Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Ariel » 21 Jan 2020, 17:29

Nisam srecom dozivjela neku vecu povredu, niti nesto lomila ili operisala. Jedino imam veoma bolne mjesecnice. Thats it

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18984
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1020 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Nora Ibsenova » 21 Jan 2020, 17:31

Meni? Kateter
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 17:32

Divlja_u_srcu wrote: 21 Jan 2020, 16:23
Prvi put kad su me leđa zaboljela, sagela sam se sasvim normalno i usceklo me, to je trajalo nekih par sedmica i popustilo. Onda na jesen isto tako, i trajalo par sedmica popustilo ali ne skroz.
Znaci donji dio leđa, sa lijeve strane najviše.
Ovaj mi rekao da nije ništa opasno samo da u donjem djelu leđa mi je muskulatura oslabila i da je zategnuta. Da je treba malo opustiti.
Onda je krenuo samnom raditi, te na leđa, te na stomak..
Stalno je pritiskao neke tacke i držao par sekundi, pa se pomjeri i opet par sekundi, stalno je boljelo.
Onda sam na leđa legla, pa mi savijao jednu nogu pa drugu, sto bliže licu moguće.
Sve je trajalo nekih 30-40 min, znaci nisam znala kad i šta je bilo gore.
Dobila tri vježbe koje trebam raditi kod kuće.

Ledja su i inače, najslabije "ojacan" dio tijela. Leđima ne odgovara ni jedan položaj osim lezeceg, te vježbe koje ti je dao dr, obavezno radi, pretpostavljam da su vježbe jačanja muskulatire. Pridrzavaj se i kad bol.prestane, nastavi svakodnevno vježbati, da ledja ojačaju, kako se ponovo ne bi našla u istom problemu.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80644
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7222 times
Been thanked: 11691 times
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by spacebound » 21 Jan 2020, 17:33

Nisam ni ja, srecom, do sad nikakvih vecih povreda imala, nista lomila, iscasila, nikakve teske bolesti.Gripa i cao
Ali porod :noga drugi posebno.
Tolika bol, da sam bukvalno, kao u filmovima sva mokra bila, kosa kao da sam je oprala, trnuo mi jezik, cijelo lice, neopisiva bol...
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:03

Medicina kao dva najjača bola navod
1.
trigenalnu neuralgiju.



Bol postoji u opskrbnom području jedne ili više osjetnih grana trigeminalnog živca, najčešće maksilarnoj, i traje od nekoliko sekundi do 2 min. To je probadajuća, sijevajuća i iscrpljujuća bol koja ponekad bolesnika onesposobi a često je izaziva dodirivanje okidačke točke na licu ili pokreti (npr. žvakanje, pranje zubi).


2. Migrene
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28517
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1552 times
Been thanked: 1527 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by uvijek_kontra » 21 Jan 2020, 18:09

Slozicu se za migrene.
I tu odma do je iscasenje (nem pojma jel se tako kaze) koljena koje mi se desava na dnevnoj bazi pa vise i nije tako uzasno kao npr. na pocetku.

A znala sam imat takve migrene da sam poslije istih razmisljala da nije ni cudo, sto neki ljudi kad su bas bolestni neizlecivo, zele da umru. Jer ne mogu da zamislim kako podnose te neke boli tako dugo.
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:11

uvijek_kontra wrote: 21 Jan 2020, 18:09 Slozicu se za migrene.
I tu odma do je iscasenje (nem pojma jel se tako kaze) koljena koje mi se desava na dnevnoj bazi pa vise i nije tako uzasno kao npr. na pocetku.

A znala sam imat takve migrene da sam poslije istih razmisljala da nije ni cudo, sto neki ljudi kad su bas bolestni neizlecivo, zele da umru. Jer ne mogu da zamislim kako podnose te neke boli tako dugo.

A jesi imala ti neku veću povredu koljena nekada ili ti je samo slabost patele u pitanju?


Kad se sjetim....na trećoj godini sam.htjela.biti ortoped :place
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28517
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1552 times
Been thanked: 1527 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by uvijek_kontra » 21 Jan 2020, 18:13

Nikakvu povrijedu, imam od rodjenja ili urodjeno ili kako se vec kaze dislokaciju casice i svaki cudan pokret, nekad i normalan zavrsi iskakanjem. Ima tu jos neceg al ne bih ti znala sam ni napisat, ni izgovorit. Sranje uglavnom. :D Ne mogu cucanj napravit, nit trcat, ni sta slicno. Eto
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:15

uvijek_kontra wrote: 21 Jan 2020, 18:13 Nikakvu povrijedu, imam od rodjenja ili urodjeno ili kako se vec kaze dislokaciju casice i svaki cudan pokret, nekad i normalan zavrsi iskakanjem. Ima tu jos neceg al ne bih ti znala sam ni napisat, ni izgovorit. Sranje uglavnom. :D Ne mogu cucanj napravit, nit trcat, ni sta slicno. Eto


Znam,verovatno sta imaš. I nemaš bona urodjenu dislokaciju, već slabost patele koja uzrokuje česte dislokacije.
Nažalost, tome nema.lijeka, moraš da se pazis. Nema ti druge. :pusa
Last edited by Iskra on 21 Jan 2020, 18:16, edited 1 time in total.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by gospođa Brams » 21 Jan 2020, 18:16

Najjaca bol koju dozivljavam mi je od gastritisa, kad me nekad po noci uhvati, to su takvi grcevi u zelucu da mozes samo plakat od muke
Srecom otkrila sam jedinu stvar koja pomaze - domaci orahovac :D.

Dragi kaze da mu je najjaca bol ikad bila od kamena u bubregu
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:18

gospođa Brams wrote: 21 Jan 2020, 18:16 Najjaca bol koju dozivljavam mi je od gastritisa, kad me nekad po noci uhvati, to su takvi grcevi u zelucu da mozes samo plakat od muke
Srecom otkrila sam jedinu stvar koja pomaze - domaci orahovac :D.

Dragi kaze da mu je najjaca bol ikad bila od kamena u bubregu
Da.
I bubrezi kamenac je takodjer kvalifikovan kao jedan od uzroka vrlo jakih bolova.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:19

:DD Ma.odoh s ove teme, samo vam.trazim dijagnoze
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37399
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24821 times
Been thanked: 4705 times
Status: Online

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by ElTriconi » 21 Jan 2020, 18:22

Po nekoj logici bi trebalo da smrt bude najveca bol jer organizam prestane raditi, ne vjerujem da je to samo stane srce jer organizam isce kisik a nema kisika. Umres od nedostatka zraka i to.

Dzaba sto dises kad nema pumpe, mislim ima pumpa ali nema napajanja, treba ups i to 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28517
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1552 times
Been thanked: 1527 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by uvijek_kontra » 21 Jan 2020, 18:22

Iskra wrote: 21 Jan 2020, 18:15 Znam,verovatno sta imaš. I nemaš bona urodjenu dislokaciju, već slabost patele koja uzrokuje česte dislokacije.
Nažalost, tome nema.lijeka, moraš da se pazis. Nema ti druge. :pusa
Od onoliko pregleda Iskro, i ovdje i vani, cisto sumnjam da su me slagali. :hihi Kod nas se to zove "prirojen izpah pogacice" uz koje ide niz transformacija koje su se desile za ovih mojih xy godina.

Doktorirala sam iz toga i radim sve sto je moguce da sebi olaksam al nekad jednostavno ne ide. Nije lako znati da ce mi citav zivot bit ovako i da nece proci dan, a da me koljena ne bole. Da ne spominjem sport, treniranje sto mi je nekad bilo nO. 1. Da ne pricam da ne mogu radit 50% stvari sto i normalni ljudi jer je za mene nekad i setnja stepenicama najgore mucenje. Al hajde, sta je tu je. Zive i oni bez nogu i ne kukaju pa necu ni ja.. puno. :hihi
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:26

uvijek_kontra wrote: 21 Jan 2020, 18:22
Iskra wrote: 21 Jan 2020, 18:15 Znam,verovatno sta imaš. I nemaš bona urodjenu dislokaciju, već slabost patele koja uzrokuje česte dislokacije.
Nažalost, tome nema.lijeka, moraš da se pazis. Nema ti druge. :pusa
Od onoliko pregleda Iskro, i ovdje i vani, cisto sumnjam da su me slagali. :hihi Kod nas se to zove "prirojen izpah pogacice" uz koje ide niz transformacija koje su se desile za ovih mojih xy godina.

Doktorirala sam iz toga i radim sve sto je moguce da sebi olaksam al nekad jednostavno ne ide. Nije lako znati da ce mi citav zivot bit ovako i da nece proci dan, a da me koljena ne bole. Da ne pricam da ne mogu radit 50% stvari sto i normalni ljudi jer je za mene nekad i setnja stepenicama najgore mucenje. Al hajde, sta je tu je. Zive i oni bez nogu i ne kukaju pa necu ni ja.. puno. :hihi

Pa.isto govorimo ali drugačije zovemo. Nebitno. To ti je isto ko da ti ja kažem hajde pravi pitu od bundeve a ja ću od tikve. :DD
Dislokacije jeste, ali uzrokovana tim.i tim... :ljub
Nikad ti nisu predložili operaciju ili je neoperabilno?

I čuvaj se. :ljut
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28517
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1552 times
Been thanked: 1527 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by uvijek_kontra » 21 Jan 2020, 18:31

Jesu, za ovo drugo. Rezanje i stemanje kostiju i sraufanje. Sto sam odbila naravno jer mene to sto oni kazu ne boli i nema smisla da u svojim godinama idem na takve OP.

Za iscasenje nema pomoci. Sta god bi radili, sanse da bude bolje su minimalne jer, kao sto rekoh, to mi je od rodjenja.

Kad smo bili poceli sa dr. pricat o blokadi, to mi je bila super ideja. Bez bola, bar neko vrijeme ali tu nastaje onda drugi problem. :) Samim tim da me ne boli nemam onda osjecaj kad je dosta pa mogu jos vise problema sebi napravit. Pa je i to otpalo.

Al sve je to ok, jedino sto mi nikad nece biti ok je npr. komentari ljudi i pametovanja jer svi znaju sta mi je i sta bi trebala pa vicu hajde ti na biciklo, da rijesis to, a meni je strogo zabranjeno svakakvo krcenje koljena. Il kad kod lifta cekam pa pored svih onih pogleda, nadje se netko da kaze "a sto ti ne bi pjese, zdravo je to", il kad mi treba minut da ustanem i 'nastimam' koljena prije silazenja sa busa pa se nadje neko da negoduje, neznajuci da imam probleme iako sam "tako mlada". I tako. :) Ne volim te neke osude i pametovanja, naslusala sam se ih za zivota.
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Iskra » 21 Jan 2020, 18:35

uvijek_kontra wrote: 21 Jan 2020, 18:31 Jesu, za ovo drugo. Rezanje i stemanje kostiju i sraufanje. Sto sam odbila naravno jer mene to sto oni kazu ne boli i nema smisla da u svojim godinama idem na takve OP.

Za iscasenje nema pomoci. Sta god bi radili, sanse da bude bolje su minimalne jer, kao sto rekoh, to mi je od rodjenja.

Kad smo bili poceli sa dr. pricat o blokadi, to mi je bila super ideja. Bez bola, bar neko vrijeme ali tu nastaje onda drugi problem. :) Samim tim da me ne boli nemam onda osjecaj kad je dosta pa mogu jos vise problema sebi napravit. Pa je i to otpalo.

Al sve je to ok, jedino sto mi nikad nece biti ok je npr. komentari ljudi i pametovanja jer svi znaju sta mi je i sta bi trebala pa vicu hajde ti na biciklo, da rijesis to, a meni je strogo zabranjeno svakakvo krcenje koljena. Il kad kod lifta cekam pa pored svih onih pogleda, nadje se netko da kaze "a sto ti ne bi pjese, zdravo je to", il kad mi treba minut da ustanem i 'nastimam' koljena prije silazenja sa busa pa se nadje neko da negoduje, neznajuci da imam probleme iako sam "tako mlada". I tako. :) Ne volim te neke osude i pametovanja, naslusala sam se ih za zivota.

Neka priča sta ko hoće. Sako se ti čuvaj. :srce
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Vanilla » 21 Jan 2020, 18:39

Lako cu za fizicke bolove, samo neka me masi u zivotu onaj najveci dusevni bol.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

User avatar
vrhbosnica
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11970
Joined: 13 Oct 2019, 20:16
Been thanked: 25 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by vrhbosnica » 21 Jan 2020, 19:19

ja vec par dana budim se usred noci zbog bolova u ramenu...spavam bocno, rame savijeno i ne znam kako, ali ukoci se ili nesta... i ne mogu ispraviti... bukvano se prevcem cm po cm na ledja i jaucem... :grana nije se prije desavalo.. kontam da nije do jastuka
Svima nama, kadli-tadli, valja krenuti na "finalno putovanje", u Dženet ili Džehenem, Raj ili Pakao, svejedno. Gdje ću ja završiti nije mi dostupno znati, ali znam jedno: poći ću iz Sarajeva...

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26410
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 4100 times
Status: Offline

Re: Najjači bolovi koje čovjek može da doživi

Post by Beni » 21 Jan 2020, 19:39

Pika li se dusevna bol, kad citas muteta ili veneru :hm
Fuck you a friendly note to start the day

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests