Sam svoj doktor

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Jonas » 07 Feb 2016, 18:08

Krokodil Behko wrote:Ja sam samom sebi, smislio oblog za oko, kad me zaboli.
Djeluje fino a i poznati je narodni oblog, samo što se koristi
u vezi drugih stvari oko oka. Odnosno, malo hladnog jogurta
ili kiselog mlijeka u papirnu maramicu i olakšanje je trenutno.
Super! :cool

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Biba » 07 Feb 2016, 18:49

:visi
Behko pomagaj, al ne meni, ma sve slabije vidim na desno oko al ko ga hbe, tu jogurt ne pomaze..

Znas li ti kako s hipohondrima izaci na kraj....ubi me moja rođena s dijagnozama :visi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2016, 22:50

Biba wrote::visi
Behko pomagaj, al ne meni, ma sve slabije vidim na desno oko al ko ga hbe, tu jogurt ne pomaze..

Znas li ti kako s hipohondrima izaci na kraj....ubi me moja rođena s dijagnozama :visi

Pa fino, nabereš i osušiš raznih trava, nebitno kojih samo nek nisu otrovne.
i kad god ti se požali na neki boljku, ti dograbiš jednu od tih trava i kažeš da si je kupila kod dobre travarke i to specijalno zbog te boljke. :D
online

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Jonas » 09 Feb 2016, 12:27

Testirao sam svoj pH vrijednost. Mjeri se na skali od 0 – 14. Sto je broj koji oznacava pH manji od 7 (neutralno) to je veca kiselost, a sto je taj broj veci, veca je luznatost.

Imam pH 7, dobra vrijednost.

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Čarobni » 09 Feb 2016, 14:03

Kad je bol oka u pitanju, izvor problema često nije u samom oku, već u frontalnom sinusu. Ukoliko primjetite da vam je nos začepljen, rješavajte taj problem na vrijeme, jer se bakterije nakupljaju na začepljenom dijelu i uzrokuju upalu sinusa i suzne kesice koji oteknu i vrše pritisak na očnu duplju, gdje se bol u oku javlja samo kao posljedica drugog problema.

Ukoliko je navedeni problem u pitanju, trebali biste očistiti nos slanom vodom ili, još bolje, kapima za čiščenje nosa. Reagujete li na vrijeme riješit ćete se bola za 15 minuta.

U ovom slučaju bol se skoro nikad ne javlja iznenadno, već postepeno, što vam daje vremena za reakciju.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Biba » 09 Feb 2016, 20:33

Vid sto je Carobni pametan..
Mislim najozbiljnije.
Moja tetka je morala operirati te suzne kanalice, brat nos..a moj Hrvo je zavrsio u bolnici zbog upale sinusa...
Ja ne vjerujem bas u svasta ali citala sam jednom da onakvim mojim bolovima u zeucu pomaz puno tekucine.
Moze biti i obicna voda.
Ja sam se uvjerila da pomaze...ionako mi nista drugo me pomaze...
E da, jedan helex 0,25 opusta misice..

Zahvaljujem Behku na savjetu, ali moka mama bi ispitibala gdje sam nasla trave..bile bi otrovne...ma sve nuspojave ona cita i zahebaje... a sve zdravija i rumenija svega mi :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Jonas » 09 Feb 2016, 21:34

Čarobni wrote:Kad je bol oka u pitanju, izvor problema često nije u samom oku, već u frontalnom sinusu. Ukoliko primjetite da vam je nos začepljen, rješavajte taj problem na vrijeme, jer se bakterije nakupljaju na začepljenom dijelu i uzrokuju upalu sinusa i suzne kesice koji oteknu i vrše pritisak na očnu duplju, gdje se bol u oku javlja samo kao posljedica drugog problema.

Ukoliko je navedeni problem u pitanju, trebali biste očistiti nos slanom vodom ili, još bolje, kapima za čiščenje nosa. Reagujete li na vrijeme riješit ćete se bola za 15 minuta.

U ovom slučaju bol se skoro nikad ne javlja iznenadno, već postepeno, što vam daje vremena za reakciju.
Odličan post.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2016, 22:50

Čarobni wrote:Kad je bol oka u pitanju, izvor problema često nije u samom oku, već u frontalnom sinusu. Ukoliko primjetite da vam je nos začepljen, rješavajte taj problem na vrijeme, jer se bakterije nakupljaju na začepljenom dijelu i uzrokuju upalu sinusa i suzne kesice koji oteknu i vrše pritisak na očnu duplju, gdje se bol u oku javlja samo kao posljedica drugog problema.

Ukoliko je navedeni problem u pitanju, trebali biste očistiti nos slanom vodom ili, još bolje, kapima za čiščenje nosa. Reagujete li na vrijeme riješit ćete se bola za 15 minuta.

U ovom slučaju bol se skoro nikad ne javlja iznenadno, već postepeno, što vam daje vremena za reakciju.

Pa jeste ali šta ako ja pouzdano znam da je od svjetlosti, mada nemam dijagnozu, pregledali su me tri puta i ništa? Uvijek jedno oko, uvijek desno i kad me spopadne poželim da me nema.
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Melek » 09 Feb 2016, 23:32

Pa stavi onaj povez preko oka, mozda se i koja riba napali, onako usput..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2016, 23:39

Nema niđe da se kupi. Jebeš 21. vijek, kad ima svakakva glupost, a nema ono što ti treba.
online

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28521
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1560 times
Been thanked: 1533 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by uvijek_kontra » 09 Feb 2016, 23:40

Kako nema da se kupi?
Pa maskare su. :)
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by storm » 09 Feb 2016, 23:41

Krokodil Behko wrote:Nema niđe da se kupi. Jebeš 21. vijek, kad ima svakakva glupost, a nema ono što ti treba.
Bar sad u vrijeme maskenbala ima tih stvarčica :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Melek » 09 Feb 2016, 23:43

Znate kako se cita "zorro" unazad ?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Biba » 10 Feb 2016, 00:21

Melek wrote:Znate kako se cita "zorro" unazad ?
Jel mislis na onog sto ima puno zena a nijednu punicu..
Vragbaba je imala povez ko kapetan Kuka kad je operisala oko :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Biba » 10 Feb 2016, 15:03

Eno nedavno citam neki doktor izjavio da je najbolji lijek protiv bakterija i virusa ovo:

Najljuca paprka plus đumbir plus hren plus glaviva bijelog i glavica crvenog luka.
Sve preliti jabucnim octom da odsgoji vise od dva dana a zatim usitniti...i da stoji 2 - 6 tjedana..
Piti jednu vasicu ...ak je jaka bolest moze i do 6 casica dnevno...ljuto u pm :ovaj
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Čarobni » 13 Feb 2016, 02:42

Krokodil Behko wrote:
Čarobni wrote:Kad je bol oka u pitanju, izvor problema često nije u samom oku, već u frontalnom sinusu. Ukoliko primjetite da vam je nos začepljen, rješavajte taj problem na vrijeme, jer se bakterije nakupljaju na začepljenom dijelu i uzrokuju upalu sinusa i suzne kesice koji oteknu i vrše pritisak na očnu duplju, gdje se bol u oku javlja samo kao posljedica drugog problema.

Ukoliko je navedeni problem u pitanju, trebali biste očistiti nos slanom vodom ili, još bolje, kapima za čiščenje nosa. Reagujete li na vrijeme riješit ćete se bola za 15 minuta.

U ovom slučaju bol se skoro nikad ne javlja iznenadno, već postepeno, što vam daje vremena za reakciju.

Pa jeste ali šta ako ja pouzdano znam da je od svjetlosti, mada nemam dijagnozu, pregledali su me tri puta i ništa? Uvijek jedno oko, uvijek desno i kad me spopadne poželim da me nema.
Da ne reče da su te tri puta pregledali, pomislio bih da se radi o konjuktivitisu, jer isti izaziva fotosenzitivnost.

A jaka svjetlost inače šteti očima i može uzrokovati opekotine na rožnjači, pogotovo se to zna desit u zimskim danima kada je tlo prekriveno snijegom, još sunčano, pa ubi ona svjetlost.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120520
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7954 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Krokodil Behko » 13 Feb 2016, 09:49

Čarobni wrote:
Da ne reče da su te tri puta pregledali, pomislio bih da se radi o konjuktivitisu, jer isti izaziva fotosenzitivnost.

A jaka svjetlost inače šteti očima i može uzrokovati opekotine na rožnjači, pogotovo se to zna desit u zimskim danima kada je tlo prekriveno snijegom, još sunčano, pa ubi ona svjetlost.

Gadno je i u jesen, kad sunce niže prelijeće, a još uvijek je jako.
Ili ujutro, kad tek otvorim oči, pa me spuca kroz prozor.
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by greeneyes » 21 Mar 2016, 17:51

Kopriva(žara!) liječi i hrani: Sredina marta je pravo vrijeme da je uberete

Okusom i blagotvornošću razbuđuje cijelo tijelo, čisti krv i obnavlja svaku našu ćeliju. Uberite listove dok biljka nije počela cvjetati.

Image

Proljeće je vrijeme kada iz zemlje niču razne ljekovite biljke. Jedna od njih je i kopriva, čiji su mladi listovi, ubrani prije cvjetanja, blagotvoran lijek za mnoge bolesti. Raste posvuda i prava bi šteta bila ne ubrati je, jer osim što liječi, ona i hrani, pa od koprive možete pripremiti razna zanimljiva jela.Okusom i ljekovitošću razbuđuje cijelo tijelo, čisti krv, obnavlja i hrani svaku našu ćeliju. Sadrži skoro sve vitamine i minerale potrebne za zdravlje čovjeka, a krasi je i najviše hlorofila od svih drugih biljaka.

Mnoge naučne studije dokazale su kako kopriva pomaže u liječenju sljedećih bolesti:

Osteoartritis

Istraživanja pokazuju da konzumacija koprive ili nanošenje koprive na kožu može ublažiti simptome osteoartritisa. Redovno konzumiranje može smanjiti potrebu za uzimanjem lijekova.

Benigna hiperplazija prostate

Postoje dokazi koji upućuju na to da uzimanje 360 mg ekstrakta koprive, u razdoblju od šest mjeseci, ublažava simptome.

Krvarenje

Pomaže u smanjenju krvarenja nakon hirurškog zahvata. Mućkanje čaja od koprive u ustima može ubrzati oporavak tkiva nakon stomatološkog zahvata.

Dijabetes

Svakodnevno jedenje koprive u razdoblju od osam sedmica regulira šećer u krvi kod onih koji pate od dijabetesa.

Gingivitis

Ispiranje usta čajem od koprive ublažava simptome gingivitisa.

Oprez! Nije za svakoga.

Koprivu ne trebaju konzumirati određene grupe ljudi, jer posljedice mogu biti štetne za zdravlje.

Među prvima su trudnice i dojilje. Kod prvih kopriva može stimulirati kontrakcije maternice i uzrokovati prijevremeni porod ili pobačaj.


Dijabetičari

Iako smanjuje nivo šećera u krvi, dijabetičari je ne bi trebali uzimati dok se ne posavjetuju s ljekarom.

Osobe s niskim pritiskom

Kopriva može spustiti pritisak na nivo opasan za život. Zato ako patite od niskog pritiska, prije konzumiranja, upitajte doktora za savjet.

Bubrežni bolesnici

Neki dokazi upućuju da kopriva može pogoršati simptome bolesti bubrega. Pa i u ovom slučaju porazgovarajte s ljekarom.

Kopriva može pomoći u liječenju i ublažavanju sljedećih stanja:

anemija
slaba cirkulacija krvi
dijareja
astma
karcinom
zarastanje rana
zadržavanje vode u tijelu
Kako, kada i gdje brati


Prije svega, nabavite rukavice, jer kopriva žari. Berite je daleko od grada, zagađenog zraka i ispušnih plinova automobila. Snažno upija energije iz zemlje, tla, zraka i okoline, pa je uistinu veoma važno skupljati u nezagađenim zonama. Već od sredine marta možete brati prve mlade zelene listove, ali i korijen.
Samo sabura

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by Biba » 21 Mar 2016, 17:56

Citam neku vecer - ujutro sat vremene prije jela popiti 4 case po 160 ml vode...vrlo ljekovito...i protiv reume i za imunitet i svasta jos...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Sam svoj doktor

Post by greeneyes » 21 Mar 2016, 18:03

Količina vode koja se treba popiti zavisi od tjelesne težine insana. :oo
Samo sabura

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 79 guests