Iskustva forumasa s koronom

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by insomnia » 09 Apr 2021, 10:10

Vjerovali ili ne ja evo nakon vise od godinu dana veleposasti licno znam samo jednu gospodju koja je preminula a i ona je imala preko 80 godina i rak pluca. Da se razumijemo cuo sam ono “kod mene tetak, od kolege mati, moja komsinica i to”
Znam kamaru pozitivnih ali nikog da je bio u bolnici. U familiji tetke, daidza sa porodicim, dva rodjaka sa zenama i djecom. Od zene brat sa bebom... sestra dva put, neki su bili manje, neki vise losi ali niko nije bio u bolnici
Na poslu firma nije radila samo tri dana u martu prosle godine i do sada smo imali nekih dvadesetak sto pozitivnih sto onih sa kontaktima i niko nije zavrsio u bolnici. Evo svi se vratili rade, niko ni ne spominje. Od drustva ne znam nikog da je bio pozitivan a to landara ne staje. Pgtv ovi u Bosni
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53196
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by HAVANA » 09 Apr 2021, 10:19

E sta je onda ne znam ali ovde nije dobro nikako.Za izludit.Evo mi kolege hoda po placu isto baltazar,poludi.Ne zna gdje ce sa djecom ,mala,kod tete sto ih cuva,tata pozitivan poslije 16 dana,mama losa,djeca mala a jedno ima temperaturu a veze nemaju od cega,jel od zubica il je od ovoga.Nit mogu roditelji brinut jel su losi,nit ih oni sebi mogu uzeti jer ne znaju hoce li im prenijeti,nit je zgodno da ostaju tamo kod ljudi jer zena nije bolovala a muz jeste...Izludit.A tok bolesti posebna prica.Pravo puno ljudi ima jebenu klinicku sliku,ima ih dosta sto im nije nista ali jako puno sa komplikacijama...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 09 Apr 2021, 10:22

insomnia wrote: 09 Apr 2021, 10:10 Vjerovali ili ne ja evo nakon vise od godinu dana veleposasti licno znam samo jednu gospodju koja je preminula a i ona je imala preko 80 godina i rak pluca. Da se razumijemo cuo sam ono “kod mene tetak, od kolege mati, moja komsinica i to”
Znam kamaru pozitivnih ali nikog da je bio u bolnici. U familiji tetke, daidza sa porodicim, dva rodjaka sa zenama i djecom. Od zene brat sa bebom... sestra dva put, neki su bili manje, neki vise losi ali niko nije bio u bolnici
Na poslu firma nije radila samo tri dana u martu prosle godine i do sada smo imali nekih dvadesetak sto pozitivnih sto onih sa kontaktima i niko nije zavrsio u bolnici. Evo svi se vratili rade, niko ni ne spominje. Od drustva ne znam nikog da je bio pozitivan a to landara ne staje. Pgtv ovi u Bosni
A meni umrla dva tetka i jedan rođak od korone.
Tetka mi je trenutno u bolnici na kisiku već preko 2 sedmice. Mama mi je bila u bolnici 20 dana na kisiku, otpustili je jer nije bilo mjesta više u bolnici. Ona je baš bila kritično. Brata je tresla korona isto nenormalno, on je imao neku čudnu reakciju, nije mu otišlo na pluća, ali ga je čitavo tijelo boljelo, unutrašnji organi isto. Nekad je znao biti u tolikim bolovima da mi nije mogao reći šta mu je, mislila sam sad će se onesvjestit.

I ja kad je počela korona preko pola godine nisam znala nikog da je bolestan, sad je već situacija drugačija.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53196
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by HAVANA » 09 Apr 2021, 10:25

Nora Ibsenova wrote: 09 Apr 2021, 10:22
insomnia wrote: 09 Apr 2021, 10:10 Vjerovali ili ne ja evo nakon vise od godinu dana veleposasti licno znam samo jednu gospodju koja je preminula a i ona je imala preko 80 godina i rak pluca. Da se razumijemo cuo sam ono “kod mene tetak, od kolege mati, moja komsinica i to”
Znam kamaru pozitivnih ali nikog da je bio u bolnici. U familiji tetke, daidza sa porodicim, dva rodjaka sa zenama i djecom. Od zene brat sa bebom... sestra dva put, neki su bili manje, neki vise losi ali niko nije bio u bolnici
Na poslu firma nije radila samo tri dana u martu prosle godine i do sada smo imali nekih dvadesetak sto pozitivnih sto onih sa kontaktima i niko nije zavrsio u bolnici. Evo svi se vratili rade, niko ni ne spominje. Od drustva ne znam nikog da je bio pozitivan a to landara ne staje. Pgtv ovi u Bosni
A meni umrla dva tetka i jedan rođak od korone.
Tetka mi je trenutno u bolnici na kisiku već preko 2 sedmice. Mama mi je bila u bolnici 20 dana na kisiku, otpustili je jer nije bilo mjesta više u bolnici. Ona je baš bila kritično. Brata je tresla korona isto nenormalno, on je imao neku čudnu reakciju, nije mu otišlo na pluća, ali ga je čitavo tijelo boljelo, unutrašnji organi isto. Nekad je znao biti u tolikim bolovima da mi nije mogao reći šta mu je, mislila sam sad će se onesvjestit.

I ja kad je počela korona preko pola godine nisam znala nikog da je bolestan, sad je već situacija drugačija.
Ma nisam ni ja znao i nonsalantno sam se ponasao,cak i danas ne pazim nesto pretjerano jer realno i ne mogu ali ovo je sve osim zajebancija i obicna bolest.A vrlo lako se razuvjere ovi sto ne vjeruju.Kad im se uvuce i bukne ide kuku majko...To sto nekome nije nista,apsolutno nista ne znaci i pravi jos jebeniju situaciju.Ljudi neozbiljno shvataju a kad shvate za mnoge bude kasno.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Nora Ibsenova » 09 Apr 2021, 10:31

HAVANA wrote: 09 Apr 2021, 10:25
Nora Ibsenova wrote: 09 Apr 2021, 10:22

A meni umrla dva tetka i jedan rođak od korone.
Tetka mi je trenutno u bolnici na kisiku već preko 2 sedmice. Mama mi je bila u bolnici 20 dana na kisiku, otpustili je jer nije bilo mjesta više u bolnici. Ona je baš bila kritično. Brata je tresla korona isto nenormalno, on je imao neku čudnu reakciju, nije mu otišlo na pluća, ali ga je čitavo tijelo boljelo, unutrašnji organi isto. Nekad je znao biti u tolikim bolovima da mi nije mogao reći šta mu je, mislila sam sad će se onesvjestit.

I ja kad je počela korona preko pola godine nisam znala nikog da je bolestan, sad je već situacija drugačija.
Ma nisam ni ja znao i nonsalantno sam se ponasao,cak i danas ne pazim nesto pretjerano jer realno i ne mogu ali ovo je sve osim zajebancija i obicna bolest.A vrlo lako se razuvjere ovi sto ne vjeruju.Kad im se uvuce i bukne ide kuku majko...To sto nekome nije nista,apsolutno nista ne znaci i pravi jos jebeniju situaciju.Ljudi neozbiljno shvataju a kad shvate za mnoge bude kasno.
Upravo. Ko god je lično izgubio nekoga puno ozbiljnije pristupa ovome.

Da nismo se svađali sa doktorima jer su htjeli mamu poslati kući, zbog manjka kapaciteta u bolnici, ona bi umrla, sigurna sam u to.

Tri osobe iz njene sobe su umrle dok je ona ležala gore. Jednoj gospođi koja je bila sa njom su umrli muž i kćerka u par dana.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by spacebound » 09 Apr 2021, 10:43

HAVANA wrote: 09 Apr 2021, 09:09 Ne znam ali ovo nista nema pravila.Ni ovo rokanje antibioticima odma na pocetku mi nema smisla.Sad nekakva pogorsanja poslije 15 dana,kad bi sve trebalo popustati.A kod dosta njih sad deveranje sa post covidom.Ovaj jedan mi opet zaglavio u bolnici,bolji bio,poceo raditi,eno ga u bolnici opet.Ne znam sta je cekamo.Drugi,treci jetra i transaminaze lose.Od ovog kolege sad poslije 16 dana i kad smo mislili da je gotovo pocela povracati i jos sad skroz drugih simptoma.Meni dijete sinoc govori a njoj nije nista ni bilo,3 dana temperature prije mjesec dana...Nije mi dobro,onesvijesticu se imam osjecaj.Totalno mi pocrni pred ocima i nemam daha,vjerovatno imunitet pao,zeljezo,nesta,sutra je vodim...Tacno izludit. :lupa
Muzev poznanik bio pozitivan, kuci, laksi simptomi, oporavio se, poceo radit i hop, skroz los odjednom. Na respiratoru zavrsio :sok Skinut je s respiratora, prezivio, bio u banji, u srijedu dosao kuci. Ma ovo samo Bog zna sta i kako ide.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Lavlje_srce » 09 Apr 2021, 12:05

Zizi505 wrote: 07 Apr 2021, 00:01Sumamed, šest dana, ništa mi nije bilo bolje, naprotiv pogoršalo se. Nakon njega Doksiciklin (tri sedmice) i Zinat. Na Zinat bila alergična, odmah ga isključili i ubacili Dexason, četiri dana 2x3g, s tim da sam pored ove doze dobila prvu intravenozno. Za dva dana mi je ova kombinacija skinula CRP sa 64 na 37.
Tri sedmice D3 2x2200 IU i vitamin C 2x1500mg.
Četvrta sedmica od suplemenata samo orthomol imuno.

Za dvadesetak dana sam popila sam oko pola litre ćurokotovog ulja, tri puta dnevno kombinacija supene kašike ovog ulja, limunovog soka i meda i odmah nakon toga popiti topao čaj ili vodu.
Onda sam uzimala kašiku maslinovog ulja i kašiku jabukovog pekmeza tri puta dnevno. Kako nisam mogla jesti ovo mi je brzo vraćalo snagu.
Obvezno je unositi minimalno 3L tekućine i to tople. Barem su to meni govorili svi doktori koji su me pregledali. Kod mene je bila obostrana upala pluća.

Ne znam koliko šta od ovoga košta, nisam pratila.
Ti si bas bila slaba. Bogu hvala da ste se i ti i tvoji oporavili. :cvijece

HAVANA wrote: 09 Apr 2021, 09:09 Ne znam ali ovo nista nema pravila.Ni ovo rokanje antibioticima odma na pocetku mi nema smisla.Sad nekakva pogorsanja poslije 15 dana,kad bi sve trebalo popustati.A kod dosta njih sad deveranje sa post covidom.Ovaj jedan mi opet zaglavio u bolnici,bolji bio,poceo raditi,eno ga u bolnici opet.Ne znam sta je cekamo.Drugi,treci jetra i transaminaze lose.Od ovog kolege sad poslije 16 dana i kad smo mislili da je gotovo pocela povracati i jos sad skroz drugih simptoma.Meni dijete sinoc govori a njoj nije nista ni bilo,3 dana temperature prije mjesec dana...Nije mi dobro,onesvijesticu se imam osjecaj.Totalno mi pocrni pred ocima i nemam daha,vjerovatno imunitet pao,zeljezo,nesta,sutra je vodim...Tacno izludit. :lupa
Ako je u pitanju anemija, dajte joj sok od cvekle. Nije sve u tabletama.

Kako napraviti sok od cvekle i šargarepe
Osnovni sastojci:

Šargarepa
Cvekla
Povrće po izboru
Cveklu i šargarepu operite pod hladnom vodom, i nečistoće operite uz pomoć male četkice. Ako niste sigurni da je povrće organskog porekla odstranite mu koru, iseckajte na kockice i stavite u sokovnik ili blender dok ne dobijete tečnost.

Ako želite uneti što više nutrijenata preporučuje se da povrće sameljete u blenderu, a dobićete teksturu nalik šejkovima. Za popravljanje ukusa i dodatne vitamine pored šargarepe i cvekle koristite jabuke, celer, spanać, sveži ananas, kokos, krastavac. Ako je sok previše gust, dodajte malo vode da se lakše samelje, zaslađivači se ne preporučuju.

Upozorenje: sok od cvekle ne bi trebalo uzimati u velikim količinama, jer je toliko snažan da može izazvati mučninu. Na primer, pomešajte 0,5 dl soka od cvekle sa 2 decilitra soka od šargarepe. Ako pijete čisti sok od cvekle bez dodataka nemojte piti viš od 0,8 decilitara od jednom.

https://lifepressmagazin.com/najcitanij ... od-cvekle/

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24050
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6146 times
Been thanked: 5409 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Zizi » 09 Apr 2021, 12:10

HAVANA wrote: 09 Apr 2021, 08:48
Zizi505 wrote: 07 Apr 2021, 00:01

Sumamed, šest dana, ništa mi nije bilo bolje, naprotiv pogoršalo se. Nakon njega Doksiciklin (tri sedmice) i Zinat. Na Zinat bila alergična, odmah ga isključili i ubacili Dexason, četiri dana 2x3g, s tim da sam pored ove doze dobila prvu intravenozno. Za dva dana mi je ova kombinacija skinula CRP sa 64 na 37.
Tri sedmice D3 2x2200 IU i vitamin C 2x1500mg.
Četvrta sedmica od suplemenata samo orthomol imuno.

Za dvadesetak dana sam popila sam oko pola litre ćurokotovog ulja, tri puta dnevno kombinacija supene kašike ovog ulja, limunovog soka i meda i odmah nakon toga popiti topao čaj ili vodu.
Onda sam uzimala kašiku maslinovog ulja i kašiku jabukovog pekmeza tri puta dnevno. Kako nisam mogla jesti ovo mi je brzo vraćalo snagu.
Obvezno je unositi minimalno 3L tekućine i to tople. Barem su to meni govorili svi doktori koji su me pregledali. Kod mene je bila obostrana upala pluća.

Ne znam koliko šta od ovoga košta, nisam pratila.
Joj lude bolesti mati draga.Kod koga si ti isla,ovaj kolega na poslu ce izluditi.Cerka mu 30 godina,16 dan...Ko bolje bila od koktela i uspjeli zaustaviti temperaturu,terapije pila,antibiotike...Sad povraca,na plucima sjena,cekaju nalaze...A muz prvih dana imao grlobolju,nema temperaturu,dijete imalo temperaturu ali nista,par dana...I sad poslije 16 dana kad bi trebalo to sve popustati muz dobio temperaturu,dijete dobilo temperaturu,njemu culi nesto na plucima ide slikati i nalaze raditi,ona povraca,nema snage...Sad drugi doktor on bi nesta ukljucio opet nekakve antibiotike a ne moze vise tablete ni na slici...Povraca.Kod koga si ti isla? Ja im reko da idu kod djuguma meni je on super bio...
Išla sam paralelno kod Al-Tawila i u COVID ambulantu u Vrazovoj.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Taare » 09 Apr 2021, 12:26

Duminjo wrote: 06 Apr 2021, 22:42 Sve kao Korona nece na pusace a ne zna se ko vise voli zapalit. Vanilla, Vila ili Beni 🙈
Jes, al je kod nas prošlo haman bez problema, a zizi najebala da valja. Ne zaboraviti ni prog-a :(
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Taare » 09 Apr 2021, 12:49

Duminjo wrote: 06 Apr 2021, 23:04 Bilo bi fino od vas kad bi pisali Koje lijekove koristite. Koji su pomogli, koji nisu.. kad ste ih uzimali, zasto, Koliko koštaju..
Kako je krenulo, moglo bi i drugima zatrebati
Govno. Eto šta sam koristio. Kuća puna doktora a ni brufen mi nisu dali.
Pitam tetku, inače doktora medicinskih nauka, šta da koristim u nadi da će mi dati neki lijek jer sam dva ili tri dana stvarno teško disao, a ona poče: med, taj i taj čaj, pekmez, propolis, mliječ il kak se već zove, ćurukotovo ulje i sl.
Pitam ja nju, tetka draga jes ti sigurna da si specijalizirala na vma? Meni ovo liči na travnik :plavi
Jbo te država, pluća puna nečega, kašljem ko konj, a niš ne iskašljavam.
Al bome nakon hevtu il deset dana, maltene nestade simptoma.
Jedino se nisam mogao riješiti onog hroničnog umora. Umreš dok se popneš na prvi sprat.
Ope na scenu stupa tetka (doktor nedeljković iz žikine dinastije :plavi) i kaže sunce.
Nakon toga sam išao u tr i dobro se isunčao. Bgmi, nakon turske nisam imao taj umor. Nestao je.
Što se tiče korone, uvijek sam govorio da mi je u konacnici povećala kapacitet pluća.
Imam osjećaj da mi se grudni koš ne može raširiti toliko koliko pluća mogu primiti.
Ono glavno je to da si rahat.
Mislim da sam spominjao da sam skoro imao bliski kontakt sa dvije žene kod kojih je potvrđena korona.
Jedan dan me boljela glava.to je sve. Možda malo i u nosu, onaj čudni osjećaj.
Sad, ne znam kako bi bilo u situaciji da se zarazim nekim od novih sojeva :cudi
Svi mi se morete obratit

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by vila » 09 Apr 2021, 17:26

Danas popodne se lose osjecam
Jutros ustala dobra..sad nikakva
:123

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Beni » 09 Apr 2021, 17:27

vila wrote: 09 Apr 2021, 17:26 Danas popodne se lose osjecam
Jutros ustala dobra..sad nikakva
:123
Ma bices ti ko nova :ljub

i meni se to desavalo ujutu ustanem ko nov a predvece ko izdrkan
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24050
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6146 times
Been thanked: 5409 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Zizi » 09 Apr 2021, 17:28

vila wrote: 09 Apr 2021, 17:26 Danas popodne se lose osjecam
Jutros ustala dobra..sad nikakva
:123
Koji ti je dan?

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by vila » 09 Apr 2021, 17:29

A ne znam brate...sad me opet panika hvata

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by vila » 09 Apr 2021, 17:29

Zizi505 wrote: 09 Apr 2021, 17:28
vila wrote: 09 Apr 2021, 17:26 Danas popodne se lose osjecam
Jutros ustala dobra..sad nikakva
:123
Koji ti je dan?
9

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53196
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1875 times
Been thanked: 14889 times
Status: Online

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by HAVANA » 09 Apr 2021, 17:30

Ma nece kad nije do sada...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24050
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6146 times
Been thanked: 5409 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Zizi » 09 Apr 2021, 17:37

vila wrote: 09 Apr 2021, 17:29
Zizi505 wrote: 09 Apr 2021, 17:28

Koji ti je dan?
9
Upratila sam da je kod dosta ljudi došlo do takvih simptoma u periodu od šestog do desetog dana.

Samo budi pod nadzorom, to je najvažnije, jer se onda može pravovremeno reagovati.

Želim ti brz oporavak ♥️

User avatar
Tasmanijski tigar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 625
Joined: 15 Nov 2019, 21:58
Has thanked: 13 times
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Tasmanijski tigar » 09 Apr 2021, 18:29

Taare wrote: 09 Apr 2021, 12:49
Duminjo wrote: 06 Apr 2021, 23:04 Bilo bi fino od vas kad bi pisali Koje lijekove koristite. Koji su pomogli, koji nisu.. kad ste ih uzimali, zasto, Koliko koštaju..
Kako je krenulo, moglo bi i drugima zatrebati
Govno. Eto šta sam koristio. Kuća puna doktora a ni brufen mi nisu dali.
Pitam tetku, inače doktora medicinskih nauka, šta da koristim u nadi da će mi dati neki lijek jer sam dva ili tri dana stvarno teško disao, a ona poče: med, taj i taj čaj, pekmez, propolis, mliječ il kak se već zove, ćurukotovo ulje i sl.
Pitam ja nju, tetka draga jes ti sigurna da si specijalizirala na vma? Meni ovo liči na travnik :plavi
Jbo te država, pluća puna nečega, kašljem ko konj, a niš ne iskašljavam.
Al bome nakon hevtu il deset dana, maltene nestade simptoma.
Jedino se nisam mogao riješiti onog hroničnog umora. Umreš dok se popneš na prvi sprat.
Ope na scenu stupa tetka (doktor nedeljković iz žikine dinastije :plavi) i kaže sunce.
Nakon toga sam išao u tr i dobro se isunčao. Bgmi, nakon turske nisam imao taj umor. Nestao je.
Što se tiče korone, uvijek sam govorio da mi je u konacnici povećala kapacitet pluća.
Imam osjećaj da mi se grudni koš ne može raširiti toliko koliko pluća mogu primiti.
Ono glavno je to da si rahat.
Mislim da sam spominjao da sam skoro imao bliski kontakt sa dvije žene kod kojih je potvrđena korona.
Jedan dan me boljela glava.to je sve. Možda malo i u nosu, onaj čudni osjećaj.
Sad, ne znam kako bi bilo u situaciji da se zarazim nekim od novih sojeva :cudi
Podsjetio si me na pekmez. Imam nekog pekmeza od 100 godina, i odmah uzmem par kašika. Gori mi u stomaku od njega. Dodao malo meda nakon toga da se to izmiješa.
Ne znam kako mamu natjerati, ona neće ništa. Danas joj je deveti ili deseti dan, a meni od subote.
Mama kašlje i ne želi da je vozim doktoru,iscrpljena potpuno. Nismo se ni testirali, ali sam ubijeđen da je korona.
Preksinoć mi se desi kao neko gušenje. Ali nakon tuširanja prođe...
:123

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24050
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6146 times
Been thanked: 5409 times
Status: Offline

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Zizi » 09 Apr 2021, 18:39

Tasmanijski tigar wrote: 09 Apr 2021, 18:29
Taare wrote: 09 Apr 2021, 12:49

Govno. Eto šta sam koristio. Kuća puna doktora a ni brufen mi nisu dali.
Pitam tetku, inače doktora medicinskih nauka, šta da koristim u nadi da će mi dati neki lijek jer sam dva ili tri dana stvarno teško disao, a ona poče: med, taj i taj čaj, pekmez, propolis, mliječ il kak se već zove, ćurukotovo ulje i sl.
Pitam ja nju, tetka draga jes ti sigurna da si specijalizirala na vma? Meni ovo liči na travnik :plavi
Jbo te država, pluća puna nečega, kašljem ko konj, a niš ne iskašljavam.
Al bome nakon hevtu il deset dana, maltene nestade simptoma.
Jedino se nisam mogao riješiti onog hroničnog umora. Umreš dok se popneš na prvi sprat.
Ope na scenu stupa tetka (doktor nedeljković iz žikine dinastije :plavi) i kaže sunce.
Nakon toga sam išao u tr i dobro se isunčao. Bgmi, nakon turske nisam imao taj umor. Nestao je.
Što se tiče korone, uvijek sam govorio da mi je u konacnici povećala kapacitet pluća.
Imam osjećaj da mi se grudni koš ne može raširiti toliko koliko pluća mogu primiti.
Ono glavno je to da si rahat.
Mislim da sam spominjao da sam skoro imao bliski kontakt sa dvije žene kod kojih je potvrđena korona.
Jedan dan me boljela glava.to je sve. Možda malo i u nosu, onaj čudni osjećaj.
Sad, ne znam kako bi bilo u situaciji da se zarazim nekim od novih sojeva :cudi
Podsjetio si me na pekmez. Imam nekog pekmeza od 100 godina, i odmah uzmem par kašika. Gori mi u stomaku od njega. Dodao malo meda nakon toga da se to izmiješa.
Ne znam kako mamu natjerati, ona neće ništa. Danas joj je deveti ili deseti dan, a meni od subote.
Mama kašlje i ne želi da je vozim doktoru,iscrpljena potpuno. Nismo se ni testirali, ali sam ubijeđen da je korona.
Preksinoć mi se desi kao neko gušenje. Ali nakon tuširanja prođe...
Ako ona neće možeš se ti otići testirati.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31182
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2653 times
Been thanked: 5003 times
Status: Online

Re: Iskustva forumasa s koronom

Post by Matan » 09 Apr 2021, 18:57

Sad mi kum javio da ima Coronu, on i zena mu..
a ja bio sa njima u Nedelju..
ko nam je kriv, kad smo nedisciplinovani..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests