Med je univerzalni iscjelitelj!

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li ste znali: Med je najsavršeniji proizvod prirode!

Post by IM_ex » 13 Oct 2012, 01:08

paparaci wrote:kaze "otkrijte sedam dobrobiti meda", a samo pet ih navedeno :oo
Nemoj zezat' :plavi
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Da li ste znali: Med je najsavršeniji proizvod prirode!

Post by Krokodil Behko » 13 Oct 2012, 01:12

Ma hajde sitničari. Nećete popamtiti ni tih pet. :D

Uostalom, pogriješili su svi pa i ja. Kome nije mrsko nek gugla

https://www.google.ba/search?q=Da+li+st ... =firefox-a
online

Ciklama
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Ciklama » 28 Nov 2013, 20:33

Najbolje je med konzumirati sa mlakom vodom.

Čaša mlake vode, u nju kašika meda (plastična), i ujutro na tašte popiti,
na taj način med brže dođe u krv.
Imam nešto meda sa okusom ruže, poseban je. :oo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Pasaga » 28 Nov 2013, 20:35

Ciklama wrote:Najbolje je med konzumirati sa mlakom vodom.

Čaša mlake vode, u nju kašika meda (plastična), i ujutro na tašte popiti,
na taj način med brže dođe u krv.
Imam nešto meda sa okusom ruže, poseban je. :oo
Najveca mi je zelja i imam veliki interes ako bi nekad
imao vremena,da se bavim pcelarstvom,nako,za svoju dusu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Tempy » 28 Nov 2013, 20:37

prirodan laksativ na taj način sa mlakom vodom :oo
Ako se ne zadrži u ustima prije nego se proguta, med nema svrhu. Pomješan sa sjemenkama ćurukota (čurekot, ćurokot), preventiva je za mnoge bolesti i jača imunitet. :)

Trepavica
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Trepavica » 06 Jan 2014, 18:58

Med je jedina hrana na svijetu koja se neće pokvariti, jedino se može kristalizirati ako se jako dugo ostavi na hladnom mjestu. Zasigurno se mnogim farmaceutskim kompanijama neće svidjeti recepti koji uključuju ovu jedinstvenu namirnicu i cimet, a koji blagotvorno djeluju na organizam te liječe cijeli niz bolesti.

Bolesti srca:

Napravite pastu od meda i praška cimeta. Svaki dan je jedite za doručak, možete je namazati na kruh umjesto maslaca. Smanjuje kolesterol u arterijama i sprječava srčani udar, smanjuje zadihanost pri fizičkim naporima i jača srce.

Artritis:

Ljudi koji pate od artritisa mogu svakodnevno popiti napitak (ujutro i navečer) od jedne šalice vruće vode sa dvije žličice meda i jednom žličicom cimeta. Ako se ovaj pripravak uzima redovito može čak izliječiti kronični artritis.

Upala mjehura::


Ubacite dvije žličice cimeta i jednu žličicu meda u čašu mlake vode i popijte je. Uništava bakterije u mjehuru.

Kolesterol:

Napitak koji se sastoji od dvije žličice meda i tri žličice cimeta koje su pomiješane s pola litre vode jako je koristan za ljude koji imaju visoku razinu kolesterola. Istraživanje je pokazalo da takav pripravak smanjuje razinu kolesterola u krvi za 10 posto u roku od sat vremena.

Prehlada:


Ako vas muči prehlada uzmite jednu žlicu mlakog meda sa prstohvat cimeta svaki dan tri dana. To će izliječiti kašalj, prehladu i očistit će sinuse.

Bubuljice:

Napravite pastu od tri žličice meda i jedne žličice cimeta. Nanesite na bubuljice prije spavanja i sljedeće jutro isperite lice toplom vodom. Ako to ponavljate svakodnevno dva tjedna, uklonit ćete sve bubuljice iz korijena.

Infekcije kože:


Bilo kakvi osipi ili infekcije na koži mogu se ukloniti ako ih premažete smjesom od cimeta i meda koje ćete u jednakom omjeru pomiješati.


Rak:


Nedavna istraživanja koja su provedena u Japanu i Americi otkrili su da se čak najteži oblici raka kao što je rak crijeva ili kostiju može izliječiti. Ljudi koji boluju od tih tipova raka trebaju uzimati jednu žličicu čaja i jednu žličicu cimeta tri puta dnevno bar mjesec dana.

Ruana
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Ruana » 07 Jan 2014, 09:22

Pa sto onda dijabeticari ne smiju med, kad vec sve lijeci.

Trepavica
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Trepavica » 07 Jan 2014, 09:46

Ruana wrote:Pa sto onda dijabeticari ne smiju med, kad vec sve lijeci.
BiH, 14. januar 2013. - Istraživanja su pokazala da med, pravilno doziran, povoljno utječe na zdravlje dijabetičara, a prednost ima med sa više fruktoze, kakav je bagremov, i sve druge vrste koje se sporije kristališu, objavile su nedavno novinske agencije.

Pčelar iz Prijedora Branko Končar, koji je i sam 30 godina dijabetičar na inzulinu, kaže da već 14 godina svakodnevno troši med i sve druge pčelinje proizvode i zahvaljujući tome, kako kaže, riješio se čestih hipoglikemija (glad, ubrzan rad srca, znojenje i slabost koji se javljaju usljed pretjerivanja s terapijom inzulinom), noćnih mokrenja, mišićnih neuralgija...

- U posljednjih 13 godina sačuvao sam fundus oka i nivo dioptrije. Povremeno stavljam med i u oko – kaže Končar.

Ipak, da li svi dijabetičari mogu krenuti Končarevim stopama, i na šta dijabetičari trebaju obratiti pažnju kada je u pitanju konzumiranje meda?

dr. zelija velija-asimiDr. Velija Zelija-Ašimi sa Klinike za endokrinologiju KCU Sarajevo slaže se da dijabetičari mogu konzumirati med, ali itekako moraju povesti računa koji med konzumiraju i od koga ga kupuju.

- Dijabetičari mogu konzumirati med ali samo ako je on organskog porijekla – kaže dr. Zelija-Ašimi i objašnjava da se pod organskim medom podrazumijeva onaj med u kojem nema ostataka vještačkog šećera ni drugih štetnih primjesa. Nažalost, do takvog meda danas je u cijeloj BiH jako teško doći.

- Jedna kašika pravog meda ne samo da neće negativno utjecati na dijabetičare, već će svi oni pozitivni elementi koji se nalaze u medu, popraviti cjelokupno stanje pacijenta – kaže dr. Zelija-Ašimi.


Dr. Velija Zelija-Ašimi

Hrvatski stručnjak dr. sc. Janko Križanić također se slaže da pravi med može pozitivno djelovati na stanje dijabetičara.

- Sve sastavnice meda obogaćuju naš metabolizam s važnim, vitalnim tvarima. Nadalje, glukoza iz meda odličan je detoksikator i aktivator jetre! A, jetra je centralni organ našeg metabolizma! Samo zdrava jetra provodi poželjne, zdrave, procese u nama. Dijabetičarima su ti procesi trajno narušeni! Dakle, dijabetičari smiju uzimati med u manjim dozama! Med valja otopiti u ustima, pa tek onda progutati! (Mora se ostaviti vremena da enzimi, iz sline, počnu razgrađivati med, posebice šećere).

Kada je u pitanju vrsta meda koja se preporučuje dijabetičarima, dr. Zelija-Ašimi kaže da je najbolje pratiti prirodni kalendar.

- Proljeće je vrijeme kada pčelari vrcaju bagremov med, ljeto je vrijeme za livadu, kadulju itd. Onda je najbolje konzumirati med tim redosljedom.

(Ovaj tekst neka vam posluzi samo kao informacija. O detaljima se svakako posavjetujete sa svojim ljekarom)

(BH pčelar)

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Peggy Sue » 07 Jan 2014, 19:07

Med, smokva i maslina....
Image

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by paparaci » 07 Jan 2014, 23:18

Trepavica wrote: Rak:


Nedavna istraživanja koja su provedena u Japanu i Americi otkrili su da se čak najteži oblici raka kao što je rak crijeva ili kostiju može izliječiti. Ljudi koji boluju od tih tipova raka trebaju uzimati jednu žličicu čaja i jednu žličicu cimeta tri puta dnevno bar mjesec dana.
mislis meda?
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

Trepavica
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Trepavica » 05 Feb 2014, 21:17

Da meda... :oo

Mlada žena navodno je doživjela nevjerojatnu transformaciju lica i riješila se prišteva uz pomoć meda. Na Redittu je objavila fotografije koje pokazuju promjene na njezinom licu, uz objašnjene kako je pronašla lijek.
'Što sam bila starija to sam češće primjećivala promjene na licu. Bila sam posramljena i nisam voljela ono što vidim u ogledalu. Nisam želela u školu, biti okružena ljudima. Više se nisam osjećala kao ja', napisala je djevojka.
Prvo je pokušala s propisanim lijekovima, koji su joj samo pogoršali stanje te joj je koža postala suha, nadražena i perutava.
Konačno je pronašla rješenje u medu.
Djevojka kaže kako je prije spavanja med nanosila na lice s gazom, koju je potom učvrstila flasterom ili ljepljivom trakom. Kada bi se ujutro probudila, prišt je bio ili značajno smanjen ili je u potpunosti nestao.
Ukoliko vas muče prištevi, ovo je savjet koji svakako vrijedi isprobati!


Image

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Lebowski » 05 Feb 2014, 21:19

Da je mazala pudingom rezultati bi vjerovatno bili isti. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Pasaga » 05 Feb 2014, 21:24

Zena mi je to isto imala....
sve dok se nije udala.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Trepavica
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Trepavica » 05 Feb 2014, 21:32

Pasaga wrote:Zena mi je to isto imala....
sve dok se nije udala.....
Znaci , postao si njen med... :D.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Med je univerzalni iscjelitelj!

Post by Maja » 16 Feb 2014, 11:03

BiH godišnje uvozi blizu 300 tona meda :lupa

Prema podacima Vanjskotrgovinske komore BiH, naša zemlja godišnje uvozi blizu 300 tona meda, čija se vrijednost procjenjuje na oko 2 miliona KM.

Image

Međutim, stručnjaci upozoravaju na nepostojanje adekvatnih mehanizama koji bi ustanovili pravu ispravnost, odnosno porijeklo takvog meda.

Inženjer prehrambene tehnologije iz Banja Luke Predrag Janković u izjavi za bh. novinsku agenciju Patria (NAP) upozorio je da je u 2011. godine vlastitim eksperimentom dokazao da Pravilnik o metodama za kontrolu meda i drugih pčelinjih proizvoda koje je Agencija za sigurnost hrane u BiH donijela prije nekoliko godina, nije dobar, odnosno da ne može otkriti ni najočiglednije falsifikate.

'Laboratorije u BiH, kada ispituju kvalitet meda, onda koriste 12 metoda, načina, a zemlje u Evropskoj uniji koriste 18, a Slovenci čak 21 metodu. To dovoljno govori na kojem nivo se mi nalazimo' – rekao je Janković pojašnjavajući da je lično, u laboratoriji, napravio pet uzoraka patvorenog meda koji bi prošle sve kontrole predviđene bh. Pravilnikom o metodama za kontrolu meda i drugih pčelinjih proizvoda, i koje bi dobile ocjenu da mogu ići na tržište.

'Ako imamo podatke koji kažu da se u BiH godišnje uvozi blizu 300 tona meda, krajnje je vrijeme da se kontrole prilikom ulaska meda u našu zemlju pooštre' – apeluje Janković.

On upozorava da BiH ima isti problem i sa većinom ostalih proizvoda životinjskog porijekla koji se uvoze u našu zemlju.

izvor: Buka

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Med i čaj ne liječe maligna oboljenja

Post by Krokodil Behko » 29 Apr 2014, 09:46

Image

Vjerovatno neke prirodne stvari ljudima pomažu da kroz proces liječenja prođu bezbolnije nego što je to uobičajeno. Ali, za 25 godina svog rada nisam vidio nikoga ko je izliječen od maligne bolesti, a da nije liječen onkološkom terapijom, kaže u izjavi za bh. novinsku agenciju Patria (NAP) dr. Semir Bešlija, vodeći sarajevski stručnjak za onkologiju.

Patria je prije nekoliko dana objavila svjedočenja ljudi koji tvrde da su se od malignih oboljenja izliječili uz pomoć pčelinjih proizvoda i ljekovitog bilja. Ante Krešić, ugledni poduzetnik iz Čapljine i pčelar svjedočio je za NAP kako je još prije 13 godina rak pluća pobjedio uz pomoć meda i ljekovitog bilja. Danas svoja iskustva prenosi na druge.

Također, 84-godišnji Sarajlija Dušan Bošković svjedočio je kako je karcinom na mokraćnim kanalima izliječio uz pomoć biljnih terapija jednog sarajevskog fitoterapeuta, i to za samo 40 dana.

Na desetine je i drugih koji će kazati kako su lijek protiv najtežih oboljenja pronašli upravo u nekonvencionalnoj medicini, piše Patria.

- Slušao sam takve priče, kaže dr. Bešlija.

- Ljudski je da, kada ste u teškoj situaciji, pomoć tražite na bilo koji način. Te ljude treba razumjeti. Generalno, ja prirodne stvari ne branim. Sa medom i čajem ja nema problema. Konačno, mogućnost neke kontraindikacije od meda ili čaja je mala. Čak, ima ljudi koji kažu da im takve stvari pomažu. Naročito kod onkoloških terapija koje su jako teške. Ali, da li ta priroda baš ima antikancersko djelovanje, ja nisam siguran u to – kaže dr. Bešlija, piše Patria.

On naročito napominje da se treba paziti stvari koje se reklamiraju kao lijekovi protiv malignih oboljenja, a u stvari je dokazano da imaju štetne posljedice.

(Nap.ba)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Med i čaj ne liječe maligna oboljenja

Post by storm » 29 Apr 2014, 09:54

Đumbir je odgovor... Ima priroda za sve nešto :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Med i čaj ne liječe maligna oboljenja

Post by Lebowski » 29 Apr 2014, 10:16

Nisu oni potrefili mjeru. Nasuti u šolju 8 velikih viljušaka čaja i 2 viljuške meda(ali isključivo domaćeg, ne onog fabričkog u koga meću otrove i truju nas( i dobro promiješati, i tako 1000 noći zaredom i svaka bolest nestaje. :djed
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Med i čaj ne liječe maligna oboljenja

Post by Spanac_113 » 29 Apr 2014, 16:20

Lebowski wrote:Nisu oni potrefili mjeru. Nasuti u šolju 8 velikih viljušaka čaja i 2 viljuške meda(ali isključivo domaćeg, ne onog fabričkog u koga meću otrove i truju nas( i dobro promiješati, i tako 1000 noći zaredom i svaka bolest nestaje. :djed
Zaboravio si dodat sex. Pa 1000 noci. Onda i nema veze kako si umro. :hop

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Med i čaj ne liječe maligna oboljenja

Post by Sheval » 29 Apr 2014, 19:38

Đumbir+med,extra kombinacija.
Ali ni ta kombinacija ne liječi maligna oboljena,ali je savršena za imunitet.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests