Karijera/Buducnost/Fakultet

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Melek » 12 Jan 2021, 13:19

Svašta,
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31649
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7197 times
Been thanked: 3911 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Mister No » 12 Jan 2021, 15:33

Nora Ibsenova wrote: 11 Jan 2021, 10:32
Koraci_u_noci wrote: 11 Jan 2021, 10:19 Sve to stoji, al nije se nikom direktno obratila. Objektivno svi komentarisu svakoga, kako profesori studente tako i studenti profesore. Jos bi samo trebalo da se sve dokumentuje i stvore presedani, pa ne bi vise niko ni predavao nit bi bilo studenata jer je malo i glupo u privatnim razgovorima biti politicki korektan.
Pricas sa prijateljem, kolegom i moras pazit na svaku rijec. Ono da moras smisljat uljepsavajuci oblik za sve, pa nisu vise lijeni, nego im zbog trauma iz proslosti popusta koncentracija. Nisu glupi, nego nastavni planovi nisu prilagodjeni danasnjim generacijama.
Nije crnac nego sugradjanin afroamerickog porijekla, nije mijesana rasa neg ima dvojne korijene, nije stranac, neg ima migracijsku pozadinu.
I nije problem u nekom javnom prostoru, al da se privatni razgovori uzimaju kao osnov za neciji progon, pogotovo ako nisi nikog konkretno imenovao nego uopsteno nesto prokomentarisao, mi je malo pretjerano.
Ubacio si stvari kojima nije mjesto tu.

Ona je snimljena - tačka.
Treba da posluži kao primjer drugima da paze šta, kad i kome govore.

Pričaj sa prijateljem šta hoćeš, ali budi ba makar malo pametna pa provjeri je l' ti isključen mikrofon. I ja kad hoću nešto ružno o nekome da kažem drugarici, triput se okrenem oko sebe da vidim ko sluša.




:mmm
High Hopes...

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24870
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6959 times
Been thanked: 6595 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 12 Jan 2021, 15:39

Mozel meni neko objasnit pogrdno znacenje rijeci ker. Sta negativno i uvredljivo to predstavlja. Znam da nije pohvalno kao lave i sokole, al nije toliko ni negativno kao konju ili medjedu.
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Belay Queen
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9386
Joined: 02 Dec 2018, 21:42
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Belay Queen » 12 Jan 2021, 15:52

Koraci_u_noci wrote: 12 Jan 2021, 15:39 Mozel meni neko objasnit pogrdno znacenje rijeci ker. Sta negativno i uvredljivo to predstavlja. Znam da nije pohvalno kao lave i sokole, al nije toliko ni negativno kao konju ili medjedu.
sad ce te svi naljepit,suti,pravi se mrtav :valja
Panta rei...

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:02

U normalnim zemljama ljudi dobiju opomenu pred otkaz ako slučajno ne održe ispitni rok kad je bio zakazan i hoće da ga odgode (bez obzira koji je razlog i ima još sličnih primjera), a kod nas se izraz "kerovi" upućen studentima spušta kao da nije ništa. Shvatite da tome jednostavno nije mjesto u akademskim krugovima, jer ulični jezik je za ulicu i nije mu mjesto na fakultetima pogotovo ako dolazi iz usta profesora i profesorica. To što kod nas prolazi sve i svašta su direktno krivi ljudi koji su dopustili takvima da rade šta hoće i da mladi dolaze zbog profesora (a ne obrnuto kako treba biti), a onda se spušta i na nivo "nije to ništa" ili "nije to strašno". E pa zato i vode kolo svakakvi profesori u školama i na fakultetima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:10

Hajd da su samo profesori i profesorice, ali što ima asistenata i asistentica... isto kao da su dobili Nobelovu nagradu iz nečeg pa glume visinu i ponašaju se katastrofalno. Od nekih ne možeš ni doći do profesora.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26384
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1862 times
Been thanked: 4072 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Beni » 12 Jan 2021, 16:14

Belay Queen wrote: 12 Jan 2021, 15:52
Koraci_u_noci wrote: 12 Jan 2021, 15:39 Mozel meni neko objasnit pogrdno znacenje rijeci ker. Sta negativno i uvredljivo to predstavlja. Znam da nije pohvalno kao lave i sokole, al nije toliko ni negativno kao konju ili medjedu.
sad ce te svi naljepit,suti,pravi se mrtav :valja
Ma jok "kera" treba samo ignorisat :oo
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Belay Queen
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9386
Joined: 02 Dec 2018, 21:42
Has thanked: 101 times
Been thanked: 142 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Belay Queen » 12 Jan 2021, 16:17

komso :katja
Panta rei...

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24870
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6959 times
Been thanked: 6595 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 12 Jan 2021, 16:19

Nisam ni tvrdio da nije nista, al me interesuje sta je. To sve neka elita na tom fakultetu, sto kaze guvernanta ih cijeli zivot sa tute do klavira nosala i nazad pa se toliko uvrijedili. A mozda i ne znaju sta rijec ker uopste znaci. Ima nas ovdje akademski obrazovanih pa da mi neko kaze u kom negativnom kontekstu se rijec ker koristi, nista drugo. Profesorica vec snosi posljedice svog dugog jezika i teskih uvreda na racun studenata, niko i ne spori da to nije trebala reci i da bi joj trebalo zatvoriti vrata svih institucija. Ma protjerat je iz Bosne. Pitam se samo sta ce ostali profesori i asistenti, kako ce uopce funkcionisati bez takvih izraza
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:25

Kad ljudskom biću kažeš da je ker i to na takav način to je uvreda bez obzira što je značenje toga lovački pas kako je Melek objasnio. Ne može biti jasnije. O ostalom je suvišno išta govoriti.

Elita ili ne fakultet se plaća. Ne plaća se da slušaš uvrede od strane profesora, već da ti prenesu znanje što im je i posao za koji su plaćeni.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:34

Bolan mene je pred cijelim amfiteatrom profesor sociologije nazvao majmunom jer sam se suprotstavio njegovim uvredama na račun majki Srebrenice koje je sve strpao u isti koš i nazvao mafijom. Samo zato što sam mu rekao da nije u pravu i da to nije tačno. Uhvatio me za zub toliko da sam mogao godinu izgubiti zbog njega i na kraju sam tražio polaganje pred komisijom i prošao bez problema. Čovjek me na usmenom prije komisije ispitivao po fus notama Giddensove knjige koja ima oko 2 hiljade stranica, a kad sam znao odgovor onda me pitao nešto van knjige vezano za fus note samo da me obori.

Ovakvih je masa i treba ih čistiti. Sreća pa on više ne predaje jer se nije samo iživljavao na meni. Čuo sam da su mu ukrali i auto na parkingu pred fakultetom. To je išlo čak do te mjere.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Mutevelija » 12 Jan 2021, 16:40

Pitam se da li bi isti tretman imao nastavnik srednje skole da je tako izjavio, ili se ipak radi o uvredi akademskih gradjana pa kao djes to nemoj njih dirati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:41

To je još gore bar u mojim očima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Mutevelija » 12 Jan 2021, 16:43

MarlboroGold wrote: 12 Jan 2021, 16:41 To je još gore bar u mojim očima.
Nije , srednjoskolci su nizi stalez od studenta. :ooo
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80426
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 11565 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by spacebound » 12 Jan 2021, 16:44

Malo se nepravedno digla prasina i hajka na zenu. Nije to ona rekla studentima u lice, vec "iza ledja". Pricala s nekim o njima, a ko ne prica? Koliko li studenata isto, a mozda i gore kaze za profesore, sta smo svi mi pricali o nasim profesorima, o nasim nadredjenima na poslu? Ima li iko na forumu da se ne bi zacrvenio kada bi neko cuo sta smo mu iza ledja pricali? Sasvim sam sigurna da nema, ne samo na forumu vec nigdje na svijetu.
Exchan ❌️

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42714
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14039 times
Been thanked: 12624 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 12 Jan 2021, 16:47

Je li iza leđa ili ne ne mijenja ništa. Dokaz je tu crno na bijelo. Ako studente naziva kerovima i koristi još pogrdnije izraze na šta li je onda dotična spremna u slučaju da nekog studenta ili studenticu uhvati na zub.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by greeneyes » 12 Jan 2021, 18:34

Ja bih im rek'o da su govna
Samo sabura

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24870
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6959 times
Been thanked: 6595 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 12 Jan 2021, 18:55

Bit ce da im je rekla da su kreteni. Postavlja se pitanje sto bi iko ikog nazvao kerom kad to u nasem jeziku nema nikakvo znacenje. Mozel iko od vas zamislit situaciju u kom nekog naziva kerom. I sta bi time htio da kaze.
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Naseef Mushroom » 12 Jan 2021, 18:59

spacebound wrote: 12 Jan 2021, 16:44 Malo se nepravedno digla prasina i hajka na zenu. Nije to ona rekla studentima u lice, vec "iza ledja". Pricala s nekim o njima, a ko ne prica? Koliko li studenata isto, a mozda i gore kaze za profesore, sta smo svi mi pricali o nasim profesorima, o nasim nadredjenima na poslu? Ima li iko na forumu da se ne bi zacrvenio kada bi neko cuo sta smo mu iza ledja pricali? Sasvim sam sigurna da nema, ne samo na forumu vec nigdje na svijetu.
To je isto kao kada su onog vlasnika kluba što drži Los Angeles Clipperse doživotno izbacili iz NBA lige, snimljen je kako govori negativno o crncima.
Nevažno je li sad drugi vlasnici govore gore stvari o crncima, on je snimljen, drugi nisu, i nepostoje dokazi.
A da su bijelci vlasnici rasisti kao što su i crnci igrači rasisti prema bijelcima, kao što ima drugih profesora što su rekli gore stvari o studentima kao što i studenti pričaju svašta o profesorima to stoji ali niko nema snimljeno da ima druge u šaci pa se broji kao da nisu ništa loše rekli.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11831
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2924 times
Been thanked: 2597 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Naseef Mushroom » 12 Jan 2021, 19:00

Koraci_u_noci wrote: 12 Jan 2021, 18:55 Bit ce da im je rekla da su kreteni. Postavlja se pitanje sto bi iko ikog nazvao kerom kad to u nasem jeziku nema nikakvo znacenje. Mozel iko od vas zamislit situaciju u kom nekog naziva kerom. I sta bi time htio da kaze.
Nazvala ih paščadima. Ker = pas
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests