Koja ste krvna grupa?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by greeneyes » 18 Jun 2016, 21:26

Isto. :123
Samo sabura

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21117 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Rum » 18 Jun 2016, 21:26

Pojma nemam, znate zasto ,kada mi bude trebala krv da prezivim , da ne stigne na vrijeme i ja umrem :poludio
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by titicha » 19 Jun 2016, 11:15

0+

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 10 Dec 2016, 12:19

Ketsuekigata je metoda analize krvnih grupa koju Japanci sve češće primjenjuju u svakodnevnom životu - evo šta kaže o psihološkom profilu krvne grupe A, B, AB i 0.

Da je na osnovu analize krvne grupe moguće napraviti dosta pouzdan psihološki profil osobe, odavno je poznato u istočnim zemljama. Japanci, recimo, u svakodnevnom životu primjenjuju metodu analize krvnih grupa - ketsuekigata. Većina ljudi je koristi kad bira prijatelje, partnere i životne saputnike. Međutim, ona je već petnaestak i više godina dio industrijske psihologije.

Koriste je istraživači tržišta za predviđanje navika kupaca, ali i direktori preduzeća kad zapošljavaju nove radnike. Kako bi napravili idealnu organizaciju rada, Japanci koriste saznanja na kojim bi radnim mjestima određene krvne grupe bile najefikasnije. Tako će za planiranje, kontrolu i selekciju uvijek biti izabrana osoba krvne grupe B, organizacija, zavođenje i sprovođenje reda bit će najčešće povjereno krvnoj grupi A, dok će za efikasnu realizaciju biti zadužena nulta krvna grupa.

Krvna grupa 0

Osobe koje imaju krvnu grupu 0 najčešće su izrazito srdačne, druželjubive i otvorene. Nemaju dlake na jeziku, vjerne su, iskrene i odane. Zbog toga što nisu sklone da preuzimu odgovornost, žena nulte krvne grupe će, radije tražiti grupu u kojoj se osjećaju zaštićenim i sigurnim. S druge strane, muškarci nulte krvne grupe su istinski lovci. Oni imaju neodoljivu potrebu da dominiraju, da budu primjećeni i zato uglavnom biraju zanimanje u kome mogu da se eksponiraju i afirmišu, npr. gluma, žurnalistika, estrada... Oni imaju izraženu potrebu da žive sa osobama koje su radoznale, živahne i dinamične. Monotonija i život po uobičajnim šablonima njima uopše ne odgovara. Za razliku od žena, muškarci su više zainteresovani za karijeru i kad je riječ o poslu neće ulijetati u neki odnos ili situaciju dok ne vide šta iz toga dobijaju.

Partnerstvo i porodica

Žene krvne grupe nula, od svojih muškaraca očekuju sreću, zadovoljstvo i nježnost. One osjećaju intenzivnu želju za udajom, koja proističe iz potrebe da se potvrdi kroz brak i porodicu. Kao supruge vladaju iz pozadine i često aktivno učestvuju u izgradnji karijere svog supruga. Kao majke prema djeci se postavljaju drugarski, gotovo prijateljski, a sopstvene ambicije ostvaruju preko supruga i djece.

Krvna grupa i odnos prema partneru

Muškarci krvne grupe nula veoma su zainteresovani za žene, aktivni su u tom pogledu i zato ih žene vrlo brzo primjećuju. Nezgodna strana ovih muškaraca je to što mogu da budu krajnje nepouzdani, jer im neke stvari brzo prestaju biti zanimljive. U braku su privrženi porodici, ali ovdje opet do izražaja može da dođe njihova jogunasta priroda, koja se protivi prepuštanju monotoniji životne svakodnevice.

Krvna grupa A

Za osobe koje imaju krvnu grupu A moglo bi se reći da je njihov sinonim - mislim! Ova krvna grupa daje inteligentne osobe, koje nerijetko djeluju nezainteresovano i hladno, ali time se zapravo štite, jer su veoma osjećajne. Najbolje bi ih opisao izraz - njen vojnik, jer ih pored emotivnosti odlikuje disciplina i samodisciplina. Uvijek će izarati visokoorganizovanu grupu, kada rade, vrlo su profesionalne i posvećene svojim životnim, profesionalnim ili porodičnim obavezama. Spremne su da preuzmu odgovornost, da razumiju druge, ali to očekuju i od drugih. Jako su dobri rukovodioci, insistiraju na preciznoj organizaciji, predanom radu i ustanovljenom redu. Zahtjevne su, ali pravedne osobe. One ne znaju, niti ih interesuje, da dominiraju ili da se eksponiraju. To nikako. Kod njih je primjetan sporiji napredak u karijeri, jer zbog nenametljivosti često ostaju neprimjećeni, usamljeni i po strani.

Partnerstvo i porodica

Žene i muškarci krvne grupe A su demokratični u vezama, poštuju partnera i njegove kvalitete. Međutim, zbog emotivne i osjetljive prirode, otkrit će svoja osjećanja tek kada su potpuno sigurni da neće biti izigrani i povrijeđeni. Žena krvne grupe A je majka koja svoju djecu kontroliše i podržava, ali i zahtjeva mnogo od njih.

Muškarci krvne grupe A često na prvu loptu nisu interesantni ženskom spolu, njihove vrijednosti žene otkrivaju tek kad se nađu u dužim vezama. Međutim, njihov najveći kvalitet je što su odani i potpuno posvećeni porodici, kada je jednom zasnuju, na nju prenose težište svog života. Oni podržavaju i vole da podržavaju i ističu kvalitete i sposobnosti svojih supruga.

Krvna grupa B

Psihološki gledano, muškarci i žene krvne grupe B su najinteresantniji. Naizgled su introvertni, djeluju suzdržano i povučeno, ali imaju jasno izgrađen pojam o sopstvenim željama i vrijednostima.

U profesionalnom životu žene krvne grupe B karijeru uglavnom grade na osnovu dokazanih ličnih kvaliteta i napora i gotovo nikad ne ispoljavaju takmičarski duh. Funkcionišu pretežno u uskom krugu svojih provjerenih prijatelja, kojima su odane.

Muškarci ove krvne grupe imaju jednu vrstu socijalne fasade; djeluju uzdržano, skrušeno ili povučeno, a za to vrijeme kao šahisti smišljaju korake koje će preduzeti bez velike pompe, kako bi konačno stigli do željenog cilja. Da bi dobili ono što žele, skloni su da sebe malo smanje u očima drugih. Oni ne biraju profesije koje ih izbacuju u prvi plan, jer ih eksponiranje, kao i kod žena, mnogo ne privlači. Oni uglavnom vuku konce u tajnosti i daleko od očiju onih za koje su zainteresovani.

Partnerstvo i porodica

Žene krvne grupe B u ljubavi očekuju nježnost i zadovoljstva, sreću i vjernost, kao i stalnu pažnju svojih izabranika. U partnerskim odnosima deluju pomalo zahtjevno i nedodirljivo i s toga se teže odlučuju za ulazak u brak. Inače, kada se već udaju i postanu majke vrlo su odane i posvećene porodici.

Moglo bi se reći da muškarci krvne grupe B žene poštuju na spečifican način. Ženi za koju se odluče i koju odaberu, donijet će sve pred noge i tretiraće je kao kraljicu. Međutim, zamaskirana priroda muškarca krvne grupe B dolazi do izražaja tek u emotivnom odnosu. Skloni su bezvoljnosti i melanholiji kada nemaju adekvatnog partnera, lakše im je da maštaju nego da se uhvate u koštac sa sopstvenom prirodom.

Krvna grupa AB

Žene krvne grupe AB su izuzetne osobe. Saosjećajne su, a cinizam i ironija su im potpuno strani. Nemaju spečificnih zahtjeva, mogu da pripadaju bilo kojoj grupi, lako se prilagođavaju, ali uvek uspjevaju da zadrže svoju individualnost.

Najljepše ljubavne kombinacije krvnih grupa

Kad je riječ o muškarcima, oni kao da nisu uspjeli da, poput žena, u sebi pomire suprotnosti A i B krvne grupe. Zbog te dvostranosti prirode, muškarci AB krvne grupe ne mogu uvijek da se adaptiraju, oni će pre svoj identitet da ostvaruju preko projekcionih mehanizama. Ako su u grupi gde preovladavaju osobe sa krvnom grupom A, oni će više da pokazuju karakteristike krvne grupe B i obrnuto.

Partnerstvo i porodica

Žene krvne grupe AB obožavaju muškarce avanturističkog duha, međutim uživaju u ljubavi samo dok im dozvole da ostanu mistične. Kao majke vrlo su prilagodljive djeci, blage su i nisu zahtjevne. Uspješno nalaze mjeru koliko mogu da budu drugari svojoj djeci.

Kad je o muškarcima riječ, specijalitet krvne grupe AB je udvaranje. Veliki su zavodnici, ali prijatni, udvaraju se suptilno, kroz otvorenost, predanost ženama. Koliko će ovaj muškarac pomiriti dvije strane svoje prirode, u mnogome zavisi od partnera. Recimo, ako je njegova izabranica krvne grupe B, on će se ponašati kao tipičan pripadnik grupe A i obrnuto.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80469
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7152 times
Been thanked: 11594 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by spacebound » 10 Dec 2016, 13:29

I svi mi krvne grupe A isti, još pogledamo boju očiju, gustoću obrva, visinu čela, oblik guze, pa horoskopski znak, podznak, položaje planeta, gdje je Juno, gdje Eros i voila :bubica
:ooo :D.
Exchan ❌️

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by dr laganini » 10 Dec 2016, 13:36

..nemam pojma..

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 10 Dec 2016, 13:40

dr laganini wrote:..nemam pojma..
Izaberi u tekstu šta ti paše i ta si sigurno :hihi
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by dr laganini » 10 Dec 2016, 13:41

..aigurno jisam negativ.. :hihi plava krv :hrvatska

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 10 Dec 2016, 13:42

dr laganini wrote:..aigurno jisam negativ.. :hihi plava krv :hrvatska
Nećemo pretjerivati ;)
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by dr laganini » 10 Dec 2016, 13:45

..jisam raka kraljevska :jok

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 10 Dec 2016, 13:48

dr laganini wrote:..jisam raka kraljevska :jok
Znači tebi nema pomoći ako ti krvi zatreba,jedini sa plavom :valja
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by dr laganini » 10 Dec 2016, 13:51

..je nikonniko kao ja.. :place

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15186
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 973 times
Been thanked: 961 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Tokmak » 10 Dec 2016, 14:28

ne znam sa sigurnoscu... cudi
mislim da sam B,ali pozitivna to znam da jesam...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Zagorka » 10 Dec 2016, 15:00

Istrazivanja nidje veze....kako moze milijardu i pol ljudi biti identicno?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Nice try » 10 Dec 2016, 15:09

A+

A istraživanje,dalo bi se diskutovati.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by srculence7 » 10 Dec 2016, 22:41

B+ i psihološki gledano sviđa mi se ovaj opis :oo
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4107 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by ina » 10 Dec 2016, 23:21

A
Rh+
Svijest ima sidrište.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 11 Dec 2016, 15:13

srculence7 wrote:B+ i psihološki gledano sviđa mi se ovaj opis :oo
Dobro da znam od koga mogu tražiti malo krvi :hihi

I meni je opis ok skroz,ponekad i pogode.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by srculence7 » 11 Dec 2016, 16:25

Femea wrote:
srculence7 wrote:B+ i psihološki gledano sviđa mi se ovaj opis :oo
Dobro da znam od koga mogu tražiti malo krvi :hihi

I meni je opis ok skroz,ponekad i pogode.
Po tom pitanju na mene uvek možeš da računaš :pusa
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Koja ste krvna grupa?

Post by Femea » 11 Dec 2016, 16:27

srculence7 wrote:
Femea wrote:
srculence7 wrote:B+ i psihološki gledano sviđa mi se ovaj opis :oo
Dobro da znam od koga mogu tražiti malo krvi :hihi

I meni je opis ok skroz,ponekad i pogode.
Po tom pitanju na mene uvek možeš da računaš :pusa
Hvala draga,nadam se da mi neće nikada zatrebati a ni tebi :pusa
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests