Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:06

Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 12:57 Da. Farmaceutske kompanije su tu da nas ubiju, ne da nas lijece

:hoi

Hvala na paznji, dovidjenja :mah
Da vas lijeće vašim novcem, pa farmacija postoji zbog vas, a ne zbog nje. Ako ste svi zdravi i ako se svi okrenete narodnoj medicini na kome će ona zarađivati ? Dajte nemojte da moramo prolaziti 100 puta isto ono što je toliko očigledno.
Hipokrat je rekao "Neka tvoja hrana bude tvoj lijek, a tvoj lijek neka bude tvoja hrana".

Šta su vama lijekovi ? Kemijske supstance koje djeluju destruktivno na čitav organizam i najopasnija vrste energije na svijetu (radioaktivna)? Jel to lijek ? Šta vi mislite da se klasična medicina prihvaća svuda ? U Indiji i Kini je alternativna medicina rame uz rame sa klasičnom s tim da raste broj onih kojih prelaze isključivo na alternativnu. Čak je i vaša država priznala alternativnu medicinu i prepisuje recepte ljudima koji s tim receptima mogu ići kod travara.

Ne budite naivni, nemojte da vam IQ ostane na razini prosječne godišnje temperature na Islandu, mogao bi se smrznuti i prestati funkcionirati totalno..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Socrates » 15 Jan 2018, 13:12

Indija I Kina imaju kraci life expectancy nego ijedna zapadna zemlja.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Socrates » 15 Jan 2018, 13:16

Sa druge strane, sama indijska vlada priznaje da imaju jedan od najgorih rezultata u svijetu sto se tice prezivljavanja raka.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Socrates » 15 Jan 2018, 13:19

I mislim da uglavnom lupetas bez ikakvog reda I smisla. Prvo, ne mogu se sve vrste raka isto posmatrati. Da si barem to uzeo u obzir, onda bih mozda ozbiljnije uzeo tvoje pisanje.
. . . . . . . . .

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:24

Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:12 Indija I Kina imaju kraci life expectancy nego ijedna zapadna zemlja.
Ali recimo Indija koja je poznata po Ayurvedi i kao država gdje se alternativna medicina najviše primjenjuje ima daleko najmanju spotu smrtnosti od raka i tumora od bilo koje zapadne zemlje čak i u čitavom svijetu http://globalcancermap.com/

Što se tiče životnog vijeka puno faktora tu igra ulogu. Prije svega manjak higijene, a druga stvar je stopa poginulih, tamo puno ljudi gubi živote, tamo postoji malarija i zika virus koji na zapadu ne postoji, a cijela država ima više stanovnika nego skoro cijeli zapad. Što više stanovnika to je veća i smrtnost ljudi što utječe na prosječni životni vijek. Pogledaj mape koje sam ti poslao, gotovo svaka zapadna država je najpogođenija svim oblicima raka i tumora, a što se tiče još malo životnog vijeka, Indija ima najstarije ljude na svijetu.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Julia-Klara » 15 Jan 2018, 13:26

Ne, ovo je tipican primjer osobe koja se educira na internetu, i slusa i vjeruje sve ono sto internet kaze.
"Ima jedna zena, imala sve moguce rakove, dali joj doktori 3 sata zivota, ona cuje da ako se najede govana, sve ce izlijeciti. tako i uradi, i eno je i dan danas ziva, govna sve tumore pojela, zena israla napolje, i mirna Bosna"

Ja ne kazem da ishrana inacin zivota ne doprinose nasem zdravlju, ali me ne moze niko ubijediti da je medicina zlo.

jedem i ja zdravo, jedem sjemnke kajsije, pijem B17, pijem jebene cajeve, ali sam isto tako pristala na hemoterapiju nakon operacije, i ne kajem se ni malo. Moj doktor mi je ostavio slobodu izbora, da li je zelim uraditi poslije OPa ili ne. S te strane sam irna, jer da nisam, a nekad u buducnosti se bilo sta ponovo pojavi, ja bih se za guzicu ujedala i govorila da je to zato sto nisam htjela hemo. Ovako, za sada sam ok, i idemo dalje.

Altewrnativi hvala, ali defintivno ne bi bila jedini moj izbor
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:27

Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:16 Sa druge strane, sama indijska vlada priznaje da imaju jedan od najgorih rezultata u svijetu sto se tice prezivljavanja raka.
To je totalna laž i glupost, poslao sam ti link gore.
Čista izmišljotina. Na zapadu postoje bolesti kojih tamo ni nema. Sve najgore bolesti su krenule sa zapada. Neću ni spominjati da je zapad odgovoran za najopakije vrste bolesti koje su nebrojeno puta uništavale civilizacije i kulture diljem svijeta. Gdje god su došli zapadnjaci prenijeli su svoje opake boleštine.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Socrates » 15 Jan 2018, 13:27

Faravahar wrote: 15 Jan 2018, 13:24
Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:12 Indija I Kina imaju kraci life expectancy nego ijedna zapadna zemlja.
Ali recimo Indija koja je poznata po Ayurvedi i kao država gdje se alternativna medicina najviše primjenjuje ima daleko najmanju spotu smrtnosti od raka i tumora od bilo koje zapadne zemlje čak i u čitavom svijetu http://globalcancermap.com/

Što se tiče životnog vijeka puno faktora tu igra ulogu. Prije svega manjak higijene, a druga stvar je stopa poginulih, tamo puno ljudi gubi živote, tamo postoji malarija i zika virus koji na zapadu ne postoji, a cijela država ima više stanovnika nego skoro cijeli zapad. Što više stanovnika to je veća i smrtnost ljudi što utječe na prosječni životni vijek. Pogledaj mape koje sam ti poslao, gotovo svaka zapadna država je najpogođenija svim oblicima raka i tumora, a što se tiče još malo životnog vijeka, Indija ima najstarije ljude na svijetu.
Sta lupas sad? Indija je jedna od najgorih zemalja sto se tice smrtnosti od raka, pogotovo raka dojke.
. . . . . . . . .

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:30

Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:19 I mislim da uglavnom lupetas bez ikakvog reda I smisla. Prvo, ne mogu se sve vrste raka isto posmatrati. Da si barem to uzeo u obzir, onda bih mozda ozbiljnije uzeo tvoje pisanje.
Za tebe je to lupetanje jer nemaš 2 grama mozga u glavi. Samo laprdaš ovdje po forumu od teme do teme bez ijednog argumenta. Zar je bitno isto posmatrati svaki rak i tumor ako svi imaju isti uzrok ?? Da znaš nešto o biologiji shvatio bi te ozbiljno ali ovako lupetaš gluposti. Znaš li ti uopće šta je alkalizacija ? Hajde bez gugla mi odgovori što je alkalizacija, što je tumor i kako nastaje tumor ? Bez gugla molim !

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Julia-Klara » 15 Jan 2018, 13:32

Lakse malo sa pridjevima, ne mozes tako pricati sa ljudima ovdje
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Socrates » 15 Jan 2018, 13:36

Faravahar wrote: 15 Jan 2018, 13:30
Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:19 I mislim da uglavnom lupetas bez ikakvog reda I smisla. Prvo, ne mogu se sve vrste raka isto posmatrati. Da si barem to uzeo u obzir, onda bih mozda ozbiljnije uzeo tvoje pisanje.
Za tebe je to lupetanje jer nemaš 2 grama mozga u glavi. Samo laprdaš ovdje po forumu od teme do teme bez ijednog argumenta. Zar je bitno isto posmatrati svaki rak i tumor ako svi imaju isti uzrok ?? Da znaš nešto o biologiji shvatio bi te ozbiljno ali ovako lupetaš gluposti. Znaš li ti uopće šta je alkalizacija ? Hajde bez gugla mi odgovori što je alkalizacija, što je tumor i kako nastaje tumor ? Bez gugla molim !
Ja samo znam da ti blage veze nemas o statistici. Kazati da Indija ima najvecu stopu prezivljavanja raka, I to zbog alternativne medicine, nema nikakve veze ni sa cim.

Samo nastavi lupati, internet trpi svasta.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Julia-Klara » 15 Jan 2018, 13:46

Sa tvoje stranice


Data notes
Cancer Data
The cancer statistics provided here come from GLOBOCAN, a project of the International Agency for Research on Cancer. The figures are estimates (for 2008) based on available data, as in many parts of the world there is no comprehensive recordkeeping of cancer diagnoses and deaths. Read here how the estimates were derived.

Pametnom dosta
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:52

Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 13:26 Ne, ovo je tipican primjer osobe koja se educira na internetu, i slusa i vjeruje sve ono sto internet kaze.
"Ima jedna zena, imala sve moguce rakove, dali joj doktori 3 sata zivota, ona cuje da ako se najede govana, sve ce izlijeciti. tako i uradi, i eno je i dan danas ziva, govna sve tumore pojela, zena israla napolje, i mirna Bosna"

Ja ne kazem da ishrana inacin zivota ne doprinose nasem zdravlju, ali me ne moze niko ubijediti da je medicina zlo.

jedem i ja zdravo, jedem sjemnke kajsije, pijem B17, pijem jebene cajeve, ali sam isto tako pristala na hemoterapiju nakon operacije, i ne kajem se ni malo. Moj doktor mi je ostavio slobodu izbora, da li je zelim uraditi poslije OPa ili ne. S te strane sam irna, jer da nisam, a nekad u buducnosti se bilo sta ponovo pojavi, ja bih se za guzicu ujedala i govorila da je to zato sto nisam htjela hemo. Ovako, za sada sam ok, i idemo dalje.

Altewrnativi hvala, ali defintivno ne bi bila jedini moj izbor
Ja se educiram na iskustvima drugih, a edukacija mi nije ni potrebna kao vama jer posjedujem opće znanje koje vi očito ne poznajete jer pitanje dali kod vas u brdima tamo i ima škola. Obični ste troleri koji samo znaju trolati ljude ovdje bez ikakvih argumenata. Ja još nisam vidio nijedan argument protiv jer očito ste prvi puta čuli za neke pojmove koje sam spomenuo ovdje, najradije bi mi argumentirali ali ne znate kako jer ste neuki i onda vrijeđanjem nadopunjavate vašu zavidnost.

Ako se ja educiram na internetu gdje se ti educiraš ? Također na internetu. Vjerujete klasičnoj medicini koja je toliko ljudi već ubila, pa to moraš biti retardiran.
Hitna medicina nije zlo, dakle traumatologija ili recimo operacije razno razne ako su nužne su oke ali određeni tretmani su zlo. Nitko nije ni rekao da je sve zlo u klasičnoj medicini no ovdje konkretno govorimo o liječenju raka. Tu je apsolutno zlo kao i u mnogim drugim tretiranjima različitih bolesti.

Hajde se malo informiraj koji je postotak izlječenja raka u klasičnoj medicini u početnoj ili drugoj fazi i koji je postotak mogućnosti da će maligne stanice metastazirati i onda na kraju koji je postotak uspješnosti i drugog izlječenja. Pa da znaš nešto o klasičnom medicinskom tretiranju raka i tumora ne bi lupala ovakve gluposti.. Informiraj se šteti nastaloj nakon kemoterapije i koliki je životni vijek čovjeka nakon kemoterapije prve faze, a da ne pričam nakon brojnih drugih faza. Sve to da znaš ne bi se ni javljala ovdje.

Prihvatila si kemoterapiju jer nemaš 2 grama mozga u glavi. Moja prijateljica je izliječila tumor na maternici najobičnijim domaćim čajevima i sustavom prilagođene prehrane. Doktori su joj rekli da su maligne stanice nestale na neobjašnjiv način, nisu htjeli priznati da je to zbog čajeva i zdrave prehrane nego su napisali da je do povlačenja došlo spontano (odjednom). Dakle čisti primjer bezobrazluka iako ona jako dobro zna što je nju izliječilo. Također moj jedan školski drug je izliječio tumor na desnom testisu, htjeli su mu odstraniti taj testis, izliječio se mješavinom čajeva i domaćim blendanim sokovima voćnim, nalazi ne upitni, maligne stanice nisu pronađene, a rezultat povlačenje tumora. Također nisu htjeli u nalaz napisati zbog čega nego su ostali nedorečeni. Tu mi je već sve bilo jasno. Do tada sam i ja slušao od drugih o tom farmaceutskom interesu i bezobrazluku medicine no kad sam pročitao ta dva nalaza sam sebi sam rekao pa upravu su bili oni koji su pljuvali po toj klasičnoj medicini. A tom mom školskom drugu je preporučio alternativnu medicinu ni manje ni više nego doktor koji i danas radi u KBC-u kod nas, rekao mu je da proba s time jer da će mu biti krivo ako mu bude morao odstraniti testis i da nikome ne govori to što mu preporučio jer riskira otkaz. Msm sve je jasno ko dan, o čemu da pričamo više ?

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 13:56

Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:27
Faravahar wrote: 15 Jan 2018, 13:24
Socrates wrote: 15 Jan 2018, 13:12 Indija I Kina imaju kraci life expectancy nego ijedna zapadna zemlja.
Ali recimo Indija koja je poznata po Ayurvedi i kao država gdje se alternativna medicina najviše primjenjuje ima daleko najmanju spotu smrtnosti od raka i tumora od bilo koje zapadne zemlje čak i u čitavom svijetu http://globalcancermap.com/

Što se tiče životnog vijeka puno faktora tu igra ulogu. Prije svega manjak higijene, a druga stvar je stopa poginulih, tamo puno ljudi gubi živote, tamo postoji malarija i zika virus koji na zapadu ne postoji, a cijela država ima više stanovnika nego skoro cijeli zapad. Što više stanovnika to je veća i smrtnost ljudi što utječe na prosječni životni vijek. Pogledaj mape koje sam ti poslao, gotovo svaka zapadna država je najpogođenija svim oblicima raka i tumora, a što se tiče još malo životnog vijeka, Indija ima najstarije ljude na svijetu.
Sta lupas sad? Indija je jedna od najgorih zemalja sto se tice smrtnosti od raka, pogotovo raka dojke.
Poslao sam ti link Globala fotoprinta od Pulitzer centra i ti unatoč tome i dalje lupetaš gluposti. Sad mi je jasno sve, s vama slijepcima nema rasprave jer vi ste toliko preponosni da unatoč jasno vidljivim dokazima negirate istinu. O čemu ja onda da s tobom raspravljam ako će nebo za tebe biti zelene boje, a ne plave unatoč tome što je plave ? Takvi kao ti su najgori jer im ponos ne dopušta da priznaju čak i onda kad su na koljenima uništeni argumentima. Ti si fundamentalni ekstremist koji može diskutirati sam sa sobom jedino jer tebe istina ne zanima.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Julia-Klara » 15 Jan 2018, 14:00

Jos jednom te opominjem da ljude ne nazivas glupanima, neukima, nepismenima, i svim ostalim. Bez etiketiranja ljudi koje i ne poznajes.
Jel jasno?

Ponasaj se civilizovano ili letis napolje. Opomena pred ban!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 14:00

Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 13:32 Lakse malo sa pridjevima, ne mozes tako pricati sa ljudima ovdje
Kako vi pričate samnom tako ću ja s vama. Jel tebe plaća možda farmacija da si toliko zagrizla i toliko zamračila na ovu temu ? Pa ti se treseš kao vibrator, goriš čovječe kao da sam ti uvrijedio nekog pokojnog. Što si se toliko naložila na alternativnu medicinu ? Jel ti neki travar ubio možda nekoga u obitelji nekada ? Čudna si mi totalno. Ovakav otpor nisam doživio na onim doktorskim forumima gdje sam diskutirao doslovno sa farmaceutima. Da možda ne studiraš medicinu ili nešto tako jer ovaj tvoj agresivni otpor nije opravdan ničim. Kao da je 100 demona ušlo u tebe od kad sam spomenuo da se rak može izliječiti alternativnom medicinom što je poznato tisućama godina. Ti svojim komentarima činiš zlo drugima, a ne meni.

User avatar
Faravahar
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 105
Joined: 28 Dec 2017, 01:19
Location: Svuda
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Faravahar » 15 Jan 2018, 14:04

Julia-Klara wrote: 15 Jan 2018, 14:00 Jos jednom te opominjem da ljude ne nazivas glupanima, neukima, nepismenima, i svim ostalim. Bez etiketiranja ljudi koje i ne poznajes.
Jel jasno?

Ponasaj se civilizovano ili letis napolje. Opomena pred ban!
Hahahah nevjerojatno ! Dobit ću ban zato što zastupam alternativnu medicinu. Tvoje bananje mene će biti tvoj gubitak i tvoj poraz. U nedostatku argumenata i istine ćeš me zaustaviti banom ? Slobodno. Ovaj forum mi znači koliko i list na stablu. Kud ste iovako propali i nemate 10 ljudi ukupno online dnevno ovdje još vam treba da izbacujete ljude da ih ušutkate radi ničeg.
Ušutkaj me argumentima, a ne banom. Nije ti ovo Sjeverna Koreja. Ne možeš na istinu prijetnjama.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by Julia-Klara » 15 Jan 2018, 14:06

Dobijas ban jer vrijedjas ljude, nazivajuci ih pogrdnim imenima.
hajd na hladjenje, i slobodno dodji opet, i slobodno pricaj o alternativnoj medicini, imamo cak i teme o istima.

:mah vidimo se sutra
I ne zaboravi, ako nastavis sa uvredama, ne sa pricom o alternativnoj medicini, niko ti nece reci nista, slobodno iznosi svoje argumente i vidjenja.
:mah
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by gospođa Brams » 15 Jan 2018, 14:15

kad te već nismo dostojni onda nam učini uslugu i odjebi u skokovima

ne poznaješ Juliu niti ikog drugog na forumu, nemaš pojma kakvu tko ima životnu priču, ali se ne libiš vrijeđati i patronizirati

a svoje mješavine čajeva isprobavaj sam na sebi, zabij si ih u guzicu ako hoćeš, nama ostalima ostavi da se izaberemo liječiti kako želimo

na ovom forumu se može raspravljati o svemu i svačemu, pa i o alternativnoj medicini, samo što ti nisi došao raspravljati, nego si došao propovijedati i sad si uvrijeđen što nisi dobio očekivane reakcije, a očekivao si valjda da ćemo svi ničice pasti pred tvojom svemirskom mudrosti, jer smo glupi i da nije tebe ne bi znali živjeti ni liječiti se
get over yourself
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Da li je napokon otkriven lijek za rak?

Post by storm » 15 Jan 2018, 14:18

Sad neka još dopise da je antiwaxxer, flatearther... i to je to...:oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests