Kanabis ulje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by toxic » 27 Aug 2018, 17:46

Mozda je caka u redovnom konzumiranju :hm
Vidim da sve vise ljudi koristi to ulje, ne mogu da skontam dal je trend il' zaista ima pozitivno delovanje.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20666 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Rum » 27 Aug 2018, 17:47

da ima svi bi pusaci pucali od zdravlja sve je to mit
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by toxic » 27 Aug 2018, 17:57

Rum wrote: 27 Aug 2018, 17:47 da ima svi bi pusaci pucali od zdravlja sve je to mit
Po meni, ne moze to da se poredi.
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

lukapo
Na probnom
Na probnom
Posts: 1
Joined: 20 Sep 2018, 15:59
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by lukapo » 20 Sep 2018, 18:29

Zdravo!

Ja sam iz Slovenije, gdje je kreirana web stranica koja sadrži mnogo dugih i jasnih vodiča za doziranje i drugih savjeta za uzimanje CBD ulja, smole i čaja. Mislim da Slovenci mogu razumjeti bosanski i obrnuto bosanski jezik. U ovom članku, na primjer, možete pročitati naučno dokazane činjenice o CBD jedinici, koja je odgovorna za lečenje različitih bolesti.

Pozdrav! :cool

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by storm » 20 Sep 2018, 20:40

lukapo wrote: 20 Sep 2018, 18:29 Zdravo!

Ja sam iz Slovenije, gdje je kreirana web stranica koja sadrži mnogo dugih i jasnih vodiča za doziranje i drugih savjeta za uzimanje CBD ulja, smole i čaja. Mislim da Slovenci mogu razumjeti bosanski i obrnuto bosanski jezik. U ovom članku, na primjer, možete pročitati naučno dokazane činjenice o CBD jedinici, koja je odgovorna za lečenje različitih bolesti.

Pozdrav! :cool
O sodržavljan :oo :ruke
Slovenci vrlo dobro i uglavnom razumiju/emo ove tu jezike....dok je slovenski ipak malo specificniji...
Mogao si neke fakte napisati, prevesti....
Samo naprijed :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Maja » 16 Mar 2019, 19:25

Evo info iz prve ruke.
Mladja zena, 40 g. imala rak na dojci koji se prosirio na pluca, pa mozak i na kraju zahvatio cijelo tijelo. DOSLOVNO joj dr rekli da ce joj davati terapije radi reda. Ne otvoreno, ali napali je sto se kasno javila jer je godinama imala ocite simptome.
Zena pala u tesku depresiju, nije jela, nije se kupala, nije izlazila iz stana, dolazila joj hitna davali kisik itd.
Maloj bio rodjendan, ja joj pravila tortu. Radi nje je ustala iz kreveta. Na proslavi plakala jer je mislila da joj je to zadnji kcerkin rodjendan na kojem ce prisustvovati.
E kad je prosao pocetni sok (koji je drzao mjesecima), osim kemoterapije pocela je koristiti razne stvari. Ishrana, jacanje imuniteta, neke soli u kojima se kupala i to ulje kanabisa. Rak se povukao iz 99 posto organizma. Ostalo je jos tih zarazenih celija na dojci. Velike sanse su da je uopste nece operisati. Odradila je 25 kemoterapija i jos ce.
Licno ne mogu dovoljno da se nacudim.
Smatra se da joj je najvise pomoglo upravo to ulje.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Zagorka » 16 Mar 2019, 19:27

Maja wrote: 16 Mar 2019, 19:25 Evo info iz prve ruke.
Mladja zena, 40 g. imala rak na dojci koji se prosirio na pluca, pa mozak i na kraju zahvatio cijelo tijelo. DOSLOVNO joj dr rekli da ce joj davati terapije radi reda. Ne otvoreno, ali napali je sto se kasno javila jer je godinama imala ocite simptome.
Zena pala u tesku depresiju, nije jela, nije se kupala, nije izlazila iz stana, dolazila joj hitna davali kisik itd.
Maloj bio rodjendan, ja joj pravila tortu. Radi nje je ustala iz kreveta. Na proslavi plakala jer je mislila da joj je to zadnji kcerkin rodjendan na kojem ce prisustvovati.
E kad je prosao pocetni sok (koji je drzao mjesecima), osim kemoterapije pocela je koristiti razne stvari. Ishrana, jacanje imuniteta, neke soli u kojima se kupala i to ulje kanabisa. Rak se povukao iz 99 posto organizma. Ostalo je jos tih zarazenih celija na dojci. Velike sanse su da je uopste nece operisati. Odradila je 25 kemoterapija i jos ce.
Licno ne mogu dovoljno da se nacudim.
Smatra se da joj je najvise pomoglo upravo to ulje.
Znaš li gdje ga je nabavljala?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 16 Mar 2019, 19:30

Ja sam ubjedjena da je mog oca, isto to ulje, spasilo...
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Maja » 16 Mar 2019, 19:38

Ne znam boga mi al iz inostranstva je. Jel njemacka, ne znam.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80772
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9952 times
Been thanked: 6790 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Julia-Klara » 16 Mar 2019, 19:59

to ulje prave privatno uglavnom, i moze se naci "na crno" kod ljudi koji ga proivode.
Imala bih ovdje lika kodkojeg bih mogla kupovati, ali srecom, ne treba mi. Zasad.

Kada je bolest u pitanju mislim da se ljudi (davljenik) i za slamku hvata. Ako, pu pu pu, bude zatrebalo nekad, naravno da cu ga kupiti.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by storm » 16 Mar 2019, 20:15

Ono koje zbilja pomaže, može se samo ilegalno kupiti... Od dilera, narodskim jezikom...
Ono medicinsko je ništa.
Ja znam dosta slučajeva da pomaže...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18009
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4097 times
Been thanked: 5634 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Vanilla » 16 Mar 2019, 20:21

storm wrote: 16 Mar 2019, 20:15 Ono koje zbilja pomaže, može se samo ilegalno kupiti... Od dilera, narodskim jezikom...
Ono medicinsko je ništa.
Ja znam dosta slučajeva da pomaže...
Tako je. Na taj nacin sam ga i ja kupila. Diler nakon dostave mijenja broj telefona. Jako je tesko doci do nekoga takvog.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by storm » 16 Mar 2019, 20:52

Vanilla wrote: 16 Mar 2019, 20:21
storm wrote: 16 Mar 2019, 20:15 Ono koje zbilja pomaže, može se samo ilegalno kupiti... Od dilera, narodskim jezikom...
Ono medicinsko je ništa.
Ja znam dosta slučajeva da pomaže...
Tako je. Na taj nacin sam ga i ja kupila. Diler nakon dostave mijenja broj telefona. Jako je tesko doci do nekoga takvog.
Pa da... Sve ono, thc I ostale sastojke koji uništavaju kancer ćelije, u medicinskom ulju su u tragovima, gotovo placebo.
Dok je ono pravo, čisto i ima efekta :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 20:58

Zagorka wrote: 16 Mar 2019, 19:27
Maja wrote: 16 Mar 2019, 19:25 Evo info iz prve ruke.
Mladja zena, 40 g. imala rak na dojci koji se prosirio na pluca, pa mozak i na kraju zahvatio cijelo tijelo. DOSLOVNO joj dr rekli da ce joj davati terapije radi reda. Ne otvoreno, ali napali je sto se kasno javila jer je godinama imala ocite simptome.
Zena pala u tesku depresiju, nije jela, nije se kupala, nije izlazila iz stana, dolazila joj hitna davali kisik itd.
Maloj bio rodjendan, ja joj pravila tortu. Radi nje je ustala iz kreveta. Na proslavi plakala jer je mislila da joj je to zadnji kcerkin rodjendan na kojem ce prisustvovati.
E kad je prosao pocetni sok (koji je drzao mjesecima), osim kemoterapije pocela je koristiti razne stvari. Ishrana, jacanje imuniteta, neke soli u kojima se kupala i to ulje kanabisa. Rak se povukao iz 99 posto organizma. Ostalo je jos tih zarazenih celija na dojci. Velike sanse su da je uopste nece operisati. Odradila je 25 kemoterapija i jos ce.
Licno ne mogu dovoljno da se nacudim.
Smatra se da joj je najvise pomoglo upravo to ulje.
Znaš li gdje ga je nabavljala?
Ima.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 20:59

Vec sam pisao o ulju, samo da se dopunim.
Puno danas ljudi pisu, o onom sto ne znaju, uglavnom, culi od nekoga, procitali ili guglali...i na osnovu toga iznose misljenje.
Ja sam "u tome" dugi niz godina i mogu sa sigurnoscu tvrditi, da thc ulje ima itekako pozitivan učinak na bolesni organizam.
Nazalost, postoji nesto sto se zove metastaza i tu tesko da ima pomoci, da konzumacija ulja moze ista uciniti, osim umanjiti bolove. Ali, u ranom stadiju bolesti, u ranom otkrivanju karcinoma, moze uciniti cuda.
Isto tako, mnogi su u tome vidjeli dobar biznis pa sve to dosta razrijedjuju i samim time, ucinak je dosta manji. Ulje mora biti gusto, kao smola, nikako u tekućem stanju. I ulje mora biti skupo, jer možete samo zamisliti koliko stabljika treba da bi se dobilo cisto, 100% ulje.
Ako nekome treba, ako imate nekog bolesnog, spreman sam pokloniti ono sto mi je ostalo, sto mi vise ne treba...

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 21:00

P.S.

Svi iz MUP-a, pusite ga skupa :cudi

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by uvijek_kontra » 21 Mar 2019, 21:38

Ja bih rekla da ta negativna konotacija polazi vise od ljudi koji su mozda probali, a nisu imali dobar izvor ili su cak kupili "macka u zaklju" kako kod nas volimo rec jer prodaje se svasta, a rjetki su koji prodaju pravu stvar. Cijene dizu u nebo, a bolestnog cloveka lako ubjedit..

No, ja samo pozitivna iskustva cujem, vidim, cak sam i sama nabavila i mogu vam reci da nista lose nemam da kazem. Teta F., susjeda o kojoj sam vam pricala sto se razboljela negdje u isto vrijeme kao nasa Julka, izljecila se uz pomoc toga. Uzimala od prvog dana kad je saznala pa sve do dana danasnjeg. Naruci iz Austrije i plati za injekciju oko 70€, mozda je sad i vise. Nije puno al je prava stvar. Uz to promjenila je dosta i nacin ishrane, rekla seceru cao (zna se cime se rak hrani) i prije svega, sredila svoju glavu i misli.

S druge strane znam za ljude sto su placali par stotina eura da bih na kraju saznali da su uzimali nesto bezveze, a ne ono sto su platili. A nerviraju me ovi sto komentarisu to, a nikakve relacije nemaju osim cula kazala i uglavnom negativno. Onda su tu jos gluperde koje kad neko spomene ulje ili smolu pocnu da mlate o drogi i drogiranju jer je to, jelte, isto. Ma daj..

Zao mi je sto nisam mamu ubjedila da proba i uzima, no, ima vremena. A ima nesto i u tome kako covjek razmislja jer ako je netko ubjedjen da mu nesto nece pomoc i nece. Pozitiva ljudi. Sve ostalo je lako.

A da, susjeda radi i redovne kupke sa sodom bikarbonom i himalajskom soli, tacno se zna koliko vode koliko soli i mnogo toga jos, nije na odmet kad covjek zna take stvari. I treba imati i srece. Kod nekih to napreduje sporo, kod nekih preko noci, a sasvim je logicno da razlicite stvari pomazu razlicitim ljudima.

I jos da kazem da mi je drago za djevojku o kojoj Maja pise jer mi se cini da si pisala o njoj kad je tebi bio pregled i ako je to ona, bas mi je drago. :srce
Last edited by uvijek_kontra on 21 Mar 2019, 21:41, edited 1 time in total.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 21:40

Ne moze injekcija biti 70 eura

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by uvijek_kontra » 21 Mar 2019, 21:43

Mozda ne moze kod tebe Sheval, a covjek koji donosi mojoj susjedi naplacuje toliko. 70€, 10cm injekcija. Posluzi joj za mjesec dana.

Kad je prvi put narucila, bilo je 50€. Covjek je cancer survivor i prijatelj je njezine cerke i nije mu namjera da zaradjuje na bolestnim ljudima vec da pomogne majki svoje drugarice. Od drugara stric isto koristi, on placa 100€, a znam za ljude sto placaju 400€.

Tvoj komentar svakako nije na mjestu jer sam ja ta koja zna o kome i cemu pise i takav je moj slucaj. Da lazem potrebu nemam, sama sam platila istu cijenu. Ti mozda imas drugacije iskustvo, sto je ok ali moje takvo nije.
Last edited by uvijek_kontra on 21 Mar 2019, 21:47, edited 1 time in total.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kanabis ulje

Post by Sheval » 21 Mar 2019, 21:46

Vidi...ja sam tih inekcija kupio 10-ak.
I znas koliko je jedna?
Da ne iznosim sad tu cijene...reci cu samo...10-ak puta vise od tog iznosa.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests