Iskustva forumasa s koronom

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 14:49

spacebound wrote: 28 Nov 2020, 14:32
Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 14:22 Nemam šta paničiti kad nemam simptome.
Potrebno mi je da znam šta raditi radi tehničke strane, posao mi je bitan, neće mi niko dozvolit da ne dolazim na posao vjerujući mi na riječ.

Za vikend sam trebala raditi, a neću, moram to nekako opravdati.

Mogu li mi naknadno izdat rješenje o izolaciji, recimo da traje od petka, otkako je ona dobila nalaz, i tako te stvari.
Pogledaj na klixu, vidjela sam da pratis slicnu temu. Tamo su ljudi pisali o tome. Znali su imati probleme jer rjesenje o samoizolaciji stigne kad vec istekne.
Meni je doslo prvi dan nakon karantina, a to je bilo u vrijeme kad je broj aktivnih slucajeva bio daleko manji nego sad.
Nadam se da tvoj poslodavac ima sluha i razumijevanja za ovu situaciju i da neces imati problema na poslu.
Ma nije problem, ja rješenje o samoizolaciji poslodavcu i trebam dostaviti kad se vratim na posao, ne moram ranije.
Kako misliš stigne, gdje stigne?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7153 times
Been thanked: 11595 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by spacebound » 28 Nov 2020, 14:50

Hurija wrote: 28 Nov 2020, 14:44 Kasni se da rješenjima jer ih je u mom slučaju izdavalo Kantonalno Ministarstvo zdravstva, meni su u DZ-a prvi radni dan a tad sam i testirana ,odmah otvorili bolovanje iz bolnice su upoznali odmah i moga poslovica da sam testirana a i poslje da sam pozitivna ,isto je lično obavio Direktor Doma Zdravlja uvaženi Doktor specijalista i interesovao se za moje zdravstveno stanje u par navrata 👍zbog toga sam mu veoma zahvalna i šta god budem mogla u skladu sa mogućnošću izaći ću mu u susret ,svaka čast i sve pohvale svim zdravstvenim radnicima sa kojim sam se susrela dok sam fasovala i liiječila Coronu 👍
Niste u istoj situaciji, nora je kontakt zarazene, tako da je i procedura sigurno drugacija.
Exchan ❌️

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Čarobni » 28 Nov 2020, 14:52

Ova jedna zaražena koronom i da ne bi zarazila muža i dvoje djece, došla roditeljima da tu preboluje koronu, a tu joj je i brat koji takođe ima malu djecu.

Uglavnom, oca je već otpremila u Podhrastove.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 14:53

E svašta, čuj da ne bi zarazila muža ode ocu :D. Svašta.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80472
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7153 times
Been thanked: 11595 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by spacebound » 28 Nov 2020, 14:57

Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 14:52 Ova jedna zaražena koronom i da ne bi zarazila muža i dvoje djece, došla roditeljima da tu preboluje koronu, a tu joj je i brat koji takođe ima malu djecu.

Uglavnom, oca je već otpremila u Podhrastove.
:grana
Exchan ❌️

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Hurija » 28 Nov 2020, 14:58

Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 14:52 Ova jedna zaražena koronom i da ne bi zarazila muža i dvoje djece, došla roditeljima da tu preboluje koronu, a tu joj je i brat koji takođe ima malu djecu.

Uglavnom, oca je već otpremila u Podhrastove.

Svasta kako se mogla kretati
Ostalo je cutanje.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 15:01

Meni je brat prebolovao koronu, doduše, nismo bili u kontaktu, pa nisam morala ganjati ovu samoizolaciju.

Evo mama je na prvom testiranju bila negativna, na drugom, ponovljenom, pozitivna. Doktor mi je rekao da je u poodmakloj fazi i da je sad u fazi oporavka.

Na Saraj Polju smo sjedile u čekaonici gdje je bilo sigurno 50tak sto posto zaraženih ljudi, koji tu dolaze na kontrole, jer je seljanka iz porodične ambulante uputila ženu sa upalom pluća da tu čega rtg pluća. Taman i da je nije imala, tu bi je fasovala. A doktorica nije mogla znati da ima koronu jer još nije uradila test.

Pet sati smo čekale na promahi u čekaonici da je prime, ali od tog momenta kreće pozitivno iskustvo. Doktorica koja je pregledala je tako ljubazno postupala sa njom, kao sa djetetom. Valjda je vidjela da se prepala. Našla joj je mjesto u Općoj bolnici (iako je prvobitno rečeno da će je vratiti kući). Gore u općoj ponovo pozitivna iskustva, pazili je. Pa je prebacili na Koševo (e ovo mi je bilo čudno, morali smo mi doći da je prebacimo) Ponovili joj test jer je imala bukvalno sve simptome. Ponovo neka preljubazna doktorica, a i doktor koji je primio. Kad god sam nazvala tako su mi lijepo i sa strpljenjem sve objasnili, a preko telefona mi je jasno da imaju posla - čovjek uporedo priča sa mnom i sa sto drugih ljudi koji dolaze da ga nešto pitaju.

Ono što sam zaključila po ko zna koji put je da najmanje rade oni što im je posao najlakši. Tri jebena dana nismo mogli da dobijemo ambulantu. Ne mogu da joj nađu karton, iako se žena ravnih 40 godina liječi u jednoj te istoj ambulanti, 2 sata smo stajali pred ambulantom gdje je ona povraćala, dok su seljančurine preko reda davale papire, izdavale bezvezne negativne nalaze nekoj dječurliji, zatvarale bolovanja zdravim ljudima, i nakon dva sata izašla i pita: eh, gdje je ta žena što povraća. Kad je nisam zadavila. Mislim, i jesam je pošla davit nego srećom zaustaviše me, a ubila bi Boga u njoj, dok bi policija stigla.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Čarobni » 28 Nov 2020, 15:03

Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 14:22 Nemam šta paničiti kad nemam simptome.
Potrebno mi je da znam šta raditi radi tehničke strane, posao mi je bitan, neće mi niko dozvolit da ne dolazim na posao vjerujući mi na riječ.

Za vikend sam trebala raditi, a neću, moram to nekako opravdati.

Mogu li mi naknadno izdat rješenje o izolaciji, recimo da traje od petka, otkako je ona dobila nalaz, i tako te stvari.
Pošalješ poslodavcima mamin test, pa nek ti oni kažu šta ćeš. Stari je svom šefu proslijedio burazov test i ovaj mu odmah reče da ide kod doktora i vidimo se za 10 dana.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 15:04

Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 15:03
Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 14:22 Nemam šta paničiti kad nemam simptome.
Potrebno mi je da znam šta raditi radi tehničke strane, posao mi je bitan, neće mi niko dozvolit da ne dolazim na posao vjerujući mi na riječ.

Za vikend sam trebala raditi, a neću, moram to nekako opravdati.

Mogu li mi naknadno izdat rješenje o izolaciji, recimo da traje od petka, otkako je ona dobila nalaz, i tako te stvari.
Pošalješ poslodavcima mamin test, pa nek ti oni kažu šta ćeš. Stari je svom šefu proslijedio burazov test i ovaj mu odmah reče da ide kod doktora i vidimo se za 10 dana.
Pa nemam test, odakle meni njen test?

Nazvala doktora na infektivnoj na Koševu da se raspitam - on mi rekao mama ti je pozitivna, i to je to.
Ko će mi poslat njen test?
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by gospođa Brams » 28 Nov 2020, 15:07

Kod nas sve ide preko doktora opce prakse. Imas simptome - zoves, dobijes uputnicu za testiranje
Bliski kontakt pozitivnog - zoves, dobijes odmah mjeru samoizolacije

Mjera samoizolacije traje 10 dana od pocetka simptoma (za tebe ako si pozitivan) ili 10 dana od poz. testa osobe kojoj si bio bliski kontakt. Ako nemas simptome ne trebas na testiranje, ako imas, salju te
Nakon poz. testa kontaktira te epidemiolog.
Sve to ok funkcionira, ali je na principu osobne odgovornosti. Ako si pozitivan sam obavijestavas svoje bliske kontakte i oni se dalje javljaju doktoru sami.



Ja se vracam u ponedjeljak na posao, jedva cekam. Tehnicki, u cetvrtak sam mogla na posao (proslo 10 dana od pocetka simptoma), ali nisam se jos osjecala dobro. Sad sam dosta dobro. Dragi i dalje malo kaslje. Njemu se jos nije skroz vratio miris i okus, meni je vec nakon dva dana.
Tata je prosao najbolje uz minimalne simptome, mama je isto ok osim sto je dobila blagu upalu gusterace pa je na dijeti.

Sestra je isto pozitivna, nismo bili u kontaktu 10 dana pa moguce da je pokupila negdje drugdje.
Prosli tjedan je ona meni donosila stvari iz ducana a sad cu ja njoj :D.


@Nora zelim mami brz oporavak.
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Čarobni » 28 Nov 2020, 15:09

Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 15:04
Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 15:03

Pošalješ poslodavcima mamin test, pa nek ti oni kažu šta ćeš. Stari je svom šefu proslijedio burazov test i ovaj mu odmah reče da ide kod doktora i vidimo se za 10 dana.
Pa nemam test, odakle meni njen test?

Nazvala doktora na infektivnoj na Koševu da se raspitam - on mi rekao mama ti je pozitivna, i to je to.
Ko će mi poslat njen test?
Ako iko to može uslikat' i to se pika, stari je posl'o screenshot preko vibera, a ima i ona neka aplikacija, vidjeću s burazom koju je koristio.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 15:10

Hvala Bramsice :cvijece
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by MunDzi » 28 Nov 2020, 15:12

Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 14:52 Ova jedna zaražena koronom i da ne bi zarazila muža i dvoje djece, došla roditeljima da tu preboluje koronu, a tu joj je i brat koji takođe ima malu djecu.

Uglavnom, oca je već otpremila u Podhrastove.
Greska sa reakcijom.

Htjela sam staviti zabezeknutu reakciju.

Elem, strasno.
Gdje joj je pamet bila.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Čarobni » 28 Nov 2020, 15:14

Čovjek u zadnjih 5 godina im'o operaciju jetre, bubrega, prošle godine pluća, ove godine moždani udar i dođe mu zaražena kćerka, koja ne misli svojom glavom, otpremi ga u Podhrastove, a tu su i djeca njenog brata, na koje, naravno, ne misli.

Meni mama reče "ja te ne bih primila u tom slučaju", na što ja odgovaram "ne bih ni ja bio retardiran da ti dolazim takav."

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18932
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 769 times
Been thanked: 996 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 28 Nov 2020, 15:15

Pokazala da joj je kurac bitniji od oca. Aferim.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

Jimmy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 184
Joined: 28 Nov 2020, 14:59
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Jimmy » 28 Nov 2020, 15:15

MunDzi wrote: 28 Nov 2020, 15:12
Greska sa reakcijom.

Htjela sam staviti zabezeknutu reakciju.

Elem, strasno.
Gdje joj je pamet bila.
Kad vise voli muza nego rodjenu mater i pater.

Jimmy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 184
Joined: 28 Nov 2020, 14:59
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Jimmy » 28 Nov 2020, 15:17

Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 15:15 Pokazala da joj je k.... bitniji od oca. Aferim.
Ma nije ona iz Penisilvanije.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84399
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11042 times
Been thanked: 16580 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Fuddo » 28 Nov 2020, 15:17

Čarobni wrote: 28 Nov 2020, 14:52 Ova jedna zaražena koronom i da ne bi zarazila muža i dvoje djece, došla roditeljima da tu preboluje koronu, a tu joj je i brat koji takođe ima malu djecu.

Uglavnom, oca je već otpremila u Podhrastove.
Genijalno.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by MunDzi » 28 Nov 2020, 15:19

Jimmy wrote: 28 Nov 2020, 15:15
MunDzi wrote: 28 Nov 2020, 15:12
Greska sa reakcijom.

Htjela sam staviti zabezeknutu reakciju.

Elem, strasno.
Gdje joj je pamet bila.
Kad vise voli muza nego rodjenu mater i pater.
Cuj vise voli muza.
To implicira da voli i roditelje, ali muza vise.

Ja bi rekla da tu uopste nema ljubavi za roditeljima, bratom ni bratovom djecom.
Da ima, ne bi to uradila.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21118 times
Contact:
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Rum » 28 Nov 2020, 15:20

Nora Ibsenova wrote: 28 Nov 2020, 15:15 Pokazala da joj je k.... bitniji od oca. Aferim.
Moze u ovu temu :valja

viewtopic.php?f=22&t=39
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests