Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Rum » 15 Sep 2022, 22:14

Ban ili jos gore nikada se vise ne logovati na Bf nema vece boli nema
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Zana » 15 Sep 2022, 22:15

Morgen wrote: 15 Sep 2022, 22:13
Krokodil Behko wrote: 15 Sep 2022, 22:13


Jesil probala ići kakvom kostolomcu?
Oni svašta znaju namjestiti.
Za zucni kamen?🤔
:D.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Krokodil Behko » 15 Sep 2022, 22:15

Morgen wrote: 15 Sep 2022, 22:13
Krokodil Behko wrote: 15 Sep 2022, 22:13


Jesil probala ići kakvom kostolomcu?
Oni svašta znaju namjestiti.
Za zucni kamen?🤔

Pa kad te ufati za kičmu, ima da zdrobi taj kamen.
online

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31968
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19325 times
Been thanked: 16742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Morgen » 15 Sep 2022, 22:17

Krokodil Behko wrote: 15 Sep 2022, 22:15
Morgen wrote: 15 Sep 2022, 22:13

Za zucni kamen?🤔

Pa kad te ufati za kičmu, ima da zdrobi taj kamen.
73E776FA-0E5A-4CB3-86F3-B68EA19848EA.webp
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51640
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 21028 times
Been thanked: 20846 times
Status: Offline

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Shadow » 15 Sep 2022, 22:50

Mene nocas drmnu koji put sa lijeve strane. Sta je, ne znam ali drma momacki. Sva se ukocila i zacrvenila. Jos me boli pomalo..nije da boli nego sad steze i udara u ruku. E pih.
Mirno more

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Rum » 15 Sep 2022, 23:05

Shadow wrote: 15 Sep 2022, 22:50 Mene nocas drmnu koji put sa lijeve strane. Sta je, ne znam ali drma momacki. Sva se ukocila i zacrvenila. Jos me boli pomalo..nije da boli nego sad steze i udara u ruku. E pih.
:(
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11791
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13456 times
Been thanked: 5659 times
Status: Online

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Nice » 16 Sep 2022, 16:03

Od svega nabrojanog iskusila sam samo bol zbog pijeska u bubregu, diskus herniju i naravno, porođaj.
Diskus hernija, naročito prvih dana, je definitivno najbolnije stanje.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 31968
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19325 times
Been thanked: 16742 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Morgen » 16 Sep 2022, 17:58

Nice wrote: 16 Sep 2022, 16:03 Od svega nabrojanog iskusila sam samo bol zbog pijeska u bubregu, diskus herniju i naravno, porođaj.
Diskus hernija, naročito prvih dana, je definitivno najbolnije stanje.
I gore od porodjaja??

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80506
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7169 times
Been thanked: 11622 times
Status: Online

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by spacebound » 16 Sep 2022, 18:12

Bogu hvala nisam imala nikakvih strasnih povreda ni bolova do sad. Izuzimam porode.
Ok, ono upala uha, boli zub, zglovi, glava, stomak, gripa ali to se sve da izdrzati.
Exchan ❌️

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6960
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2740 times
Been thanked: 1287 times
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 18 Sep 2022, 05:54

Punktiranje kicme u 6. godini
Twiterka

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11791
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13456 times
Been thanked: 5659 times
Status: Online

Re: Ovo su najbolnija stanja koje čovjek može osjetiti

Post by Nice » 19 Sep 2022, 14:13

Morgen wrote: 16 Sep 2022, 17:58
Nice wrote: 16 Sep 2022, 16:03 Od svega nabrojanog iskusila sam samo bol zbog pijeska u bubregu, diskus herniju i naravno, porođaj.
Diskus hernija, naročito prvih dana, je definitivno najbolnije stanje.
I gore od porodjaja??
Jačina bolova je tu negdje, ali trajanje pravi razliku :oo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Sheval » 23 Sep 2022, 21:54

Ne znam za druge, al meni uho.
Nestvarni bolovi.
I nista od sve propisane medicine nije pomoglo...al par kapi uzlodobra i nestade bol.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Krokodil Behko » 03 Jan 2023, 17:06

(NE)MOGUĆE IZDRŽATI: Ovih 20 stanja najviše bole


I niko ne želi osjetiti bol, ali ona je ponekad neizbježna.

Međutim, postoje neka zdravstvena stanja koja uzrokuju bol s kojom se teško nositi.

Nacionalna zdravstvena služba Velike Britanije objavila je spisak 20 stanja koja se smatraju najbolnijima, što znači da imaju velik utjecaj na našu svakodnevicu.


Endometrioza

Endometrioza je nevjerovatno bolna i može utjecati na žene bilo koje dobi. Riječ je o reproduktivnom poremećaju do kojeg dolazi kada ćelije koje pripadaju sluznici maternice počinju rasti izvan nje, odnosno na drugim organima gdje im nije mjesto. Endometrioza se ne može izliječiti, ali može se kontrolirati. Simptomi uključuju bol u zdjelici, bol nakon spolnog odnosa, mučninu, obilne i bolne cikluse i poteškoće s trudnoćom.

Herpes zoster

Herpes zoster je infekcija koja uzrokuje bolan osip u obliku mjehurića ispunjenih tekućinom. Prvi znakovi uključuju osjećaj bockanja na koži ili glavobolju. Osip je prilično bolan, a može potrajati i do četiri sedmice.

Iskliznuće diska

Iskliznuće diska poznato je i kao prolaps ili hernija diska. Do ovog stanja dolazi kada mekani unutrašnji dio diska iskoči iz svog ležišta u kičmeni kanal. Ako tkivo pritišće živce koji se spuštaju niz leđnu moždinu, to može izazvati mučnu bol u donjem dijelu leđa, utrnulost u ramenima, rukama, leđima, nogama ili stopalima, bol u vratu, slabost mišića i išijas. U većini slučajeva odmor, blaga tjelovježba i lijekovi protiv bolova čine čuda, dok je u težim situacijama jedini spas operacija.

Upala slijepog crijeva

Upala slijepog crijeva obično počinje boli u sredini trbuha koja se može pojaviti i nestati. U roku od nekoliko sati, bol se širi do donje desne strane, gdje se nalazi slijepo crijevo, te postaje stalna i jaka. Pritisak na ovo područje, kašljanje ili hodanje mogu pogoršati bol. Ako imate upalu slijepog crijeva, možete imati i druge simptome, uključujući mučninu, gubitak apetita, zatvor ili proljev i visoku temperaturu.

Smrznuto rame

Smrznuto rame karakterizira bolno i ukočeno rame mjesecima, čak i godinama, a događa se kada se tkivo oko ramenog zgloba upali. Ovo stanje obično se liječi vježbama za ramena i lijekovima protiv bolova.

Cluster glavobolja


Cluster glavobolje su nesnosni napadi boli u jednoj strani glave, koji se često osjećaju oko oka. Počinju brzo i bez upozorenja. Svako ih može dobiti, ali češće su kod muškaraca i obično se javljaju u 30-im ili 40-im godinama.

Lom kosti

Lom ili prijelom kosti može se dogoditi nakon nesreće poput pada ili udarca nekim predmetom. Tri najčešća znala su bol, oteklina i deformacija.

Kompleksni regionalni bolni sindrom

Kada osoba doživljava stalnu tešku i iscrpljujuću bol, možda je riječ o kompleksnom regionalnom bolnom sindromu. Iako je većina slučajeva tog stanja potaknuta ozljedom, rezultirajuća bol je puno jača i dugotrajnija od normalne.

Srčani udar

Srčani udar karakteriziraju bol u prsima, otežano disanje i osjećaj slabosti i tjeskobe. Događa se kada je dotok krvi u srce iznenada blokiran, obično krvnim ugruškom. Nedostatak krvi u srcu može ozbiljno oštetiti srčani mišić i opasan je po život pa je potrebno hitno potražiti medicinsku pomoć.

Artritis

Artritis je uobičajeno stanje koje uzrokuje bol i upalu u zglobu. Osteoartritis i reumatoidni artritis dva su najčešća tipa artritisa.

Giht

Giht uzrokuje iznenadnu jaku bol u zglobovima. Može ga biti teško dijagnosticirati jer su simptomi slični drugim stanjima. Napadaji gihta obično se liječe protuupalnim lijekovima.

Anemija srpastih ćelija

Anemija srpastih ćelija naziv je za skupinu nasljednih zdravstvenih stanja koja utječu na crvena krvna zrnca. To je ozbiljno zdravstveno stanje koje traje cijeli život, iako liječenje može pomoći u upravljanju većinom simptoma.

Migrena


Migrena je obično umjerena ili jaka glavobolja koja uzrokuje pulsirajuću bol na jednoj strani glave. Uz nju se mogu javiti i mučnina i povećana osjetljivost na svjetlo ili zvuk. To je uobičajeno stanje koje pogađa jednu od pet žena i jednog od 15 muškaraca.

Išijas

Išijas je intenzivna bol u području donjeg dijela leđa i gluteusa koja se širi duž zahvaćene noge sve do stopala. Simptomi se mogu pogoršati prilikom kretanja, kihanja ili kašljanja. Obično traje od četiri do šest tjedana, ali ponekad i duže.

Bubrežni kamenac

Bubrežni kamenac može se razviti u jednom ili oba bubrega, a najčešće pogađaju osobe u dobi od 30 do 60 godina. Obično se nalazi u bubrezima ili u mokraćovodu i može biti iznimno bolan te dovesti do infekcije bubrega ili nepravilnog rada bubrega, ako se ne liječi.

Trigeminalna neuralgija

Za ovo stanje možda niste čuli, ali radi se o iznenadnoj, jakoj boli u licu koja se često opisuje kao oštra bol ili kao strujni udar u vilici, zubima ili desnima. Obično se događa u kratkim, nepredvidivim napadima koji mogu trajati od nekoliko sekundi do otprilike dvije minute i prestaje jednako iznenadno kao što i počinje.

Akutni pankreatitis

Gušterača je mali organ, smješten iza želuca, koji pomaže u probavi. Kada se upali na kraći period, govorimo o akutnom pankreatitisu. Stanje, u većini slučajeva, prolazi u roku od sedmicu. Međutim, postoji i teški akutni pankreatitis, koji može uzrokovati ozbiljne komplikacije.

Čir na želucu

Čir na želucu je otvorena rana koja se razvija na sluznici želuca. Najčešći simptom je žareća ili probadajuća bol u središtu trbuha.

Fibromialgija

Fibromialgija je dugotrajno stanje koje uzrokuje bol u cijelom tijelu. Osim boli, ljudi također mogu iskusiti povećanu osjetljivost na bol, ekstremni umor, ukočenost mišića, poteškoće sa spavanjem, probleme s mentalnim procesima, glavobolje i sindrom iritabilnog crijeva. Iako trenutačno ne postoji lijek za fibromialgiju, postoje tretmani koji pomažu u ublažavanju nekih simptoma i olakšavaju život s tim stanjem.

Bolovi nakon operacije

Bolovi nakon operacije su uobičajeni, iako njihov intenzitet varira ovisno o vrsti operacije. Ali prekomjerna bol nakon operacije nije dobra, osobito ako imate osjećaj da je neizdrživa, kažu ljekari. Ako ste zabrinuti zbog bilo kojeg simptoma, posjetite liječnika opće prakse, a u hitnim slučajevima nazovite 124.
online

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22608
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12980 times
Been thanked: 12628 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Dori » 03 Jan 2023, 18:00

Sreća većinu nisam nikada osjetila i nadam se da nikada neću….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53903
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15227 times
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by HAVANA » 03 Jan 2023, 18:13

E osjetio sam jednu za koju je i ranjavanje pickin dim da izvinete. Diskus hernija. A braco mila, sta je ono nako. Zamalo nisam kutiju heptanona kupio. Sreca prodje.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by BritkiMozak » 03 Jan 2023, 18:30

Najjače boli koje sam doživio je pri pucanju i dislokaciji kostiju obiju ruke i jedne noge. Mislim da sam desnu ruku lomio čak dva puta, a lijevu nogu nijednom.

Inače imam slabe kosti i ni neprijatelju nebi mogao poželjeti da ga bole kosti.

Ono... mogu mu u bjesu svašta reč - kao naprijmjer Dabogda crko! Ali što to vrijedi, pa umrijet će prije ili kasnije bez te moje kletve. Ali nikome nebi mogo reči dabogda kosti polomio.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5651 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Vanilla » 03 Jan 2023, 20:04

Uh, da, lom kosti je jako bolan.

Sa nekih, 12, 13 godina sam slomila obje kosti lijeve ruke, onaj dio ispod lakta. Sjecam se da su mi rekli da sam se 9x onesvjestila.

Bubrezi, auh!
Kad sam fasovala upalu bubrega i pokretanje pijeska, pa Boze 🤦‍♀️ E tad sam povracala od bolova.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Zana » 03 Jan 2023, 20:10

HAVANA wrote: 03 Jan 2023, 18:13 E osjetio sam jednu za koju je i ranjavanje pickin dim da izvinete. Diskus hernija. A braco mila, sta je ono nako. Zamalo nisam kutiju heptanona kupio. Sreca prodje.
Isto.
A osjetila sam i ovo smrznuto rame. Tu je negdje bol, blizu DH
Ne ponovilo se
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Rum » 03 Jan 2023, 20:16

Tacno sam pozelio da me nesto boli , ako nista kada se porezem umacem ranu u so to mi godi /fetisch
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96450
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34396 times
Been thanked: 21136 times
Contact:
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Rum » 03 Jan 2023, 20:16

Mislim cucur alahu hvala mu :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests