Korona virus

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10910 times
Been thanked: 16211 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Fuddo » 28 Jun 2021, 07:41

Taare wrote: 28 Jun 2021, 06:49
Fuddo wrote: 28 Jun 2021, 00:46 Pa zbog nekih dobrijeh Bosnjanja,
Modernih, proamerickih…
Eeee :oo
Nista ne polemisi, vici juuu eeesss eejjjj
I pitaj ljude sta ce pojest, popit.
Elham
E to je ono što mene handri.
S jedne strane imaš neka njihova djela koja moram osuditi.
Al opet, s druge strane, ašićare je da su nam prijatelji, pa onda uvijek moraš vagat šta reći.
Jer, zašto nam pomažu? Imaju li neke koristi od nas?
Naravno da nemaju. Nije to slovenija il mađarska pa da nam prodaju neku robu i zbog toga su fini prema nama.
To je još uvijek prva sila na svijetu, kako vojna, tako i ekonomska, a nema ama baš nikakve koristi od nas.
I sad, kao prva sila, logično je da imaju pun qrac stvari za uradit.

Al jok, on nađe vremena za malu vukojebinu smještenu negdje u evropi.
Te ova donacija, te ona, te vojna pomoć, te zajedničke vježbe.
Skoro čitam da su slali neku nacionalnu gardu.
Dovoljno je da se to čudo pojavi u bosni.
Kad dođu u onim svojim odijelima, popiju kafu i slikaju se, dovoljno je četnicima da shvate neke stvari.
Jer kad mu amer kaže nećeš metra, onda četnik stvarno neće metra.

I evo sad pola miliona vakcina.
Bukvalno sadaka. lično mislim da je biden dobričina i molim Allaha da ga uputi.
Zadnji primjer je ovaj g7 samit.
Čovjek se zalagao da se ukine patent na vakcine kako bi siromašne zemlje mogle za džabe proizvoditi iste i imunizirati stanovništvo.
Qrac, merkel nije htjela ni da čuje.
Pravi kapitalista. Samo gleda da firme zarade milijarde i pune njemački budžet.
Nije to samo, tamo neka Bosna.
Dejton je njihova kreacija, koliko god nama zvucalo blesavo, za njih je to veliki diplomatski, pa i vojni, uspjeh.
Treba nesto stvarno zajebano da se desi pa da oni dignu ruke od toga.
Biti pametan, na prijateljstvo uzvracati sa postovanjem i prijateljstvom, a neke stvari u koje su upetljani ne treba ni bistriti, realno, nismo im ni dorasli, i nemamo kila za to.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 26580
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 13851 times
Been thanked: 14125 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by ironman » 28 Jun 2021, 07:56

Jedina dobra stvar u vezi mirovnog sporazume je sto je stvoren,dogovoren i zapecacen na tlu SAD i to u vojnoj bazi.
Amerikanci nece nikad okrenuti ledja i dopustiti da njihovo rjesenje ne bude uspjesan primjer ,jer SAD.
Zato bas ovo sto Fudo rece,pitajmo ljude sta ce pojest,popit i nakon toga Long live Usa .
Jer nemamo,ponavljam nemamo nikoga u svijetu osim njih da stoji iza nas.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Taare » 28 Jun 2021, 08:36

Ma imamo mi prijatelja, nije da nemamo, al je privilegija kad te glavni baja na svijetu smatra za jarana.
Ovako kad pošalju neku donaciju, fino uzmeš veliku tablu, napišeš tenk ju džo bajden i doviđenja.
Isto tako, kad dođu ovi njihovi političari il vojna lica, iznesi ćevapa i baklave, posjedi, ispričaj se i isprati.

Ovi naši političari jesu propaliteti, ali u ovom slučaju rade dobru stvar.
Dobri su sa svima.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2021, 15:13

Za Za Mohra i ostale kineske fanove, muštuluk. Stiže donacija iz Mađaristana


Image
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Veca » 01 Jul 2021, 13:45

...ja sad pogledah, mozda ima jos kandidata! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by insomnia » 01 Jul 2021, 15:14

Naravno noga sa posla
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Julia-Klara » 02 Jul 2021, 16:03

U Njemackoj preporucuju prvu dozu AstraZeneke i drugu Pfizer ili Moderna, radi brzeg stvaranja imuniteta. Re-vakcinacija ovakvom metodom se moze obaviti nakon 4 sedmice od prve doze AZ-e.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Rum » 02 Jul 2021, 16:49

U Bosni i Hercegovini potvrđen je delta soj koronavirusa, potvrdio je za "Avaz" Rijad Konjhodžić iz Centra za genetsku dijagnostiku ALEA iz Sarajeva.

Uzorak je poslan iz Međugorja. Radi se ženi iz inozemstva skoj osobi pozitivnoj na koronavirus koja je u Međugorje došla iz Španije.

- Imamo dva potvrđena slučaja i još tri sumnjiva slučaja - rekao nam je Konjhodžić
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Rum » 02 Jul 2021, 16:49

Jebace nas drugi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by ElTriconi » 02 Jul 2021, 16:51

Rum wrote: 02 Jul 2021, 16:49 U Bosni i Hercegovini potvrđen je delta soj koronavirusa, potvrdio je za "Avaz" Rijad Konjhodžić iz Centra za genetsku dijagnostiku ALEA iz Sarajeva.

Uzorak je poslan iz Međugorja. Radi se ženi iz inozemstva skoj osobi pozitivnoj na koronavirus koja je u Međugorje došla iz Španije.

- Imamo dva potvrđena slučaja i još tri sumnjiva slučaja - rekao nam je Konjhodžić
Jebo ih medjugorje i slicne nebuloze :lupa
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Nice try » 02 Jul 2021, 17:01

Soj ovaj, soj onaj...samo je pitanje kada će se izolirati i utvrditi, a već je tu, cirkuliše, boga pitaj koje vrijeme.
Delta soj, kako sam citala, nije nista smrtonosniji od ovih do sada sojeva već samo ima drugačije simptome.
Mislim da se trebamo nauciti zivjeti sa virusom. On definitivno nece nestati sam od sebe, a raznorazna ogranicenja, zabrane i slično, kad je vec prisutan u svim zemljama svijeta, mi nemaju nikakvog smisla.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Rum » 02 Jul 2021, 17:14

ElTriconi wrote: 02 Jul 2021, 16:51
Rum wrote: 02 Jul 2021, 16:49 U Bosni i Hercegovini potvrđen je delta soj koronavirusa, potvrdio je za "Avaz" Rijad Konjhodžić iz Centra za genetsku dijagnostiku ALEA iz Sarajeva.

Uzorak je poslan iz Međugorja. Radi se ženi iz inozemstva skoj osobi pozitivnoj na koronavirus koja je u Međugorje došla iz Španije.

- Imamo dva potvrđena slučaja i još tri sumnjiva slučaja - rekao nam je Konjhodžić
Jebo ih medjugorje i slicne nebuloze :lupa
Ukazala se delta 🤣
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2021, 17:29

Rum wrote: 02 Jul 2021, 16:49Jebace nas drugi

Opet nam uđe sazada
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Taare » 02 Jul 2021, 21:48

Veca wrote: 01 Jul 2021, 13:45 ...ja sad pogledah, mozda ima jos kandidata! :D
Šta da gledam kad nema videa?
Svi mi se morete obratit

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3773 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Veca » 02 Jul 2021, 22:23

...pa sklonili, lopovi!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Maja » 05 Jul 2021, 10:42

Tegeltija: Mađarska donacija vakcina je rezultat mojih i Novalićevih napora

Predsjedavajući Vijeća ministara Zoran Tegeltija i premijer Federacije BiH Fadil Novalić dočekali su danas na Međunarodnom aerodromu Sarajevo ministra vanjskih poslova i trgovine Mađarske Petera Szijjarta, koji je BiH uručio donaciju od 200.000 vakcina Sinopharm.

"Ovo je do sada najveća pojedinačna donacija vakcina i zbog toga se u ime Vijeća ministara i građana BiH najiskrenije zahvaljujem Vladi Mađarske i gospodinu Szijjartu lično", rekao je Tegeltija novinarima.

On je pojasnio da je današnja donacija rezultat njegovih i Novalićevih napora da osiguraju kupovinu vakcina od Mađarske, ali da je ovaj projekt, na obostarno zadovoljstvo, rezultirao donacijom.

Prema njegovim riječima, do sada je u BiH stiglo 928.000 vakcina protiv virusa korona te se u drugom kvartalu godine očekuje još 1.128.000 doza vakcina.

Tegeltija je apelovao na građane BiH da se pripreme za što veći odziv za imunizaciju, s obzirom na procjene da bi mogao da stigne novi val virusa korona.

Novalić se zahvalio Vladi Mađarske koja se nesebično odazvala na apel vlasti BiH i osigurala ovu izuzetno vrijednu donaciju.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Hurija » 05 Jul 2021, 10:46

Evo vijesti vrijedne pomena👍,samo da ne ispadne da Novalićs hvalim jer je izasao iz stranke . :D
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Krokodil Behko » 11 Jul 2021, 07:56

Indonežani ne jedu šišmiše


online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Korona virus

Post by Julia-Klara » 16 Jul 2021, 11:23

Nurkić: Pokušao sam kupiti vakcine za BiH, ali SAD to ne dozvoljavaju

Član Portland Trail Blazersa Jusuf Nurkić izjavio je za ESPN da je pokušao kupiti vakcine protiv koronavirusa za BiH ali da nije bio u mogućnosti da to uradi zbog pravila u SAD po kojim vakcine ne smiju da se prodaju dok stanovništvo te zemlje nije vakcinisano.

“Oni samo imaju donacije, ali ne dovojno da vakcinišu svo stanovništvo,” izjavio je Nurkić o BiH.

“Pokušao sam da ih kupim za cijelu zemlju. Obezbjedio sam novac, imao sam plan, sve. Ali i dalje ne možemo to da uradimo. Čak i da nađemo vakcine, izgleda da američki zakoni kažu da dok američki narod ne bude vakcinisan, ne možete ih prodati. Dakle, ne znam šta drugo da radim. Zaista sam pokušao”, dodao je.

No ono što Nurkiću pada još teže je to da mnogo vakcina završi neiskorišteno u SAD, i on bi ih rado kupio za BiH.

“Sve ove zemlje se pate, a imate Sjedinjene Države, očito broj 1 na svijetu, imaju vakcine a ljudi ne žele da se vakcinišu. Osjećam da je čovječanstvo nekako propalo, jer bi sve zemlje trebale dobiti barem neke od tih vakcina, zar ne?”, rekao je Nurkić.

ESPN navodi da je ono što je dodatno ponukalo Nurkića da kupi vakcine i činjenica da je njegova nana, koja živi u BiH, nedavno prebolovala Covid-19 te da su opcije bile veoma ograničene za nju u smislu vakcinisanja.

“Nakon 17 dana je prebolovala Covid. Onda, 19. dana, doživjela je srčani udar. To je bilo nevjerovatno,” naveo je on.

Autor:N1 BiH
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

U FBiH umrlo 50 posto više osoba u maju ove godine nego za isti period u 2020. godini

Post by Krokodil Behko » 16 Jul 2021, 18:33

Image


Prema podacima Federalnog zavoda za statistiku u Federaciji Bosne i Hercegovine u mjesecu maju 2021. godine umrlo je 2.524 ljudi, što je čak 843 više umrlih u odnosu na maj prošle godine, odnosno rast od 50,1 posto, prenosi "Večernji list"



U istom razdoblju rođeno je 1.344 djece, što predstavlja blagi pad u odnosu na isto razdoblje prošle godine kada je bilo 1.386 rođenih. Pandemija je utjecala i na broj zaključenih brakova. Prošle godine u maju je zaključeno 899 brakova, a u istom mjesecu ove godine samo 341, prenosi "Večernji list" pisanje portala "Klix".

Ukupno je za pet mjeseci u 2021. godini rođeno 6.274 djece, dok je umrlo 13.004 osoba. U istom razdoblju prošle godine rođen je približno isti broj djece 6.317, dok je broj umrlih bio drastično manji 8.444, što predstavlja rast od 54 posto.

Također, za prvih pet mjeseci ove godine zaključeno je 2.557 brakova, a bilo je 361 razvod. U ovoj godini broj zaključenih i razvedenih brakova doživio je pad od približno 30 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Gledajući po kantona najviše preminulih u maju ove godine bilo je Tuzlanskom 521, Sarajevskom 520, zatim Zeničko-dobojskom 384 osobe. U Hercegovačko-neretvanskom kantonu umrlo je 290 ljudi, u Srednjobosanskom 240, Unsko-sanskom 236, Zapadnohercegovačkom 135, Livanjskom 97, Posavskom 76 i Bosansko-podrinjskoj 25 ljudi.

Najveći rast smrtnosti u odnosu na mjesec prošle godine zabilježio je Zapadnohercegovački kanton 107 posto, zatim Posavski 100 posto, Livanjski 73 posto, Tuzlanski 69 posto i Sarajevski 58 posto.

U istom razdoblju najveći broj rođenih imao je Sarajevski kanton 341, zatim Tuzlanski 291, Zeničko-dobojski 215 i Srednjobosanski 130 rođenih.

(Večernji list / Klix.ba)
online

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests