Post i tema godine

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Post i tema godine

Post by Maja » 01 Jul 2013, 22:01

Krećemo sa skupljanjem dobrih postova i tema koji će biti napisani od 1.7..
Ova tema se razlikuje od one najbolji postovi po tome što ćemo ovdje postavljati ozbiljnije postove ili ako su već smiješni onda da budu malo poduži, da imaju neki sadržaj.

A za teme ćemo stavljati naslov teme, autor i link.
Ovako

Vama najbolje & najdraže evrovizijske pjesme
niska grana
http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=13&t=10546

Naravno da nećemo uzimati u obzir sve teme već samo one koje su barem jedno od ovo troje:
-originalne (znači ne one koje vise na svakom forumu tipa vehabije, analni sex, prevara itd)
-dobar uvodni post
-posjećene/aktivne

Teme i postove mogu postavljati svi forumaši, a pred kraj godine forumaši sa statusom pregledavaju sve postove i teme koje smo ovdje kopirali i biraju po 10 najboljih, nakon čega ide anketa da forumaši glasaju.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2013, 18:47

A evo i prvi kandidat za temu godine

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... 34&t=10328
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 24 Aug 2013, 19:13

Eh, evo ga! :naklon

Tema: Intervju sa poznatim osobama
Calla wrote:. pozdrav psihologinjo,

pozdrav vama uvazeni kolega i mnogo vam hvala sto ste mene izabrali za vas intervju veceras s ljubavlju cu se potruditi da odgovorim na ovako delikatna pitanja s odgovorima koji sa razlogom imaju svoje mjesto na danasnjici ..



vasa knjiga "sve sta ste hteli da znate o sexu a niste pitali mamu" podigla je mnogo prasine u religijskim krugovima. kako nameravate da se odbranite od tuzbi?


Da istina nije lako odbraniti tuzbe u krugovima muske populacije gdje penis i vagina ne cine jednu logicku cjelinu .Ja ne skrivam iskrene simpatije i divljenje za predmet moje knjige za onaj najmuskiji organ penis i otvorenim razgovorom procepim cula i religioznim velikanima kad im kazem mekanim otvorenim glasom izvinite velecasni , imame ,pope ali to je najfascinantniji dio tjela kojim muskarci nas zene mogu da zadive zar vi ne dozivljavate taj doticni organ kao izuzetno vazan zapravo najdragoceniji i najprisniji dio vas samih (izvinite moje dame,i vagina je prelijepa ali dopustimo da im se nasi muskarci dive)!:)))

2. u vasu ordinaciju dolaze mnogi parovi sa seksualnim smetnjama, mozete li da izdvojite najcesce smetnje?

Za 80 % teskoca sa erekcijom krivci su tjelesne smetnje kao sto su secerna bolest visok krvni pritisak ali i visok nivo holesterola u krvi ,prva pomoc kod problema sa erekcijom paznju zasluzuju kako tjelesne tako i psiholoske tegobe.Penis koji nije poslusan sigurno ne moze da omoguci svom seficu da vristi od radosti,,i ovdje je seks terapija pod obavezno preporucljiva.
3. javljaju vam se i zene s problemom prevelike seksualne zelje, tzv nimfomanke. imate li njihove brojeve telefona?
Da,,nema ih mnogo raritetne su posebne i tesko im je ugoditi ,,po njihovim pricama u principu nemoguce ih je zasititi,,cim su svrsile moraju opet i opet i opet,,zato postoje terapijske ljestvice (obmana radnom terapijom)gdje donekle izgube veliki broj orgazama po danu,,,Ne brojeve od pacijentica nikada ne trazim ,postoji jedna profesionLN distanca i nje se drzim,,to zasigurno razumijete ,posto radite na slicnom profesionalnom zadatku

4. kada ste sa i kako opredelili za proucavanje seksualnosti u ljudi?


Sve je u stvari pocelo veoma impulsivno jos kao mlada djevojcica volila sam u kuci da razbijam tabue mami sam pricala sa 15 godina o njeznostima djecaka koji su insinstirali da zele da vide moje sise(njena reakcija zaprepastenja me uvjek zabavljala tako da sam ja sve vise i vise detalja iznosila u njenom prisustvu (lagala sam da sam se igrala sa bradavicama a oni su mi kupovali block cokoladu )samo ne bi li shvatila da je njen najzenstveniji dio zene prekriven seoskim stidom i velikim veom tabua..
Ja se i danas dan borim za transparentnost i pokusavam da sve vise pridobijem prijatelja vagine i penisa na razlicitim podijima odrzim govor na temu seksualnost kod ljudi!:))

5. koliko je nasa seksualnost uvetovana instinktom a ne osecajima i zasto je zenama to problem da svate?


Kod muskaraca seks ostaje uvjek istrazivacka ekspedicija i moze se zasigurno potvrditi da je kod vecine muskaraca uvjetovana instinktom kod zena se seksualnost mjeri osjecajima zato zene ne mogu da shvate jer na prvi mah prepoznaju samo svoju mustru ili nacin prilazenja seksu

6. mozete li nasim znatizeljnim citateljima da otkrijete koji je najbrzi i najlaksi put do zenskog medjunozja
srca,,


Nase citateljke i citaoci na prvom mjestu trebaju samo da zapamte da je seks zdrav i za cudo bozje ne postoje knjige koje se obracaju samo zenama ne bi li sto bolje upoznale vase penise,,Penis je zbilja najzgodniji izum naseg tvorca jedan stvarno cudesan instrument jedino je steta so ta stvar ne moze da vibrira ali necemo dopustiti da ta mala prirodna greskica nam pokvari najbrzi put do naseg medunozja,,i nasu zajednicku zabavu sa vama:)))

Hvala kolegi na pozivu za strucni intervju a i vama koji cete naci vremena za sve procitati!!
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 24 Aug 2013, 23:43

Malo smo zabušavali, pa se nadam da ćete se vi sjetiti još kojeg posta. Ili jednostavno idemo dalje.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 27 Aug 2013, 21:00


User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 04 Sep 2013, 17:55


User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 09 Sep 2013, 20:43

Simpa :D
Peggy Sue wrote:Zamal' da ne zakasnim jutros. Sabahom sam ustala, mati mi rekla da smirim u štali i da dam kravama vode. Prije neg' su se ona i babo probudili zakuhala sam za pite. Mati reče da razvijem da moremo na njivu ponit', iće i Sakibovi da nam pomognu. Valja tol'ka usta nahranit. Kad je babo ust'o samo sam u njeg' gledala da mu na čehri vidim jel' sinoć čuo Mehmeda pod prozorom il' nije. Babo me pomilovo po glavi kad je izlazio prid kuću. Haman ga nije čuo.

Mama mi je rekla da je pričala s babom za teferić. Ako sredimo sijeno na vrijeme i ako se pšenica požete iću sa strinom i Fatimom. A strina zna za Mehmeda, pa neće pravit problem ako mi rođak Avdo prid njom donese selame.

Prid akšam ćemo opet na vodu. Bezbel da Halimin sin ašikuje a Mejrom.. Upitat ću je večeras. Haj nebil se i on smirio, sad u ove sad u ove pod prozor.

----------------------------------------------------------------------------

Eto, ja bih to tako... U doba hijerarhije, poštivanja, morala, ašikluka i sijela... Na selu...
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2013, 21:22

Poštovani forumaši, možete i vi predlagati i postove i teme za ovo takmičenje. Sve što vam se čini kvalitetnim a duže je od dvije-tri rečenice........ :p

Eo predlažem i temu jednog moćnog forumaša :D

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... 20&t=11497


Kao i uvodni post na toj temi :)
Ahhhhhhh wrote:Na popularni zahtjev, otvorih ovu temu! Prvo, da razjasnim neke stvari. Ne postoji "zdrava" i "nezdrava", tj. "čista" ili "prljava" hrana (u kolokvijalnom značenju). To je najobičniji mit i da se ne lažemo - ortodoksna glupost! Organizam prepoznaje vrste makro i mikronutrijenata, a ne vrste hrane. Dok god su makroi i mikroi na kraju dana adekvatni, nije ni najmanje bitno iz koje hrane dolaze. Ne deblja bilo koji specifičan makro nutrijent ili bilo koja specifična namirnica - deblja VIŠAK bilo kog makronutrijenta, odnosno kalorija. Neke namirnice imaju više, druge imaju manje kalorija, ali dok god čovjek zna šta mu treba i to unosi u adekvatnoj količini, nebitno je šta unosi - ako neko tvrdi drugačije, ne poznaje materiju, laže, želi da vas obmane ili kombinacija. Međutim, postoje bolje ili lošije balansirana jela. Problem sa hranom koju ljudi tradicionalno vezuju za "debljanje" jeste što je izuzetno ukusna, ima nisku satijetarnu vrijednost (tj. drži nas sitima vrlo kratko), ali je "kalorijska bomba". Primjer radi, nekoliko baklava je kalorijski ekvivalent cijelog dana "normalnog" jedenja jedne prosječne osobe, a pojedemo to u 10 minuta kao s poslom - i onda normalno da se "kile lijepe". Potrebno je zato znati koje su nam kalorijske i makro & mikronutritivne potrebe, znati, zatim, koje namirnice sadrže koliko čega i onda voditi računa da sve to i unosimo u adekvatnim količinama.

Nemaju, međutim, svi strpljenje ili znanje da se ovim stvarima bave. Pa ipak, uz nekoliko jednostavnih manipulacija, moguće je praviti ekvivalente popularne "grešne" hrane, ali tako da ona ima mnogo, mnogo manje kalorija i mnogo bolji makro i mikronutritivni sastav, pa je onda i "šteta manja". Cilj ove teme jeste da pokažem upravo takve stvari. Znanje engleskog je preduslov, jer će videi koje ću kačiti mahom biti na engleskom. Slijede neki primjeri kako je od stvari koje se tradicionalno tretiraju kao "dezerti" moguće napraviti kompletne obroke. Ja npr. legitimno ručam sladoled ili tortu, večeram puding, doručkujem palačinke i slično, bez ikakvih problema, jer ih napravim tako da imaju sve što mi treba i tretiram ih ne kao dezert, već kao OBROK. Postoji nekoliko sjajnih YouTube kanala koji se ovim stvarima bave, od kojih je bez konkurencije najbolji kanal izvjesnog Michael Korrya: http://www.youtube.com/channel/UCb9ageBPhZYNBU93tnjs-QA (bivši LeanBodyLifestyle). Evo ispod nekoliko njegovih primjera kako napraviti "grešna jela" ali sa manje kalorija i boljim balansom.

"Američke" palačinke sa proteinskim praškom: [ytube][/ytube]

"Američke" palačinke bez proteinskog praška: [ytube][/ytube]

Palačinke "kao kod nas": [ytube][/ytube]

Vafli: [ytube][/ytube]

Sladoled: [ytube][/ytube]

Torta od sira: [ytube][/ytube]

Proteinske čokoladice: [ytube][/ytube]

I tako dalje i tako dalje i tako dalje... Imate na onom linku na početku search funkciju, pa koga interesuje, neka pregleda šta još ima, a ima svašta! :travolta

Pravio sam veliku većinu ovih i raznih drugih stvari, vrlo su ukusne, nije teško napraviti bilo šta od toga kada se čovjek "upraksa", ali naravno da zahtijeva malo treninga. I onda me ljudi pitaju kako to da imam 6-pack (tehničkim u mom slučaju je 8-pack) cijele godine, a jedem "sve i svašta" - odgovor je da znam šta mi treba i koliko mi tog treba i onda si pravim stvarčice kao ove iznad! :oo Primjetićete da Michael obilato koristi proteinske praškove, koji su, za neupućene, obično MLIJEČNI proizvodi - najpopularniji proteinski prašak je whey ili SURUTKA (ili sirutka); dakle, to je hrana, nisu nikakvi "steroidi", već je samo riječ o namirnici u formi praška, ali namirnici koja je, konkrento u slučaju surutke, doslovno super-hrana i riječ je o najboljem proteinu koji smo do sada otkrili, koji ima i gomilu zdravstvenih benefita, poput poboljšavanja stomačne flore, jačanja imunološkog sistema, anti-kancerogenog djelovanja i slično (koga interesuje, neka čita npr: http://examine.com/supplements/Whey+Protein/). Uz to, gram-za-gram, riječ je o najjeftinijem izvoru proteina, koji je uz to nevjerovatno ukusan i kao što se iz videa može uočiti - ponaša se sjajno u kuvanju! :ćitire Napomena: Neke druge sastojke koje on koristi, a koje je kod nas teže pronaći, lako je zamijeniti sličnim...

Pošto su prehrana, trening i suplementacija neodvojivi, dajem i link za srodnu temu, gdje smo više diskutovali o posljednje dvije stvari: http://bosanski-forum.com/viewtopic.php ... &start=200
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 23 Sep 2013, 21:24

Poštovani forumaši, možete i vi predlagati i postove i teme za ovo takmičenje. Sve što vam se čini kvalitetnim a duže je od dvije-tri rečenice........
Dobro je da si napomenuo jer možda misle da samo moderatori mogu davati prijedloge.
Ja uvijek zaboravim na ovo :lupa

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 23 Sep 2013, 21:26

Zaboravih reći da Ahhh super vodi ovu temu. Ti si je otvorio, on je vodi, pa et...podijelite zasluge :D

http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=20&t=11003

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Rum » 23 Sep 2013, 21:27

Ahhhhhhh wrote:
Krokodil Behko wrote: Da li su hipErtrofija i hipOtrofija isti pojmovi? Ako jesu onda znam šta je. Dakle, to bi bio gubitak mišićne mase iz nekih tamo razloga. Mogu biti mehanički (povreda kičme) ili prosto biološki, npr nedostatak B12.
Hipotrofija mislim da se koristi u poljskom ili tako nešto... :oo Dva termina su bitna: a) hipertrofija - odnosi se na izgradnju i jačanje tkiva i b) atrofija - odnosi se na gubitak i slabljenje. A, da, razlog atrofije može biti neaktivnost (zbog povrede ili iz bilo kog drugog razloga), nedovoljan nutritivni unos (i makro i mikro nutrijenata) ili kombinacija. Dobra stvar jeste da atrofija ne mora biti permanentna, tj. nešto što je atrofiralo (pod pretpostavkom da nema trajnog oštećenja neuro-muskularnih jedinica) može isto tako opet hipertrofirati, čak i preko početnog stanja!

Krokodil Behko wrote: To sigurno da. Što je čovjek fizički aktivniji, dobija na snazi ali čini mi se da jednom kad dobije to ne mora značiti i da će izgubiti ako se prestane baviti tim. naravno, podrazumijevaju se aktivnosti i u daljem periodu samo malo manjeg intenziteta. Odnosno, održavanje dostignutog nivoa kondicije/snage.
Ako se aktivnost održava i pozitivne adaptacije (npr. snaga) se održavaju, s tim da ta aktivnost održavanja ipak mora biti dovoljno stimulativna da bi podržala zadržavanje. Npr. ako ojačaš na bench pressi do 5x ponavljanja sa 100kg, a onda radiš narednih mjeseci 5x 70kg, nakon toga nečeš više biti u stanju da opet radiš 5x 100kg, tj. moraćeš opet malo "isforsirati" da dođeš do starih performansi. Međutim (potpuno hipotetski), moguće bi npr. bilo raditi 12x70 i održati slične performanse na masi od 100kg. Eventualno, ako si ranije radio 5x serija po 5x ponavljanja sa 100kg, realistično je da bi tu radnu masu mogao vrlo efektno održavati i sa dvije ili tri serije po 5x100kg. Ako, međutim, potpuno prestaneš neko duže vrijeme, gotovo je sigurno da će, polako ali sigurno, doći do značajnih padova. Use it or lose it! Znači, nekakav kontinuitet je ipak neophodan.


Krokodil Behko wrote: Eeee to sam mislio. Znači treba napraviti neku vagu i unositi više kalorija ako radimo intenzivnije vježbe a potom, samo neku određenu količinu kako bi održavali dostignuto. Pretpostavljam da genetika i ovdje igra neku ulogu. Ima ljudi pa im je malo brdo hrane dok drugi su ekonomičniji. Manje jedu a ipak su vitalni :cudi
Ili recimo, ima ljudi pa ne jedu ništa od masnoća životinjskog porijekla ili su to sveli na neku manju mjeru, na primjer ja :oo S druge strane, postoje ljudi koji se natovarivaju sa pečenjem i šta ja znam a opet smo tu negdje sa konstitucijom. Znači, vježbama postižemo potrošnju kalorija a ako kontrolišemo šta u kojoj mjeri unosimo, uz pomoć vježbi, možemo sve to efikasnije preusmjeriti na oblikovanje tijela?
Yup, treba imati bar grubu evidenciju toga koliko čega jedeš i pratiti šta ti se dešava sa masom - redovno vaganje i ogledalo + slike su tu esencijalni instrumenti. Npr. kada si u fazi dobijanja mišića, onda želiš da sedmično dobijaš nekoliko stotina grama i zato se važeš (najbolje je vagati se svako jutro, nakon "broja 1 & 2" i prije jela i pića i onda uzimati sedmični prosjek i porediti prosjeke iz sedmice u sedmicu) i gledaš u ogledalo i uzimaš fotografije (ovo posljednje je naročito korisno, jer kad postaviš nekoliko fotografija onda jasno možeš vidjeti progres, dok ako se samo gledaš u ogledalo, nećeš nužno uočiti realne promjene, jer "imamo tendenciju da sebi izgledamo isto"). Ako primjetiš da dobijaš malo više mase nego što želiš, smanjiš klopu, ako primjetiš da dobijaš onoliko mase koliko želiš, ali da je previše sala, smanjiš klopu malo, a pojačaš trening mrvicu i jednostavno - naučiš kako ti tijelo funkcioniše i "slušaš signale" - treba neko vrijeme da sve "pohvataš", ali vremenom pređe u takav automatizam, da o tome više ni ne razmišljaš... :D

Genetika naravno da igra ulogu, ali i nivo aktivnosti. Zapravo, nivo aktivnosti je u većini "prosječnih slučajeva" možda i važniji. Postoje nekakvi online kalkulatori kalorijske potrošnje i oni mahom daju dovoljno dobru "polaznu osnovu", ali onda "u realnoj situaciji" te brojke prilagođavaš - jedan takav kalkulator je npr: http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm i evo, u mom slučaju on veli da bih trebao jesti oko 2500kcal da održavam svoju masu - ja, međutim, na tom unosu gubim masu kao lud i treba mi mnogo, mnogo više hrane (zavisno od akutnog nivoa aktivnosti, nerijetko mi samo za održavanje postojeće mase treba i preko 1000 dodtanih kalorija preko toga samo za održavanje mase). Znači, nije ultra-precizno, ali je dobra polazna APROKSIMACIJA.

E sad, nadam se da dobro znaš engleski, jer ovo je tekst upravo o tome kako bi taj kalorijski plus i minus trebalo uskladiti i napisao ga je Lyle McDonald, koji je jedan od najpoznatijih i najcjenjenijih sportskih fiziologa na planeti: http://www.bodyrecomposition.com/muscle ... -gain.html

A, glede masnoće - masti i proteini su ESENCIJALNI makronutrijenti (što znači da ih organizam ne može sam proizvesti i moramo ih unositi ako hoćemo da budemo živi) - ugljikohidrati nisu esencijalni (što znači da bez njih možemo preživjeti, iako je njihova restrikcija daleko od optimalne ili dobre ideje). Svakom treba određena količina i masti i proteina. Za aktivnu osobu, to je oko 0.8-1.1g masti po kilogramu mase, dok je za protein to oko 1.8-2.2g po kilogramu tjelesne mase (sve pod pretpostavkom da osoba nije gojazna, naravno; onda bi se brojka računala na osnovu čiste, tj. lean mase - što je, u suštini, masa bez sala). Tu, naravno, postoje velike individualne varijacije, pa neki ljudi trebaju više proteina, a manje masti (kao ja), ali su sve kombinacije moguće (i onda kada namiriš proteine i masti, ostatak potrebnih kalorija se "popuni" ugljikohidratima). Međutim, treba naglasiti da mast sama po sebi nije loša i organizam, dakle, treba određenu količinu - spuštanje masti suviše nisko nije dobro za hormonalnu produkciju i masu drugih stvari. Ako si, dakle, masti spustio suviše nisko ni to nije dobro. Kontra popularnom mišljenju, masti NISU uzročnik kardiovaskularnih oboljenja, pos pretpostavkom da unosiš adekvatan profil i količinu istih (ta hipoteza o štetnim mastima je rezultat jednog istraživanja za koje se kasnije utvrdilo da je bilo naštimano - nažalost, mnogi ljekari i "obični" ljudi toga još nisu svjesni, iako je taj mit pobijen ima već koja decenija).
Krokodil Behko wrote: Pa to bi značilo promjenu metabolizma a to opet znači, da će nam organizam drugačije funkcionisati a samim tim mi mijenjamo sve navike? U slučaju da je neko na početku bio neaktivan i slab, to za njega može biti samo dobro. Možda su i te navike uticale na to stanje a svi mi imamo milion nekih navika. I sam dolazim do zaključka da vježbe i posebniji režim ishrane, trea koristiti prvenstveno da bi se došlo u neku fazu u kojoj je rad organizma optimalan, a ne pretjerivati i preći crtu iza koje se nalazi opsjednutost samim izgledom i želja za što većom mišićnom masom.
Ni sam ne bih bolje rekao! :respekt
Krokodil Behko wrote: To bi bilo dobro neke predstave radi. Dužina treninga/visina/težina i slični prikazi.
Da ne "zatrpavam" previše, evo još jedan McDonaldov tekst upravo na tu temu: http://www.bodyrecomposition.com/muscle ... ntial.html! Napominjem samo da su vrijednosti tamo date u funtama (pound), a 1 funta = 0.453kg. Primjera radi, u prvoj godini ozbiljnog treninga (podrazumijeva da su i trening i nutritivni dio sređeni kako treba), osoba prosječne genetike, muškog pola, može idealno očekivati priraštaj od nešto manje od kilogram mišića mjesečno; u drugoj godini pola od toga, u trećoj pola itd. Za žene je sve to opet pola od muških normi. I ostale stvari je Lyle objasnio u detalje... Pored ova dva teksta, preporučujem i ostale stvari koje ima na stranici, jer je riječ o sjajnom i naučno utemeljenom izvoru informacija!
Krokodil Behko wrote: Ma nema zabune. Htio si reći da bodybuilderi samo ekstremno koriste te steroide i riskiraju zdravlje pa i život ali ipak oni nisu tako opasni po zdravlje čovjeka kao mnoge druge stvari koje konzumiramo? Njima je i cilj pogrešan. Valjdsa se rade treninzi da bi bili što zdraviji a ne preći crtu i otići negdje samo zbog izgleda i slave.
Yup! S tim da na pominjem da je za mnoge profesionalce to upravo profesionalna poslovna odluka i mislim da je bolje tako, jer oni imaju adekvatne trening i nutritivne protokole, mogu si priuštiti "kvalitetne" hormone, imaju ljekare koji ih nadgledaju i slično. To mu ga ipak dođe sigurnije od nekog ko ne zna šta radi ili ubrizgava u sebe - ti klinci koji se dovode pod zdravstveni rizik i ne znajući šta rade i šta stavljaju u sebe, a samo da bi izgledali bolje, to je tek pravi problem...


Krokodil Behko wrote: Ama u pitanju je povreda kičmenog diska (L5-S1) pa vježbam pomalo po kući i oko kuće, zanimam se i mogu ti reći da sam baš prije tri dana radio EMNG na Koševu koji govori da nema klizanja prema dole. Stabilan i snažan pod uslovom da ne govorimo o podizanju velikih tereta jer bi to moglo biti kobno. Nije da ne mogu nego postoji rizik. Tako kažu. Inače, to mi ne predstavlja neki problem.
Trčkaram, pješačim i svašta čega se sjetim.
Uh, donja leđa, brate, ne bih ti bio u koži, imaš moju totalnu empatiju! Ja imam povredu desnog ramena (povreda pri rođenju), ali, to je mala maca u komparaciji s kičmom! Ipak, postoji gomila vježbi koje možeš raditi bezbjedno i ojačati čak i muskulaturu donjih leđa i onda sve to malo "učvrstiti". Npr. možda nije pametna ideja raditi slobodni čučanj, ali nožnu presu ćeš vjerovatno moći raditi bez problema! Konsultuj se samo sa nekim dobrim fizio-terapeutom koji je upućen u tvoj slučaj i neka ti objasne šta bi trebao izbjegavati, a vremenom ćeš ti i sam skontati šta ti paše, mnogo bolje nego što ti oni mogu objasniti! :oo
E sad, bolje je početi s radom na sebi prije nego što se taj "nizbrdo trend" dogodi. Trebaš pronaći dobar trening-program i ne obazirati se na 1001 glupost koju ćeš čuti od raznoraznih "gurua", naučiti prave vježbe, tj. dobro savladati formu, pokupiti neka osnovna nutritivna znanja i integrisati sve to u svoju rutinu i posmatrati to kao sastavni dio života i "rad na sebi" - efekti će biti itekako pozitivni, to je zagarantovano (ako sve odradiš kako treba, naravno)!
Krokodil Behko wrote: Radim ja svašta sa tim vježbama. Ne treba se predavati. U jesen 2010. nisam mogao izbaciti nogu u stranu u ležećem položaju do tog nekog ugla, predviđenog vježbom a sad bi mi i spiderman pozavidio. :D
Kao neko ko je i sam imao povrede, reći ću ti jedino - samo tako, brate moj! :respekt

Krokodil Behko wrote: Ama nisam siguran da li je zanima teretana. Da si svratio na neku erotsku temu, sigurno bi došla da ti održi lekciju. Ne vjeruješ?? Slobodno prošetaj do tog pdf i uvjeri se :123
Rofl, nisam siguran da li se usuđujem! :rol A, pazi ovako - teretana i seksipil idu ruku pod ruku, a sad kad već "implicitno" otkrih da sam u jako dobroj fizičkoj formi, ko zna - možda se tek zainteresuje i za ove teme - još ako postavim i neku sličicu... :haha

Valjalo je ovo napisati a tek meni procitati :cool
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 23 Sep 2013, 21:31

Maja wrote:Zaboravih reći da Ahhh super vodi ovu temu. Ti si je otvorio, on je vodi, pa et...podijelite zasluge :D

http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=20&t=11003
Nemam ja tu nikakve zasluge :cudi
Ako ova tema ostvari dobar plasman, sve zasluge pripadaju gospodinu Ahhhh-u pa prema tome, njemu i čestitajte. zaista ja tu ništa nisam učinio.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 27 Sep 2013, 22:36

Rum wrote :D.
Rum wrote:Pitanja sa uspavanu ljepoticu Bambi

Dobro vece pepeljugo , kako si volis li me ? :obrve
KAko vam se zove prvi komsija?
O cemu razmisljate kad se buckate u kadi , plasite li se da vas neko ne viri ?
Koja vam je omiljena cokolada?
Koliko imate benova po tijelu ?
Plasite li se zubara si krezava ili imas lijepe zube ?
Ako ti je kosa duga koje boje je ti je kosa ?
Koliko si visoka , koliko imas kila , boja ociju, izgled usana (daj primjer neke pjevacice)?
sTA radis kada ne mozes zaspati , brojis li cokolade ,ovce ,cackalice ili mislis na Sinana Sakica?
Spavas li sa daljinskim ?
Sta ti je draze Tv ili Internet?
Koje marke ti je vodokotlic , i gdje si ga kupila?
Znas li praviti kolace ?
Kako se ljubis (filmski ili serijski) otvorenih ili zatvorenih ociju (ako zatvoris proviris li malo da vidis jeli on zatvorio oci ) ?

:naklon :cvijece
online

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by gejsha » 30 Sep 2013, 16:56

Zagorka na temi: Kućni poslovi

Zagorka wrote:
Krokodil Behko wrote:Kako ste samo zahtjevne i probirljive. Navijate lagano na onu stranu da bi naposlijetku rekle, mašina je zakon. Vratio bih ja vas na početak. Onako kako su to stare žene prije radile. Masnu tepsiju u pijesak pa trljaj.

Ja ću pijeskom prati tepsiju,heklati,donositi vodu itd.,ako ćeš ti nanijeti pruća za zime,uzorati na volovima 20 dunuma minimum,počistiti gnojivo ispod životinja,teške vreće žita nositi na leđima u mlin,kositi ručno,kopati pijesak za kuće,a kad ti ostane malo vremena uzmeš manju macolu i razbijaš onaj kamen živac na manje dijelove,da bude šljunak,to u satnicu,da doneseš koji dinar kući?

znači,slažem se,vratimo se svi.....i nipošto argeta,jogurt,piva,roštilj,dobićeš kukuruze hladne komad i dvije kašike sira,s tim su naši djedovi živjeli.......ajmo se vratiti???
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 30 Oct 2013, 21:57

Malo književnosti :)

Naslov: O čemu trenutno razmišljate?
IM_ex wrote:Oborenog pogleda,kao par cipela zapazih dvije razlicite cipele. Desna crna, lijeva neujednaceno smedja (preovladava svjetlija nijansa).
Pomislih:"Boze dragi, pa jel i to sad, kao, treba da prihvatim pod normalno.
A smije mi se (ama, vec dugo sam bez osmijeha, pa mi cudan i sam nagovjestaj osjecaja za smijanjem)
A ide mi i na zivce taj neko, sto stoji meni prekoputa. Kako neslano, neslano da vec osjetim gadjenje, iako nepar cipele izgledaju uredno. "Sad cu ga odmjeriti od nepara do lica i stavicu mu na znanje da ga dozivljavam kao budalu, idiota, ...", mislim u sebi, dok usporeni odmjer vec starta.
Zapazam crne hlace sire nogavice (pa onako, ne cine se neurednim), siva kosulja, onako, demode, pustena preko hlaca, ali djeluje popeglana. I na kraju proradi mi radoznalost kakva li faca stoji iza predocenog. Ocekivah lik hronicnih alkoholicara, ali, ne bi se reklo da je taj.
Dok sam, spocetka, onako dugo zurila u nepar cipele, mogla sam se zakleti da je MORAO zapaziti taj moj pogled ( :roll ).
Kako pogledom obuhvatih i njegovu facu, vidjeh da gleda u meine, odmjerim ga odbojnim pogledom, vrativsi pogled ponovo na njegove cipele.
A on, normala, iskulira k'o da su mu na nogama kraljevske pele, pff ...
Pa kako ga nije stid u nepar cipelama, bolan, bolan? aaa ...
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7870 times
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Krokodil Behko » 02 Nov 2013, 00:13

Ohooo,.. dva kandidata u jednom danu. Oštro je :D

E ovo sad, stvarno je slikovito dočarano.. Pravi scenarij za film :respekt

Naslov: Cudne komsijske navike
Nela wrote:Tiho i mirno u ulici a onda samo cujes R kako galami. Jednostavno moramo svi znati sta se desava kod nje, ko joj je dosao, ko otisao, gdje je bila.
I to bi covjek nekako podnio da te ne starta po ulici i zapitkuje gdje si bio, sta si radio, sta ti radi amidzinica, odakle ti je svekrva rodom itd.
Ocekujem drugaricu, stojim na prozoru kako bih joj mahnula da ne promasi kucu. Kad R iskace pred nju kao kvisko iz kutije:"Gdje si ti krenula, Koja si ti, Odakle si?" I razgleda oko sebe, valjda kako bi razmislila kome li je krenula...
Cekam muza da dodje po mene, idemo vani. Izlazim iz kuce, kad R izlazi iz njegovog auta i dernja se s razmaka 100 metara:"Mackooooo( :sok )gdje si to krenula, evo ja dosla sa njim" Sjedam izbezumljena u auto i pitam muza gdje ga je startala kaze pred prodavnicom izletila pred auto. (Prodavnica od njene kuce manje od 50 metara) :rol
Taman zaspala, vrijeme radnje 1h, ponoc. Kresti R:"E vala neka ste mi dosli, ljubim ja vas, ma voli vas vasa R" Ustajem i ne mogu da vjerujem svojim ocima. Razmisljam odoh zapaliti cigaru, ako izadjem vani da trazim ciglu kojom cu joj glavu razbiti, vidjet ce me ko kako bauljam oko kuce pa ce jos pomisliti da ja nisam normalna. Ma i nije mi zbog mene, neka misle sta hoce, nego ce mi dijete gledati sazaljivo, misleci jadno ono s kakvom havetinjom zivi.
Danas, sjedi na balkonu i pjeva, zaustavlja prolaznike ispituje, doziva komsije da izadju na prozor da pricaju.
Boze moj... Uz sve to sto je naporna, njen ton glasa je toliko iritirajuci da imam osjecaj da ce mi nokti poodpadati od jeze.
Blago njenom muzu sto je umro, bar je ne slusa...
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119605
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5621 times
Been thanked: 12124 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Maja » 07 Nov 2013, 00:16


User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by laganini » 17 Jan 2014, 16:05

paparaci wrote:Tema: di su nestali hrvati iz bih..
Ruana wrote:Kod nas uvjek isto, suti, trpi, zbog ovog ili onog, kurtoazije, merhameta, mira u kuci u ovom slucaju pravila.
Neko spomenu demokratiju i slobodu govora, naravno da provokatori imaju pravo na slobodu govora, a ti ”Bosnjo” suti i trpi, to ne vazi za tebe, ti si vecina u svojoj "kuci".
Jer ce te onda pitati, sto to govoris, a ti ces morati pricati o: silovanoj sestri, mrtvom bratu, zaklanim roditeljima, a sramota je pricati lose o komsijama, ko ti je kriv sto si im vjerovao.
Kad te pitaju sta si, nemoj slucajno reci da si Bosnjak, jer to je sramota, gdje ces se ti pisati velikim slovom, ti si “mali musliman” tako se ti pises.
Nemoj slucajno da bi pisao sta lose o komsijama, pogotovo ne na facebook-u ili kakvim forumima, sramota je to naljuti ce ti se neki fb prijatelj ili kakav drugi forumas, znas nije on kriv, on samo pita, nije on ni u ratu ucestvovao, on je samo gulio krompir u kasarni.

Ne zna on nista o Dretelju, Keratermu, Gabeli, Foci, Stocu, Omarskoj, Visegradu, Srebrenici itd.. A genocid ne pominji, to je sramota, nisu oni krivi za to.
Krivi ste vi, sto vam hodza sa minareta svako jutro uci ezan, pa je Gertruda Munitic morala seliti, smetalo joj ujtru da spava, zamisli tolike godine moj dobri ”Bosnjo” Nedi Ukraden, nisi nista dao, pa je morala ici u drugu drzavu da pjeva.

Ne spominji da si zrtva, da su ti dosli na vrata da te kolju i progone, kad te budu pitali ”sto si u Danskoj, Svedskoj, Njemackoj, Americi itd".. reci im Bosnjo da si otisao malo svijeta da vidis, kazi “’nako ja malo otisao, nije me niko etnicki ocistio”, to si ti izmislio tu rijec.
Kad te budu pitali, gdje je na hiljade tvojih komsija otislo poslje rata, nemoj nikome reci da oni imaju rezervnu drzavu, a i dalje u tvojoj nered prave, jer ko je tebi kriv sto je nemas.
Oni to imaju pravo, demokratija je naravno, a ti suti ti si vecina u svojoj kuci, sramota je da se branite. Imajte merhameta, nisi se ni onda trebao braniti, trebao si ti komsije pustiti da ti uzmu i to sto ti je ostalo, pravo na istinu.
Nemoj ti da bi sta djeci o ovome pricao, ne treba oni to da znaju, jer svi smo isti. Tako bar kaze komsija, koji se odselio u rezervnu drzavu, nije mogao slusati ezan sa minareta, nije mogao gledati kako se zivotinje kolju i to jos za Kurbana.
Suti Bosnjo, ovo je “zemlja” Bosanska, nema tu Bosnjaka, to su ti oni sto se pisu malim slovom i njih treba provocirati jer moraju sutiti, zbog te zemlje bosanske.
Velikosrpska i velikohrvatska dusmanska nastojanja koja traju i dan danas i trajat ce do sudnjega dana, ne govori Bosnjo nista o tome, pusti ih neka rade i pricaju sta hoce. Jer ti cim progovoris iz usta ti mrznja i ratna retorika sijeva. Pisi se i dalje malim slovom i suti.

...nije loš..ali draži mi je onaj rokijev di bi on za one koji misle drugčije odmazdu izvršio...

http://bosanski-forum.com/viewtopic.php ... &start=160
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Blackhawk
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Blackhawk » 17 Jan 2014, 16:35

Teme i postove mogu postavljati svi forumaši, a pred kraj godine forumaši sa statusom pregledavaju sve postove i teme koje smo ovdje kopirali i biraju po 10 najboljih, nakon čega ide anketa da forumaši glasaju.
I bi i prodje.. i nidje ni glasanja ni nista :)

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96361
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34340 times
Been thanked: 21067 times
Contact:
Status: Offline

Re: Post i tema godine

Post by Rum » 17 Jan 2014, 16:43

Blackhawk wrote:
Teme i postove mogu postavljati svi forumaši, a pred kraj godine forumaši sa statusom pregledavaju sve postove i teme koje smo ovdje kopirali i biraju po 10 najboljih, nakon čega ide anketa da forumaši glasaju.
I bi i prodje.. i nidje ni glasanja ni nista :)
Bice valjda glasanje
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests