dan si fit, ne osjecas nikakve blokade kao kod tableta hemijskog sastava.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Heidi » 02 Apr 2019, 15:38

I, da, @uvijek_kontra

Moja kolegica kaze da njoj ublazava bolove migrene.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by uvijek_kontra » 02 Apr 2019, 15:41

Heidi, vec sam narucila. Cekam sad kad bude opet donosio. Imala sam al sam poklonila kad je mama otisla za Bosnu jednom djecaku kome je potrebnije nego meni.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 03 Apr 2019, 22:12

Vanilla wrote: 01 Apr 2019, 16:04 @Sheval, zvala sam danas apoteke u Lukavici - već godinama nemaju dozvolu za uvoz ovih kapi. Kažu da su ranije mogli uvoziti ali da sad, već nekoliko godina, moraju postupati po nekom Zakonu Federacije a koji zabranjuje uvoz Vidatox kapi. Žao mi je, nisam ti ništa pomogla...
E pa, da.
Zbog tog i nabavljam preko Kubanske ambasade.
Svejedno, hvala ti.

donomar1
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 05 Apr 2019, 21:25
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by donomar1 » 05 Apr 2019, 21:33

DocSportello wrote: 27 Mar 2017, 12:05 Ima li ljudi gdje ovoga nabavit na balkanu il gdje god, mnogo mi je hitno.
Treba jednoj zeni koja ima frku sa karcinomom dojke, ugl nije frka ni novac ni lokacija samo da se ima kontakt osobe kod koje se moze sredit.
Ako iko ima ikakav info javnite mi na pp titavam.
mi smo ocu nabavljali to ulje stanje njegovo je bilo vrlo lose ali je pomagalo definitivno..
osjecao se smirenije od tada je i spavao inace je bio u nepodnosljivim bolovima..
I bilo je holandsko ulje jako skupo smo platili ali nama je pomoglo.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Medicinskoj sestri iz Zenice Semini Đerahović-Siniković ulje kanabisa pomaže u oporavku od karcinoma

Post by Krokodil Behko » 10 Jun 2019, 00:58

Image


Semina Đerahović-Siniković iz Zenice je diplomirana medicinska sestra u Kantonalnoj bolnici Zenica. Svoju borbu s karcinomom od prvog dana nakon operacije počela je s uljem kanabisa te dvije i po godine poslije osjeća se puno bolje na putu oporavka i u budućnosti, nada se, potpunog izlječenja.
Za svoje oboljenje saznala je početkom 2017. godine prilikom pregleda, te je dodatnim pretragama utvrđen net kaceroid terminalnog dijela ileuma s metastazom na jetri. Operisala se, odstranjen joj je dio crijeva, a nakon patohistoloških nalaza obratila se onkološkom konziliju. S obzirom na to da je ta vrsta karcinoma bila novina u bh. medicini, dok je čekala svoju terapiju na prijedlog svog muža Semina je počela s terapijom kanabisovog ulja.

"S 42 godine i troje djece, kada saznate šta vam je i kada bi vam rekli da pasete travu, pasli biste. Rekla sam mužu da bi koristila ulje kanabisa te da želim vidjeti u kojem smjeru će i to ići. Po izlasku iz bolnice, odmah nakon operacije, počela sam koristiti ulje kanabisa. Tri mjeseca poslije korištenja ulja po šemi Ricka Simpsona, otišla sam na magnetnu rezonancu kako bi vidjela da li ta terapija ima efekta i ispostavilo se da se nekoliko meta smanjilo, a da su dvije potpuno nestalo. Meni je to bilo dovoljno da mogu lično reći da ulje kanabisa, u mom slučaju, djeluje i da je napravilo određene promjene na jetri", kaže Đerahović-Siniković u razgovoru za Klix.ba.

Ističe kako je u svemu bitan stav, pa i u borbi s određenom bolešću. Svaku bolest, kao vjernica, gleda kao vrstu iskušenja i stava je da se ne umire od bolesti već od smrti.

"Za dvije i po godine borbe do danas nikada nisam ni pomislila na nešto ružno i negativno. Odlučila sam da sebi pomognem i na kanabisovo ulje nikada nisam gledala kao na drogu već kao lijek, a Allah najbolje zna. U Kur’anu stoji da ima lijek za sve i svaku bolest, a kanabis je trava, biljka, i ja se toga držim i to je tako do danas", dodaje naša sagovornica.

Nakon jedanaest mjeseci zatvorila je bolovanje u Kantonalnoj bolnici Zenica te se samoinicijativno vratila na posao, a na Odjelu onkologije mjesečno prima samo jednu injekciju. Redovno se kontroliše, a ulje kanabisa nastavit će koristiti i u narednom periodu dok to bude potrebno do potpunog ozdravljenja.

Pojasnila je kako čovjek nikada ne treba sumnjati ni u šta te da on sam najbolje zna kako se osjeća. Nekada pomaže regularna medicina, a nekada alternativna. Sve zavisi od organizma čovjeka kojeg mora slušati i sam odlučiti šta mu više pomaže.


"Smatram da niko sebi ne bi trebao dati za pravo reći što će ti to i nemoj to koristiti. Ja radim, znam nekada reći nekome da nabavi ulje, da pokuša, jer je sve više mladih s karcinomom koji su potonuli sa saznanjem da imaju karcinom. Redovno prenosim svoja iskustva i nakon toga kod ljudi vidite volju za životom. Svako neka sluša sebe i svoj organizam. Odlučna sam u tome da ću nastaviti koristiti ulje do kraja života dok ne budem dobro. Ne mogu reći da sam pobijedila svoju bolest, ali mogu reći da se osjećam fenomenalno, da mi je laboratorija uredu i da živim svoj život", izjavila je naša sagovornica.

S obzirom na to da je pokrivena, bila je suočena s brojnim osudama, ali i podrškom ljudi u javnosti. Naglasila je da oni koji osuđuju nisu svjesni kako se čovjek osjeća s dijagnozama kao što je njena te da nikoga ne treba niko osuđivati dok se ne sazna pozadina priče.

Ulje kanabisa nabavlja se na crnom tržištu s obzirom na to da se radi o ilegalnom, ali u sve više slučajeva dokazanoj, proizvodu koji pomaže pacijentima oboljelim od karcinoma. Cijena na tržištu za 10 ml košta od 500-700 eura, a shema za shemu koju je propisao Simpson od tri mjeseca potrebno je blizu 4.200 eura.

Razlog ove cijene se krije u tome što se radi o ilegalnim proizvodima, a legalizacija kanabisovog ulja u medicinske svrhe njegovu cijenu bi sveo na minimum te bi svako uz dozvolu određenih organa vlasti mogao uzgajati ovu biljku za lične potrebe.

"Moja borba i dalje traje. Još ništa nije završeno. Ko nije medicinar i ko nije u toj struci može reći da je pobijedio karcinom, ali to je velika stvar. Nije to tako lako pobijediti, hvala Allahu osjećam se dobro, ali još borbe slijedi", zaključila je Đerahović-Siniković u razgovoru za Klix.ba.


(klix)
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36823
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23112 times
Been thanked: 4500 times
Status: Offline

Re: Medicinskoj sestri iz Zenice Semini Đerahović-Siniković ulje kanabisa pomaže u oporavku od karcinoma

Post by ElTriconi » 10 Jun 2019, 05:59

Ako pomaze samo zanji, ha ja.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Medicinskoj sestri iz Zenice Semini Đerahović-Siniković ulje kanabisa pomaže u oporavku od karcinoma

Post by Sibila » 12 Jun 2019, 01:00

jeli iko imao prilku da proba ?

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: Medicinskoj sestri iz Zenice Semini Đerahović-Siniković ulje kanabisa pomaže u oporavku od karcinoma

Post by spacebound » 12 Jun 2019, 01:08

Kod nas u firmi daju jednoj pacijentici, na drugom odjelu.Znam, jer bili im jednom samo pomocnici u smjeni pa mene zvali da potpisem.O tome se strogo vodi racuna, cuva pod kljucem, svaka kap broji, i moras se potpisat kada das pacijentu.

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Medicinskoj sestri iz Zenice Semini Đerahović-Siniković ulje kanabisa pomaže u oporavku od karcinoma

Post by Sibila » 12 Jun 2019, 01:58

ma ima u vutri nesto ..djaba


jedna cura je invalid u kolicima....bila zdrava...desila se bolest i tako ostala.

znam da redovno pusi....tj kaze pomaze joj.....e ne znam jel psihicki...da se opusti ili i fizicki .

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests