Higijenski ulošci

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5657 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Higijenski ulošci

Post by Maja » 28 Mar 2013, 21:28

Imamo temu o tamponima, a nemamo o ulošcima :cudi

Koje uloške koristite i koji su vam se pokazali kao najbolji? Imate li obilnu menstruaciju, pa morate stavljati i dva ili noćni. Koliko vam otprilike treba uložaka tokom menstruacije i koristite li ikad one starinske pamučne koji se nakon pola sata skupe :D ali su kažu zdraviji...

Image


...od ovakvih

Image

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by gejsha » 31 Mar 2013, 18:11

Ne koristim te starinske, jer mislim da bih se osjećala u njima kao da nosim pelene, a sigurno da su zdraviji.
Trenutno koristim violetine, ali ne one ljubičaste, nego zelene.. nekada davno sam koristila always i mislim da nisu baš najzdraviji..onaj materijal :hm
Imam obilne menstruacije, tako da potrošim mnogo uložaka, a preko noći stavim dva.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Nela » 31 Mar 2013, 18:18

ja sam evo vise od godine rahat :oo koristila sam i koristit cu always, navika je cudo. Nikad ne stavljam dva iako sm imla obilno, sad cemo vidjeti da li se situacija promijenila. ali sam zato imala bolove katastrofa
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by gejsha » 31 Mar 2013, 18:22

Nela wrote:ja sam evo vise od godine rahat :oo koristila sam i koristit cu always, navika je cudo. Nikad ne stavljam dva iako sm imla obilno, sad cemo vidjeti da li se situacija promijenila. ali sam zato imala bolove katastrofa
Misliš što ne dobijaš? Moja mama kaže da poslije nego što je mene rodila nije dugo dobijala, ali se zbog toga osjećala užasno.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Nela » 31 Mar 2013, 18:26

gejsha wrote:
Nela wrote:ja sam evo vise od godine rahat :oo koristila sam i koristit cu always, navika je cudo. Nikad ne stavljam dva iako sm imla obilno, sad cemo vidjeti da li se situacija promijenila. ali sam zato imala bolove katastrofa
Misliš što ne dobijaš? Moja mama kaže da poslije nego što je mene rodila nije dugo dobijala, ali se zbog toga osjećala užasno.
ma ja, ja se uopste ne osjecam lose, naprotiv, lijepo se odmorih od nje :oo pa evo vec 16 mjeseci rahat :oo
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Trepavica
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Trepavica » 04 May 2013, 22:25

Obicni ulosci , 3 mm , ' bez krilca'...!


Danju / nocu uvijek iste ...Mislim ,ne koristim nocne uloske !

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Dalia » 04 May 2013, 22:28

Always, koristim one žute male sa 3 kapljice ja mislim, nemam obilne menstruacije, ali zato me boli ko sam vrag.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

dacina_curica
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by dacina_curica » 04 May 2013, 22:32

Always ultra, dnevne po danu, nocne po noci jelte :oo Krilca i te finte naravno....

Inace krepavam od bolova vec nekih 5 dana prije tetke, onda me dokrajci za vrijeme, k'o Kosovska Bitka majke mi. :grana katastrofa :ubihse

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by harlekin » 05 May 2013, 00:15

a kakva razlika izmadju tih dnevnih i nocnih,nie da koristim to nego et onak :kafa

dacina_curica
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by dacina_curica » 05 May 2013, 00:39

Kad budes kupov'o, zeni jelte :oo, onda gledaj da su jedni duzi od drugih...da ne poplavi krevet dok spava pa da se probudis ujutro k'o u po' one scene s konjskom glavom u Kum II :hm

To je razlika, nocni su duzi od dnevnih....vjerovatno jos nesto ali nisam dovoljno obrazovana bas. :cudi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Zagorka » 05 May 2013, 15:00

always uzimam always :ooo .........kad stavljam uloške,mada su tamponi zakon ako moras raditi,kretati se,i to........uvijek imam različite i tampone i uloške za početak i kraj ciklusa.....ma u mene je sve....... :grana ........kad se poklanjaju kutijice onda uzmem libresse...... :oo ......volim one kutijice.....na kraju ciklusa znam staviti dnevni ili neki smanje kapi,ili u krajnjem slučaju obični....tako uvijek imam u ladicama u kupatilu ko u marketu :grana ......oni od kamilice prirodni,naturela,kako li se zvase,nisu bas pouzdani......uvijek gledam da nisu oni plastični,nego sensitive.....sad imaju ovi s mirisima mente,libresse ima sa rozim srcem onaj gel,bas dobro.....ala se raspisah,hani zagorka to su samo ulošci ženo :grana
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by harlekin » 05 May 2013, 17:39

Zagorka wrote:always uzimam always :ooo .........kad stavljam uloške,mada su tamponi zakon ako moras raditi,kretati se,i to........uvijek imam različite i tampone i uloške za početak i kraj ciklusa.....ma u mene je sve....... :grana ........kad se poklanjaju kutijice onda uzmem libresse...... :oo ......volim one kutijice.....na kraju ciklusa znam staviti dnevni ili neki smanje kapi,ili u krajnjem slučaju obični....tako uvijek imam u ladicama u kupatilu ko u marketu :grana ......oni od kamilice prirodni,naturela,kako li se zvase,nisu bas pouzdani......uvijek gledam da nisu oni plastični,nego sensitive.....sad imaju ovi s mirisima mente,libresse ima sa rozim srcem onaj gel,bas dobro.....ala se raspisah,hani zagorka to su samo ulošci ženo :grana
ti vrabca :sok
to u tebe ko magacin dole kad to sve ima gdje stat sta nabroja :sok

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Julia-Klara » 05 May 2013, 18:56

:rol pa nece redat sve odjednom
za razlicitu jacinu idu i razliciti i tamponi i ulosci, tako to ide...
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Online

Re: Higijenski ulošci

Post by Pasaga » 05 May 2013, 21:09

harlekin wrote:
Zagorka wrote:always uzimam always :ooo .........kad stavljam uloške,mada su tamponi zakon ako moras raditi,kretati se,i to........uvijek imam različite i tampone i uloške za početak i kraj ciklusa.....ma u mene je sve....... :grana ........kad se poklanjaju kutijice onda uzmem libresse...... :oo ......volim one kutijice.....na kraju ciklusa znam staviti dnevni ili neki smanje kapi,ili u krajnjem slučaju obični....tako uvijek imam u ladicama u kupatilu ko u marketu :grana ......oni od kamilice prirodni,naturela,kako li se zvase,nisu bas pouzdani......uvijek gledam da nisu oni plastični,nego sensitive.....sad imaju ovi s mirisima mente,libresse ima sa rozim srcem onaj gel,bas dobro.....ala se raspisah,hani zagorka to su samo ulošci ženo :grana
ti vrabca :sok
to u tebe ko magacin dole kad to sve ima gdje stat sta nabroja :sok

:ha :haha
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5657 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Online

Re: Higijenski ulošci

Post by Maja » 05 May 2013, 22:20

Ne izazivajte :baba

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Sibila » 05 May 2013, 22:45

harlekin wrote:a kakva razlika izmadju tih dnevnih i nocnih,nie da koristim to nego et onak :kafa



mamipara :pusi

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Obrisan profil » 06 May 2013, 02:01

svaka vama cast, al meni se smucio zivot
Znam da je normalna tema, alkad procitah ono OBILNA menstroUAcijaaa, kuku

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Bahra » 06 May 2013, 12:30

Ne koristim allways, violetu nista sto nije na bazi pamuka jer prvo nisu zdravi, stavaraju vlaznost koja pogoduje razvijanju bakterija, virusa a svi znamo gdje to vodi. Meni je moj doktor objasnio ovako :
Sve te uloske ni blizu sebi, oni su odgovorni za ovoliku porast HPV visrusa, i ostalih virusnih bolesti. Prije rata kad cujes da neka zena od 40 godina ima HPV,bilo je kao svjetsko cudo. A danas nazalost najvise mlade zene ispod 30 boluju od istog. Zbog neadekvatnih ulozaka.
Koristim Vir sa mrezicom i vatom,ili bony kao zamjenu.
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by gejsha » 06 May 2013, 12:48

butterfly wrote:Ne koristim allways, violetu nista sto nije na bazi pamuka jer prvo nisu zdravi, stavaraju vlaznost koja pogoduje razvijanju bakterija, virusa a svi znamo gdje to vodi. Meni je moj doktor objasnio ovako :
Sve te uloske ni blizu sebi, oni su odgovorni za ovoliku porast HPV visrusa, i ostalih virusnih bolesti. Prije rata kad cujes da neka zena od 40 godina ima HPV,bilo je kao svjetsko cudo. A danas nazalost najvise mlade zene ispod 30 boluju od istog. Zbog neadekvatnih ulozaka.
Koristim Vir sa mrezicom i vatom,ili bony kao zamjenu.
Pa kako se osjećaš u njima?
Imam osjećaj da bi mi bilo neudobno kao da nosim pelene.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Higijenski ulošci

Post by Calla » 06 May 2013, 12:57

harlekin wrote:a kakva razlika izmadju tih dnevnih i nocnih,nie da koristim to nego et onak :kafa
nocne imaju vise slojeva pa mogu vise vlaznosti upiti ,
,deblje su
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests