Sredstva protiv znojenja

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Sredstva protiv znojenja

Post by gejsha » 07 Mar 2012, 13:13

Koje rollon-e,dezodoranse ili neka druga sredstva protiv znojenja koristite?
Za koje smatrate da su bolji?
Da li ih stavljate uvijek ili izbjegavate,jer su navodno štetni?
Postoje i one trakice za pazuh u obliku osmice,za osobe koje se naročito mnogo znoje.
Moja prijateljica ih koristi i mislim da su baš praktični,da nemaš onu lokvu pod pazuhom.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2012, 14:47

Koristim svakakve dezodoranse ali mislim, da su Axe i Adidas, najbolji.
Imam ih nekoliko spremnih uvijek.
online

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Luna. » 07 Mar 2012, 15:23

Krokodil Behko wrote:Koristim svakakve dezodoranse ali mislim, da su Axe i Adidas, najbolji.
Imam ih nekoliko spremnih uvijek.
bas se tolko znojis :zubi
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by silence » 07 Mar 2012, 16:45

Znojenje mi ne pravi nikakve probleme jer se puno ne znojim. Sreća, jer sam veliki skepktik, odnosno strah me i mislim da nije zdravo spriječavati znojenje vještačkim hemijskim preparatima.
Ipak za ovo malo :hihi koristim Nivea Pearl and beauty, roll-on dezodorans. Ima blag i nježan miris i ne ostavlja trag na majicama. Poslije njega nema znoja ...



------------------------- Image
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2012, 19:40

Luna. wrote:
Krokodil Behko wrote:Koristim svakakve dezodoranse ali mislim, da su Axe i Adidas, najbolji.
Imam ih nekoliko spremnih uvijek.
bas se tolko znojis :zubi
Ne mora znaciti to. Mozda mi je bljak, koristiti isti duze vremena.
Vjerujem da se sa tobom, ne bih ni preznojio :kafa
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by gejsha » 08 Mar 2012, 17:00

Ne znojim se nešto pretjerano kao neko da imam lokvu pod pazuhom,ali nisam ni premalo.
Svaki dan moram staviti rollon i ako više puta idem negdje onda opet nanovo.Znam da nije baš najzdravije,ali ne znam za pametnije rješenje.
Dugo vremena sam koristila onaj nivein sa perlicama,a sada sam uzela rexonu kao na slici samo sa rozom tačnicom.sviđa mi se.


Image
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by silence » 09 Mar 2012, 15:28

Nešto o znojenju...


Prekomjerno znojenje

Znojenje je pripodan proces proizvodnje i isparavanja tečnosti (znoja). Znoj se izlučuje putem žljezda znojnica u koži. Svako od nas ima 2-4 miliona žljezda znojnica čiji pojačani rad uzrokuje neugodno prekomjerno znojenje.Sastav znoja je voda i manja količina natrijevog hlorida. Znojenje je normalni ljudski proces kojima se naše tijelo hladi i regulira tjelesnu temparaturu. Znojenjem se rješavamo viška topline koja je nastala nekim fizičkim radom ili spoljnim utjecajem. Tako da bi naše tijelo ponovo uspostavilo ravnotežu normalne tjelesne temparature izbacuje znoj, hladi kožu. Prvi znoj koji se izluči nema mirisa, taj neugodni miris nastaje tek kad znoj dođe u dodir sa bakterijama na koži.

Najčešći uzrok prekomjernog znojenja je visoke temparature, emocionalna uzbuđenja i naravno prekomjerno lučenje žljezda znojnica. Prekomjerno znojenje nije dobro za zdravlje, jer znojenjem gubimo jako puno tećnosti i elektrolite (kalijum), koje moramo nadoknaditi da nebi došlo do ozbiljnih bolesti ili smrti. Znači piti najmanje 8 čaša vode dnevno jesti rajčicu, banane naranđe, namirnice koje sadrže kalium. Jako nam je teško odrediti što je to normalno znojenje. Neki se ljudi znoje više a neki manje a da za to nema nekog velikog razloga. Na znojenje mogu utjecati mnoge druge stvari a ne samo fizički rad, vježbanje, stres, nervoza, toplo vrijeme i na sam miris znoja postoje drugi uzroci osim navedenih. Konzumiranje određene hrane(ljuta,začinjena, vruća hrana), alkohol, kofein, coca cola. Uzimanje lijekova (aspirin,kortikosteroidi). Zatim neke bolesti kao prekomjerno lučenje hormona štitne žljezde, tuberkuloza, malarija nizak nivo šećara u krvi, menopauza.

Postoje dvije kategorije poremećaja u znojenju a to su:

- Prekomjerno znojenje - HIPERHIDROZA
- Smanjeno znojenje - HIPOHIDROZA

Prekomjerno znojenje je psihološki i socijalni problem i mnogi se osjećaju neugodno, izbjegavaju društvo jednom riječu pate. To se pogotovo manifestira kod mladih u pubertetu. Prekomjerno znojenje se javlja po cijelom tijelu ili samo u pazusima, na dlanovima, stopalu. Ovu neugodnu pojavu prate i gljivične infekcije koje se javljaju u preponama, rukama i stopalima, pojavljuje se osip, bradavice. Lječenje prekomjernog znojenja se vrši terapijom OSNOVNE BOLESTI koja dovodi do ovog stanja, zatim uzimanje lijekova za prekomjerno znojenje tzv. ANTIKOLINERGICI. Ovi lijekovi se nisu pokazali u praksi najbolje. Kao prvo djeluju privremeno, a dolazi i do neženjenih efekata (problemi sa mokrenjem, suha usta, nejasan vid).

Danas u trgovinama ima jako puno srestava koja blokiraju znojne kanale, koji ograničavaju znojenje i stvaranje neugodnog morisa. To su ANTIPERSPIRANTI (deodoransi protiv znojenja).Ove deodoranse ne možemo duži period upotrebljavati jer mogu uzrokovati dermatitis(iritaciju kože). Poslije njih će mo upotrebljavati obične deodoranse koji ne blokiraju znojenje ali sprečavaju širenje bakterija na koži zbog kojih nastaje neugodan miris.

Kako si olakšati prekomjerno znojenje?

Kao prvo je način našeg odjevanja.Treba nositi pamučnu odjeću koja ima moć upijanja, široku i udobnu. Pojačana higijena se podrazumjeva, higijena stopala svakodnevno mijenjanje čarapa (vunene ili pamučne).Prilikom redovne higijene nemojte koristiti jake sapune i ostala sredstva za pranje koji uništavaju površinski zaštitni sloj kože (kiseli). Treba koristiti blaga neutralna srestva koja sprečavaju razvoj mikroorganizama (antiseptička). Deodorans treba mijenjati svako 3 mjeseca, jer tijelo stiče navike i postaje imuno na određene sastojke. Da bi ste smanjili prekomjerno znojenje prirodnim putem pijte čaj od kadulje (žalfije). Kadulja je biljka koja smanjuje prekomjerno znojenje jer ima svojstvo skupljanja pora znojnih žljezda.Dnevno pijte od 800 do 1000 ml čaja. Može se upotrebiti spolja kao kupka za noge, pazuhe . Za ovo svrhu je dobro i razrjeđeno jabukovo sirće. Istraživanja su pokazala da je prekomjerno znojenje NASLJEDNO.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by merylin » 13 Mar 2012, 12:25

Svjesna sam koliko su ta sredstva protiv znojenja štetna,ali ja ih uprkos tome koristim stalno...većinom dezodoranse,Nivea i Dove to su mi omiljeni.Uvijek imam jedan kući i u torbi...za svaki slučaj.
Fakat nemam problema sa znojenjem,ali valjda navika,čim posegnem za parfemom,napršćem se i dezodoransom.
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
noris
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 30 Sep 2011, 18:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by noris » 13 Mar 2012, 14:21

Garnier i gillete, u zadnje vrijeme, i koristtim pretezito stickove
vozdra

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Sheval » 13 Mar 2012, 20:23

Voda je idealno sredstvo protiv znojenja :D

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Zagorka » 13 Mar 2012, 22:26

Nije mi jasno sta imate protiv znojenja :hihi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Ideja » 17 Mar 2012, 23:45

Nastojim da što manje koristim dezodoranse ali ipak često moram, valjda više iz navike. Koristim trenutno Dove i Nivea a prije nekog vremena sam imala više različitih marki na koje nisam obraćala pažnju ali sam primijetila da mi je neki od njih uništio dosta odjeće :( ; bijele fleke na crnoj odjeći a na drugim bojama izblijedilo kao da je došlo u dodiru sa varikinom, znači ako tako djeluje na odjeću - ne čini dobro ni našem tijelu.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Nela » 18 Mar 2012, 00:05

Koristim Niveu ali više iz navike. Jako malo se znojim ali ne mogu bez nje nikako
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by silence » 26 May 2012, 15:01

Idu topliji dani, a sa njima i povečano znojenje.

Nekoliko savjeta... :D

Kako možete pomoci sebi da smanjite znojenje i otklonite neprijatne telesne mirise:

Svakodnevno se kupajte ili tuširajte što omogucava da broj bakterija na koži ostane u normalnim granicama.

Posle kupanja dobro prosušite stopala jer bakterije vole vlažna mesta izmedu prstiju.

Birajte carape i cipele sacinjene od prirodnih materjala, kožne cipele pomažu protiv znojenja stopala jer omogucavaju koži stopala da diše, takode je dobro da luftirate cipele i ako je moguce naizmenicno menjate 2 para cipela kako bi uvek bile suve kad ih oblacite. Cesto menjajte carape.

Takode i odeca od prirodnih materjala kao što je svila, pamuk, vuna omogucava da koža diše.

Preparate protiv znojenja nanosite uvece, izaberite neparfimisane preparate. Preparati protiv znojenja funkcionišu tako što blokiraju izlazne znojne kanale aluminijumovim solima pa tako smanjuju kolicinu znoja koja izlazi na površinu kože. Deodoransi ne zaustavljaju znojenje ali koža postaje kiselija što manje odgovara bakterijama. Preparati protiv znojenja cesto iritiraju kožu dok je mnogo manje iritiraju dezodoransi pogotovo oni u stiku i na bazi biljnih ekstrakata.

Probajte da koristite relaksacione tehnike kao što je joga ili meditacija jer one mogu pomoci da kontrolišete stres koji je cest potstrekac prekomernog znojenja.

Promenite nacin ishrane, izbegavajte pica koja sadrže kofein, beli i crni luk. [/i]
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by paparaci » 28 May 2012, 01:48

to se sredstvo jos nije rodilo tj. pojavilo - koje bi meni pomoglo :D

trenutno sam na dove. dobra stvar.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Dust » 28 May 2012, 04:48

Prije par godina sam negdje procitala o opasnosti Aluminium Zirconiuma (navodno se dovodi u vezu sa rakom dojke), te da ako vec koristimo sredstva protiv znojenja onda da trazimo ona sa najmanjim procentom A Z. Eh, pokusala sam sa onim ispod 10% i samo mogu reci njesra.
Koristim Dove, ima "samo" 16.5% A Z, ali kad se mora mora se.

Image
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by Voljena » 29 May 2012, 12:43

koristim iskljucivo samo ova dva, pasu mi i lijepo mirisu :hihi
ImageImage

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Znojenje i neugodan miris tijela

Post by nezaboravna » 03 Jul 2012, 08:52

ZnojenjNEĆETE VJEROVATI: Doznajte što sve izaziva neugodan miris tijela
--------------------------------------------------------------------------------

Neugodan miris ljudskog tijela nije baš omiljena tema za razgovore. Unatoč tomu, neki procesi u tijelu se događaju – htjeli mi to priznati ili ne. Uzroci neugodna mirisa vrlo su različiti, a neki će vas sasvim sigurno i iznenaditi.
1znojenje-300x225.jpg
Stres i znoj
Jedan od najvećih uzroka neugodnog znoja zasigurno je stres. Svaka stresna situacija izaziva anksioznost, ali i otpuštanje kortizola – hormona stresa koji izaziva znojenje. Znoj sam po sebi ne smrdi, ali kada dođe u dodir s bakterijama na koži, počinje se širiti neugodan miris.

Neugodan zadah
O tomu se rijetko govori, ali neugodan zadah prilično je čest problem. Njegovi uzroci su brojni i različiti – upaljeno zubno meso, pokvareni zubi, loša prehrana, nedijagnosticirani dijabetes, upala sinusa, bolesna jetra i nepravilna higijena usne šupljine. Ako neugodan zadah potraje dulje, iznimno je važno posjetiti liječnika.

Tablete
Neke tablete, uključujući i kontracepcijske pilule, mogu biti odgovorne za neugodan miris. Katkada su za intenzivan neugodan miris tijela odgovorni lijekovi, a nije rijetkost da kontracepcijske pilule suše usta i stvaraju neugodan zadah. Obično su takve stvari zabilježene u nuspojavama lijekova.

Loša probava
Kada govorimo o lošoj probavi i neugodnu mirisu, ne mislimo nužno na vjetrove iako su i oni česta pojava. Naime, kad su crijeva napuhnuta, a opstipacija traje dulje od tri dana, toksini se počnu otpuštati putem pora na koži, a to stvara neugodan miris za koji je teško otkriti otkuda dolazi. Takav neugodan miris zna biti vrlo intenzivan.

Hrana
Neki ljudi imaju neugodan miris zbog hrane koju pripremaju doma. Mirisi od prženja i kuhanja zavlače se u odjeću, namještaj i sve što se nalazi u stanu. Takav miris ljudima postane poznat i prirodan pa nisu ni svjesni da oko sebe šire neugodan miris.

Urinarne infekcije
Zbog bakterija koje najčešće i uzrokuju urinoinfekciju, neugodan miris luči se kroz pore. Naime, zbog straha od boli tijekom mokrenja, mnogi ljudi zadržavaju mokrenje, a tekućina se onda luči kroz kožu i izaziva vrlo specifičan miris.

Dezodoransi
Sredstva koja stavljate da ugodno mirišite, mogla bi zapravo izazvati potpuno suprotan učinak. Naime, neki od dezodoransa sadržavaju sastojke koji hrane bakterije na koži pa smrad bude još veći. Najbolje je, kažu stručnjaci, prati se vodom bez gelova i šampona, a od dezodoransa koristiti samo one prirodne koji ne zatvaraju pore.

Meso
Probavni sustav nekih ljudi teško se nosi s mesom. Naime, neki sastavni elementi mesa teško su probavljivi pa se kod tih ljudi takav neugodan miris onda luči putem kože. Vegetarijanci često znaju reći kako ljudi koji jedu meso imaju specifičan
e zna biti veoma neugodnog mirisa.sta vi cinite da bi sprijecili ,osim pranja i deo upotrebe???? :rumenko
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by gejsha on 03 Jul 2012, 09:29, edited 1 time in total.
Reason: Tema spojena
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by paparaci » 03 Jul 2012, 14:58

right guard - air condition :haha
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Sredstva protiv znojenja

Post by nezaboravna » 16 Jul 2012, 09:39

20 savjeta za preživljavanje na paklenim vrućinama
Temperature iznad 30 stupnjeva kojima smo tijekom ljetnih mjeseci gotovo svakodnevno izloženi predstavljaju veliko opterećenje za ljudski organizam.

Slijedi nekoliko savjeta kako se lakše nositi s vrućinama i održati zdravo stanje duha i tijela.

1. Koja je odjeća optimalna kod visokih temperatura?
Tanki i prozračni materijali omogućuju hlađenje tijela. Svakako izbjegavajte usku i pripijenu odjeću.

2. Što pomaže kod tragova znojenja i neugodnih mirisa?
Izbjegavajte svilu i pamuk jer brzo upijaju znoj, a polako se suše. Stoga dajte prednost odjeći s određenim udjelom sintetike.

3. Štiti li suncobran od štetnih UV-zraka?
Ovisi o materijalu i samom proizvodu. Prije kupnje svakako obratite pozornost na oznake na etiketi.

4. Što se NE smije piti?
Pića s kofeinom poput kave i crnog čaja potiču znojenje, a sličan učinak imaju i pića s velikim udjelom šećera poput Coca-Cole, kupovnih ledenih čajeva i sl.

5. Je li dozvoljen alkohol?
Je, ali u malim količinama. Izbjegavati treba pića s visokim postotkom alkohola, a preporuča se ispijanje jedne čaše hladne vode prije uživanja u pivu.

6. Koje piće je najbolje za tijelo?
Uvijek vrijedi pravilo da svakom piću treba dodati malo soka od limuna. Osim što djeluje osvježavajuće, limun ima i antibakterijski učinak.

7. Što jesti?
Hrana ne smije biti suha. Puno tekućine sadrži povrće poput krumpira i krastavca, a salatu je najbolje začiniti s dosta octa. Od mesa se preporuča piletina i puretina.

8. Koji sladoled je najbolji za djecu?
Napravite vlastiti sladoled od čaja (preporuča se hibiskus). Jednostavno ga stavite u zamrzivač na 24 sata i poslužite.

9. Kako rashladiti kožu?
Namažite tijelo kremom od kokosa ili na jednu minutu stavite podlaktice pod mlaz hladne vode.

10. Je li istina da bi trebalo isključiti klima uređaj u uredu?
Da, jer se tijelo jako teško privikava na veliku temperaturnu razliku te dolazi do bolova u glavi i mišićima.

11. Da li radnici na otvorenim gradilištima poput postavljača krovova i asfaltera moraju raditi pod svim vremenskim uvjetima?
Moraju jer za sada ne postoji zakon koji bi omogućio slobodan dan zbog paklenih vrućina na radom mjestu.

12. Da li se šminka rastapa zbog velikih temperatura?
Kod pojačanog znojenja šminka će se tijekom dana razmazati. Stoga treba posegnuti za posebno učinkovitim preparatima, a šminku nanositi samo umjereno.

13. Kako zaštititi kućne životinje od vrućine?
Obratite pozornost da kaveze kućnih ljubimaca ne držite na suncu te životinjama ostavljate dovoljno vode (pogotovo ako napuštate kuću na duže vrijeme).

14. Kako koristiti klima uređaj u automobilu?
Prije nego što uključite klima uređaj svakako prozračite automobil barem 2 minute. Uštedjet ćete energiju i postići veći efekt hlađenja.

15. Kada se preporuča zaliti cvijeće u vrtu?
Cvijeće zalijte rano ujutro, jer večernje zalijevanje privlači puževe. Svakako izbjegavajte zalijevanje tijekom dana.

16. Je li preporučljivo popodnevno košenje trave?
Ne, jer sunce sije izravno na svježe pokošenu travu te ju na taj način spaljuje.

17. Da li vrućina povećava želju za seksom?
Da. Iako vrućina tijelu oduzima dosta energije, želja za seksom po lijepom, sunčanom danu raste. Savjet: rashladite se međusobno kockicama leda, zajedničkim tuširanjem ili kupanjem.

18. Je li istina da je vani najtoplije tijekom podneva?
Nije. Najveća vrućina postiže se između 16.30 i 17.30 sati.

19. Koje tjelesne aktivnosti se preporučuju a koje treba izbjegavati?
Svakodnevno vježbanje Yoge ili istezanje u trajanju od 20-30 minuta prokrvljuje muskulaturu i ne opterećuje organizam. Trčanje se preporučuje samo u ranim jutarnjim i kasnim večernjim satima uz velike količine tekućine.

20. Kako održati nisku temperaturu zraka u kući ili stanu?
Napunite kadu ili kantu s puno hladne vode koja će prilikom hlapljenja rashladiti zrak u vašem stambenom prostoru
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests