Vijesti iz sporta

Kutak za sportski trenutak
User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by drugrankovic » 18 Jun 2015, 18:36

Vatrenima” će presesti kukasti krst sa „Poljuda”: UEFA hoće da izbaci Hrvate


UEFA nema dilemu treba li kazniti Hrvatsku zbog kukastog krsta na travi „Poljuda“ u meču sa Italijom. Pitanje je samo da li će je izbaciti iz kvalifikacija ili će joj oduzeti sve bodove, tvrdi izvor „Blica“ iz UEFA.

U isto vreme, selekciji BiH preti oduzimanje bodova i igranje mečeva bez publike zbog uvreda na račun Jevreja u meču sa Izraelom.

Zbog činjenice da im je ovo višestruko ponavljanje incidenata, Hrvati će se verovatno suočiti sa oštrom kaznom UEFA. Podsećanja radi, njihovi navijači su u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj izazvali tuču s redarima na Malti, a kasnije i u Mađarskoj.

Zatim su 2006. godine u Livornu, tokom prijateljskom meča sa Italijanima, na tribinama formirali kukasti krst i dizali desnu ruku simulirajući nacistički pozdrav, a sledeće godine napravili su slovo „U“ na „Koševu“ tokom meča protiv BiH.

Bilo je još incidenata, a poslednji je ocrtavanje svastike na terenu „Poljuda“ pre meča sa selekcijom Italije u kvalifikacijama za predstojeće Prvenstvo Evrope u Francuskoj.

- U UEFA su izgubili strpljenje za navijače Hrvatske, koji iz godine u godinu ponavljaju incidente i ističu nacističke simbole. Zbog toga će kazna biti rigorozna. Moguće je da budu isključeni iz kvalifikacija ili da im se oduzme toliko bodova da ostanu bez šanse da se kvalifikuju na Evropsko prvenstvo. Kada je u pitanju selekcija BiH, iako su incidenti na meču protiv Izraela prvi takav ispad, moguće je da to ne bude olakšavajuća okolnost. Rasizam i nacizam su najteži prekršaji pa je vrlo moguće da i selekcija BiH ostane bez određenog broja bodova


Navijači BiH su na stadionu u Zenici gazili izraelsku zastavu i skandirali: „Jevreji, doviđenja“. Delegat je potvrdio da je bilo nedoličnog ponašanja publike, ubacivanja baklji i predmeta u teren, zbog čega je pokrenut disciplinski postupak.


jebat ga , dobro im se ne pise...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2015, 19:35

Evo, možda ćete se ljutiti, i jedni i drugi, ali da se pitam, izbacio bih i Hrvatsku i Srbiju, jer toliko ste incidenata napravili, da se to ne može ni prebrojati. Budite realni?
Nisu ni BH navijači anđeli, ali ipak su (bar za sada) u granicama podnošljivog.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 18 Jun 2015, 22:38

Ne znam.... realno se nameće da bi trebalo izbaciti hrvatsku, pa si mašimo križevima i slovima doma po guzici.... šteta je ovih nadarenih mladića, koji fakat trebaju nešto napraviti :cudi
i mogu, prije svega....
Kao navijači nikad nismo bili cvijeće.....ali baklja i pokoja šora i nije tako strašno kao ovo....
Ali treba jedno znati, prije osude.....ovo su činovi rezigniranosti i frustracija nad činjenicom kakva mafija vodi HNS .... ide se radikalno i po cijenu izbacivanja iz svih natjecanja..... sve to kreće od države koje i dopustila sve to, ali što očekivati od države, koja i sama funkcionira po mafijaško- rođačkim principima.....
Moj stav ..... zaboli me više... ne osjećam se dijelom toga.... eto nakon dinama, ubili su i reprezentaciju :cudi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by drugrankovic » 18 Jun 2015, 22:48

ovdje se krenulo po cjenu svega... hrvati sva ona sranja sa nacizmom, pa i zadnje je kazna prazne tribine, zbog ustaskih povika i bakljade protiv norveske (kolindi bila opustena atmosfera) ... plus prije simunic i 30 000 spremnih... i ono prije... znalo se jos jednom i bice kazna jebena...

i ono slag na tortu, kukasti krst posred terena u cjeli svjet je otisao, a italijani kmece na sav glas...


reprezentacija fenomenalna, koja bi mogla na tom prvenstvu stosta uciniti... no, ne vjerujem, nema sanse oni to prvenstvo vidjet nece...

nema teorije, ili eliminacija ili bodovi svi skoro...

znalo se, dakle po svaku cjenu da se mafija otjera...


kod na tole ne bi ni tad otisao... samo motkom...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by drugrankovic » 18 Jun 2015, 22:51

a sad ako mladi uzmu titulu prvaka svjeta... ostade tole zavazdan ... :grana
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by rethna » 18 Jun 2015, 22:58

drugrankovic wrote:srbija sa ovim matorima ne zasluzuje ni poslednji sesir...


ako budu mladi igrali jedino ih hrvatska moze dobit koja zaista ima mocnu reprezentaciju... i sto je lose, imaju nadolazece tako da ce godinama biti u vrhu

ostalo mozemo da igramo samo ako su tu mladi ovi... a od matorih u tri pm...


kad bih birao izabrao bi sloveniju

bosnu i crnu goru ne bih, ako vec ne moram :) ne zbog kvaliteta, vec sto ne bih preterano skakao u pobjedi... makedonce nasu bracatu sa govornata manata takodje ne bih dirao :D


hrvate izbeci djavo ih odnio... prvo sto ne moramo slushati promidzbeno glazbeni ustaski proggram sa tribina, drugo sto su srna, rakitic, modric, nrozovic, mandzukic i kompanija plus onaj mali sto ode u barsu zaista svetska sila...
:D.
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by storm » 19 Jun 2015, 21:47

Licemjerno....a što je sa svetim španjolskim dvojcem, cityjem, romom i još mnogima iz "podobnih" država :kafa

Zbog nepoštivanja finansijskog fair-playa
UEFA ne prašta: Moskovski Dinamo ostao bez Evrope

Piše: V. Vukmirović

Čevrtoplasirana ekipa ruske Premier lige Dinamo iz Moskve neće sudjelovati u evropskim takmičenjima ovog ljeta, odlučila je UEFA.

Kako prenosi francuski L'Equipe, Dinamo je platio kaznu nepoštivanja finansijskog fair-playa, zbog čega će propustiti nastup u Evropskoj ligi.

Isti izvor navodi da će se umjesto Moskovljana u žrijebu za Evropsku ligu naći Rubin iz Kazana, ekipa koja ima veliko iskustvo igranja u drugom po snazi evropskom takmičenju.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbalu!

Post by Vladimir RUS » 20 Jun 2015, 15:08

Čestitke. :)
U20: Srbija je prvak sveta!!!

Fudbaleri Srbije do 20 godina novi su prvaci sveta, pošto su u finalu pobedili Brazil sa 2:1 posle produžetaka!

Image

Ekipa Veljka Paunovića tri puta je igrala produžetke i jednom penale, da bi na kraju postigla jedan od najvećih uspeha u istoriji srpskog fudbala.

’Orlići’ su poveli u 70. minutu golom Mandića, izjednačio je Pereira tri minuta kasnije, a u 118. minutu Nemanja Maksimović doneo je Srbiji titulu šampiona sveta.

Posle meča mnogo emocija – suze radosnice, skakanje, slavlje. Momci su pokazali umeće i karakter i zaslužili su svaki trenutak radosti.

Srbija: Rajković, Gajić, Antonov, Zdjelar, Veljković, Babić, Šaponjić (Ilić 95), Maksimović, Mandić (Gaćinović 75), Živković, S. Milinković-Savić (Jovanović 82).
Brazil: Žean, Žoao Pedro, Lukao, Marlon, Danilo, Giljerme, Bošilija (Pereira 65), Gabrijel Žezus (Alef 90), Žorž, Jaja (Malkolm 74), Žean Karlos.

U prvom poluvremenu Brazil je bio za nijansu bolji rival, iako ekipe nisu preuzimale mnogo rizika.

Našima je nedostajao završni pâs, a najbolju priliku propustili smo u 45. minutu, kada je Milinković-Savić šutirao glavom, ali golman Žean je odbranio.

Sa druge strane, Brazil je imao nekoliko dobrih udaraca i akcija, ali je Rajković bio raspoložen, pa je na semaforu stajalo 0:0.

Na početku drugog poluvremena izglednu šansu propustio je Brazil, lopta je završila preko gola, a u 60. minutu ’Orlići’ stvaraju novu šansu – Milinković-Savić je pronašao Živkovića na desnoj strani, on je doturio loptu do Gajića koji je utrčao, ali njegov udarac brani Žean.

Ipak, u 70. minutu spasa nije bilo, savršena akcija Srbija rezultirala je vodećim pogotkom. Počelo je dodavanjem Zdjelara za Mandića, koji je lepo sačuvao loptu i prosledio je na suprotnu, desnu stranu do Živkovića. On dodaje loptu do Maksimovića, usledio je njegov centaršut, lopta uz blagi odbitak završava na drugoj strani, a Mandić je na pravom mestu i šalje loptu u gol.

Image

Međutim, posle datog gola našoj reprezentaciji pala je koncentracija i gol je olako primljen samo tri minuta kasnije. Pereira je na levoj strani promešao četvoricu naših igrača koji nisu bili dovoljno odlučni, Rajković je dotakao loptu, ali nije uspeo da spreči njen put ka mreži.

Brazilci su posle gola zaigrali bolje i do kraja regularnog dela su pritiskali gol Srbije, u 92. minutu Pereira je sjajno šutirao iz slobodnjaka, a Rajković se bacio i spasao gol.

U produžecima su se naši konsolidovali, tek u završnici je Brazil stvorio jednu šansu, ali Malkolm nije dobro šutirao.

U jednom trenutku delovalo je da je Srbiji ponestalo svežine, ali u drugom produžetku naši kao da su dobili novu dozu energije.

Počelo je snažnim udarcem Maksimovića sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta završila tik iznad prečke.

Posle još jedne solidne prilike na obe strane usledio je ključni trenutak, 118. minut. Rezervista Ilić je sačuvao loptu i prošao po desnoj strani i dodao za Živkovića. Usledio je pravovremeni pâs za Maksimovića, koji ostaje hladnokrvan i šmekerski ’spoljnom’ šalje loptu ispod Žeana – 2:1.

Izdržali su naši još tri minuta, tri duga minuta u kojima su nam svima poigravali nervi, ali uspeli su.

Srbija je prvak sveta!

Tok meča:

Image

120 min. KRAJ! Srbija je prvak sveta!!!

118. min. GOL!!! Srbija vodi!!! Perfektna kontra Srbije. Rezervista Ilić je sačuvao loptu i prošao po desnoj strani i dodao za Živkovića. Usledio je pravovremeni pâs za Maksimovića, koji ostaje hladnokrvan i spoljnom šalje loptu ispod Žeana – 2:1.

112. min. Odličan šut Žoaa Pedra sa više od 25 metara, ali je Rajković sjajno intervenisao.

111. min. Centaršut Živkovića, Babić je usamljen na desnoj strani, ali njegov šut glavom bio je slab.

109. min. Kiša je stala, a Srbija je stvorila izuzetnu priliku. Maksimović je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je oštro išla ka golu, ali je završila malo iznad prečke.

105. min. Velika šansa za Brazil posle duplog pâsa, Malkolm je bio u prilici, ali su se naši nekako odbranili.

98. min. U Ouklendu je počeo pljusak, pa su uslovi za igru sada teži.

Image

KRAJ Ponovo produžeci, Srbija će ih igrati četvrti put u nizu.

92. min. Slobodan udarac za Brazil sa dvadeset metara, Pereira je prebacio živi zid, ali se Rajković bacio i uspeo da odbrani.

- Brazil je preuzeo inicijativu i njegovi igrači trenutno deluju svežije na terenu.

77. min. Novi Giljermea sa ivice šesnaesterca, ali Rajković izbacuje loptu u korner.

73. min. GOL! Brazil je izjednačio. Kratko je trajala radost Srbije, brzo je pala koncentracija i dopušten je gol. Pereira je na levoj strani promešao četvoricu naših igrača i šutirao, Rajković je dotakao loptu, ali nedovoljno da spreči njen put ka mreži.

70. min. GOL! Srbija vodi! Savršena akcija ’Orlića’ za vođstvo. Počelo je dodavanjem Zdjelara za Mandića, koji je lepo sačuvao loptu i prosledio je na suprotnu, desnu stranu do Živkovića. On dodaje loptu do Maksimovića, usledio je njegov centaršut, lopta uz blagi odbitak završava na drugoj strani, a Mandić je na pravom mestu i šalje loptu u gol.

Image

66. min. Opasan udarac Giljermea sa ivice kaznenog prostora, ali lopta završava pored gola.

60. min. Verovatno najbolja prilika za Srbiju do sada. Milinković-Savić je pronašao Živkovića na desnoj strani, on je doturio loptu do Gajića koji je utrčao, ali njegov udarac brani Žean. Možda je Gajić mogao i da vrati loptu...

- Nekoliko situacija u kojima je Srbiji nedostajalo završno dodavanje, ali i dve-tri potencijalno opasne akcije na drugoj strani.

48. min. Izuzetna prilika za Brazil. Žorž je probio Gajića po desnoj strani, Rajković je skrenuo put lopte, zatim ju je izbio Antonov na nogu rivalu, ali lopta je završila preko gola.

Image

Kraj poluvremena Igralo se bez mnogo rizika, Brazil je bio bolji u prvih dvadesetak minuta, ali Srbija se potom oslobodila pritiska.

45. min. Velika šansa za Srbiju! Posle nekoliko situacija u kojima nismo uspeli da stignemo do završnice, Orlići stvaraju veliku priliku. Živković je izveo korner sa desne strane, Babić je glavom vratio loptu u peterac, ali udarac Milinković-Savića hvala golman Žean.

34. min. Gajić šutira sa tridesetak metara, solidan pokušaj, ali golman Žean hvata loptu.

29. min. Šaponjić je lepo zadržao loptu, videli smo polukontru Srbije koja je završena prekršajem nad Gajićem iskosa sa desne strane. Živković je odabrao da šutira direktno ka golu i učinio je to neprecizno.

25. min. Žoao Pedro je pretrčao 70-80 metara, nakratko je odložio loptu do saigrača, ubrzo mu je vraćena, a njegov šut sa desetak metara po zemlji završio je pored gola.

20. min. Brazil ima blagu inicijativu, a novu šansu stvorio je Gabrijel Žezus solo prodorom po desnoj strani. Prošao je Antonova i Babića, ali je njegov šut Rajković izbacio u korner.

10. min. Prva prava šansa na utakmici, imao ju je Brazil. Posle slobodnjaka sa desne strane Veljković je izbio loptu pravo na nogu Žeana Karlosa, ali njegov udarac brani Rajković.

5. min. Milinković-Savić je primio loptu i oslobodio se čuvara na tridesetak metara od gola, ali je prejako dodao za Šaponjića u prostor.

1. min. Mandić sa leve strane ubacuje u šesnaesterac, ali Živković kasni za sekundu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by Krokodil Behko » 20 Jun 2015, 18:27

Pa već smo svi čestitali, na nekoj drugoj temi, ali nema veze, čestitam :D
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by KOMESAR » 20 Jun 2015, 19:17

Odmah, sve ove momke prekomandovati u A tim.

p.s.
Ne znam samo kako stoje sa pjevanjem?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by harlekin » 20 Jun 2015, 20:03

kod Ede krava pogazila maline pa isto boli kog kurec :kafa

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by Nela » 20 Jun 2015, 23:11

:hm
Ona neka njihova satarleta je obecala ako pobjede da ce im svima popusiti. Mislim da je to bilo presudno da se bore kao lavovi :ooo
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by harlekin » 21 Jun 2015, 00:27

Nela wrote::hm
Ona neka njihova satarleta je obecala ako pobjede da ce im svima popusiti. Mislim da je to bilo presudno da se bore kao lavovi :ooo
jes jes al vele navijaci su 12-ti igrac,ima tu posla mala :hm

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by KOMESAR » 21 Jun 2015, 10:51

harlekin wrote:
Nela wrote::hm
Ona neka njihova satarleta je obecala ako pobjede da ce im svima popusiti. Mislim da je to bilo presudno da se bore kao lavovi :ooo
jes jes al vele navijaci su 12-ti igrac,ima tu posla mala :hm
:ok
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by Maja » 24 Jun 2015, 01:54

Amel Tuka osvojio prvo mjesto u trčanju na 800 metara

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je zlato na prvim Evropskim igrama u Bakuu (Azerbejdžan), istrčavši 800 m sa vremenom 1:50:16, prenosi bh. novinska agencija Patria
Drugoplasirani je Jozef Repcik koji je postigao vrijeme 1:51:51, a trećeplasirani Ion Siuris.

Tuka je sa postignutim rezultatom ujedno postavio i rekord Evropskih igara, što predstavlja veliki uspjeh za člana Atletskog kluba Zenica ali i državu Bosnu i Hercegovinu. Tuka je pobjedu proslavio padanjem na sedždu na atletskoj stazi.

Podsjećamo, jučer je naš reprezentativac Hamza Alić osvojio prvo mjesto i postavio rekord u disciplini bacanja kugle na ovim Igrama.

Alić je do prvog mjesta došao hicem dužine 20,26 metara, a drugoplasirani Moldavac Ivan Emilianov bacio je kuglu 18,76 metara. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je Austrijanac Lukas Weisshaidinger (18,48)

(nap.ba/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by drugrankovic » 26 Jun 2015, 21:08

KOMESAR wrote:
harlekin wrote:
Nela wrote::hm
Ona neka njihova satarleta je obecala ako pobjede da ce im svima popusiti. Mislim da je to bilo presudno da se bore kao lavovi :ooo
jes jes al vele navijaci su 12-ti igrac,ima tu posla mala :hm
:ok
MI SMO SVJETSKI ŠAMPIONI A VI STE ? :zubi



Komesar jebe nam se kome smjeta, moja Srbija je PRVAK SVJETA :djed :srbija :srbija :srbija


znam da boli gadno :valja


evo malo da viš kako se čovjek raduje na ruskom eurosportu, a jes nas dirno u srce


SE - R - BI - JAAAAAAAAAAAAAAAA BRATUŠKIIIIIIIIIIIII NU RADUJU !

razvaljilji brazil, prosta razvaljili ! ili ti komesar u prevodu : brazil je razbijen, prosto razbijen

bratuški :)

"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by laganini » 26 Jun 2015, 21:16

...disi druze..cestitke su na temi srbija nogomet... :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Srbija pobijedila Brazil i osvojila prvo mjesto u fudbal

Post by drugrankovic » 26 Jun 2015, 21:17

vidi , vidim al vidim i ove nesretnike :zubi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95669
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33881 times
Been thanked: 20662 times
Contact:
Status: Online

Re: Vijesti iz sporta

Post by Rum » 24 Aug 2015, 21:52

Zvanično: Ovo su najbrži igrači svijeta !!!!!


Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Vijesti iz sporta

Post by Pasaga » 25 Aug 2015, 18:48

Maja wrote:Amel Tuka osvojio prvo mjesto u trčanju na 800 metara

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka osvojio je zlato na prvim Evropskim igrama u Bakuu (Azerbejdžan), istrčavši 800 m sa vremenom 1:50:16, prenosi bh. novinska agencija Patria
Drugoplasirani je Jozef Repcik koji je postigao vrijeme 1:51:51, a trećeplasirani Ion Siuris.

Tuka je sa postignutim rezultatom ujedno postavio i rekord Evropskih igara, što predstavlja veliki uspjeh za člana Atletskog kluba Zenica ali i državu Bosnu i Hercegovinu. Tuka je pobjedu proslavio padanjem na sedždu na atletskoj stazi.

Podsjećamo, jučer je naš reprezentativac Hamza Alić osvojio prvo mjesto i postavio rekord u disciplini bacanja kugle na ovim Igrama.

Alić je do prvog mjesta došao hicem dužine 20,26 metara, a drugoplasirani Moldavac Ivan Emilianov bacio je kuglu 18,76 metara. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je Austrijanac Lukas Weisshaidinger (18,48)

(nap.ba/DEPO PORTAL/BLIN MAGAZIN/dh)
Image

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Fudbal”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests