Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by HAVANA » 03 Mar 2021, 06:56

Odraz wrote: 03 Mar 2021, 05:17 Sva ova prica je da nas prisile na vakcinisanje.
Ja imao koronu, dva dana temperatura. Cerka sedam dana temperatura, cimer kinez tri dana temperatura.
Zena bivsa imala par dana, kcerkica koja je preboljela leukemiju imala temperaturicu dva dana, deda koji je jedva ziv samo se nakasljao i prosla ga. Na bivsu punicu izgleda nije ni smio ... sedam bivsih kolega sa posla u Sarajevu imali i u prosjeku imali simptome kao nahlada sedam dana. Jaro u svedskoj sa koronom radi na poslu, kaze svi prelezali koronu pa vise niko ni ne obraca paznju, samo izgubio osjecaj mirisa i okusa. Zena mu deveti mjesec trudna bila nema nikakve simptome. Od jarana u Mostaru pola familije prebolilo koronu, nikom nista. U sestrinoj skoli sva djeca preboljela koronu kuci pa idu redovno na nastavu, Ze-Do kanton po sistemu kako se snadjes. Nikakvih evidencija, kao i u Mostaru.

Koga ovdje lazu?
Ma sve to stoji i ja ih imam dosta tako ali sve je ovo osim obicna gripa i prehlada ako pokupis vecu kolicinu virusa kako se meni cini po slucajevima koje znam. Takvih je mnogo ali bogme ima i horora dobrih i to kod mladjih ljudi. Onaj drug mi je jos na intezivnoj, bolji je, juce je napravio 2 koraka. 2 jebena koraka. 10kg smrso za 10 dana a snimak pluca kaze zena horor. Juce poslije 12 dana drugi drug odveden u bolnicu. 48g,jak,zdrav i dobro velik mudonja citav zivot. Mislim da ga cak i znas. I treceg, lakirera, garant znas... Zajednicko im je da su svi vikali ma nije to toliko, sta hampu dizu... Sad i oni i ovi drugi sto su prelezali sa iole jacim simtomima samo vicu sta je ovo vako tito te jebo. Cuvajte se. Onaj piso u krevet, onaj puzeci do hale isao, onaj na stomaku danima lezo, onaj skonto da lakse dise preko naslona kauca kad se previje... Umrlo ih je par sto sam ih znao. Mozda to nije brojcano puno ali sve je puno. Sve su to ljudi sto bi jos dugo pozivili. Mnogi prodju lako ali ako tok bolesti krene lose i jako bas ide nevjerovatnom brzinom na gore. Redovno oko 8 ili 9 dana raspad sistema. I nema nikakvog pravila. Vrlo cudna bolest.Elem najebali smo kako god i zbog mjera i svega. Rijesit ne znaju, sprijecit ne znaju, koliko ce ovo trajati niko ne zna. Nekad kontam pusti je j... joj mater nek se svi zarazimo. Al ne ide ni tako. Zarazicu se svakako, nema sanse da me masi kako se krecem i radim. Za nadat se da cu biti od onih sa laksim simptomima. I pokupit manju kolicinu virusa. Bog me ne moze ubijediti da teska klinicka slika ne zavisi i od toga izmedju ostalog. Ko i kod hepatitisa. Imas malo kopija u krvi, bori se organizam, lijeci se. Imas puno, pospi se zemljom da se naviknes, sto onaj celo kaze... Znaci vise otvoren prostor, pranje ruku, dezinfekcija... koliko situacija dozvoljava. Izbjegavaj zatvorene i male prostore koliko mozes i eto. Pisaj ga.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Vrag
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 26599
Joined: 05 Oct 2018, 08:54
Has thanked: 56 times
Been thanked: 246 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Vrag » 03 Mar 2021, 07:14

Pa sta ce drugo vikati? Ostaje ti da lazes sebe da barem malo zivis. Ljudi su otisli na psihu. Od stresa secer dobiju, neke druge zdrastvene probleme. Znam ljude koji su pukli...ali bukvalno. I onda dodas jos onu brigu finansijske strane, trenutne i buduce. Plus da se nema plan kako normalno zivjeti niti nazire neki odgovor sta je ustvari korona.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 03 Mar 2021, 09:11

Brojkama se opasno manipulise. Pgtv novinari sa bombasticnim naslovima
Jucer ovdje citiraju doktora kako na intenzivnoj nije bilo nikad vise mladjih. Cak ni u vrijeme vrhunca epidemije. Naslovi bodu oci.
Onda pogledas statistiku u clanku i saznas da je to 136 ljudi u zemlji od 67 miliona. Da je razlika danas i najzesceg dana u stvari 16 ljudi. Pri tome nemas pojma u kakvom su stanju bili, kakvom stanju su sada, koliko se zadrzavaju na imtenzivnoj niti nista. Vidis samo bljestavi naslov i panicare
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120355
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6951 times
Been thanked: 7871 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 03 Mar 2021, 10:08

Kažu sarajevski ugostitelji, ili da mi se ublažem jere, ili da iste važe i u tržnim centrima, gradskom saobraćaju itd. Kažu, kad bi takve mjere primjenili u tramvajima, u istima bi se vozilo po tri-četiri putnika :D.
online

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Fuddo » 03 Mar 2021, 10:16

Poceli davat i jnj vakcinu.
Do maja ce svi primit neku, ko hoce.
Strpite se do tad, onda ce natrpat brodove i slat okolo, ne treba se zalijetat i bost ruskim i indijskim radijacijama.
To da valja rusi bi sebe vakcinisali, ne bi je samo izvozili.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Taare » 03 Mar 2021, 11:08

Odraz wrote: 03 Mar 2021, 05:17 Sva ova prica je da nas prisile na vakcinisanje.
Ja imao koronu, dva dana temperatura. Cerka sedam dana temperatura, cimer kinez tri dana temperatura.
Zena bivsa imala par dana, kcerkica koja je preboljela leukemiju imala temperaturicu dva dana, deda koji je jedva ziv samo se nakasljao i prosla ga. Na bivsu punicu izgleda nije ni smio ... sedam bivsih kolega sa posla u Sarajevu imali i u prosjeku imali simptome kao nahlada sedam dana. Jaro u svedskoj sa koronom radi na poslu, kaze svi prelezali koronu pa vise niko ni ne obraca paznju, samo izgubio osjecaj mirisa i okusa. Zena mu deveti mjesec trudna bila nema nikakve simptome. Od jarana u Mostaru pola familije prebolilo koronu, nikom nista. U sestrinoj skoli sva djeca preboljela koronu kuci pa idu redovno na nastavu, Ze-Do kanton po sistemu kako se snadjes. Nikakvih evidencija, kao i u Mostaru.

Koga ovdje lazu?
Kako kome, druže.
Kad sam je dobio, nisam imao temperaturu.
Malo me groznica tresla. Nakon toga proljev. Nakon toga izgubio okus i miris. Nakon toga slabost. Nakon toga ludi kašalj od kojeg nisam mogao da spavam i neki osjećaj kao da su mi pluća puna šlajma. Odem u wc, kašljem ko lud a iskašljem šlajm veličine zrna riže.
Nakon toga kratki dah. Sve se to izdešavalo u par dana. Pa postavljao sam slike, bio bijel ko zid.
Kad je sve prošlo, barem mjesec il dva, ne sjećam se tačno, nisam mogao uz stepenice.
Popnem se na prvi sprat i toliko se zadišem kao da sam trčao maraton.
Imam osjećaj da sam potpuno ozdravio tek onda kad sam otišao na more i dobro se isunčao.

Ono što pretpostavljam, a pretpostavku baziram na osnovu vlastitog iskustva, jeste to da imaš haman pa trajni imunitet.
Ne na način da se ne možeš zaraziti, nego da se ne možeš razbolit.
Bio sam u najbližem mogućem kontaktu sa zaraženim osobama, tačnije njih dvije i to u vrlo kratkom vremenskom rastojanju i nisam se razbolio.
Jedan dan malo škakiljalo u nosu i grlu i to je to.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96365
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34344 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Rum » 03 Mar 2021, 11:17

Efekti koronavirusa: Ljudi od 45 godina u formi 80-godišnjaka

Jedan od najboljih izraelskih medicinskih centara objavio je zabrinjavajuću studiju o dugoročnim efektima infekcije koronavirusom. Studija otkriva da su se pacijenti od 45 godina na fizičkim testovima pokazali kao da imaju 80 godina.

Oko 30 ljudi prosječne dobi od 45 godina učestvovalo je u istraživanju koje je sproveo Medicinski centar Bailinson u Petah Tikvi.

Tri mjeseca nakon što su zvanično izliječeni, od bivših pacijenata zatraženo je da izvedu niz jednostavnih fizičkih testova u čemu su se pokazali prilično lošim.

Jedan od zadataka bio je hodanje šest minuta i oni su za to vrijeme prešli oko 450 metara, dok je prosjek za njihovu starosnu grupu oko 700 metara.

Njihov učinak nije bio ništa bolji ni što se tiče čučnjeva. Učesnici studije uspjeli su da ustanu i sjednu 14 puta tokom pola minuta, propustivši normu za cijelih 16 čučnjeva.

Istraživači su rekli da su rezultati bivših pacijenata slični nivoima kondicije koji se obično susreću kod ljudi starih oko 80 godina.

Iako je uzorak od 30 ljudi relativno mali za istraživanje, nalazi izraelskog tima podsjećaju na slična istraživanja sprovedena u Kini.

To istraživanje, objavljeno u medicinskom časopisu “Lanset” u januaru, zasnivalo se na podacima više od 1.700 ljudi u Wuhanu, prosječne dobi od 57 godina.

Kineski ispitanici podvrgnuti su fizičkim ispitivanjima pola godine nakon oporavka od infekcije, a kod 63 posto je utvrđeno da još pokazuju umor ili slabost mišića.

Kada je riječ o testu od šest minuta hodanja, do 29 posto učesnika nije uspjelo da dostigne ni donju granicu normalnog opsega za svoju starosnu grupu. Ostale komplikacije na koje su ispitanici naišli uključuju poteškoće sa spavanjem, anksioznost i depresiju, navodi RT.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 03 Mar 2021, 11:53

Vidis o ovome pricam. Niko ne kaze u kakvoj su kondiciji bili prije korone. Ne vidim da Zlatanu, Dzeki ili Ronaldu smeta
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55910
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Duminjo » 03 Mar 2021, 13:41

BiH 894 nova
Kanton Sarajevo 386

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Beni » 03 Mar 2021, 13:42

Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:41 BiH 894 nova
Kanton Sarajevo 386
Masallah
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Fuddo » 03 Mar 2021, 13:45

insomnia wrote: 03 Mar 2021, 11:53 Vidis o ovome pricam. Niko ne kaze u kakvoj su kondiciji bili prije korone. Ne vidim da Zlatanu, Dzeki ili Ronaldu smeta
Inace je za obicnog cojeka normalno da bude u kondiciji ko ta trojica.
Fransoa, ne zajebaji.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55910
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Duminjo » 03 Mar 2021, 13:48

U Tuzli ogranicili rad ugostiteljskih objekata do 20h.
Ugostitelji najavili za sutra proteste..



Kod susjeda na bandicevoj sahrani
Image

Image

Na Mirogoj je stigao veliki broj ljudi, iako je 25 maksimalan broj ljudi koji prema važećim mjerama može biti na pogrebu.

Stigli su i redari koji su trebali osiguravati da se okupljeni drže epidemioloških mjera, ali brojni okupljeni građani ne drže distancu.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55910
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Duminjo » 03 Mar 2021, 13:50

Beni wrote: 03 Mar 2021, 13:42
Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:41 BiH 894 nova
Kanton Sarajevo 386
Masallah
Jos kad vam sad dijaspora navali. Vamo sve zatvoreno. Pozelili ljudi kafane i druženja..

Sve sa stranim tablama vracajte sa granice

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Beni » 03 Mar 2021, 13:54

Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:50
Beni wrote: 03 Mar 2021, 13:42

Masallah
Jos kad vam sad dijaspora navali. Vamo sve zatvoreno. Pozelili ljudi kafane i druženja..

Sve sa stranim tablama vracajte sa granice
Nek ba nek sebija malo puNpa brojeve
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55910
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1944 times
Been thanked: 5746 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Duminjo » 03 Mar 2021, 13:57

Beni wrote: 03 Mar 2021, 13:54
Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:50

Jos kad vam sad dijaspora navali. Vamo sve zatvoreno. Pozelili ljudi kafane i druženja..

Sve sa stranim tablama vracajte sa granice
Nek ba nek sebija malo puNpa brojeve
Ko da je jedina. Zena samo prati moderne trendove :cudi

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53784
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1918 times
Been thanked: 15176 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by HAVANA » 03 Mar 2021, 14:00

Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:50
Beni wrote: 03 Mar 2021, 13:42

Masallah
Jos kad vam sad dijaspora navali. Vamo sve zatvoreno. Pozelili ljudi kafane i druženja..

Sve sa stranim tablama vracajte sa granice
Navalice qrac sad, oni su nas i jebali. Od 26/12 do danas mi je stan pun bio a do tada od pocetka niko nije ni upitao. Planine krcate. Eh eto sad.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by MunDzi » 03 Mar 2021, 14:01

insomnia wrote: 03 Mar 2021, 11:53 Vidis o ovome pricam. Niko ne kaze u kakvoj su kondiciji bili prije korone. Ne vidim da Zlatanu, Dzeki ili Ronaldu smeta
Ti bas pretjerujes.

Licno znam nekoliko ljudi koji su je prebolovali i ni dan danas se ne osjecaju dobro. Nisu vise u istoj fizickoj kondiciji u kojoj su bili.Zenska koja je izuzetno aktivna bila, i na radnom mjestu (jer joj je takav posao) i u svom privatnom zivotu vrlo energicna osoba koja nije stajala ili odmarala. Eno je sad jedva odseta niz ulicu a da nije zadihana i umorna.

Ne znam pod kakvim ti staklenim zvonom zivis.
Da li je zaista moguce da u svom licnom zivotu nemas ni jednog poznanika koji je imao negativna iskustva sa koronom!

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84340
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11032 times
Been thanked: 16548 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Fuddo » 03 Mar 2021, 14:02

Beni wrote: 03 Mar 2021, 13:54
Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:50

Jos kad vam sad dijaspora navali. Vamo sve zatvoreno. Pozelili ljudi kafane i druženja..

Sve sa stranim tablama vracajte sa granice
Nek ba nek sebija malo puNpa brojeve
Samo se vi zajebajite
Ja ne znam u sta se uzdate ako nedobog izbije kakav nenormalno cluster, tipa italija?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42717
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14040 times
Been thanked: 12625 times
Status: Online

Re: Korona virus

Post by Masamune » 03 Mar 2021, 14:08

Duminjo wrote: 03 Mar 2021, 13:48 U Tuzli ogranicili rad ugostiteljskih objekata do 20h.
Ugostitelji najavili za sutra proteste..



Kod susjeda na bandicevoj sahrani
Image

Image

Na Mirogoj je stigao veliki broj ljudi, iako je 25 maksimalan broj ljudi koji prema važećim mjerama može biti na pogrebu.

Stigli su i redari koji su trebali osiguravati da se okupljeni drže epidemioloških mjera, ali brojni okupljeni građani ne drže distancu.
Eh to vec nema nikakve logike za Tuzlu. Isto kao da se virus pojavljuje samo navecer, pa de da ogranicimo rad ugostiteljskih objekata. Nista nece dobiti, a gnjev ugostitelja ce samo rasti koji su vec uveliko na udaru zadnjih skoro godinu dana.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 03 Mar 2021, 14:10

MunDzi wrote: 03 Mar 2021, 14:01
insomnia wrote: 03 Mar 2021, 11:53 Vidis o ovome pricam. Niko ne kaze u kakvoj su kondiciji bili prije korone. Ne vidim da Zlatanu, Dzeki ili Ronaldu smeta
Ti bas pretjerujes.

Licno znam nekoliko ljudi koji su je prebolovali i ni dan danas se ne osjecaju dobro. Nisu vise u istoj fizickoj kondiciji u kojoj su bili.Zenska koja je izuzetno aktivna bila, i na radnom mjestu (jer joj je takav posao) i u svom privatnom zivotu vrlo energicna osoba koja nije stajala ili odmarala. Eno je sad jedva odseta niz ulicu a da nije zadihana i umorna.

Ne znam pod kakvim ti staklenim zvonom zivis.
Da li je zaista moguce da u svom licnom zivotu nemas ni jednog poznanika koji je imao negativna iskustva sa koronom!
Trump bi trebo biti mrtav onda. Evo sad gledam oko mene pet ljudi koji su prebolovali koronu. Svi rade niko se ne zali
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests