Karijera/Buducnost/Fakultet

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by MunDzi » 11 Jan 2021, 01:48

Nora Ibsenova wrote: 11 Jan 2021, 01:46
MunDzi wrote: 11 Jan 2021, 01:44 Preslusah snimak.

Nisam razumjela nista.
Kvalitet snimka uzasan.
Mozda sam gluha.


Ma de :D.
:lud

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42170
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13794 times
Been thanked: 12340 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Masamune » 11 Jan 2021, 07:09

Maja wrote: 11 Jan 2021, 00:47
MarlboroGold wrote: 08 Jan 2021, 19:21 Nju za ovo treba doživotno suspendovati da više nigdje ne predaje.
Zar to nije malo prestrogo. Ona je rekla sto je rekla samo pred svojim bratom u svom stanu. Na njenu nesrecu, nije racunala na ukljucen mikrofon. Ko uopste moze vjerovati da masa profesora i nastavnika ne kaze nesto slicno u krugu porodice, bar nekad kad se iz nekog razloga iznerviraju. A rad s djecom i mladim studentima je i vise nego stresan.
Otkaz OK, doziv.zabr.obavljanja ovog posla...malo previse.
Da se ja pitam ne bi ta meni više nikad kročila u neku obrazovnu ustanovu. Ima masa mladih i obrazovanih ljudi koji bi radili to što ona radi, a obično ne mogu zbog veza i štela. Krkani i krkanke poput nje što viču studentima da su kerovi i drugo obično i jesu ti koji ne cijene ni posao ni ljude sa kojima rade najčešće jer su tu došli na sumnjiv način, pa tako ni studente u ovom slučaju. Jbg ko joj je kriv što je mikrofon ustao upaljen. Nije mi je žao ni sekunde :cudi
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Shadow » 11 Jan 2021, 07:50

A u profesorice rijecnika.

Napolje bona.
Mirno more

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3792
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by tuzlak1212 » 11 Jan 2021, 08:39

Prof. I. Kapetanović kad bi nesto na predavanjima objasnio dvaput pitao bi "imal neka budala da nije skontala" pa bi svi usutili :plavi
(naravno kod njeg je to islo kroz pozitivan humor)

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by greeneyes » 11 Jan 2021, 08:46

omaklo mi se, pice medo tuglo
Samo sabura

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Nora Ibsenova » 11 Jan 2021, 09:35

Za mene je čak i otkaz prestroga kazna, ona ima pravo da o studentima misli i privatno svojim ukućanima kaže šta hoće. Eto, nažalost, ostao joj je mikrofon uključen.

Treba je kaznit za primjer drugima, jer se profesori svakodnevno ponašaju neakademski ne samo prema svojim budućim kolegama, studentima, nego i prema trenutnim kolegama, asistentima.

Jebiga, nije ona najkrivlja pa da se na njoj kola lome, ali se njoj potrefilo da je em snimljena, em je velik broj studenata prisustvovao predavanju pa može da potvrdi da je snimak autentičan.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Shadow » 11 Jan 2021, 09:39

Image

:oo
Mirno more

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Nora Ibsenova » 11 Jan 2021, 09:46

tuzlak1212 wrote: 11 Jan 2021, 08:39 Prof. I. Kapetanović kad bi nesto na predavanjima objasnio dvaput pitao bi "imal neka budala da nije skontala" pa bi svi usutili :plavi
(naravno kod njeg je to islo kroz pozitivan humor)
Narcis Behlilović, inače tada dekan ETFa je studenticama na predavanju govorio da se ljepše kopaju ili kako su iz groba ustale.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24728
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 6518 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 11 Jan 2021, 09:49

A sta tacno ima toliko strasno u rijeci ker. Zasto su se toliko uvrijedili da dignu toliku hampu. Ne kazem da treba studente nazivat bilo kakvim pogrdnim imenima nego mi nije najjasnije sto su se uhvatili za ovo, siguran sam da im je u toku skolovanja bilo upuceno i pogrdnijih rijeci. Tako i drugim studentima, al ovi kao prvi reagovali
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Shadow » 11 Jan 2021, 09:58

Cuj ker. Profesorica modernog doba.
Nista strasno i nista sto nije vec vidjeno. Samo je igrom slucaja snimljena, pa se imaju za sta i uhvatit.
Ker je uvreda, kako za psa, tako i covjeka.

Ali u pravu si. Nije strasno.
Mirno more

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Nora Ibsenova » 11 Jan 2021, 10:02

Koraci_u_noci wrote: 11 Jan 2021, 09:49 A sta tacno ima toliko strasno u rijeci ker. Zasto su se toliko uvrijedili da dignu toliku hampu. Ne kazem da treba studente nazivat bilo kakvim pogrdnim imenima nego mi nije najjasnije sto su se uhvatili za ovo, siguran sam da im je u toku skolovanja bilo upuceno i pogrdnijih rijeci. Tako i drugim studentima, al ovi kao prvi reagovali
Pa evo, rekla sam gore.

Nije STRAŠNO ali je prvi put em dokumentovano em ih je dovoljno prisutno bilo da potvrde da je snimak autentičan. Studenti su doživjeli i gorih stvari ali to je ili privatno im rečeno, ili u manjim grupama, ili nije snimljeno.

Ona treba da posluži kao primjer ostalim profesorima da njihovo ponašanje nije bez posljedica i da i oni imaju neku odgovornost a ne samo funkciju autoriteta.

Neka su se digli, studentima se i govore svakojake stvari zato što se ne dižu.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Melek » 11 Jan 2021, 10:08

Shadow wrote: 11 Jan 2021, 09:58 Cuj ker. Profesorica modernog doba.
Nista strasno i nista sto nije vec vidjeno. Samo je igrom slucaja snimljena, pa se imaju za sta i uhvatit.
Ker je uvreda, kako za psa, tako i covjeka.

Ali u pravu si. Nije strasno.
Nije. Ker je lovački pas, dakle titula a ne uvreda :cudi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Shadow » 11 Jan 2021, 10:16

Lovacki pas je lovacki pas, za mene, nije ker.

Eto jos su i titulu dobili, a oni digli hajku..sram ih bilo :kafa
Mirno more

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24728
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 6518 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 11 Jan 2021, 10:19

Sve to stoji, al nije se nikom direktno obratila. Objektivno svi komentarisu svakoga, kako profesori studente tako i studenti profesore. Jos bi samo trebalo da se sve dokumentuje i stvore presedani, pa ne bi vise niko ni predavao nit bi bilo studenata jer je malo i glupo u privatnim razgovorima biti politicki korektan.
Pricas sa prijateljem, kolegom i moras pazit na svaku rijec. Ono da moras smisljat uljepsavajuci oblik za sve, pa nisu vise lijeni, nego im zbog trauma iz proslosti popusta koncentracija. Nisu glupi, nego nastavni planovi nisu prilagodjeni danasnjim generacijama.
Nije crnac nego sugradjanin afroamerickog porijekla, nije mijesana rasa neg ima dvojne korijene, nije stranac, neg ima migracijsku pozadinu.
I nije problem u nekom javnom prostoru, al da se privatni razgovori uzimaju kao osnov za neciji progon, pogotovo ako nisi nikog konkretno imenovao nego uopsteno nesto prokomentarisao, mi je malo pretjerano.
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26358
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1848 times
Been thanked: 4036 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Beni » 11 Jan 2021, 10:22

Nek upisu drugi fax :cudi
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Shadow
Svemirka
Svemirka
Posts: 51225
Joined: 06 Apr 2020, 08:13
Has thanked: 20889 times
Been thanked: 20624 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Shadow » 11 Jan 2021, 10:24

Smiri strasti Korace da nisi profa u Sarajevu :kafa
Ne treba progon ali treba se ovom jednom stat u kraj.
Nije ovo nista novo. I svi to vrlo dobro znamo. Iza kulisa se desava masa ovakvih i gorih stvari. I od strane profesora i od studenata.
Ali jednom moramo prestat biti stoka neotesana na ovaj ili onaj nacin.

Snimili je, mogao je to biti bilo ko. Ovaj put je to ona.
I?
Mirno more

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18781
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 663 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Nora Ibsenova » 11 Jan 2021, 10:32

Koraci_u_noci wrote: 11 Jan 2021, 10:19 Sve to stoji, al nije se nikom direktno obratila. Objektivno svi komentarisu svakoga, kako profesori studente tako i studenti profesore. Jos bi samo trebalo da se sve dokumentuje i stvore presedani, pa ne bi vise niko ni predavao nit bi bilo studenata jer je malo i glupo u privatnim razgovorima biti politicki korektan.
Pricas sa prijateljem, kolegom i moras pazit na svaku rijec. Ono da moras smisljat uljepsavajuci oblik za sve, pa nisu vise lijeni, nego im zbog trauma iz proslosti popusta koncentracija. Nisu glupi, nego nastavni planovi nisu prilagodjeni danasnjim generacijama.
Nije crnac nego sugradjanin afroamerickog porijekla, nije mijesana rasa neg ima dvojne korijene, nije stranac, neg ima migracijsku pozadinu.
I nije problem u nekom javnom prostoru, al da se privatni razgovori uzimaju kao osnov za neciji progon, pogotovo ako nisi nikog konkretno imenovao nego uopsteno nesto prokomentarisao, mi je malo pretjerano.
Ubacio si stvari kojima nije mjesto tu.

Ona je snimljena - tačka.
Treba da posluži kao primjer drugima da paze šta, kad i kome govore.

Pričaj sa prijateljem šta hoćeš, ali budi ba makar malo pametna pa provjeri je l' ti isključen mikrofon. I ja kad hoću nešto ružno o nekome da kažem drugarici, triput se okrenem oko sebe da vidim ko sluša.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 24728
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 6518 times
Status: Online

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Koraci_u_noci » 11 Jan 2021, 10:42

Kako nije mjesto, en sad se svugdje u svijetu kaznjava za neprikladno izrazavanje, cak i kad to sto je receno ima sasvim drugacije znacenje u odnosu na ono kako je nekom zazvucalo. Dovoljno da se neko uvrijedi, nebitno jel u pravu.
Dolazimo u situaciju da ne smijes ni privatno izrec vlastito misljenje i da to treba bit kaznjivo.
Nisam se toliko bavio ovim slucajem pa ne znam da li su se bas svi osjecali pogodjenim il je mozda samo jedan student digao frku. A ko zna koji su njegovi motivi.
Uglavnom, pokusava se u jednom trulom drustvu kuca od krova gradit, i sankcionisat zbog privatnog misljenja, dok se zvanicno pred kamerama svasta izrice, uvrede direktno upucuju i prolaze nekaznjeno.
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36846
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23159 times
Been thanked: 4507 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by ElTriconi » 11 Jan 2021, 16:44

Nora Ibsenova wrote: 11 Jan 2021, 09:46
tuzlak1212 wrote: 11 Jan 2021, 08:39 Prof. I. Kapetanović kad bi nesto na predavanjima objasnio dvaput pitao bi "imal neka budala da nije skontala" pa bi svi usutili :plavi
(naravno kod njeg je to islo kroz pozitivan humor)
Narcis Behlilović, inače tada dekan ETFa je studenticama na predavanju govorio da se ljepše kopaju ili kako su iz groba ustale.
Koji je to bio kralj :D.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11828
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2922 times
Been thanked: 2596 times
Status: Offline

Re: Studenti Farmacije u Sarajevu traže smjenu profesorice tvrdeći da ih je nazvala "kerovima", ona sve negira

Post by Naseef Mushroom » 12 Jan 2021, 12:57

Evo prije sat vijest, fakultet raskinuo ugovor sa profesoricom
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests