Sunčanje

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by Zagorka » 01 Jun 2012, 23:24

Ja požutila najednom....moracu na kvarcanje :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by gospođa Brams » 10 Jun 2012, 23:04

u potpunosti se mrzim sunčati
nikad nisam i neću nikad shvatiti taj mazohistički čin :zubi
u par navrata sam se probala sunčati ali nakon 5 minuta sam se morala maknuti u hlad jer nisam mogla izdržat

imam prirodno dosta svijetlu kožu i oči, i koža mi je pogotovo osjetljiva na sunce, brzo pocrvenim, pa jednostavno izbjegavam sunčanje a i sunce koliko god mogu

obožavam njegovati svoj svijetli ten
taman ten se meni osobno ne sviđa, meni je svijetli ten nekako profinjeniji

konstantno mi se ljudi čude kad i nakon ljeta se pojavim svijetla, to me nervira poprilično jer svakome moram objašnjavati da je to moj izbor
ne znam zašto je toliko čudno ako netko želi njegovati svijetli ten :)
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by nezaboravna » 17 Jun 2012, 08:32

SLIJEDE TROPSKE VRUĆINE: Doznajte kako se zaštititi, šta treba izbjegavati… | 15.06.2012. - 19:22:08
--------------------------------------------------------------------------------

Meteorolozi za naredne dane predviđaju vrlo visoke temperature, a evo i nekoliko savjeta kako izbjeći neželjene posljedice tropskih vrućina.

Preporuke se posebno odnose na starije osobe, djecu, trudnice i bolesnike. Klonite se vrućine – izbjegavajte izlazak u najtoplijem dijelu dana od 10-17 sati, izbjegavajte naporan fizički rad, potražite sjenu, ne ostavljajte djecu ili životinje u parkiranom vozilu.

Rashladite tijelo (tuširajte se ili kupajte u mlakoj vodi, nosite laganu široku svijetlu odjeću od prirodnih materijala, stavite šešir širokog oboda ili kapu i sunčane naočale). Pijte redovito i dovoljno tekućine i izbjegavajte alkohol i napitke s previše kofeina i šećera. Jedite češće manje obroke. Izbjegavajte hranu bogatu bjelančevinama.

Rashladite svoj dom – sobnu temperaturu držite ispod 32°C danju i ispod 24°C noću, koristite hladniji noćni zrak, smanjite količinu vrućeg zraka unutar stana, objesite mokre ručnike, uz uključen uređaj za rashlađivanje zatvorite vrata i prozore.

Pomognite drugima!

Nazovite i posjetite obitelj, prijatelje i susjede koji većinu vremena provode sami. Razgovarajte o toplinskom udaru s vašom obitelji. Ako je netko koga vi poznajete pod rizikom pomognite mu da dobije savjet i podršku. Tražite savjet liječnika ako imate neku kroničnu bolest. Ako uzimate lijekove, provjerite s liječnikom koji Vas liječi kakav utjecaj ti lijekovi mogu imati na termoregulaciju i ravnotežu tekućine u tijelu.

Cijelo vrijeme trajanja velikih vrućina pridržavajte se preporuka lokalnih zdravstvenih ustanova
Ovdje ima par dobrih savjeta koje treba primjenit prilikom tropskih vrucina :D
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Mic-Sokoli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1012
Joined: 29 Jan 2012, 21:23
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by Mic-Sokoli » 17 Jun 2012, 14:48

Eh mogao bih se malo suncati ,brzo pocrnim ,al ne znam dje da se suncam bez da vidim onu golotinju od zena,onda mi i srce pocrni
http://www.youtube.com/watch?v=W2QmK8XszUM

Se shqiptari i fort si guri,
Jo s'lufton pa u mbështet për muri
Po kur t'pshtetët dije djallë
O zor asht turrin me ja ndalë!

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by gospođa Brams » 17 Jun 2012, 15:39

nezaboravna wrote:
Razgovarajte o toplinskom udaru s vašom obitelji.
:valja
ne znam kako bi mi pomoglo da ja i moja mater sjedimo i raspravljamo "a jest vala vruće"
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sunčanje

Post by gejsha » 24 Jun 2012, 18:11

Mic-Sokoli wrote:Eh mogao bih se malo suncati ,brzo pocrnim ,al ne znam dje da se suncam bez da vidim onu golotinju od zena,onda mi i srce pocrni
Prestani posjećivati nudističke plaže :)
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Sunčate li se?

Post by Dalia » 15 Jul 2013, 23:12

Nisam vidjela sličnu temu, a ljeto je tu, pa evo. :D

Dakle, kakav ten imate, jeste li svijetli, tamni?
Koliko brzo možete pocrniti? Koristite li neka sredstva za pripremu kože za sunčanje?
Idete li koji put u solarij da dobijete podlogu ili se ne izlažete niti solariju niti suncu, već se trackate kremama za samotamnjenje? A možda ni to? :ooo
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120404
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7901 times
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Krokodil Behko » 15 Jul 2013, 23:19

Zanimljivo, nekada sam imao skroz svijetlu kožu i pocrnim na suncu za pola sata.
Već sada, koža mi je malo tamnija, šta ja znam zbog čega i mogu se sunčati cijelu vječnost ali nijansa se neće promijeniti.
online

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Lanci » 15 Jul 2013, 23:24

Pa ten mi je onako ni previse svijetal a ni reci da je taman jer cesto sam isla u solarijum nekako odrzavala neku normalnu boju tjela..dok ljeto ne dodje...suncam se stalno...sem sada dok nije ramazan dosao..nemogu se skinuti na pola gola a postim :D. a I onako vec sam dobila boju prije ;) bice jos sunca
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by gejsha » 15 Jul 2013, 23:29

Pa nisam nešto pretjerano ni svijetla ni tamna, nešto između..
Ne pocrnim baš nešto previše lako, ali i ne pocrvenim kao neko, jedino da se baš nimalo ne čuvam.
Obavezno kada se prvih nekoliko puta sunčam namažem se zaštitnom kremom, a u solarij ne idem, jer ne patim za bojom, a i nije zdravo.
Kremu za samotamnjenje sam probala samo jednom pred maturu i nije ispalo kako sam željela, sreća pa se mogla skinuti.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119659
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12154 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Maja » 15 Jul 2013, 23:46

Ne mogu da pocrnim. Koža mi pocrveni i za dan-dva izblijedi crvenilo. Ovog proljeća su mi se čak pojačale sitne pjege po licu i rukama ali sad su malo svjetlije nego proljetos. Ne volim se sunčati i uvijek bježim u hlad.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96430
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34382 times
Been thanked: 21120 times
Contact:
Status: Online

Re: Sunčate li se?

Post by Rum » 15 Jul 2013, 23:47

Suncam ali ne da legnem nego kupajuci hodajuci, malo lezeci budem ko crncuga , malo mi treba trenutno sam crn skroz , samo mi cuna bela nisam bio na nudistickoj :zubi
evo usporedba mene i normalne bijele osobe ruka kraj mene :zubi
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81248
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10210 times
Been thanked: 7065 times
Status: Online

Re: Sunčate li se?

Post by Julia-Klara » 21 Jul 2013, 14:08

imam svijetlu put, jako bijelu kozu, plus ne volim ni Sunce ni suncanje, tako da smo na "vi"... Prije desetak godina sam pocela muku muciti i sa alergijom na sunce, znaci, odem na more, sjedim u hladovini, mazem se zastitnom kremom (najmanje sa zastitnim faktorom 30), nakon kupanja u moru se istusiram,ali jok-alegrija se pojavljuje. Ne pomazu tablete kalcija niti beta-karotena. Obicno se pojavljuje u predjelu dekoltea,ali jedne godine izadje na ledjima-e to su muke, ne mogu ni dokuciti kada zasvrbi... sunce-ljeto-ZDRAAAVVVOOOOO
Lijepa zima :kafa

e da, ne pocrnim nego pocrvenim... Nekad davno odem u Tunis dvije sedmice,i vratim se jednako bijela,a sestra ko crncic :hihi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26707
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14760 times
Been thanked: 3946 times
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Veca » 21 Jul 2013, 15:55

...obozajem se suncati!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Peggy Sue » 22 Jul 2013, 12:29

Moj odlazak na more se sastoji od suncanja i izlazaka. U vodu ulazim sa dušekom i opet se sunčam :cudi Uzivam u tamnom tenu, ulju, mazanju.. divota.. Ponekad, s dobrom zastitom lezim i po nekoliko sati na suncu (aj kent help majself)...
Boju primim za dan. Kad sam bila manja nisam bas pretjerano vodila brigu o tome kad i koliko se suncam, pa sad imam pjegice po ramenima :)
Poslije Ramazana idemo na more i ja cu da se kvrckaaaaaaaaaaaaam.. :)
Image

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Lavlje_srce » 25 Jul 2013, 01:43

Ne suncam se prije odlaska na more, a kad dodjem na more najbjelja sam na plazi par dana i uvijek mi je neugodno zbog toga, ono pravo. :rumenko

Par puta sam si dopustila da izgorim, i izasle su mi male pjege po grudima (ono iznad gornjeg dijela kupaceg) i nikad si vise to nisam dozvolila. Sad su se prilicno povukle jer se cuvam da ne izgorim. Koristim mlijeka za suncanje sa visokim faktorom zastite i prvih dana kada je sunce najjace obicno sjedim kod nekog Albanca u hladu u slasticarni pijuci limunadu.

Tako to ide negdje do petog dana, a onda odjednom vidim da sam pocrnila i to mi je super. U solarij nikada nogom nisam krocila niti cu. Kremu za samotamnjenje sam jednom pokusala nanijeti pod utjecajem prijateljice koja je (vjestacki) tamna preko cijele godine, ali mi je ispalo sareno, i nikada vise mi to nije palo na pamet. Eto. :p

Ukosnica
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 120
Joined: 12 Jul 2013, 14:02
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Ukosnica » 25 Jul 2013, 08:16

tip kože 2 imam, iako nisam plavojka :jupi
jako osjetljiva sam na sunce, plus što se ne volim mazat kremicama, a višesatni boravak na suncu u ležećoj varijanti...žešći mi napor predstavlja. ljeti, kad svi se sruče na obalu, ja pobjegnem u planine...ili bar godišnji odmor, namjesto da na plaži se pružim...aktivno provodim cirkulirajuć bajkom.
boja, koju pritom namaknem, nakon skidanja u badić, oštre prijelaze ka bljedolikosti ima iznad lakta i ponad koljena.
trebam li reći...da za mnom na plaži svi se okreću? :bali ne...ne zbog neizostavno mi zanosne ljepote...neg što njegovani taj "bauštelski" look, zaista smiješno izgleda :grana
od prve zvijezde ravno...čekaj me...tamo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Lavlje_srce » 25 Jul 2013, 12:08

Ukosnica wrote: trebam li reći...da za mnom na plaži svi se okreću? :bali ne...ne zbog neizostavno mi zanosne ljepote...neg što njegovani taj "bauštelski" look, zaista smiješno izgleda :grana
:valja

High maintenance baustel girl. :p :valja

:ok

Ruana
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Ruana » 25 Jul 2013, 12:31

Ja k'o cokolada poslje dva dana. A znam se i sprziti. Najvise po ramenima jer ja ne izlazim iz vode isto kao ni djeca. Nikad ne lezim i suncam se ili sam u vodi sa djecom ili u hladu pijem kafu.

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sunčate li se?

Post by Fatma » 25 Jul 2013, 12:43

Ruana wrote:Ja k'o cokolada poslje dva dana. A znam se i sprziti. Najvise po ramenima jer ja ne izlazim iz vode isto kao ni djeca. Nikad ne lezim i suncam se ili sam u vodi sa djecom ili u hladu pijem kafu.
Blago tebi,ja se vratim malo tamnija,nego što sam bila...

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests