Bioenergija

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Divlja_u_srcu
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18259
Joined: 30 Jul 2014, 10:39
Location: ``Home is where I`m with you``
Mood:
Status: Offline

Bioenergija iskustva

Post by Divlja_u_srcu » 28 Feb 2015, 10:23

Evo prvi put otvaram temu pa se nadam da je uredu? :)


Kažu ovako.....


Bolesti i smetnje koje se uspješno tretiraju i iscjeljuju sa bioenergijom su: loša cirkulacija, problemi sa kralježnicom, vratna kralježnica ( cervikala ), leđna kralježnica, hernija diska, otečeni bolesni zglobovi, reuma, reumatoidni artritis, migrena, glavobolje, epilepsija, psihičke smetnje, autizam, problemi sa kožom ( psorijaza ), dioptrija, ciste, tumori, najrazličitije upale i bolesti ( jetra, želudac, gušterača, crijeva, pluća, .... ), općenito - upalni procesi svih vrsta,.....

Zanima me da li je netko nešto konkretno izliječio bioenergijom i u koliko tretmana?

Ja sam čula za mnogo bioenergicara, ali mi je jedan zapeo za oko i ostao u glavi.
Doktor Radisav Miković Murko. Nedavno sam gledala kad je gostovao u Dejana Talk show i zainteresiralo me. Ali na netu nemogu da pronađem nista o njemu, ni pozitivna ni negativna iskustva. :hm

Zna li neko šta o njemu?
❤️ Majka❤️
Jedina osoba koja može svačije mjesto da zamjeni a njeno niko nemože. ❤️

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Biba » 14 Mar 2015, 11:52

To su gluposti kao sto i kiroprakticar u Tenji namjesta atlas za 1500 kn.Prvo, nije moguce da je 90% ljudi rodzeno defektno...drugo - ne lijeci se bez dijagnoze i snimke...trece - bioenergi mogu jos vise zahebati covjeka i nemoguce je da oni cseto neskolovani i nestrucni lijece sirok spektar bolesti koje ni medicina cesto ne moze....oprez!!!!!.... i pamet u glavu :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2015, 12:01

evo malo o bioenergiji i ljudima koji se njome bave

[ytube][/ytube]
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Biba » 14 Mar 2015, 13:09

Eh koliko sam se naslusala i Kreše i Plecka...ako postoji bioenergija onda treba covjek dobro razmisliti...nikad ne znamo je li bioenergeticar pozitivac ili negativac ma kakvu moc imao...to i neki od njih priznaju....vjerujem u autosugestiju i placwbo i nocebo ali...u biownergiju ne...Prana,..je povezana s yogom...i...necu dalje....da me ne shvatite krivo, korijeni yohe su u budistickoj religiji koja ima trooke bogove...ja ih ne priznajem i tocka...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Julia-Klara » 14 Mar 2015, 13:17

tvoje pravo,Bibo, ali se bioenergijom bavi i obicna fizika, znaci da postoji, htjeli mi to priznati ili ne
s druge strane, budizam je jedna od najvecih svjetskih religija,i ja ne vidim problem u tome
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Krokodil Behko » 14 Mar 2015, 18:19

Sjećam se da je prije rata, moj komšija "izliječio" pola Jugoslavije, otvorio sinu mesaru, a drugom sinu limarsku radnju. Umro je "od bubrega"
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Biba » 15 Mar 2015, 21:05

Swamiji je u Indiji proglašen "Duhovnim učiteljem svemira"Bio je i kod nad na Umagu, dvaput Ganešu poklanjao al boga mi nije pomogla Hrvatima jer smo najgori u Evropi.Izuzetno je cijenjen u svijetu sa yogom koju je on sam patentirao.On je jedna bitanga koja zavodi ljude svih vjera...i palamudi ...kad pjevaju onda moraju pjevati da se klanjaju Šivi trookom....i koju svemirsku energiju on propagira ljudima....sljedbenici koji su utekli od njegove joge priznali su da su izgubili svaki oblik slobode...ima on neku energiju ali koju...sjedinjenje sa svemirskom energijom koja nema mozga ni duše....svi njegovi sljedbenici su se susreli samo s jednotom...svi jednaki i blesavi...mrtva volja i sloboda...ko duševni zombiji...bitanga jednašta je od djevojaka samo radio...fuj!!!...Znaju krešimir Peračković i Gordana Lucija Sibila...ona je i knjigu napisala...Bio u Gunji bioenergetičar.Išla raja ko luda a on oko njih samo rukama mavo.Na kraju je uteko...Išla moja susjeda i kad je došla kući, sva sretna lepršala malo...a onda kad ju je u leđima safatalo, tek je onda znala šta su bolovi,,,,hebala mu je sve po spisku....Pa koja bioenergija? Onaj namješta atlas u Tenji a ljudi se godinama obrazuju za kiropraktičara i to je vrlo komoliciran zahvat.I lav zna da je to opasno mjesto kad antilopu davi...On garantira kad on škrcne da se nikad više atlas neće poremetiti...i da sve bolesti izliječi...kako da ne...pa u Hrvatskoj HUPED...ima više od 4000 nadriliječnika....prodavanje magle...a mi sve deblji i bolesniji...parkinson i Alzheimer maha uzeli...a na antidepresivima dvije trećine ...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Konsultant » 15 May 2015, 04:29

Tesla kaze kako je ovo moguce, cak mozemo medjusobno komunicirati preko skalarnih talasa ako se ne varam. Doduse i to sto sam procitao je neka interpretacije Teslinih ideja,izuma.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Biba » 26 Jun 2015, 17:39

Konsultant wrote:Tesla kaze kako je ovo moguce, cak mozemo medjusobno komunicirati preko skalarnih talasa ako se ne varam. Doduse i to sto sam procitao je neka interpretacije Teslinih ideja,izuma.
Da je ova energija koju danas prakticiraju prava onda bi netko obznanio to. Mislim da ova energija nema veze s Teslinom ni na koji način. Ovi su ili obične varalice ili imaju posla s ...... Čitala sam iskustva mnogih. Da, u jednom trenutku je nepodnošljiva bol zaista čundno nestala...ali vratila se na još gori način....Neki od nadriliječnika su prijateljima suptilno dali naslutiti čime se oni zapravo bave i s kim imaju posla...daleko im lijepa kuća...a Tesla je bio karakter od čovjeka ...on nije liječio...nadriliječio...već priznao da u njegov um dolaze ideje iz više svijesti..dakle priznavao je inteligenciju višeg bića...a Sai Babići govore o energiji bez razuma..cvrc...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Konsultant » 28 Jun 2015, 09:23

problemi sa kralježnicom, vratna kralježnica ( cervikala ), leđna kralježnica, hernija diska,
Za ovo imate osobe koji namjestaju zglobove, prsljenove bez ikakve bioenergije ukoliko nije veliko ostecenje. Ovo spada u drevnu medicinu koja se prenosi s koljena na koljeno.
otečeni bolesni zglobovi, reuma, reumatoidni artritis, migrena, glavobolje, epilepsija, psihičke smetnje, autizam, problemi sa kožom ( psorijaza ),
Mozda bi moglo bioenergijom.
dioptrija, ciste, tumori, najrazličitije upale i bolesti ( jetra, želudac, gušterača, crijeva, pluća, .... ),...
Cisto sumljam. U svamu je najbitnije naci uzrok problemu.

O nadrljecnicama necu pricati. Prijatelj mi je isao kod bioenergeticara radi svakodnevnih glavobolja. Kaze kada mu je poceo "raditi" nad glavom osjetio je veliko olaksanje. Par terapija je djelovalo, samo nije rjesilo problem. Pravi uzrok je bio drugi za koji mu ni obicni dr ne bi pomogao. Jedan logoras je svjedocio o onome sto je prosao i usput spomenuo dok su bili zatvoreni, jedan je licio bioenergijom pretucenog.
Prave poznavaoce alternativne medicine cete lako prepoznati, ne reklamiraju se, ne hvale se, jednostavni su, zive skromno, ne traze novac ili kazu koliko das.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Biba » 28 Jun 2015, 10:01

Julia-Klara wrote:tvoje pravo,Bibo, ali se bioenergijom bavi i obicna fizika, znaci da postoji, htjeli mi to priznati ili ne
s druge strane, budizam je jedna od najvecih svjetskih religija,i ja ne vidim problem u tome
A gdj to fizika primjenjuje bioenergiju? U lijecenju sigurno ne.
A to sto je budizam jedan od najvecih...pa i Hitler je bio jedan od najvecih...i Swamiji je u Indiji bio dokto genije svemira...sto to dokazuje...energija motze biti elekticna...magnetizam itd...joga u budizmu i hinduizmu ima religijske korijene a unreligiji postoje i Bog i bogovi i angeli i demoni...e sad cija je energija...od Boga su moc imali malobrojni i njihove moci i prorocanstvavse imsada ispunjavaju ali eto lakse je bilo vjerovati Swamiju kad materijalizira pepeo nego da Bog postoji....ta energija postoji ali je od stranee onoga tko imitira Boga...ko majmun i ne zeli covjekundobro vec se samo zakamuflira pa nekad pokaze da je eet kobajagi dobar i sposoban...tko vjeruje u bioenergiju neka ide i lijeci se...fala, ja ne bih :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Bioenergija iskustva

Post by Melek » 28 Jun 2015, 10:57

Konsultant wrote:Tesla kaze kako je ovo moguce, cak mozemo medjusobno komunicirati preko skalarnih talasa ako se ne varam. Doduse i to sto sam procitao je neka interpretacije Teslinih ideja,izuma.
Srpska propaganda. Sta sve nece izmisliti na konto tog jadnog Rumuna..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Remzudin » 16 Feb 2020, 20:20

Bioenergija postoji u svakome,ali nemoze svak tu Energiju aktivirati u pokret.Za to je potrebno jedna vjezba kao sta rade kinesi svako jutro i treba da se podizne iz chi.
Aktivacije se primjeti kao ubrzani puls srca i povecani pritisak krvi.Lijecenje sa Energijom se moze koristiti samo za 10 minuta i pokazuje se sa umorom.za lijecenje sa rukama mora biti jedno minimalno odostojanje.Nema Effekta ako ruke direktno diraju pacijenta.
Rezultat se pokazuje u roku 24 sata,zavisi od jacine auraticne zone.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Heidi » 16 Feb 2020, 20:28

Remzo, kako si?

Kako da dizem kinese I chi?
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by ElTriconi » 16 Feb 2020, 20:30

Nesto mi je ta bioenergija suhveli. :hm

Pazi ti pajdo da te ko ne prijavi elektroprivredi, sve mi to smrdi na kradju struje 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Socrates » 16 Feb 2020, 20:31

Bombardiraj Vijetnam I Bugarsku. Srusi most u Senegalu.

Avion u Dzibutiju.

Spali 100 eura I jednog zivog sismisa.

Pjevaj himnu Paragvaja.
. . . . . . . . .

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Remzudin » 16 Feb 2020, 20:40

Socrates wrote: 16 Feb 2020, 20:31 Bombardiraj Vijetnam I Bugarsku. Srusi most u Senegalu.

Avion u Dzibutiju.

Spali 100 eura I jednog zivog sismisa.

Pjevaj himnu Paragvaja.
sta je tebe ujelo ?

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Remzudin » 16 Feb 2020, 20:42

Heidi wrote: 16 Feb 2020, 20:28 Remzo, kako si?

Kako da dizem kinese I chi?
Cao,dobro mi je

Gledaj na Youtube one kung fu vjezbe sa rukama
kako sa rukama kod trbuha vucu snagu gore.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Heidi » 16 Feb 2020, 20:46

Moze li ovo?

Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Bioenergija

Post by Remzudin » 16 Feb 2020, 20:55

Heidi wrote: 16 Feb 2020, 20:46 Moze li ovo?


Nun...ja und nein

cekaj da vidim ja cu naci

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests