Jesu li zdravstvene usluge u BiH kvalitetne?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2014, 16:18

Moja je Nejla umrla moleći 'Mama, hoću kući!'

Image

Prošlo je pet dana od smrti trogodišnje Nejle Bajrić iz Brčkog, koja je prema tvrdnji majke Zade Bajrić preminula zbog nemarnosti ljekara u Brčkom.

- Počela je u nedjelju da kiše. Bila je neurorizična. Imala sam težak porođaj. Nikakvih bolesti nije imala, osim hipotoniju mišića (snižen tonus mišića, op.aut.). to smo liječili i izliječili. Stavili smo je na noge. Podigli smo dva kredita, prodali smo stoku, traktor... ali smo je uspijeli izliječiti - kazuje u ispovijesti za Otisak.ba majka rahmetli Nejle, Zada Bajrić, čija ispovijest nikoga ne može ostaviti ravnodušnim.

Zadinu priču su neprestano prekidali duboki jecaji, sve je još tužnije bilo gledajući Nejlinog oca Elvisa i brata Ensara, koji su jedva obuzdavali suze, tužno gledajući Zadu koja nije prestajala jecati.

Nesretna majka ne ispušta mobitel iz ruke. Bez riječi, dok suze teku niz umorno lice, pokazuje nam sliku svoje mezimice koje više nema.

Nastavljajući svoju ispovijest, Zada je spomenula da je u nedjelju, 7. decembra, Nejla ambulantno pregledana u Domu zdravlja, te da je dežurni ljekar, uprkos Zadinom upozorenju da je malena Nejla hipotonična i da ne može iskašljati sekret, kazao da će djevojčica to iskašljati i propisao joj je sirupe „Flamamed“ i „Zinat“.

- Bila je vesela, igrala se. Međutim u ponedjeljak navečer Nejla je počela da krklja usljed silnog sekreta, koji nije imala snage da izbaci. U tri sata ujutro sam primijetila da je poplavila oko usta, odveli smo je na Odjel pedijatrije u Općoj bolnici u Brčkom. Bila je dežurna dr. Samra Karamujić, kojoj se ovom prilikom zahvaljujem do neba. Odmah joj je uključila kisik, čime je Nejlu vratila u život. Nakon toga povadila joj je sekret. Dijete je bilo prisebno, sjedila je. Doktorica je kazala da će sada ići sve svojim tokom, te da će joj uraditi sve potrebne nalaze - prisjeća se Zada.

Nažalost, dežurstvo doktorice Samre Karamujić je završeno i došli su drugi ljekari koji su preuzeli smjenu.

Prema tvrdnjama ožalošćene Zade Bajrić, iako je doktorica Karamujić prenijela šta je potrebno uraditi malenoj Nejli, doktorica Ferhata Šećerbogović se toga nije pridržavala.

- Šećerbegović je Nejli promijenila terapiju. Iako joj je rečeno da djetetu treba vaditi sekret, jer isti nije mogla sama izbaciti, to Ferhata nije činila! Dijete se neubičajeno puno znojilo, na momente se i „gubila“. Govorila sam im da nešto nije u redu. Nakon toga su došli i u braunilu (instrument koji se koristi u medicinske terapije, op.aut.) ubacili deset mililitara kristala. Osim toga davali su joj je još dva lijeka, nisam saznala koji su to lijekovi. Kada je takvu terapiju dijete dobilo, automatski se „gubilo“, plavilo, teško disalo.... Vrišteći sam dozivala doktoricu i medicinsko osoblje, ali oni su tvrdili da paničarim bez potrebe - kazuje Zada.

Zada opisuje šta je vidjela prilikom odlaska po pomoć za svoje dijete.

– U sobi gdje su sjedili, ispijali su kafu, pušili, čitali novine... Molila sam ih da pomognu djetetu, ali oni su samo govorili da se smirim.

Zada objašnjava da nije bilo teško zaključiti da je dijete bilo u veoma teškoj situaciji, jer je bilo plavo sa raširenim zjenicama.

- Priključili su joj kisik. Dok je kisik priključen, Nejla je disala, kada skinu kisik - dijete je skroz teško disalo, krkljala je! Poslali su me na Otorinu, gdje su joj pogledali uši i grlo. Kazali su da je grlo malo upaljeno i da su uši čiste. Nakon toga su mi kazali da nosim dijete na Pedijatriju. Ponovo sam pokušala da dozovem doktoricu Ferhatu da pomogne mom djetetu koje se nenormalno znojilo. Dijete nije reagiralo ni na moje pozive, niti na dodir - jecaji su prekinuli Zadinu ispovijest.

Baz glasa, brišući suze s lica, Zada je na svom mobilnom telefonu pronašla posljednju fotografiju svoje Nejle iz vremena kada su bili sretna i bezbrižna porodica.

Ogromna bol u domu Bajrića je prisutna. Komšije, prijatelji, poznanici neprestano dolaze i izjavljujući saučešće. Svi su uplakani i u šoku.

Skrhana bolom, Zada je za Otisak.ba nastavila svoju bolnu ispovijest.

- Nejli su davali injekcije, ali ona nije reagirala! Zvala sam je, ali ona, onako nejaka i iscrpljena samo „zavrne“ očima. U vizitu je dolazilo više ljekara, ali niko nije reagirao. Panično sam im kazala da mi djete hladi i da se plašim da će umrijeti. Umjesto da pomažu djetetu, oni su mi govorili da se smirim, da će sve biti u redu i da će je poslati u UKC Tuzla - priča Zada.

Uradili su uputnicu za Tuzlu, te, iako je nekoliko doktora vidjelo da je Nejla teško bolesna, u pratnji za Tuzlu, osim djevojčicine majke, pošla je samo medicinska sestra, bez ljekara!

- Dijete mi je umrlo na Šićkom. Dva puta je zatrzala nogama i rekla „Mama hoću kući“! To je bio kraj... Stigli smo na UKC, ljudi su sve od sebe dali. Prebačena je na intenzivnu, ali bez uspjeha. U Brčkom su znali koliko je Nejla bila teško bolesna, ali se nisu udostojili ni da najave da su poslali dijete u teškom stanju na UKC Tuzla. Većina ljekara u Brčkom je nemarna, bez ljudskosti i morala. Čekaju samo novac ne mareći za djecu. Da su rekli da hoće novac dala bi im, snašla bi se - kaže Zada.

Brišući suze koje neprestano teku Zada je kazala kako je svjesna da njenu Nejlu više ništa ne može vratiti.

- Rana na srcu mi je do kraja života. Toj Ferhati ako se ne presudi po zakonu, ja vam kažem, ja ću joj presuditi. Ako bude korumpirana policija i pravosuđe u Brčkom kao što je zdravstvo, ja ću njoj presuditi! Još jedno dijete iz Brčkog je u teškoj situaciji. To dijete, čiji je otac umro prije mjesec dana, ima 8 godina i umire, ali se krije. Prije dva mjeseca jedno dijete je umrlo! Sve kriju - kazuje Zada.

Nalaz obdukcije...

- Nalazi obdukcije su pokazali da je dijete umrlo od upale sinusa. Oni su liječili upalu pluća. Nisu htjeli ništa da snimaju da reagiraju kako treba. Nalaze su uradili tek 15 sati nakon što su je smjestili u bolnicu u Brčkom- kaže Zada Bajrić.

Interesantno je da još uvijek nema reakcije od nadležnih iz Zdravstva u Brčko Distriktu.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81268
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10225 times
Been thanked: 7091 times
Status: Online

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Julia-Klara » 15 Dec 2014, 17:08

Fehru znam, i ne mogu vjerovati da je ovo isitina
jedna je od najboljih i najcjenjenijih pedijatara u gradu uz doktoricu Nukovic
ali neka se ispita, pa i neka se sudi ako treba

:tuga
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by String » 15 Dec 2014, 17:12

Sirup „Flavamed“...sjecate se kad sam pisao ovdje da sam od istog sirupa ustao oko 5h ujutro i nisam mogao udahnuti vazduh na usta jer mi je jezik otekao i bukvalno se sastavio sa krajnicima?
Nos mi bio zacepljen i nisam mogao uzeti vazduh na njega a kad sam probao na usta ista stvar..Lezao sam na boku 45 minuta dok nisam sebi dosao....uzas mamu im farmaceutsku!!!
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Krokodil Behko » 15 Dec 2014, 17:25

Jadni roditelji. Prethodno su prodali traktor, stoku, pa su digli i dva kredita, samo da spasu svoje dijete i na kraju eto ..
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26709
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14765 times
Been thanked: 3948 times
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Veca » 15 Dec 2014, 17:58

..........................................................nemam rijeci :tuga
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Rabiosa
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2232
Joined: 18 Aug 2014, 16:21
Location: Na metli
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Rabiosa » 15 Dec 2014, 18:20

Po hitnom postupku utvrditi zbog cega i kako je doslo do toga da im dijete umre od upale sinusa.
Jadni roditelji. Ni vapaj, ni potezanje rukava, ni sav trud im nije pomogao da ne dozive smrt svog djeteta- najgore sto se roditelju moze desiti. :(
Aktiviram se na dodir.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Nela » 15 Dec 2014, 23:18

Kod nasih pedijatara je glavna dijagnoza upala grla i alergija. Kad ne znaju sta je daju sirup i kapi za iskasljavanje. Poenta je sto ce se doticna izvuci, sto kao i obicno nece biti niko odgovoran. Zalosno.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
tovar
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1326
Joined: 08 Aug 2012, 14:55
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by tovar » 15 Dec 2014, 23:37

Kod naših pederijatara je glavna dijagnoza upala grla i šupka. Kad ne znaju šta je daju sirup i kapi za iskašljavanje i iseravanje. Poenta je što se dotični uvijek izvuku jer se liječe poslijedice a ne otklanja uzrok. Kastracijom bi bez problema mogli ukloniti upale grla i šupkova kod pederijatara.
O, sudbo kleta...
vrati mi vjeru...u ljude, u ljubav, u bolje sutra;
za uzvrat ja ću moliti Boga
da ti oprosti za sva moja tužna jutra...

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Stravičan propust u brčanskoj bolnici

Post by Lavlje_srce » 16 Dec 2014, 21:38

Krokodil Behko wrote:Nalaz obdukcije...

- Nalazi obdukcije su pokazali da je dijete umrlo od upale sinusa.
Za ovo je kazna ZATVOR. Tacka.
Oni su liječili upalu pluća. Nisu htjeli ništa da snimaju da reagiraju kako treba. Nalaze su uradili tek 15 sati nakon što su je smjestili u bolnicu u Brčkom- kaže Zada Bajrić.
Neuka zena ih uci sta su trebali uraditi. I u pravu je sto je najstrasnije. Da su joj odmah snimili pluca znali bi da nema upalu, i mogli su se fokusirati na dalje ispitivanje (uz kisik i vadjenje slajma zbog hipotonije misica). Otorinolaringolog je trebao ustanoviti upalu sinusa.
String wrote:Sirup „Flavamed“...sjecate se kad sam pisao ovdje da sam od istog sirupa ustao oko 5h ujutro i nisam mogao udahnuti vazduh na usta jer mi je jezik otekao i bukvalno se sastavio sa krajnicima?
Ovo zvuci kao alergijska reakcija na neki od sastojaka iz tog lijeka. Dobro ih prouci i vise im se ne priblizavaj.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Krokodil Behko » 07 Jun 2015, 19:44

Image
U bihaćkoj Kantonalnoj bolnici „Irfan Ljubijankić“ u četvrtak rođena je mrtva beba, koja je preminula usljed gubitka kisika u majčinoj utrobi, piše Dnevni avaz.

Kako je za portal „Avaza“ potvrdio otac bebe, Vahid Muhić iz Gornje Koprivne kod Cazina, termin za porođaj njegove supruge određen je za 17. maj.

„Ženu sam tada odveo u bolnicu 'Irfan ljubljankić', a oni su rekli da još uvijek nije za porođaj i vratili je kući. Nakon sedam dana, ljekar koji je vodio brigu o trudnoći ponovo je uputio u Bihać, gdje su je sada primili, a tu je ostala do smrti bebe“, kazao je Muhić.

Prema njegovim riječima, doktori su odlagali porođaj sve do 4. juna, kada je beba rođena mrtva.

„Dan prije nego će dijete umrijeti, žena je molila doktore da je porode jer je dijete bilo nemirno, maltene kao da samo želi izaći, ali, doktori su joj govorili 'nije to ništa'“, rekao je Muhić.

Supruga ga je nazvala ujutro rekavši da beba nije dobro i da mora ići na porođaj, koji je bio završen već za 20 minuta.

„Prema otpusnom pismu od pedijatra, dijete je izgubilo kisik iz razloga što je već postalo neovisno o majci i počelo je uzimati plodovu vodicu“, kazao je kroz suze otac djeteta.

Prema željama roditelja, obdukcija nad tijelom bebe nije urađena.

„U bolnici niko ništa nije poduzeo da se to dijete rodi. Termin je bio 17. maja, a oni su to odlagali za još 20 dana. Kazali su da čekaju da se žena otvori“, rekao je Muhić.

Krivi doktore

„Doktori nisu bili zainteresovani jer svi imaju privatne ordinacije, a moja žena nije išla kod njih, već kod doktora Rošića u Cazinu. Žene koje u tu bolnicu dolaze 'sa strane' čekaju prirodni porođaj“, kazao je Muhić.

Navodi da je doktor koji je vodio brigu o trudnoći od prvih dana stoji iza svog stručnog mišljenja da je dijete ranije bilo zdravo.

„Tražit ću da neko odgovara za ovo jer želim da znam zašto je to dijete moralo biti ubijeno. U ponedjeljak ću podići papire. Rekao sam im, znam da ćete se braniti, ali na nepošten način.

Direktor bolnice nema informacije

Direktor bolnice "Irfan Ljubijankić" Smail Dervišević kazao je za Avaz da ima slobodan dan, te nema nikakvu informaciju u vezi ovog slučaja.

Podsjetimo, tragedija se dogodila u četvrtak.

(Avaz/DEPO PORTAL)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Biba » 07 Jun 2015, 21:35

Ne mogu ja ništa tvrditi ali poznati su takvi slučajevi. Moja je rođakonja bila svjedok slične tragedije...Žena je zvala pomoć a nitko joj nije dolazio od liječnika. vidjela sam i ja svašta...Da sam bila pametna mogla sam tužiti bolnicu ...ali ja sam preživjela i to mi je bilo jedino važno. Moj liječnik internista mi je otvoreno rekao da ne surađuje s liječnikom koji me pregledao i rekao da sam bolesna...jedva me je i ostavio u bolnici a da sam ostala još jednu noć ne bih preživjela...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Johny » 07 Jun 2015, 21:48

Nisam ni sumnjao da ti Bibo imaš materijala i za ovu temu...aferim Bibo..
Ti si fenomen...i zato imas moj naklon

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Biba » 07 Jun 2015, 22:18

Johny wrote:Nisam ni sumnjao da ti Bibo imaš materijala i za ovu temu...aferim Bibo..
Ti si fenomen...i zato imas moj naklon
Znam ja da ti sumnjaš...i nije me briga nimalo za tvoj aferim..moj "Aferim" je bio dr Potočić... gledala sam i slušala čovjeka koji je došao vidjeti je li mu supruga živa, inače medicinska setra u toj bolnici...Čovjek je preda mnom i još nekima rekao da će mu suditi ako mu žena umre...Doktor joj nije dao bolovanje a bila je bolesna...našao ju je netko onesviještenu u bolničkom podrumu...zašto bih ja izmišljala...pa nisam ja željna slave hbte....davno sam ja kod popova slavu dobila...a i šire :rol
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by storm » 07 Jun 2015, 23:01

Bio bi ja njemu i tužitelj, sudac i izvrsitelj presude...
Jadni ljudi :grana
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Nela » 07 Jun 2015, 23:54

Zalosno. Treba dobro ovu gamad od doktora pomlatiti. Ne samo u Bihacu nego inace.
Ali ne mogu da ne kazem da me morbidluk samih roditelja sokirao. Slikaju svoju mrtvu bebu mobitelom i odmah je osvanulo na fb. :lupa Covjece, zar vise nista nije sveto :lupa
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Konsultant » 13 Jun 2015, 08:39

Off, je li se sanirana klinika?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by Pasaga » 13 Jun 2015, 17:46

Nela wrote:Zalosno. Treba dobro ovu gamad od doktora pomlatiti. Ne samo u Bihacu nego inace.
Ali ne mogu da ne kazem da me morbidluk samih roditelja sokirao. Slikaju svoju mrtvu bebu mobitelom i odmah je osvanulo na fb. :lupa Covjece, zar vise nista nije sveto :lupa
Svi krive i izlijevaju bjes na doktorima.
Ko je donio takve zakone...... :djed
...gdje se donose takvi zakoni....???
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Bihać: Beba se ugušila u plodovoj vodi

Post by IM_ex » 14 Jun 2015, 00:56

uh, sto me presijece ...
Licno sam dozivjela to panicno stanje, u drugoj trudnoci.
Doktor je naredio sestri da uzme uzorak plodove vode, a kad mu ona, zabrinutog izraza lica, rece da je plodova voda pomucena krvlju, on, odjednom preozbiljan ... glasno, preglasno, naredi sto je moguce brzu pripremu za ubrzani(ji) porod, jer, kako rece, prijeti opasnost gubitka bebe
Ovdje moram naglasiti da sam, par mjeseci nakon prvog poroda, izgubila bebu, dozivjela sam najvecu bol ...
A, tada, u tom nastalom haosu, i ono malo snage sto mi je jos bilo preostalo, nestade (bila sam krajnje iscrpljena predporodjajnim bolovima, znam da mi je kosa bila posve mokra i nervirala me lijepljenjem po licu). Strah od moguceg gubitka bebe me skamenio.
No, hvala Bogu, u datom momentu sam samu sebe iznenadila i ispoljila nekakvu rezervnu snagu, bila sam zena zmaj.
Rodila sam svoju ljepoticu, doduse modru, ali zivu i zdravu :ljub :srce
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7907 times
Status: Offline

SKANDAL Pacijent u Sarajevu preminuo nakon vađenja zuba

Post by Krokodil Behko » 22 Dec 2015, 21:52

Image
Kako prenose sarajevski portali vijesti.ba i 24 sata, pacijent Maksilofacijalne hirurgije na Kliničkom centru UNSA S. H. jučer je preminuo nakon što je primljen poslije ekstrakcije zuba na gore navedenu kliniku da mu se pruži pomoć zbog krvarenja iz ekstrakcione rane.

Nakon intervencije, pacijent je dobio naglo krvarenje iz nosa, a zatim i analno koje se nije moglo zaustaviti. Nakon toga je preminuo.

Kako saznajemo, intervenciju je uradila stažistkinja Azra Sarić iako je dežurni ljekar bio Edin Imamović. Sarić, koja inače radi za jednu farmaceutsku kuću, je otpustila pacijenta koji se nakon značajnog gubitka krvi javio na Otorinolaringologiju gdje je i preminuo.

Postavlja se pitanje zašto je rađena intervencija ako je pacijent imao bolest koja može prouzrokovati krvarenje, zašto je to radila stažistkinja, a ne ljekar i zašto ljekar nije bio u smjeni.

Ovo saznanje, ukoliko se pokaže tačnim, pokazaće da mimo svih procedura i na dežurnim poslovima rade stažisti koji ni u kojem slučaju ne bi smjeli obavljati ovakve zadatke. Iz UKCS-a su povodom tragične smrti izdali saopćenje za javnost koje prenosimo u cjelosti:

- Pacijent inicijala S.H. primljen je na Kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju, 22.decembra (ponedjeljak) u 23.00h, sa krvarenjem iz rane nakon vađenja zuba, a u pratnji doktora sa Klinike za bolesti uha, grla i nosa, koji je uradio tamponadu. Pacijent je pregledan od strane maksilofacijalnog hirurga, nakon čega je izvršeno šivanje rane.

S obzirom da se kod pacijenta ponovo javilo krvarenje iz nosa i probavne cijevi, konsultovan je hematolog i pacijent je hospitaliziran na Klinici za bolesti uha, grla i nosa. Pacijent je imao primarno oboljenje, o kojem iz etičkih razloga ne možemo govoriti.

Tokom boravka na Klinici za bolesti uha, grla i nosa, poduzete su sve mjere liječenja, ali je i uprkos svim naporima ljekara pacijent je,nažalost, preminuo u 05.15h. Porodica preminulog pacijenta je odbila predloženu obdukciju - stoji u saopćenju.

(avaz)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: SKANDAL Pacijent u Sarajevu preminuo nakon vađenja zuba

Post by Biba » 22 Dec 2015, 21:58

A ne znam zasto su ga otpustili s takvim krvarenjem..
Barem se ja ne moram cuditi. Mene je iz bolnice otpustio speciialista s teskim unutrasnjim krvarenjem...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests