Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 01 Apr 2020, 23:21

Dorian wrote: 01 Apr 2020, 23:17
Iskra wrote: 01 Apr 2020, 21:00



Dok krivulja oboljelih i umrlih ne bude U opadanju. Bolje i to nego da ih izgubillmo. Odbijam misliti da minimaliziras njihovu vrijednost.
Boldirano: Pretpostavka je put do greške.

Stvar je u tome da u jednom trenutku dolazi do toga da "cijena" zaštite postane veća od opasnosti. Ne samo za društvo, nego i za pojedince koje se trudiš zaštititi.

Ne znam da li si bila dovoljno odrasla kada je ovdje bio rat, ali u jednom trenutku ljudi su počeli zanemarivati opasnosti od granatiranja i snajpera i počeli hodati. Zatvorenost u malom prostoru u jednom trenutku postaje veći problem od opasnosti od koje se kriješ u tom prostoru.

Ako čovjek živi život koji mu se čini besmislen, od njega će odustati. Skoro svi oni koji su izvršili samoubistva su to uradili, kakav god da je stvarni razlog (bolest, odlazak voljene osobe, nemogućnost da se podnese nešto treće...) zato što im je besmislenost i bol života koji u trom trenutku žive bila veća od smrti.

U jednom trenutku, ako se ovo produži, ljudi koji su zatvoreni, ne idu na posao, ne smiju čak ni izaći prošetati, će početi osjećati besmislenost života kakav u tom trenutku žive.

A onda im produžavanjem takvog života nećeš pomoći nego ih gurnuti dalje u pokušaj izlaska iz te besmislenosti. Pa makar i na drastičan način.


Ne sjećam se rata, Bogu hvala. Trenutno, u svoj ovoj konfuziji gdje ništa nije organizirano, osmišljeno, strategije borbe nema...Ja duboko vjerujem da je izolacija za populaciju penzionera jedino pravo rješenje. Oni su ranjivi, zdravstveno stanje naših ljudi općenito nije na zavidnom nivou, kod njih naročito. Dok ne prodje prvi val makar...po kom.misljenju, oni bi morali u izolaciju. Imam dedu i nanu, oboje + 65, vidim koliko im teško pada sve ovo ali mora se.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Bla » 02 Apr 2020, 00:01

bolje vam je sada da se zarazite dok ima slobodnih respiratora nego kasnije :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by MunDzi » 02 Apr 2020, 00:32

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Koji masoni?
Ma to sam ja ubacila masone iz zezancije.
Ali sudeci po blueprint-u o kojem ovaj ciko prica, mogli bi biti i masoni sa idejom resetovanja svijeta. :rol

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Moraš dozvoliti struci, da se razumije u stvari i ispravno pretpostavlja neki scenarij.
Kojoj struci?
Naucnici/medicina?
Ili
Analiticari?
Ili
Prorocnici sa kristalnom kuglom?
Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Mene više brinu teoretičari zavjere.
Jesi li gledao do kraja sta ovaj ciko prica?
Dosao je i do Biblije i Boga.

Tako da, svaki covjek moze doci do nekih teorija.

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Inače, USA na 660 mrtvih danas, a možda nije konačan podatak, jer se dan tamo na zapadnoj obali, završava tek za nekoliko sati. Sutra će USA preteći i Italiju.
USA je cini mi se vec prestigla Italiju.
Nije za cuditi se.
USA je ogromna, a gradovi kao NY nakrcani ljudima.




PS. Ja ne znam vise sta da mislim.
Znam samo da nista ne znam.
Necu da vjerujem da je ovo napravila ljudska ruka radi nekog novog svjetskog poretka, itd.
Ali tesko mi da vjerujem i da je samo malo jaci virus, i da ce sve proci za nekoliko sedmica.

@Iskra, Halalim ti.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3311
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by rocko » 02 Apr 2020, 05:15

Fuddo wrote: 01 Apr 2020, 20:18
220volt wrote: 01 Apr 2020, 20:15

Ja mislim da je ovo ko The Walking Dead virus. Svi ga imamo samo saznamo kad se testiramo (ili umremo)
Zvanicno, 50% zarazenih nema nikakve simptome, a prenose ga okolo ko s poslom.
Dzaba se borbamo, pobijedio je.
Mislim, za sad vodi, dok ne smuckamo terapiju.
Fuddo ne boj se evo mi testirali 8600 , pozitivnih bilo oko 740, umrlo 36, nadzire se oko 220 , 900 zavrsili nadzor ( izlijeceni) 60 pozitivnih u bolnici, i 79 za koje se sumnja da su pozitivni . Znaci jos uvijek imamo vecu sansu da nas ubije grom nego corona.

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3311
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by rocko » 02 Apr 2020, 05:17

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13
MunDZi wrote: 01 Apr 2020, 23:05

Znaci, ovo ce trajati 3 godine.
Mozgovi ce nam biti isprani, sloboda kretanja nula, itd....


Znala sam da su Masoni sve zakuhali.

Za tu priliku, jedna prigodna glazba. :ok



Koji masoni?
Moraš dozvoliti struci, da se razumije u stvari i ispravno pretpostavlja neki scenarij.

Mene više brinu teoretičari zavjere.


Inače, USA na 660 mrtvih danas, a možda nije konačan podatak, jer se dan tamo na zapadnoj obali, završava tek za nekoliko sati. Sutra će USA preteći i Italiju.
Za danas oko 970 mrtvih ,

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 07:26

MunDZi wrote: 02 Apr 2020, 00:32
Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Koji masoni?
Ma to sam ja ubacila masone iz zezancije.
Ali sudeci po blueprint-u o kojem ovaj ciko prica, mogli bi biti i masoni sa idejom resetovanja svijeta. :rol

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Moraš dozvoliti struci, da se razumije u stvari i ispravno pretpostavlja neki scenarij.
Kojoj struci?
Naucnici/medicina?
Ili
Analiticari?
Ili
Prorocnici sa kristalnom kuglom?
Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Mene više brinu teoretičari zavjere.
Jesi li gledao do kraja sta ovaj ciko prica?
Dosao je i do Biblije i Boga.

Tako da, svaki covjek moze doci do nekih teorija.

Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13 Inače, USA na 660 mrtvih danas, a možda nije konačan podatak, jer se dan tamo na zapadnoj obali, završava tek za nekoliko sati. Sutra će USA preteći i Italiju.
USA je cini mi se vec prestigla Italiju.
Nije za cuditi se.
USA je ogromna, a gradovi kao NY nakrcani ljudima.




PS. Ja ne znam vise sta da mislim.
Znam samo da nista ne znam.
Necu da vjerujem da je ovo napravila ljudska ruka radi nekog novog svjetskog poretka, itd.
Ali tesko mi da vjerujem i da je samo malo jaci virus, i da ce sve proci za nekoliko sedmica.

@Iskra, Halalim ti.

De bona, šalim se. :fajt neće nam.to trebati abd
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 07:42

Banja Luka - 154, Tuzla - 27, Konjic - 27, Mostar - 19, Čitluk - 16, Sarajevo - 16, Laktaši - 16, Zenica - 15, Široki Brijeg - 15, Ilidža - 11, Srebrenik - 11, Bosanska Gradiška - 10, Bihać - 10, Bijeljina - 9, Kozarska Dubica - 8, Teslić - 7, Vitez - 6, Brčko - 6, Goražde - 6, Kneževo - 5, Prnjavor - 5, Kotor Varoš - 4, Zavidovići - 4, Posušje - 4, Grude - 4, Čelinac - 3, Modriča - 3, Kakanj - 3, Ribnik - 3, Gornji Vakuf - Uskoplje - 2, Novi Travnik - 2, Orašje - 2, Tešanj - 2, Lukavac - 2, Bosanski Brod - 2, Prijedor - 2, Žepče - 2, Istočna Ilidža - 2, Pale - 2, Doboj - 1, Cazin - 1, Derventa - 1, Mrkonjić Grad - 1, Jablanica - 1, Vogošća - 1, Ilijaš - 1, Breza - 1, Gračanica - 1, Šipovo - 1, Hadžići - 1, Visoko - 1, Milići - 1, Srbac - 1, Zvornik - 1, Šekovići - 1, Bosanska Krupa - 1, Živinice - 1, Velika Kladuša - 1,


Širi se po Općinama, lagano, unutar zajednice....A niko da se sjeti da se zatvore općine, sad dok se još može i ima smisla.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by arzuhal » 02 Apr 2020, 07:53

:ha
uzmi Lysobact

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Hurija » 02 Apr 2020, 07:55

Iskra wrote: 02 Apr 2020, 07:42 Banja Luka - 154, Tuzla - 27, Konjic - 27, Mostar - 19, Čitluk - 16, Sarajevo - 16, Laktaši - 16, Zenica - 15, Široki Brijeg - 15, Ilidža - 11, Srebrenik - 11, Bosanska Gradiška - 10, Bihać - 10, Bijeljina - 9, Kozarska Dubica - 8, Teslić - 7, Vitez - 6, Brčko - 6, Goražde - 6, Kneževo - 5, Prnjavor - 5, Kotor Varoš - 4, Zavidovići - 4, Posušje - 4, Grude - 4, Čelinac - 3, Modriča - 3, Kakanj - 3, Ribnik - 3, Gornji Vakuf - Uskoplje - 2, Novi Travnik - 2, Orašje - 2, Tešanj - 2, Lukavac - 2, Bosanski Brod - 2, Prijedor - 2, Žepče - 2, Istočna Ilidža - 2, Pale - 2, Doboj - 1, Cazin - 1, Derventa - 1, Mrkonjić Grad - 1, Jablanica - 1, Vogošća - 1, Ilijaš - 1, Breza - 1, Gračanica - 1, Šipovo - 1, Hadžići - 1, Visoko - 1, Milići - 1, Srbac - 1, Zvornik - 1, Šekovići - 1, Bosanska Krupa - 1, Živinice - 1, Velika Kladuša - 1,


Širi se po Općinama, lagano, unutar zajednice....A niko da se sjeti da se zatvore općine, sad dok se još može i ima smisla.


Opet bi se kretalo stanovništvo ima i radnog naroda u ovim vremenima
Ostalo je cutanje.

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Iskra » 02 Apr 2020, 07:58

Hurija wrote: 02 Apr 2020, 07:55
Iskra wrote: 02 Apr 2020, 07:42 Banja Luka - 154, Tuzla - 27, Konjic - 27, Mostar - 19, Čitluk - 16, Sarajevo - 16, Laktaši - 16, Zenica - 15, Široki Brijeg - 15, Ilidža - 11, Srebrenik - 11, Bosanska Gradiška - 10, Bihać - 10, Bijeljina - 9, Kozarska Dubica - 8, Teslić - 7, Vitez - 6, Brčko - 6, Goražde - 6, Kneževo - 5, Prnjavor - 5, Kotor Varoš - 4, Zavidovići - 4, Posušje - 4, Grude - 4, Čelinac - 3, Modriča - 3, Kakanj - 3, Ribnik - 3, Gornji Vakuf - Uskoplje - 2, Novi Travnik - 2, Orašje - 2, Tešanj - 2, Lukavac - 2, Bosanski Brod - 2, Prijedor - 2, Žepče - 2, Istočna Ilidža - 2, Pale - 2, Doboj - 1, Cazin - 1, Derventa - 1, Mrkonjić Grad - 1, Jablanica - 1, Vogošća - 1, Ilijaš - 1, Breza - 1, Gračanica - 1, Šipovo - 1, Hadžići - 1, Visoko - 1, Milići - 1, Srbac - 1, Zvornik - 1, Šekovići - 1, Bosanska Krupa - 1, Živinice - 1, Velika Kladuša - 1,


Širi se po Općinama, lagano, unutar zajednice....A niko da se sjeti da se zatvore općine, sad dok se još može i ima smisla.


Opet bi se kretalo stanovništvo ima i radnog naroda u ovim vremenima

Znam. Ipak.ima.nacina. izolirati sve one koji ne moraju radi posla da se kreću, a te koje i moraju staviti pod kontrolu, pooštriti im higijenske mjere, itd

Sreća pa se ja nista ne.pitam, bile.bi restrikcije gore nego u Kini :DD


Nismo svjesni da su mjere samoizolocijeni prekidanja Soc kontakta kao ni pojačan higijenski tretman, nažalost jedino što sami za sebe možemo učiniti
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by arzuhal » 02 Apr 2020, 07:59

Dosad smo, u povijesnom hodu ljudskog roda, nailazili na razne viruse, od onih koji su prenosiviji a manje smrtonosni, do onih koji se teže prenose a pretvore te za heftu u kupus-kalju. Nijedan od njih nije bio smućkan "u podzemnom laboratoriju CIA-e u Baltimoru", što reče onaj dedo na Hranjenu. Ne znam što ljudi sami sebi koNplikuju živote...
uzmi Lysobact

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53915
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15233 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by HAVANA » 02 Apr 2020, 08:36

Zatvorilo me i ne da mi da radim a sve racune uredno salju,knjigvodja zove puusti plaaate,banka zove pusti raaatu...Jos ko da gledam doce mi kontrola pdv-a.Imam preplate pdv-a jer sam uvozio a izlaznog nemam jer ne radim.A u ovoj drzavi kad imas vise pdv-a uplacenog,odma ti posalju kontrolu. Kakav moratorij i macke piterine.Dodje prvi i 11700 sabrah obaveza.Ja od danas radim,krace,skraceno,internet,dogovor,nemam pojma al nesta se mora.Bakir nek i dalje sjedi u trezoru a fadil nek nani svojoj kupi masku i nju zatvori.On ce platu dobit svakako.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Chloe » 02 Apr 2020, 08:44

HAVANA wrote: 02 Apr 2020, 08:36 Zatvorilo me i ne da mi da radim a sve racune uredno salju,knjigvodja zove puusti plaaate,banka zove pusti raaatu...Jos ko da gledam doce mi kontrola pdv-a.Imam preplate pdv-a jer sam uvozio a izlaznog nemam jer ne radim.A u ovoj drzavi kad imas vise pdv-a uplacenog,odma ti posalju kontrolu. Kakav moratorij i macke piterine.Dodje prvi i 11700 sabrah obaveza.Ja od danas radim,krace,skraceno,internet,dogovor,nemam pojma al nesta se mora.Bakir nek i dalje sjedi u trezoru a fadil nek nani svojoj kupi masku i nju zatvori.On ce platu dobit svakako.
Razumijem te u potpunosti. Sigurno teška situacija, pridržavaj se preporučenih mjera higijene i zaštite, i sretno ti ... Šta drugo reći.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53915
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15233 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by HAVANA » 02 Apr 2020, 08:53

Chloe wrote: 02 Apr 2020, 08:44
HAVANA wrote: 02 Apr 2020, 08:36 Zatvorilo me i ne da mi da radim a sve racune uredno salju,knjigvodja zove puusti plaaate,banka zove pusti raaatu...Jos ko da gledam doce mi kontrola pdv-a.Imam preplate pdv-a jer sam uvozio a izlaznog nemam jer ne radim.A u ovoj drzavi kad imas vise pdv-a uplacenog,odma ti posalju kontrolu. Kakav moratorij i macke piterine.Dodje prvi i 11700 sabrah obaveza.Ja od danas radim,krace,skraceno,internet,dogovor,nemam pojma al nesta se mora.Bakir nek i dalje sjedi u trezoru a fadil nek nani svojoj kupi masku i nju zatvori.On ce platu dobit svakako.
Razumijem te u potpunosti. Sigurno teška situacija, pridržavaj se preporučenih mjera higijene i zaštite, i sretno ti ... Šta drugo reći.
Ma ja cu i nekako,nemam radnika,prodacu robe sa gubitkom,nesta ce se izvarijantisat ali ima ih kukala im majka...Par drugova vise ne smijem ni nazvat.Horor.Da ne govorim o ljudima sto su ostali bez plate i ikakve opcije a imaju i obaveze,racune i kredite...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Čupava » 02 Apr 2020, 08:59

:sok
Filipinski predsjednik Rodrigo Duterte u srijedu je upozorio da će narediti policiji i vojsci da ubiju svakoga "ko stvara nevolje" zbog jednomjesečnog karantina kojim se u zemlji pokušava zaustaviti koronavirus.

- Neka ovo svima bude upozorenje - slušajte vladu u ovo vrijeme jer je ključno da imamo red. I nemojte nauditi zdravstvenim radnicima, ljekarima, jer je to ozbiljan zločin - rekao je sinoć u obraćanju naciji te je naredio vojsci i policiji "ako iko bude stvarao nevolje, a vaši životi su ugroženi, ustrijelite ih".
.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3083 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Chloe » 02 Apr 2020, 09:16

Sve znam, radim takav posao da me svakodnevno kontaktiraju pravna lica, tražimo rješenja, postoji odluka o prolongiranju al' opet se ljudi brinu zbog gomilanja obaveza ... a bom' ni fizičkih lica mi ne fali sa svojim pričama.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Beni » 02 Apr 2020, 09:31

Chloe wrote: 02 Apr 2020, 09:16 Sve znam, radim takav posao da me svakodnevno kontaktiraju pravna lica, tražimo rješenja, postoji odluka o prolongiranju al' opet se ljudi brinu zbog gomilanja obaveza ... a bom' ni fizičkih lica mi ne fali sa svojim pričama.
Prijatelju stari ispricacu ti pricu
O nesretnom noju i tužnom mladicu
:pusa
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2020, 09:33

rocko wrote: 02 Apr 2020, 05:17
Krokodil Behko wrote: 01 Apr 2020, 23:13


Koji masoni?
Moraš dozvoliti struci, da se razumije u stvari i ispravno pretpostavlja neki scenarij.

Mene više brinu teoretičari zavjere.


Inače, USA na 660 mrtvih danas, a možda nije konačan podatak, jer se dan tamo na zapadnoj obali, završava tek za nekoliko sati. Sutra će USA preteći i Italiju.
Za danas oko 970 mrtvih ,

Nikakvo čudo. Kasnilo se s mjerama desetak dana.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2020, 09:47

Svi po vreću limuna, dok ga ima!

Najveći izvoznik, Turska, zabranila je izvoz ovog voća.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 02 Apr 2020, 10:09

Ovo je vijest za sve, osim za forumaša Mireta, pošto on ovom portalu ne vjeruje ništa, pa je besmisleno i da čita


Image

Čak 80 posto pomoći u borbi protiv koronavirusa koju je Rusija poslala Italiji beskorisno je, tvrdi torinska La Stampa pozivajući se na izvore iz visokih političkih krugova

Osamdeset posto ruske pomoći uopće ne koristi Italiji ili je u potpunosti beskorisna', kazao je za talijanski list neimenovani visoki izvor, precizirajući da je riječ o opremi za dezinfekciju, sterilizaciju i hemijsku prevenciju.

Ruski ambasadorr u Rimu Sergej Razov u pismu glavnom uredniku La Stampe odbacio je tvrdnje talijanskog dnevnika te ih je okarakterizirao kao 'perverzne'.

'Takve tvrdnje proizvod su perverznog uma. Nesebična želja da se pomogne prijateljima u nevolji doživljena je kao podmukla', izjavio je Razov za rusku agenciju RIA.

Dnevni list smatra da je pomoć koju je poslao ruski predsjednik Vladimir Putin nakon sastanka s talijanskim premijerom Giuseppeom Conteom krinkaza stjecanje diplomatskih i geopolitičkih šansi i prednosti. Conte je, tvrdi La Stampa, prihvatio rusku pomoć kako bi osigurao dobre odnose s Putinom.

Rusija je u pokrenutoj humanitarnoj akciji u Italiju poslala60 respiratora te stotinjak epidemiologa i virusologa kao ispomoć tamošnjim doktorima, a prijevoz pomoći vojnim kamionima snimile su mnogobrojne televizijske kamere.

U Italiji je u utorak zabilježeno ukupno 101.739 zaraženih, umrlo je 11.591 osoba, a 14.620 ih je izliječeno.
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 56 guests