Brata izbacila na ulicu

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Brata izbacila na ulicu

Post by Lebowski » 18 Dec 2013, 11:13

Image

Drama tokom deložacije porodice ratnog vojnog invalida

U mostarskom naselju Pasjak jučer se odvijala prava drama. Sudski službenici, uz asistenciju policije, radeći prema sudskoj presudi, došli su da plijene stvari i deložiraju porodicu ratnog vojnog invalida Muhameda Demirovića iz kuće koja je u vlasništvu njegove sestre Hatidže Cokoje.

Bolesna supruga

- Moja rođena sestra Hatidža suprugu Fadilu, mene i naše troje djece, nakon 16 godina života u ovoj kući, izbacila je na ulicu. Uz sve, ona zna da smo nezaposleni i da smo na birou. Supruga, koja je srčani bolesnik, završila je zbog sekiracije u bolnici, a ja sam bio uzeo kanister s benzinom da zapalim i sebe i kuću, ali su me policajci nagovorili da odustanem - govori nam u suzama Demirović.

Sa sestrom Hatidžom, koja živi u Njemačkoj, ispričao nam je Muhamed, zajednički je kupio zemljište, nakon čega su počeli graditi kuću.

No, Hatidža je 1996., dodaje on, odustala od toga, kazavši da više ne želi ulagati u kuću. Tada nisu uknjižili vlasništvo, a Hatidža je nedavno, kaže Muhamed, uz pomoć advokata, riješila slučaj u svoju korist.

- Imam papir na kojem piše da se odrekla kuće. No, predomislila se i, evo, već deset godina se ganjamo po sudovima - kaže Demirović, koji tvrdi da je prva presuda, koju je potvrdio i Vrhovni sud FBiH, bila donesena u njegovu korist.

Hatidža je nakon toga, ističe Muhamed, preko poznatog mostarskog advokata Faruka Ćupine ponovo pokrenula tužbu, koju je poslije dobila.

Iako je Demirović ponovo uložio reviziju prema Vrhovnom sudu FBiH, jučer je započelo izvršenje te presude.

Nuđen dogovor

- Uvjeren sam da će Vrhovni sud odlučiti u moju korist, ali sestra i njen advokat neće da čekaju nego me izgone na ulicu. Imam sve na papirima, dokaze i svjedoke da je kuća moja, od temelja do krova. Struja, voda, telefon, sve je na meni - kaže ogorčeni Demirović, koji je optužio Ćupinu da je nagovorio Hatidžu na sve ovo.

Ćupina je Muhamedove optužbe nazvao smiješnim, kazavši da se takvim poslovima nikada nije bavio.

- U ovom predmetu sud je presudio da je vlasništvo nad objektom na njegovoj sestri. Danas (jučer, op. a.) sve to ide na izvršenje, a uložena revizija to ne odgađa. Cokoja je davno nudila Demiroviću da se dogovori, ali on je bio isključiv da će to dobiti - kazao nam je Ćupina.

Komšije plakale

Veliki broj komšija, ali i prolaznika, pratio je jučer dramu koja se odvijala na Pasjaku. Mnogi su čak i zaplakali nad sudbinom Muhamedove porodice.

- Hatidža se nije sažalila nad bratom i odustala od svega iako smo svi očekivali da njeno srce neće moći izdržati ovu situaciju - kazao nam je jedan od Muhamedovih komšija.

(Avaz.ba)
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by dacina_curica » 18 Dec 2013, 11:18

Nikad necu skontati ovu netrpeljivost izmedju "djece". :(
Davno rekoh, ja bih za svog hladno popila metak u sred cela (a i on za mene)...

Isto ne razumijem delozaciju ako predmet jos nije zavrsen? :jonas (Edit: sad vidjeh izjavu advokata gore...a nisam advokat da znam je li govori istinu :cudi)

Ama svasta nesto ne razumijem. :grana
Last edited by dacina_curica on 18 Dec 2013, 11:25, edited 1 time in total.

Trepavica
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Trepavica » 18 Dec 2013, 11:23

Svasta ...da Bog sacuva i sakloni svakav narod...:I

Ciklama
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Ciklama » 18 Dec 2013, 11:25

Žalosno jeste. Na ovakvom vremenu se ljudi izbacuju na cestu. Brat i sestra se spore, prežalosno, ali je i dokaz da šta god radili treba biti čisto i regulisano papirom i kad je najrođeniji u pitanju.
Šta je i ko je u pravu , ne znam eto suda, neka sudi.
Čovjeka mi jeste žao, posebno jer je RVI, a kao takav nema države tj. oranizacije da mu u ovim trenutcima pruži pomoć, alternativu do nekog konačnog rješenja.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Peggy Sue » 18 Dec 2013, 12:56

Šta sam se ovakvih stvari nagledala...

Brat je sestri, koja se skoro čitav život (45 godina) brinula o nepokretnoj majci, uzeo pola stana u kojem je zivjela s majkom. Umjesto da nakon smrti majke kaze hvala ti sestro sto si se o njoj brinula, on joj uzme pola stana. Znam da mu to pozakonu pripada, ali je li to fer. Sestra je samo plakala, a mislim da joj je srce puklo kad je rekao da zeli poloviti i cek od posljednje penzije (340 KM), te da ne zeli snositi troskove sudskog postupka.. A u svoju odbranu je rekao "I ja sam je vodio na cevape"...
Image

Trepavica
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Trepavica » 18 Dec 2013, 13:00

Ne znam kako ljudi mogu biti toliko bezdusni prema svom ( bratu, sestri )...oduzimati im i ono malo sto imaju..umjesto da budu od pomoci...

Kako li reaguju prema nekom sa kim nisu krvno vezani... * uzdah*...

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Zagorka » 18 Dec 2013, 14:03

Ima opcina,sud,kataster,gruntovnica,urbanisticka dozvola,gradjevinska dozvola.Ako to imas,ne moze te Obama istjerati sa toga.Tacka.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

dacina_curica
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by dacina_curica » 18 Dec 2013, 14:19

Peggy Sue wrote:Šta sam se ovakvih stvari nagledala...

Brat je sestri, koja se skoro čitav život (45 godina) brinula o nepokretnoj majci, uzeo pola stana u kojem je zivjela s majkom. Umjesto da nakon smrti majke kaze hvala ti sestro sto si se o njoj brinula, on joj uzme pola stana. Znam da mu to pozakonu pripada, ali je li to fer. Sestra je samo plakala, a mislim da joj je srce puklo kad je rekao da zeli poloviti i cek od posljednje penzije (340 KM), te da ne zeli snositi troskove sudskog postupka.. A u svoju odbranu je rekao "I ja sam je vodio na cevape"...
Majka je burazu i meni ostavila svoju kompletnu imovinu, kucu zemlju, njen dio njene porodicne kuce, samo da bi jedna tetka digla hampu (inace svjetski prvak u pravljenju s*anja, nema koga nije po sudu vucala), uz slican argument poput tog "vodio sam je na cevape"...Ja sam uzela jedan prsten, nausnice i njenu kucnu haljinu, buraz uzeo tabakeru i rekli "nosi!"....

Eh, tatinog nasljedstva necemo da se odreknemo, inat proradio. :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Ruana » 18 Dec 2013, 14:48

Sta ce joj kuca u Njemackoj zivi, sve i da je njena 100% dala bi bratu koji nema gdje, jos invalid.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Rum » 18 Dec 2013, 15:12

IH ima ovih slucajeva kijamet, brat brata ubije radi sljive , jebo ti takav narod is uzmi sve jebala te sljiva nista necete ponjeti sa sobom is
, upamtite to nista tavkima treba ovo vrtiti 24 h nema bollje pouke, misli, zato je vjera dobra da sacuva razum , nemora gore biti nista(malso i med to je nebitno ) bitno je da si ziv dostojan covjeka :lupa

[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Pasaga » 18 Dec 2013, 17:48

Sta se god pravi u zajednici,zajednicko,kat-tad dodje do belaja.
Imam dosta slican problem.
Ni otkupit,ni prodat. :tuga
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Lebowski » 18 Dec 2013, 17:54

Imam slučaj u porodici, pred rat počeli gradnju zgrade i nakon rata jako blizak rođak samo prisvoji. Nikad ništa nije ni spomenuo, nikad se nije ni pričalo o tome. :oo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Nela » 18 Dec 2013, 22:34

Zajednica-jadnica
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by paparaci » 19 Dec 2013, 01:07

povraca mi se na ovakve stvari.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by greeneyes » 19 Dec 2013, 10:23

Da Bog sačuva :kafa
Samo sabura

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Katja » 19 Dec 2013, 13:01

dacina_curica wrote:Nikad necu skontati ovu netrpeljivost izmedju "djece". :(
Davno rekoh, ja bih za svog hladno popila metak u sred cela (a i on za mene)...
Također.

Ne znam do čega je, do odgoja ili...?
Mislim da braća i sestre samo preuzimaju obrasce ponašanja u svojoj obitelji. Tamo gdje vlada ljubav između majke i oca, tamo će se i djeca voljeti jer su veze u njihovoj maloj obiteljskoj zajednici snažne.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by mrki62 » 19 Dec 2013, 13:02

Htio sam nešto napisati al eto,.... neću, da ne ispadnem mrzitelj :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Blackhawk
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Blackhawk » 19 Dec 2013, 14:48

Katja wrote:
dacina_curica wrote:Nikad necu skontati ovu netrpeljivost izmedju "djece". :(
Davno rekoh, ja bih za svog hladno popila metak u sred cela (a i on za mene)...
Također.

Ne znam do čega je, do odgoja ili...?
Mislim da braća i sestre samo preuzimaju obrasce ponašanja u svojoj obitelji. Tamo gdje vlada ljubav između majke i oca, tamo će se i djeca voljeti jer su veze u njihovoj maloj obiteljskoj zajednici snažne.
Nemora da znaci...

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by paparaci » 20 Dec 2013, 01:36

psovanje majke/matere mi je odvratno, krajnje krkanski i totalno primitivno.
hajd mladjima bi i mozda mogao oprostiti i preci preko toga, ali starijima nikako.
nije zasluzio ni da ga pogleda vise, a kamo li da mu na dzenazu ode.
jos je eto, sestri za ljubav, pomagao ga kad je pao u postelju (a ni to ni je bez razloga :) ).

svaka vam cast!
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Brata izbacila na ulicu

Post by Biba » 28 Dec 2015, 23:33

Moja baka je rodila desetero djece. Dvoje je umrlo. Pisala sam da je jedan sin poginuo pavsi s crkve.

Najprije je nasa baka bila s jednim sinom koji je bio miljenik. Njegova zena je bila grozna.Baka se nije nikad svađalamsnjom. Ujak i ujna su napravili u selu kucu a nasu haku ostavili samu bez igdje icega i jos dugove su ostavili za struju.
Moia mama i tata se se godinama brinuli za baku.Ponekad sam kao dijete osjecala koliko je nepravedna prema meni. Sva druga djeca su joj bila dobra,mdjeca mog ujaka i tetkina a svakakve su cirkuse stvarali i sramotili nas..
Tako je to..
Baka je na jedvite jade pred smrt prepisala staru kucu mojoj mami.....a onda se sva rodbina pocela javljati da i oni imaju pravo.....sramota.....al tak je to...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests