Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Hannibal » 15 May 2017, 01:25

bake cares > obama cares :kava
🐽

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by SPINERKA » 15 May 2017, 01:28

Generalno jeste bolji -samim tim sto, eto imas sve 'placeno'.
oK ,malo se salim - ali imam ja familiju tamo kao i dr u njima. Poznato mi je kako to radi.

Znam da osobe preko 70 , niti lijece temeljno , niti rade ikakve operativne zahvate da bi im olaksali zivot, jer je to skupo a i misljenje je ---nas menatlitet - dosta je zivio. OVAKVO OBJASNJEJE JE DOBIO SIN DR U AMERICI OD DR -CE IZ SARAJEVA.

Ali bez obzira kako surovo zvuci zdrastvo u USA, ako radis autopmatski si u mogucnoti da kupis ili dobijes osugurenje sa samim tim zaposljenjem.
Vidi ako ces za auto dati $ 300 mjesecno zar je problem za zdrastveno osig.
Tacno bilo bi humanije mada nije ni ovo ne humano , jednostavno mi kao ziva bica smatramo da nam drzava treba dati nesto djaba . ok a sta mi radimo u protivnom. kaze nemoj pusiti - opterecujes sistem a ja cu dgovoriti - a moj cejf , ne jedi masno -imas problem - a ja odgovaram -ali ja volim masno , daj mi tabletu i suti . E tako se ponasaju pojedini ameri.
Image

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Venera » 15 May 2017, 01:41

SPINERKA wrote: Vidi ako ces za auto dati $ 300 mjesecno zar je problem za zdrastveno osig.
Tacno bilo bi humanije mada nije ni ovo ne humano , jednostavno mi kao ziva bica smatramo da nam drzava treba dati nesto djaba .
bez auta u americi je nemoguce zivjeti, sto nije slucaj u drzavama EU, ako zivis u vecim gradovima ili metropolama :kafa

svaka drzava ovisi od novaca zaradjenog od dtanovnistva, tako da prica, da drzava daje nekome dzaba je laz :kafa svaka drzava , ako moze, ce ukrasti upravo od vlastitog gradjana :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Venera » 15 May 2017, 01:44

navika wrote:Hajd posalji mi malo vise info. na pp o programu koji imas ti?.

Ovoh dana sve mijenjam, za manje cijene :)
navika, SAD ima najnize takse, pogledaj koliko ti uzmu sa plate

u drzavama, u kojim je zdrastvo "besplatno" se uzima cak i do 45% aradjenog novca sa plate, sto znaci, ovako ili onako, drzava te pokrade :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by SPINERKA » 15 May 2017, 02:04

statebriga wrote:
SPINERKA wrote: Vidi ako ces za auto dati $ 300 mjesecno zar je problem za zdrastveno osig.
Tacno bilo bi humanije mada nije ni ovo ne humano , jednostavno mi kao ziva bica smatramo da nam drzava treba dati nesto djaba .
bez auta u americi je nemoguce zivjeti, sto nije slucaj u drzavama EU, ako zivis u vecim gradovima ili metropolama :kafa

svaka drzava ovisi od novaca zaradjenog od dtanovnistva, tako da prica, da drzava daje nekome dzaba je laz :kafa svaka drzava , ako moze, ce ukrasti upravo od vlastitog gradjana :kafa
Navela sam primjer auta kao mjescni izdadak , to moze biti i licna higijena , zavisi sta kupijes i koliko trosis i to varita, kao i hrana - mozemo pijesti $500 po osobi a mogli bi recimo $300 ali ne , nama je skupo zdravstv jer smo tako isprani da to treba da bude djaba.
No znamo da nije . Ja nebih imala problema da nam skidaju od poreza koliko hoce i neka je svakome pristupacnom no neki ne bi izlazili iz ambulanti.

Naravno da drzava pljacka ako tako mozemo reci (PA MORA I TAJ SISTEM NEKAKO FUNKCIONISATI ) svoje gradjane koga bi drugog.


No , vrlo dobro znam da je kod nas bilo pa i pravilo da su imucniji preko veza znali svoje roditelje drzati u bolnicama , takva je jedna bila u KASINDOLU gdje je imzedju odstalih i majka SASE ZALEPUGINA lezala zdrava ali puno bolje nego da je u nekom pezn domu. ODE KUCI PO 15 DANA I ETO JE OPET .

Nedavo su ha hirurgiji RADILI operaciju na kozi predio nosa , ZENA OKO 80 GOD :sok NA ZIVO . zena VISE NE ZELI ICI DR.

ITD no vjerujem da toga ima diljem svijeta.
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 03:15

Julia-Klara wrote:Lijepa Ceska i zdravstveni sistem ovdje.

Bash me zanima, daj nam malo informacija?

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 03:28

SPINERKA wrote: Tacno bilo bi humanije mada nije ni ovo ne humano , jednostavno mi kao ziva bica smatramo da nam drzava treba dati nesto djaba . ok a sta mi radimo u protivnom. kaze nemoj pusiti - opterecujes sistem a ja cu dgovoriti - a moj cejf , ne jedi masno -imas problem - a ja odgovaram -ali ja volim masno , daj mi tabletu i suti . E tako se ponasaju pojedini ameri.
Ja ne poznajem nikog ko placa samo $300 mjesecno. Svi moji prijatelji placaju $500 and up. Plus ded. $5000.
Zamisli kako je onom ko mora godisnje samo za to izdvajati $11.000 - 13.000, a plata mu godisnja (bruto) $30.000, il manja.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by SPINERKA » 15 May 2017, 03:46

Ja ne poznajem nikog ko placa samo $300 mjesecno. Svi moji prijatelji placaju $500 and up. Plus ded. $5000.
Zamisli kako je onom ko mora godisnje samo za to izdvajati $11.000 - 13.000, a plata mu godisnja (bruto) $30.000, il manja.

U tvoj drzavi neka drugacija pravila , sto je nemoguce, a pogotovo da toliko placaju ako imaju bruto $30.000.

Od tih $30 000 skidas troskove koje ti odradi neko ko ti radi godisnju taxu ali je bitna linija 36 mislim gdje u mojoj drzavi mora biti veca od $16 000, koja ti omogucava da kupis Obama C.
OET TE PITAM -tko je kod tebe birao koji ce te program uzeti. Ti imas djecu , jesu lii oni u tvom planu?

To ste radili preko interneta ili vam je agent izabrao>ako je agent -onda je vrlo moguce da vam je predlozio nepotrebno skuplje da bi on ima vecu proviziju.

$500 i up , uzeli su skuplje , mora biti razlog zasto. --- to znaci recimo -da sam bira dr, da je u sobi sam ako je na inteziv. i kojesta . Ako su zdrave osobe i ne vide razloga da ce cesto ici dr na treba im visoko osiguranje.
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 03:57

E tu se slazemo. Zasto nas forsiraju da uzimamo osiguranje? Ako ga ne uzimas placas kaznu. Prve god. nije strasno velika, ali svake naredne je skuplja.

Ovi moji svi uzimaju osiguranja preko firmi u kojim su zaposleni. Neki razmisljaju da ga canceluju. Platit ce kaznu, ali opet ce biti u velikom plusu.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by SPINERKA » 15 May 2017, 05:08

navika wrote:E tu se slazemo. Zasto nas forsiraju da uzimamo osiguranje? Ako ga ne uzimas placas kaznu. Prve god. nije strasno velika, ali svake naredne je skuplja.

Ovi moji svi uzimaju osiguranja preko firmi u kojim su zaposleni. Neki razmisljaju da ga canceluju. Platit ce kaznu, ali opet ce biti u velikom plusu.
--Mislim da treba svi da imamo i kupimo osiguranje , ali ne mora biti mjesecno visoka rata.
Kada apliciras za za O.C. onda ce ti se na ekranu izlisatati koje opcije imas.ima jako puno planova. za familije koje su ok zdravlja i ne mislie da ces cesto ici dr -onda uzmu high-deductible i nizi mjesecnu ratu , tek toliko ako se nesto katastrof .desi da su ipak pokriveni nekom lijecenju.

HM, ne znam koliko je pametno ne imati nikakvo osiguranje?
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Krokodil Behko » 15 May 2017, 09:29

Znači, prvo ovo.
SPINERKA wrote: Znam da osobe preko 70 , niti lijece temeljno , niti rade ikakve operativne zahvate da bi im olaksali zivot, jer je to skupo a i misljenje je ---nas menatlitet - dosta je zivio. OVAKVO OBJASNJEJE JE DOBIO SIN DR U AMERICI OD DR -CE IZ SARAJEVA.
Naše zdravstvo, ne poklanja dovoljno pažnje starijim ljudima.. ? OK, tu si u pravu.

A potom kažeš ovo.
SPINERKA wrote: No znamo da nije . Ja nebih imala problema da nam skidaju od poreza koliko hoce i neka je svakome pristupacnom no neki ne bi izlazili iz ambulanti.
Vraga ti ne bi imala problema s tim.
Ovo mi je možda i prvi put u životu, da pročitam od strane neke naše osobe, ovakav stav o zdravstvenim uslugama :sok
Jel ti stvarno misliš da će se neko zajebavati po domovima zdravlja, a zdrav? :tamo

A iza toga:
Naravno da drzava pljacka ako tako mozemo reci (PA MORA I TAJ SISTEM NEKAKO FUNKCIONISATI ) svoje gradjane koga bi drugog.
Evo kako izgleda ta "pljačka"
Izdvajanja za zdravstvo po glavi stanovništva

2.000 dolara - Amerika
232 eura - Slovenija
149 eura - Hrvatska
53 eura - BiH
- See more at: http://www.avaz.ba/clanak/153842/dr-fah ... ddNHB.dpuf
I to po glavi stanovnika, a ne po glavi zaposlenog.

Još malo stručne literature i podataka, spešl for Američani

https://freedocumentaries.org/documentary/sicko

Što fino ne priznaš da si škrtica i da ti se jebe da li će drugi imati medicinsku pomoć?
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by storm » 15 May 2017, 09:36

Sto se tice slovenije, ja sam zadovoljan...
Nije savrseno, daleko od najboljeg, ali koliko para toliko muzike i zasad sve besplatno osim poneka participacija za lijekove ali to bude najcesce izraženo u centima po kutiji, nozda koji euro...
I za bijele plombe se placa...
A potvrdio bih cifru koju je behko naveo...cca 200€ ide preko države i 25-35€ platis dodatni paket osiguranja, kod osiguravajuceg drustva po izboru...to je to..
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80647
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7225 times
Been thanked: 11701 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by spacebound » 15 May 2017, 09:40

Behko, samo da se osvrnem na ono pitanje, da li ce se stvarno neko zdrav povlačiti po Domovima zdravlja. Hoce. Hipohondri :grana Ne d'o Bog nikom. To svaki dan nova dijagnoza, novi specijalista. To ganja preglede k'o neki akcije po supermarketima, to dnevno preboluje od prehlade, do tumora, probudi se s aritmijom zanoci sa gangrenom :grana :grana :grana
To ima tromb, proširene vene, aterosklerozu, tuberkulozu, emboliju pluca, cirozu jetre, pankreatitis, dijabetes,sarkom ,kronovu bolest samo nikako da dobije nalaze koji to potvrdjuju :123
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Krokodil Behko » 15 May 2017, 09:44

storm wrote:Sto se tice slovenije, ja sam zadovoljan...
Nije savrseno, daleko od najboljeg, ali koliko para toliko muzike i zasad sve besplatno osim poneka participacija za lijekove ali to bude najcesce izraženo u centima po kutiji, nozda koji euro...
I za bijele plombe se placa...
A potvrdio bih cifru koju je behko naveo...cca 200€ ide preko države i 25-35€ platis dodatni paket osiguranja, kod osiguravajuceg drustva po izboru...to je to..

Plus besplatno studiranje, ali to je samo kineski hoak :hihi

Trebala bi nam posebna tema u Dijaspori, o tome, da doznamo kako je u Americi sve to besplatno, a Janeze dere njihova vlada, skupa sa evropskim iluminatima, pošto smo se na ovoj temi, ionako poprilično udaljili od majčinog mlijeka.. :misli
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by storm » 15 May 2017, 09:48

spacebound wrote:Behko, samo da se osvrnem na ono pitanje, da li ce se stvarno neko zdrav povlačiti po Domovima zdravlja. Hoce. Hipohondri :grana Ne d'o Bog nikom. To svaki dan nova dijagnoza, novi specijalista. To ganja preglede k'o neki akcije po supermarketima, to dnevno preboluje od prehlade, do tumora, probudi se s aritmijom zanoci sa gangrenom :grana :grana :grana
To ima tromb, proširene vene, aterosklerozu, tuberkulozu, emboliju pluca, cirozu jetre, pankreatitis, dijabetes,sarkom ,kronovu bolest samo nikako da dobije nalaze koji to potvrdjuju :123
U mene susjeda 33 godine (koliko zivim u toj zgradi sa prekidima) tvrdi da ima rak, ali je "šupci doktori" ne daju na preglede :123

Eno je puni 94 godine :plavi

Je behko....skolstvo apsolutno i potpuno besplatno plus ako se podnese opravdan zahtjev, besplatna prehrana za djecu (uzina, rucak)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by Mirelam » 15 May 2017, 10:32

Ma nije mi jasno to što nazivate besplatno. Za onoga koji radi nije besplatno obzirom da se koliko znam u cijeloj Evropi prima neto plata , znači liječio se , ne liječio placas zdravstvo. Ne možeš ga izbjeći. To bi trebala da bude neka socijalna država da i onaj koji ne radi ima pristup doturima. Druga je stvar onda kako se raspolaže tom fondovima.

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 16:37

SPINERKA wrote:
--Mislim da treba svi da imamo i kupimo osiguranje , ali ne mora biti mjesecno visoka rata.
Kada apliciras za za O.C. onda ce ti se na ekranu izlisatati koje opcije imas.ima jako puno planova. za familije koje su ok zdravlja i ne mislie da ces cesto ici dr -onda uzmu high-deductible i nizi mjesecnu ratu , tek toliko ako se nesto katastrof .desi da su ipak pokriveni nekom lijecenju.

HM, ne znam koliko je pametno ne imati nikakvo osiguranje?
Pa ja sam mogla uzeti nesto za low price, ali ded. mi u tom slucaju $13.000.

Nije pametno biti bez osiguranja, ali i dati vise od $100.000 za deset godina takodje nije pametno. Pametno je osiguranju, of course.

Ja sam zamisljala da ce Obama Cara raditi na pricipu kako radi Medicaid. Djeca su mi imala taj program, sin i dalje ima, maloljetan je. Kod porodica s previse niskim zaradamu, djeca ga dodbijaju besplatno. S visim zaradama placaju.
Ja sam placala nekih $50 mjesecno. I sve, ali sve je kod doktora pokriveno.
I doktori ne mogu njima slati abnormalne cijene, jer je drzava napravila pravilnik koji se nije mogao krsiti. Npr. tacno se zna da jedan godisnji pregled kosta toliko, I svi koji prime pacijenta s tim osigarenjem nisu mogli ni smjeli poslati drzavi veci racun od toga.


Dok O.C. ne radi tako. Iza njihovih osiguranja stoje privatna lica. To su ljudi koji ce postati teski milijarderi.
I nece ga moci Trump srusiti, jer ce ovi lobirati, podkupiti...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 16:39

spacebound wrote:Behko, samo da se osvrnem na ono pitanje, da li ce se stvarno neko zdrav povlačiti po Domovima zdravlja. Hoce. Hipohondri :grana Ne d'o Bog nikom. To svaki dan nova dijagnoza, novi specijalista. To ganja preglede k'o neki akcije po supermarketima, to dnevno preboluje od prehlade, do tumora, probudi se s aritmijom zanoci sa gangrenom :grana :grana :grana
To ima tromb, proširene vene, aterosklerozu, tuberkulozu, emboliju pluca, cirozu jetre, pankreatitis, dijabetes,sarkom ,kronovu bolest samo nikako da dobije nalaze koji to potvrdjuju :123
:valja

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by navika » 15 May 2017, 16:40

storm wrote:Sto se tice slovenije, ja sam zadovoljan...
Nije savrseno, daleko od najboljeg, ali koliko para toliko muzike i zasad sve besplatno osim poneka participacija za lijekove ali to bude najcesce izraženo u centima po kutiji, nozda koji euro...
I za bijele plombe se placa...
A potvrdio bih cifru koju je behko naveo...cca 200€ ide preko države i 25-35€ platis dodatni paket osiguranja, kod osiguravajuceg drustva po izboru...to je to..

To se kod nas ovdje zove djaba :)

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Majčino mlijeko počelo se koristiti kao lijek protiv rak

Post by vila » 15 May 2017, 17:18

SPINERKA wrote:Generalno jeste bolji -samim tim sto, eto imas sve 'placeno'.
oK ,malo se salim - ali imam ja familiju tamo kao i dr u njima. Poznato mi je kako to radi.

Znam da osobe preko 70 , niti lijece temeljno , niti rade ikakve operativne zahvate da bi im olaksali zivot, jer je to skupo a i misljenje je ---nas menatlitet - dosta je zivio. OVAKVO OBJASNJEJE JE DOBIO SIN DR U AMERICI OD DR -CE IZ SARAJEVA.


Ali bez obzira kako surovo zvuci zdrastvo u USA, ako radis autopmatski si u mogucnoti da kupis ili dobijes osugurenje sa samim tim zaposljenjem.
Vidi ako ces za auto dati $ 300 mjesecno zar je problem za zdrastveno osig.
Tacno bilo bi humanije mada nije ni ovo ne humano , jednostavno mi kao ziva bica smatramo da nam drzava treba dati nesto djaba . ok a sta mi radimo u protivnom. kaze nemoj pusiti - opterecujes sistem a ja cu dgovoriti - a moj cejf , ne jedi masno -imas problem - a ja odgovaram -ali ja volim masno , daj mi tabletu i suti . E tako se ponasaju pojedini ameri.
Ja ne mogu vjerovati da citam ovakve stvari
Ovo smatram totalnom neistinom
Zapravo mi vi strendzeri idete na jetru s tim komentarima kako na balkanu nista ne valja
Bih uopce nema losu zdravstvenu skrb,cak naprotiv
Mozda bolnice nemaju luksuzni smjestaj ,luksuznu prehranu ali zdravstvena skrb je dobra a i cjeli sistem zdravstvenog osiguranja je sigurno bolji nego u americi i pravedniji
Dobro je rekao@mire

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 89 guests