Čudne i rijetke urodjene iil stečene bolesti

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: PAKISTAN: Rodio se zdrav dječak sa šest nogu

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2012, 10:39

Operisana beba sa šest nogu

Image

Ljekari su operirali dječaka iz Indije koji je rođen sa šest nogu. Odstranili su mu nepotrebne udove, adijete je trenutno na intenzivnoj njezi i stanje muje stabilno. Petero specijalista bebu je operiralo četiri sata.

- Operacija je uspjela i dijete je stabilno. Možda će u budućnosti imati komplikacija i možda će biti potrebne i nove operacije - rekao je Džamal Raza(Jamal), direktor klinike u Karačiju, ali je naglasio da vjeruju da će dječak ipak imati normalan život.

Dječakov otac Imran Šeik zahvalio je ljekarima I rekao da se nada da će se njegov sin potpuno oporaviti.

- Hvala vladi i ljekarima koji su omogućili operaciju rekao je Imran, koji radi kao medicinski tehničar u bolnici i nije imao dovoljno novaca da bi platio operaciju. Dijete je rođeno carskim rezom i, bez obzira na anomaliju, rođeno je potpuno zdravo. Ljekari su na njega nakon rođenja budno pazili da ne bi dobio infekciju.

Supružnici Šeik u braku su četiri godine. Vijest da će postati roditelji razveselila ih je. Nisu ni sanjali da će dobiti sina sa šest nogu. Ljekari objašnjavaju da je dječak imao brata blizanca, ali da se on nije razvio do kraja.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by Krokodil Behko » 28 Apr 2012, 22:29

Sedmogodišnjak alergičan na hladnoću

Image

Uploaded with ImageShack.us

Aidan Smith, sedmogodišnji dječak iz engleskog Blackpoola, živi kao da je svaki dan zima. Alergičan je, naime, na hladnoću i sve što je hladnije od temperature njegova tijela može mu naškoditi. Od istog poremećaja pati još samo šest osoba u Britaniji.

Nesretni je Aidan u stalnoj opasnosti da doživi anafilaktički šok te nikada iz kuće nije izašao bez skijaškog odijela, kape, rukavica i šala, piše blackpoolgazette. Svaka temperatura niža od temperature njegova tijela, čak i ljetni povjetarac, može u najmanju ruku izazvati osip na njegovom tijelu.

Zbog tih tegoba Aidan se ne može družiti i igrati s ostalom djecom vani, ići na praznike ili jesti bilo što hladno. Naime, na jednom je putovanju u Španiji, iako je bilo 'pakleno' vruće, njegovo tijelo burno reagovalo na znoj koji je bio hladniji od površine tijela.

'Ne mogu se igrati s prijateljima i to me jako rastužuje. Kada je gladno majka me uopće ne pušta van, a to me izbezumi', opisuje svoju muku Aidan. Kada se i uspijem malo poigrati, od trčanja mi postane vruće i skinem kapu, ali onda dođem kući sav osipan', kaže dječak.

Aidan obožava plivanje, ali njegovi roditelji još nisu pronašli javni bazen u kojem je voda dovoljno topla da se njihov sin okupa. 'Osjećao bih se mnogo bolje kada bi mogao plivati, ali nemam gdje'.

Aidanu je alergija dijagnosticirana prije četiri kada se pojavila reakcija na blagu hladnoću na zračnom mitingu, Njegova 32-godišnja majka Melissa žali se kako njen Aidan ne može živjeti normalnim životom. Ona kod sebe uvijek ima injekciju u slučaju da njen sin, koji boluje i od astme, doživi anafilaktički šok. 'To me sve skupa izjeda, ali ništa se ne može učiniti. Zato pokušavamo izvuči maksimum zabave pri svakom izlasku van. Za njega je sve to posebno teško jer ne može van kao druga djeca pa misli da je učinio nešto krivo jer se s njima ne može igrati samo zato što je malo hladnije', kaže Melissa.

Aidan je obišao 20-ak specijalista, no niko mu ne može pomoći, prenosi dnevnik.hr. Niko od njih ne zna ni odgovor na pitanje hoće li alergija ikada nestati. Ona, kažu, može proći, ali je isto tako moguće da će Aidan cijeli život morati živjeti s ovim problemom.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by STrendzer » 28 Apr 2012, 23:23

dok sam prije nekih 5 godina stanovao u bivsem stanu u komsiluku je bio covjek koji je uvijek hodao go,i zimi i ljeti,potpuno gol bez i jednog konca na sebi :plavi ...kad bi isao ulicom obicno je malo zurio a kako je naravno bio gol pimpek mu se zabacivao lijevi i desno :oo :oo :plavi ...vecina raje bi se malo nasmijali i onda produzili dalje,ponekad bi usao u jedan kaffeebar u blizini i narucio vodu i s nogu popio platio i izasao...inace je bio jako miroljubiv i nije osim njegove goloce uopste bilo problema...pokusavali su ga zatvorit u psihijatriju ili nesto slicno ali njemu nije bilo mjesto tamo jer on nikog nije dirao,samo je bio gol i nije htio nosit odjecu...jednostavnbo nije mogao ili htjeo da shvati zasto treba da nosi garderobu,..

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by blento59 » 29 Apr 2012, 00:14

u kojoj drzavi je to
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by gejsha » 29 Apr 2012, 10:49

Zar neko smije tako hodati go okolo?
Kako ga ne privedu?Pa može barem obući šorc :lupa
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by Sheval » 29 Apr 2012, 10:53

Imamo mi tu dežurnu maskotu,Bibi Bobo,čovjek u kasnim šezdesetim,beskućnik.
Uvijeke debela jakna,bilo ljeto bila zima,dvije pive u ruci,naizmjenično pije radi balansa.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by STrendzer » 29 Apr 2012, 10:55

U srcu Frankfurta i nije takoreci nikom smetao,on dodje i prodje,pozdravi i to je to...,valjda je bio u nekim zatvorenim ustanovama ali su ga pustali jer koliko sam cuo nije bio nenormalan osim sto nije htio nosit garderobu....ama on je bio na neki nacin "atrakcija",raja se malo nasmije a i on jer je znao da se njemu smiju sto mu u sustini i nije msetalo...a tata mu bio advokat...

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Usred ljeta nosi kapu, šal, rukavice

Post by nezaboravna » 18 May 2012, 10:08

gejsha wrote:Zar neko smije tako hodati go okolo?
Kako ga ne privedu?Pa može barem obući šorc :lupa
:sok S posebno uci u caffe naruciti vodu i popiti :kita :kita :pranje Naravno ta bolesne zna se gdje im je mijesto :djed
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Čudne i rijetke urodjene iil stečene bolesti

Post by nezaboravna » 18 May 2012, 10:11

RIJEDAK POREMEĆAJ: Pokušala se ubiti jer ne podnosi zvukove kašlja, žvakanja i disanja!Život |
--------------------------------------------------------------------------------

Taylor (14) pati od misofonije zbog koje ima napadaje bijesa kad god čuje kašalj, žvakanje pa čak i disanje vlastite majke. Zato ‘razgovaraju’ bilješkama

Majka Bernadette i njezina kći Taylor se dobro slažu, ali se ne druže niti ne razgovaraju jer Taylor pati od rijetkog poremećaja preosjetljivosti na zvukove, piše ABC News.

Svaki zvuk koji Bernadette proizvede, Taylor diže kosu na glavi. Poremećaj mizofonija manifestira se osjećajem bijesa, nasiljem što kasnije dovodi do izolacije i depresije. Zvukovi poput žvakanja, kašlja ili samog disanja dovoljni su da izazovu reakciju kod Taylor koja je zbog svojeg problema čak tri puta pokušala počiniti samoubojstvo. Trošila je i antidepresive koji nisu puno pomogli. Taylorini simptomi počeli su kada je imala osam godina.

- Kada bih zakašljala, samo se pokrila po ušima i pobjegla – rekla je Bernadette. Što je bila starija, postajalo je sve gore.

- Udarala me, gurala i nabijala glavom o zid. Pokušala je bilo što samo da blokira zvukove koji dolaze od mene – kaže.

Kada se stiša izazvani bijes, Taylor se vraća u normalno stanje i odmah joj je žao zbog njezinih postupaka. Bernadette i Taylor zato većinu vremena borave u različitim sobama. Razgovaraju bilješkama na papiru, ali ni to ne traje dugo jer već i zvuk Bernadettinog gutanja postaje ”opasan”.

Taylorina misofonija ne utječe samo na njezin odnos s majkom već i na njezin cijeli život. Ne može tolerirati gotovo nikakve zvukove pa je morala napustiti školu i početi odlaziti u alternativne škole koje rade skraćeno. Skriva se od svih zvukova pa čak i spava sa slušalicama.

- Voljela bih ići u školu i baviti se svim sportovima koje sam prije voljela, družiti se s prijateljima i ići s obitelji na večeru. Nažalost, 90 posto mojeg života odvija se u spavaćoj sobi – rekla je Taylor.
2taylor.jpg
Bas je ovo cudna bolest ,sve vise se u zadnje vrijeme pojavljivaju bolesti o kojima se nikad nije culo :klanja
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Čudne i rijetke urodjene iil stečene bolesti

Post by nezaboravna » 20 May 2012, 20:11

SVIJET NASLIKAN NOGAMA Ajša Išik, koja je s pet godina izgubila obje ruke, otvorila je svoju 24. izlozbu | 20.05.2012. - 19:05:03
--------------------------------------------------------------------------------



Prema podacima do kojih je došla agencija Anadolija, Ajše Išik je 1991. godine, kada je imala pet godina, izgubila obje ruke, a od svoje 18. godine slika lijevom nogom tako što među prstima drži kist. Do sada je naslikala više od 350 slika.

Ajše je u Ankari otvorila svoju 24. izložbu. Do sada je izlagala u niz gradova, poput poput Ankare, Istanbula, Adijamana, Sivasa itd. Danas 26-godišnja Ajše, koja radi kao operater u pozivnom centru, kaže:
“Imala sam pet godina i vjerovatno sve shvatala kao igru. Igrala sam se u blizini kombajna koji mi je odrezao obje ruke. Ne mogu se tačno sjetiti tog trenutka, ali su mi oni koji su me odveli u bolnicu ispričali da sam bila u šoku. Nakon 20 dana boravka u bolnici, otac mi je donio balone. Nisam ih mogla uhvatiti rukom i tek onda sam shvatila da nemam ruku”.

Ajše je također ispričala da je u školu krenula sa sedam godina i da je imala najviše teškoća sa pisanjem.

“Škola je bila u našem selu. Bilo nas je jako malo. Ja sam bila jedina osoba sa invaliditetom. Sjećam se da sam imala dosta problema sa tim što sam jedina koja ima ovakve teškoće. Kada je vidjela da veoma teškom podnosim to što nemam ruke, mama me je naučila da se služim nogama umjesto ruku”, izjavila je Išik.

Ajše je ispričala kako je napustila redovno školovanje u drugom razredu srednje škole te da je nastavila kao vanredni učenik. Ajše je također kazala kako želi da svira klavir, ali I da se bavi kaligrafijom.

“Ljudi nikada ne bi trebali da izgube nadu u život”, kazala je na kraju razgovora za agenciju Anadolija Ajše Išik.
ajsa-slika-nogama.jpg
Svaka cast :cvijece
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Čudne i rijetke urodjene iil stečene bolesti

Post by Zagorka » 20 May 2012, 20:50

Ova djevojka sto ne moze podnijeti zvukove kontam da bi trebala konstanstno drzati silikonske cepice koji prigusuju zvukove,ili uraditi neku operaciju ostecenja bubnjica,kako vise ne bi nista cula.
Na zalost bila bi gluha,ali bar ne bi morala biti izolirana :hm
A ovaj djecak iz Engleske valjda bi ga se trebalo preseliti u toplije krajeve,to ja nesto kontam,opet strucnjaci znaju bolje :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96424
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34380 times
Been thanked: 21117 times
Contact:
Status: Offline

Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by Rum » 16 Sep 2012, 00:46

Image


Lizi Velaskez (23), studentica iz Teksasa, Sjedinjene Američke Države, teška je svega 25,4 kilograma (visoka 1,55 centimetra) i ima skoro nula odsto masti u tijelu, ali nije anoreksična. U stvari, ona mora da jede svakih 15 minuta da ostane zdrava.



Lizi pati od rijetkog stanja – i još nije dobila dijagnozu – zbog kojeg ne može da dobije koji kilogram iako jede do 60 obroka dnevno. Ona dnevno unese u organizam između 5.000 i 8.000 kalorija, ali nikada nije težila više od 26,7 kilograma. - Mjerim težinu svakog dana i ako dobijem samo pola kilograma veoma sam uzbuđena, kaže Lizi.

- Jedem svakih 15-20 minuta da održim nivo energije u tijelu. Moj stomak je veoma malen pa uzimam male porcije grickalica, bombona, čokolade, pice, piletine, kolača, krofni, sladoleda, knedli i pita tokom čitavog dana i veoma me potresa kad mi ljudi kažu da sam anoreksična – ističe ona.

Zbog svoje težine i izgleda imala je problema, posebno u vrtiću i školi, gdje su je djeca zadirkivala, a juče je na "youtubeu" proglašena "najružnijom ženom" na svijetu, prenosi blic. - Osjećala sam se kao čudovište – prisjeća se Lizi svojih prvih dana u obdaništu. – Nikad nikome nisam ispričala kako su me prozivali jer me je bilo sramota. Plakala sam noću, kad sam se kupala u kadi. -

Lizi je rođena prevremeno, sa svega 1,2 kilograma. Ljekari su rekli da je plodove vode u majčinoj utrobi bilo minimalno. - Rekli su da ne znaju kako je beba preživjela – ispričala je Rita Velaskez (45), Lizina majka.

Ljekari su prvo mislili da Lizi pati od genetskog poremećaja nazvanog De Barsijev sindrom, ali je to odbačeno kad je postalo jasno da ona nema poteškoća u učenju. - Oni pokušavaju da shvate šta nije u redu sa njom, ali mi se odnosimo prema Lizi kao prema bilo kom djetetu – navodi Rita.

To potvrđuje i Lizi. - Prijatelji i porodica često zaborave da uopšte imam neki sindrom. Kada moje prijateljice vide da neko bulji u mene kažu mi: “Ne budi tako egocentrična, on bulji u nas” – navela je ona.

Za Lizin poremećaj zainteresovali su se ljekari širom svijeta. Profesor Abimanju Garg, sa Univerziteta Teksas, vjeruje da djevojka pati od sindroma neonatalne progerije (NPS), koji uzrokuje ubrzano starenje, gubitak masti i degeneraciju tkiva. - Ipak, ona je srećna što ima zdrave zube, organe i kosti, pa je prognoza dobra. Nastavićemo da proučavamo njen slučaj i učimo od nje- rekao je Garg.

Lizi ističe da bi više od svega željela da zna od čega pati.
- Voljela bih dijagnozu, da mogu da kažem, “aha, patim od toga” – kaže ona, dodajući u šali da bi mogli da imenuju poremećaj po njoj.



Image

Image

Image

Image

Image

Image

[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by POSAVLJAK » 16 Sep 2012, 00:54

nedaj bože nikom

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by gejsha » 16 Sep 2012, 12:40

Jadnica :(
Ne daj Bože nikome, većina nas se žali na kile, da su predebli ili premršavi, a kada vidim ovako nešto :(
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by Heidi » 16 Sep 2012, 14:13

napisala je i knjigu :)
od mene...respekt mlada damo :aplauzz ....kako se s tim snosis u ovom svijetu gdje je spoljasnost za vecinu idota smisao svega. samo furaj. :)
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119644
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5644 times
Been thanked: 12149 times
Contact:
Status: Offline

Re: Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by Maja » 18 Sep 2012, 22:20

Meni nije jasno otkud joj onolike grudi.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Mora da jede svakih 15 minuta da ostane živa

Post by STrendzer » 18 Sep 2012, 22:27

Boze dragi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Tragično samoubistvo djevojke koja je stalno imala orgazme

Post by Krokodil Behko » 06 Dec 2012, 19:20

Image

39-godišnja Grečen Molanen (Gretchen Molannen) pronađena je prošlog vikenda mrtva u svojoj kući na Floridi u SAD.

Novinar lokalnih novina “Tampa Bay Times” je samo nedjelju dana ranije napravio veliku priču o njenom poremećaju i patnjama koje uzrokuje.

Image

- Vodila sam potpuno drugačiji život prije nego je ova zvijer preuzela kontrolu nad njim – rekla je Molanen i dodala da je konstantno uzbuđenje počela da osjeća kada je imala 23, objašnjavajući poremećaj kao prekidač koji više nije mogla da ugasi.

- Nekada sam voljela život, ali ovo ga je uništilo. Ovo nije život. Koja je poenta? Sve vrijeme razmišljam o samoubistvu.

Iako je imala sve predispozicije da radi kao prevodilac jer zna tečno Francuski, Njemački i Španski, zbog njenog stanja nije mogla da prihvata normalne poslove.

Seksualno uzbuđenje je osjećala prečesto i da bi osjetila “olakšanje” morala je da se samozadovoljava, što je u njoj izazivalo osjećaj sramote.

Zbog toga je 1999. prestala da radi i većinu svog vremena je provodila u spavaćoj sobi sa vibratorom.

- Bila sam prestravljena. Nikako nisam mogla da se riješim uzbuđenja. Nisam znala šta da radim.

Zbog svoj stanja prošle godine je tri puta pokušala da izvrši samoubistvo.

Otkrila je lokalnim novinama da ju je godinama maltretirao komšija, koji joj je govorio da je kažnjena jer je bila nevaljala.

Nakon što je priča objavljena, uredništvo novina je kontaktirao njen bivši dečko koji je rekao da joj članak ne može pomoći, pošto se Molanen ubila.

Njen najgori dan je bio kada je imala 50 nekontrolisanih orgazama zaredom.

- Mislila sam da ću umrijeti – rekla je i opisala detaljno svoje muke:

- Nekad ne mogu da zastanem ni da popijem čašu vode. Svaki djelić tijela me boli. Srce mi jako lupa i plivam u znoju. Muškarci to ne razumiju. Njima je to seksi… Zamislite da imate stalnu i onaj osjećaj prije nego ejakulirate, i tako cio dan, cijelu noć. Ne možete da se smirite, ne možete da spavate i mislite da ćete doživjeti srčani udar i umrijeti.

Molanen je mislila da je to normalna hormonalna promjena kroz koju žene prolaze, ali da o tome ne pričaju, pa je patila u tišini.

- Primijetila sam da nešto nije u redu, ali sam mislila da će vremenom prestati. I tako sam čekala i čekala… prošlo je skoro 16 godina, i još uvijek čekam – rekla je za novine.

- Pokušavala sam samu sebe da ubijedim da sve što se događa nije istina i pokušavala sam da ignorišem. Nekada mogu da se oduprem, a nekad jednostavno ne mogu.

Tada se slomila i u suzama priznala:

- Nisam imala pojma da i drugi prolaze kroz ovakvo nešto. Da sam barem rekla majci ili ocu o ovome ili čak roditeljima mojih prijatelja, a ne ovako potraćila život.

Tek nakon što je njena priča izašla u novinama, nekolicina ljudi se javila da bi joj pomogla, ali je bilo prekasno.

Nije poznato koliko žena pati od ovog poremećaja, ali stručnjaci procjenjuju da ih ima na hiljade. Zvanična medicina za sada nema lijek za ovaj poremećaj.
online

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tragično samoubistvo djevojke koja je stalno imala orgaz

Post by Dust » 07 Dec 2012, 00:39

Barem je otisla sa osmjehom na licu.....









:oo
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tragično samoubistvo djevojke koja je stalno imala orgaz

Post by paparaci » 07 Dec 2012, 01:34

ovo je stvarno uzas. pa zna li se barem sta prouzrokuje ovaj poremecaj, ako vec nemaju lijeka?!
cudi me samo da se nikom nije povjerila. to nikako ne kontam.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests