I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Lebowski » 05 Aug 2014, 16:28

Image


Image



Portugal
Iznenađuje da se Portugal prvi puta plasirao na EP tek 1984 kada su došli i do polufinala i sjajnoj utakmici protiv Francuza izgubili u produžecima 3-2. Čekali su 1996. za ponovni nastup i otada su redovni na svakom prvenstvu. Svaki put su prošli grupu a 1984, 2000 i 2012 su izgubili polufinala od budućih osvajača. Na domaćem terenu izgubili finale 2004 od Grčke, 1-0.


Danska
Od 1984. učestvovali su na svim EP osim onog iz 2008. a prvaci su postali u Švedskoj 1992. godine kada su nastupili ne izborivši mjesto tamo putem kvalifikacija ali su pušteni na prvenstvo umjesto raspadajuće Jugoslavije.


Srbija
Kao nezavisna zemlja nastupili su samo 2000. ali nisu prošli grupu. Kao Jugoslavija viceprvaci 1960. i 1968. a kao domaćini 1976. osvojili su četvrto mjesto.


Armenija
Kao nezavisna zemlja bez nekih većih uspjeha a najviše su postigli u kampanjama za EURO 1996 i EURO 2012 kada su došli do baraža.


Albanija
Bez značajnih uspjeha u historiji a najveći rezultati su 0-0 protiv Njemačke u kvalifikacijama za EURO 1968.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Amarildo
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 10 Aug 2014, 13:08
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Amarildo » 11 Aug 2014, 13:32

Kada je bio žrijeb nešto se spominjala i Francuska u ovoj grupi. Pošto su oni kao domaćini direktno plasirani, da li je to samo kako bi igrali prijateljske mečeve, kada bi neka od ovih pet reprezentacija bila slobodna?
“Treba da živiš međ' ljudima a riječi nemaš, Treba da živiš međ' vucima a zuba nemaš, A kako ćeš tek razlikovati čovjeka i vuka, vuka i čovjeka.”
Mak Dizdar

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by JCR » 13 Aug 2014, 01:19

Da, Francuzi igraju prijateljske mečeve sa slobodnim iz grupe

Amarildo
Na probnom
Na probnom
Posts: 23
Joined: 10 Aug 2014, 13:08
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Amarildo » 18 Aug 2014, 20:49

To je pametna stvar od UEFA-e, ali ponajviše su to uradili kako ja mislim, radi Francuza :D
“Treba da živiš međ' ljudima a riječi nemaš, Treba da živiš međ' vucima a zuba nemaš, A kako ćeš tek razlikovati čovjeka i vuka, vuka i čovjeka.”
Mak Dizdar

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 19 Aug 2014, 22:16

Amarildo wrote:To je pametna stvar od UEFA-e, ali ponajviše su to uradili kako ja mislim, radi Francuza :D
dobro sad francuzi.... ovo je ipak neki novi model kvalifikacija i cijelog natjecanja, pa neka i ta promjena :ok
ovako će ipak biti u kakvom takvom ritmu pravih tekmi...

a i mora se znati tko je predsjednik uefa :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 07 Sep 2014, 20:30

Počelo je...

Image

Danska - Armenija 2:1

Reprezentacija Danske u Kopenhagenu je dočekala Armeniju i upisala pobjedu na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Domaći je sastav imao apsolutnu dominaciju, posebno tijekom prvog dijela susreta u kojem nije bilo pogodaka.

Armenci su u nastavku igrali tek nešto malo bolje, a nakon samo pet minuta igre došli su u vodstvo preko Borussijinog Henriha Mhitarijana kojem je asistent bio Ghazarijan.

Ipak, to nije ostavilo velikog traga na danskim igračima koji su uspjeli potpuno okrenuti utakmicu u svoju korist i upisati prve bodove. Hojbjerg je izjednačio i vratio stvari na početak u 65. minuti, a pogodak vrijedan pobjede postigao je Kahlenberg deset minuta prije kraja susreta. Asistirao mu je Nicklas Bendtner.

LJESTVICA
1 Danska 1 +1 3
2 Albanija 0 0 0
3 Portugal 0 0 0
4 Srbija 0 0 0
5 Armenija 1 -1 0
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 08 Sep 2014, 05:35

koji luzeri :kafa

Image
Kvalifikacije za EP
Albanci šokirali Portugalce

Piše: E. Škorić
Portugalska nogometna reprezentacija neočekivano je poražena pred svojim navijačima u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Portugal je u prvom kolu grupe I ugostio Albaniju i malo ko je očekivao da će gosti odnijeti sva tri boda.

Domaća reprezentacija igrala je bez Cristiana Ronalda, prve zvijezde, ali to nije opravdanje da se izgubi na startu kvalifikacija od Albanije.

Iako su domaći imali preko 15 udaraca prema golu Albanije, nisu uspjeli zatresti mrežu Berishe, dok je Balaj postigao jedini gol za veliko slavlje gostiju u 52. minuti.

Kvalifikacije za EP, grupa I, 1. kolo:
Portugal - Albanija 0:1 (Balaj 52)
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by laganini » 08 Sep 2014, 09:42

..gleda sam drugo poluvreme bez rolanda portugal nula....
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Krokodil Behko » 08 Sep 2014, 09:46

Ovo ćče biti zanimljiva grupa, Albanija je na startu učinila, da tu budu četiri konkurentne ekipe.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Sheval » 08 Sep 2014, 19:06

laganini wrote:..gleda sam drugo poluvreme bez rolanda portugal nula....
:hihi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by drugrankovic » 05 Oct 2014, 08:30

Krokodil Behko wrote:Ovo ćče biti zanimljiva grupa, Albanija je na startu učinila, da tu budu četiri konkurentne ekipe.
ma daj...


čuda se ne dešavaju svake godine... boranija koja će brzo dobiti po nosu...

portugal će sa srbijom voditi bitku za prvo mjesto a ne ide im na ruku i ovaj kiks...

danska će bit ozbiljan protivnik ali ipak treća po kvalitetu...


ostali će služiti za gol razliku... rekoh čuda se dešavaju ali rjetko...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by drugrankovic » 11 Oct 2014, 16:50

vrjeme je za prva tri boda, pa jos tri u subotu i lagano do francuske... sa ovon generacijom za koju godinu bice svasta...

taman na prvenstvu...


jermenija je otpisana

0-3
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 11 Oct 2014, 16:59

albanci su baš napravili pomutnju, dobivši portugal... inače od ove tri repke....danska, portugal, srbija tko god da osvoji prvo mjesto neće biti iznenađenje ....možda sam subjektivan, ali srbija od svih u grupi, ima najveći potencijal pojedinačno, ali nikako da slože momčad :kafa
isto uostalom vrijedi i za bih i hrvatsku...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Krokodil Behko » 11 Oct 2014, 22:10

drugrankovic wrote:
Krokodil Behko wrote:Ovo ćče biti zanimljiva grupa, Albanija je na startu učinila, da tu budu četiri konkurentne ekipe.
ma daj...


čuda se ne dešavaju svake godine... boranija koja će brzo dobiti po nosu...

Eto, vode i protiv Danske. Ok, ima još 25 minuta do kraja ali Danci i nisu bogzna šta pokazali.
Kako je igrala Srbija? :)
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by drugrankovic » 11 Oct 2014, 23:02

izjednacila danska... srbija nereseno...


dobice oni u utorak topuz kraljevica marka da dudlaju...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by drugrankovic » 11 Oct 2014, 23:11

storm wrote:albanci su baš napravili pomutnju, dobivši portugal... inače od ove tri repke....danska, portugal, srbija tko god da osvoji prvo mjesto neće biti iznenađenje ....možda sam subjektivan, ali srbija od svih u grupi, ima najveći potencijal pojedinačno, ali nikako da slože momčad :kafa
isto uostalom vrijedi i za bih i hrvatsku...
lici

tako je storme...


evo vidi protiv jermenije...


onaj ljajic je ocito malo problematican sa ponasanjem ivanovic kaze da nije pozdravio publiku (a ja kontam da je galamio na njega jer ga mrze sto nije pevao himnu i da su njegovo povratak hteli da izbegnu i zato je udaljen) a odlican je...


đe mi je sulejmani?


malac je extra brz ko munja i kako on nema mjesta u timu? dzo ustasa zna najbolje koliko je brz da je morao karate da primjeni...


evo kako bi izgledala srbija da se ja pitam:


stojković, ivanovic, rukavina, kolarov, basta, matić, marković, ljajic,tošić, sulejmani, mitrović pa da vidis brale dernjave
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 12 Oct 2014, 20:04

e taj mitrović mi se svidio :ok okomit, opak igrač ...ma problem je što je kod nas sve neka veze, vezica, interes nečiji :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 12 Oct 2014, 20:05

Advocaat protiv "lavova": "Ne bih rekao da je ovo bio fijasko, ali Srbija bi trebala postati bolja"


Image

Piše:
Borna Rupnik


U svom prvom nastupu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo u Francuskoj, Srbija je izvukla bod u Armeniji, a domaći trener izrazito je ponosan na prezentaciju svojih igrača.

Nakon poraza u Danskoj u prvom kolu, Armenija je na svom terenu dočekala Srbiju te od 73. minute vodila 1:0, a potom je Pizzelli imao priliku s bijele točke. No, nije pogodio, da bi Tošić u 89. minuti vrlo lijepo pogodio za konačnih 1:1.

"Ne bih rekao da je ovo bio fijasko, ali svakako nije bila jedna od naših najboljih utakmica. Armenija se dobro branila, bilo ih je teško probiti. Srbija bi trebala postati bolja, i ja i moji igrač shvaćamo da neće biti lakih utakmica u ovoj skupini te se pripremamo za Albaniju", rekao je izbornik Srbije, nizozemski stručnjak Dick Advocaat.

Njegov kolega s armenske strane, Bernard Challandes, izrazito je zadovoljan pristupom svojih nogometaša.

"Igrali su poput lavova. Na početku utakmice pristao bih na neriješeni ishod, ali sada sam razočaran. Ponosan sam na partiju koju je Armenija pružila", izjavio je.

"Bod protiv momčadi poput Srbije za nas je pobjeda", dodao je armenski branič Robert Arzumanjan.

11.10.2014.
Albanija 1 : 1 Danska
Armenija 1 : 1 Srbija

LJESTVICA
1 Danska 2 +1 4
2 Albanija 2 +1 4
3 Srbija 1 0 1
4 Armenija 2 -1 1
5 Portugal 1 -1 0
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by Krokodil Behko » 13 Oct 2014, 12:25

online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: I: Portugal, Danska, Srbija, Armenija, Albanija

Post by storm » 13 Oct 2014, 19:37

pazi ovo Besnik BENZ valjda ga bilo stid staviti MERCEDES :valja
Kosovski biznismen obećao Albancima: Pobijedite Srbiju i dobit ćete milijun eura
Besnik Benz, biznismen s Kosova, obećao je nogometnim reprezentativcima Albanije milijun eura ako u utorak pobijede u Beogradu Srbiju

Piše: A.Ha.


BESNIK BENZ, biznismen s Kosova, obećao je nogometnim reprezentativcima Albanije milijun eura ako u utorak u Beogradu pobijede Srbiju u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

"Obećavam da ću u slučaju naše pobjede uplatiti milijun eura igračima. U isto vrijeme pozivam i druge biznismene da me podrže u ovoj akciji", rekao je Benz.

Razočaran je što je srpska policija zabranila gostovanje albanskim navijačima.

"Pogodila me reakcija države, koja je učinila veliki genocid nad našim narodom u prošlosti, a sada ne dozvoljava navijačima da gledaju utakmicu. Još prijete da će uhititi one koji dođu u Beograd."

Utakmica na Partizanovom stadionu počinje u utorak u 20:45 sati.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests