Jebo ovo, idemo na Mars

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by CikCikCikPogodi » 03 Aug 2021, 18:20

Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:14
MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:07

Tvojom logikom nije trebalo mnogo sta otkriti , jer svasta nesto se moze koristiti u lose svrhe - atomska energija je nesto sto je odlicno kada se primjeni propisno (francuska recimo preko 60% energije dobija iz nuklearnih postrojenja) da ne pricamo o razvoju ITERa - pilot projekta za fuzijsku energiju tj. Stvaranje umjetne zvijezde na zemlji.... Sigurno budale jelde ?

Kao sto su budale i stotine astrofizicara,raketnih inzinjera i sta sve ne koji su ukljuceni i svemirske projekte.. Srecom ti si tu da otvoris oci ljudima.

Medjutim jedna stvar je sreca , sto tvoje i moje misljenje u naucnom svijetu je bitno kao lanjski snijeg sto bi rekli.
Niko ne spori nauku, dostignuca, pozitivne stvari,
Rasprava je vise o prioritetima.
Vidis da se przimo na ovom dzehenemu, odjednom u kanadi 40 stepeni ko u sahari, a normala da zavalja tri metra snijega.
Tornado u Ceskoj?
Pa de to rjesavaj, jebote mars.
Tornado u Ceskoj? Wow, pa za te dijelove Europe (Njemacka, Ceska i Poljska) je poznato da se formiraju jaci tornado ponekad.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Fuddo » 03 Aug 2021, 18:23

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:16
Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:14

Niko ne spori nauku, dostignuca, pozitivne stvari,
Rasprava je vise o prioritetima.
Vidis da se przimo na ovom dzehenemu, odjednom u kanadi 40 stepeni ko u sahari, a normala da zavalja tri metra snijega.
Tornado u Ceskoj?
Pa de to rjesavaj, jebote mars.
Upravo ako si citao oko globalnog zagrijavanja naucnici kukaju na sve strane ,pale alarme galame kukaju - ali hajd natjeraj politike supersila da uspore/uloze trilione da se radi na tome ..
Eto, konacno da potvrdis ono o cemu pricamo.
Ima bitnijih stvari od marsa, al boli bezosa qratz.
On konta da ce se ispalit.
A tebe, jutatarnja zvijezdo ko jebe, razmuti sebi sok od aronije ako sve ode helac.
Dozvolite da se obratimo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by The 51st State » 03 Aug 2021, 18:25

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:07
The 51st State wrote: 03 Aug 2021, 18:00

Proso voz jarane, gledam neki dan pao snjieg 10 cenata u brazilu, kazu prvi put odkad se prati, kurcu sad sviraj.

Sad ce nam pomoci inspiratiivni citati i ismijavaje amisa. Nauka bez konkretnong eticnog cilja je za k...., nijedan naucnjak ovdje ne moze eticki opravdati recimo otkrice nuklearne energije, ko zna kakve druge strahote su u steku kada bi budale fakat krenule u tu misiju naseljavanja marsa.
Tvojom logikom nije trebalo mnogo sta otkriti , jer svasta nesto se moze koristiti u lose svrhe - atomska energija je nesto sto je odlicno kada se primjeni propisno (francuska recimo preko 60% energije dobija iz nuklearnih postrojenja) da ne pricamo o razvoju ITERa - pilot projekta za fuzijsku energiju tj. Stvaranje umjetne zvijezde na zemlji.... Sigurno budale jelde ?

Kao sto su budale i stotine astrofizicara,raketnih inzinjera i sta sve ne koji su ukljuceni i svemirske projekte.. Srecom ti si tu da otvoris oci ljudima.

Medjutim jedna stvar je sreca , sto tvoje i moje misljenje u naucnom svijetu je bitno kao lanjski snijeg sto bi rekli.
Netacno, moja logika je da je nauka precizno definisana disciplina koja bi trebalo da sluzi dobrobiti ljudima i dao sam adekvatan primjer kad je ista pogubna.taj iter je isto bacanje para, odmakli su otprilike onoliko ko kad su krenuli, jos indijce ukljucili, uspjeh je zagarntovan.
Tebi ako su naucnici bogovi meni nisu.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Fuddo » 03 Aug 2021, 18:27

CikCikCikPogodi wrote: 03 Aug 2021, 18:20
Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:14

Niko ne spori nauku, dostignuca, pozitivne stvari,
Rasprava je vise o prioritetima.
Vidis da se przimo na ovom dzehenemu, odjednom u kanadi 40 stepeni ko u sahari, a normala da zavalja tri metra snijega.
Tornado u Ceskoj?
Pa de to rjesavaj, jebote mars.
Tornado u Ceskoj? Wow, pa za te dijelove Europe (Njemacka, Ceska i Poljska) je poznato da se formiraju jaci tornado ponekad.
Takoje
Nista se ozbiljno ne desava
Upali rostilj, otvori bambuchu, navij sinana.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 18:27

Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:23
MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:16

Upravo ako si citao oko globalnog zagrijavanja naucnici kukaju na sve strane ,pale alarme galame kukaju - ali hajd natjeraj politike supersila da uspore/uloze trilione da se radi na tome ..
Eto, konacno da potvrdis ono o cemu pricamo.
Ima bitnijih stvari od marsa, al boli bezosa qratz.
On konta da ce se ispalit.
A tebe, jutatarnja zvijezdo ko jebe, razmuti sebi sok od aronije ako sve ode helac.
Mislim da se tu radi o postepenosti,planovima,istrazivanju itd. Ne moze citav svijet stat da se rijesi jedan problem.Mnogo je jeftinije napraviti koloniju na marsu nego natjerati sve da smanje izbacivanje co2 za 80% i slicno.
Evo da karikaturisem - budzet za klima uredjaje vojske u afganistanu je bio veci od budzeta nase u tom periodu.
Ima mnogo stvari koje su bitne - istrazivanje svemira je jedna od bitnijih i dobrih - postoji toliko stvari dje se moze stediti/uzeti sredstva za recimo rjesavanje gladi u svijetu,globalnog zagrijavanja i slicno ali nitko ni ne pomislja da takne u to - budzet za ovakve misije i projekte je minoran.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 18:30

The 51st State wrote: 03 Aug 2021, 18:25
MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:07

Tvojom logikom nije trebalo mnogo sta otkriti , jer svasta nesto se moze koristiti u lose svrhe - atomska energija je nesto sto je odlicno kada se primjeni propisno (francuska recimo preko 60% energije dobija iz nuklearnih postrojenja) da ne pricamo o razvoju ITERa - pilot projekta za fuzijsku energiju tj. Stvaranje umjetne zvijezde na zemlji.... Sigurno budale jelde ?

Kao sto su budale i stotine astrofizicara,raketnih inzinjera i sta sve ne koji su ukljuceni i svemirske projekte.. Srecom ti si tu da otvoris oci ljudima.

Medjutim jedna stvar je sreca , sto tvoje i moje misljenje u naucnom svijetu je bitno kao lanjski snijeg sto bi rekli.
Netacno, moja logika je da je nauka precizno definisana disciplina koja bi trebalo da sluzi dobrobiti ljudima i dao sam adekvatan primjer kad je ista pogubna.taj iter je isto bacanje para, odmakli su otprilike onoliko ko kad su krenuli, jos indijce ukljucili, uspjeh je zagarntovan.
Tebi ako su naucnici bogovi meni nisu.
Tako je , ne znam koji dio teksta ti je inteligentniji - da su hiljade naucnika u projektu itera glupi prakticno, da nije odmakao ili ipak tvoje spocitavanje indijaca (vonja ti mrznja/rasizam tu pomalo)

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Fuddo » 03 Aug 2021, 18:31

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:27
Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:23

Eto, konacno da potvrdis ono o cemu pricamo.
Ima bitnijih stvari od marsa, al boli bezosa qratz.
On konta da ce se ispalit.
A tebe, jutatarnja zvijezdo ko jebe, razmuti sebi sok od aronije ako sve ode helac.
Mislim da se tu radi o postepenosti,planovima,istrazivanju itd. Ne moze citav svijet stat da se rijesi jedan problem.Mnogo je jeftinije napraviti koloniju na marsu nego natjerati sve da smanje izbacivanje co2 za 80% i slicno.
Evo da karikaturisem - budzet za klima uredjaje vojske u afganistanu je bio veci od budzeta nase u tom periodu.
Ima mnogo stvari koje su bitne - istrazivanje svemira je jedna od bitnijih i dobrih - postoji toliko stvari dje se moze stediti/uzeti sredstva za recimo rjesavanje gladi u svijetu,globalnog zagrijavanja i slicno ali nitko ni ne pomislja da takne u to - budzet za ovakve misije i projekte je minoran.
Ustvari, realno, boli me qratz.
Nek rade sta god hoce.
Ko da me neko za sta benda i pita.
Salji tojote na mars.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 18:33

Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:31
MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:27

Mislim da se tu radi o postepenosti,planovima,istrazivanju itd. Ne moze citav svijet stat da se rijesi jedan problem.Mnogo je jeftinije napraviti koloniju na marsu nego natjerati sve da smanje izbacivanje co2 za 80% i slicno.
Evo da karikaturisem - budzet za klima uredjaje vojske u afganistanu je bio veci od budzeta nase u tom periodu.
Ima mnogo stvari koje su bitne - istrazivanje svemira je jedna od bitnijih i dobrih - postoji toliko stvari dje se moze stediti/uzeti sredstva za recimo rjesavanje gladi u svijetu,globalnog zagrijavanja i slicno ali nitko ni ne pomislja da takne u to - budzet za ovakve misije i projekte je minoran.
Ustvari, realno, boli me qratz.
Nek rade sta god hoce.
Ko da me neko za sta benda i pita.
Salji tojote na mars.
:ooo


Samo da preduhitrim 51st state jer znam da sad ce "kakvi idioti glupost bacanje paea" = to je uradjeno da se testiraju sva tehnicka rjesenja itd (mada pricam zidu al ajd)

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by The 51st State » 03 Aug 2021, 18:36

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:30
The 51st State wrote: 03 Aug 2021, 18:25

Netacno, moja logika je da je nauka precizno definisana disciplina koja bi trebalo da sluzi dobrobiti ljudima i dao sam adekvatan primjer kad je ista pogubna.taj iter je isto bacanje para, odmakli su otprilike onoliko ko kad su krenuli, jos indijce ukljucili, uspjeh je zagarntovan.
Tebi ako su naucnici bogovi meni nisu.
Tako je , ne znam koji dio teksta ti je inteligentniji - da su hiljade naucnika u projektu itera glupi prakticno, da nije odmakao ili ipak tvoje spocitavanje indijaca (vonja ti mrznja/rasizam tu pomalo)
Pa prakticno nisu ni pametni, osim u smislu trosenja para poreznih obveznika.

Ne vonja, da si procito sta indijci trebaju da prave i uporedio sa njihovim industrijskim sposobnostima, umjesto sto spocitavas nepostojeci rasizam, zabrino bi se. Bices pametniji i inteligentnije postove ces pisati kas skontas da nemas samo ti pristup javno dostupnim informacijama.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83782
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10908 times
Been thanked: 16203 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Fuddo » 03 Aug 2021, 18:36

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:33
Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:31
Ustvari, realno, boli me qratz.
Nek rade sta god hoce.
Ko da me neko za sta benda i pita.
Salji tojote na mars.
:ooo


Samo da preduhitrim 51st state jer znam da sad ce "kakvi idioti glupost bacanje paea" = to je uradjeno da se testiraju sva tehnicka rjesenja itd (mada pricam zidu al ajd)
Super, jos je samo to njegovo cudo falilo
Image
Dozvolite da se obratimo

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 18:38

Fuddo wrote: 03 Aug 2021, 18:36
MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:33
:ooo


Samo da preduhitrim 51st state jer znam da sad ce "kakvi idioti glupost bacanje paea" = to je uradjeno da se testiraju sva tehnicka rjesenja itd (mada pricam zidu al ajd)
Super, jos je samo to njegovo cudo falilo
Image
I opet nauka

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by The 51st State » 03 Aug 2021, 18:43

Kaze nauka da i jedna kap alkohola skodi orgaznizmu, pa sto je ne poslusas? Kazu da je i silovanje korisno, pa sto je ne pratis. Sektasi...

User avatar
bagra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12016
Joined: 12 Jun 2013, 20:00
Has thanked: 492 times
Been thanked: 1074 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by bagra » 03 Aug 2021, 18:47

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:33mada pricam zidu al ajd
zavisi kojem se zidu molis :DD
ja ne mislim da pricas zidu brt.
i nadam se da nisam jedini ovde
mislim da ti je prica sasvim realna
i nadasve lako provarljiva. lajk. srce
tesla

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 18:48

The 51st State wrote: 03 Aug 2021, 18:43 Kaze nauka da i jedna kap alkohola skodi orgaznizmu, pa sto je ne poslusas? Kazu da je i silovanje korisno, pa sto je ne pratis. Sektasi...
Prvo ja ne pijem, drugo koliko sam ja upoznat vecina doktora preporucuje casu vina zbog antioksidativnih osobina.

Trece - kazu da je silovanje korisno ???? Dobro si ti prolupao.

Ok sektas ja cu se drzat ove sekte:
Image

Bolje nego tvojih uzora:
Image

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11825
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2594 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Naseef Mushroom » 03 Aug 2021, 18:49

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 15:24 Zato su nekad vremena bila bolja po pitanju nauke i otkrića. Kad su prvi put slali rakete u svemir, pa cuku, pa ljude i kasnije razne druge misije ljudi su to gledali sa oduševljenjem. Običnom smrtniku, pa i tom sa tri razreda škole, je bilo drago dokle smo dogurali.

Danas imam osjećaj da je suprotno i da kad čovječanstvo napravi 3 koraka naprijed istovremeno napravi i 5 unazad. Svi prepametni, svi sve znaju, svi stručni u vezi svega na osnovu 2-3 pročitana članka i važe kao da su eksperti u toj oblasti, a najčešće se radi samo o hoaxu, klasičnoj dezinformaciji i manipulaciji podacima. Stvarni eksperti se ne žele baviti takvima. Ne žele se baviti takvim Hamom sa tri razreda osnovne koji kaže da korona ne postoji.
Ne bih rekao. Bilo je i onda isto da mnogi nisu bili oduševljeni ali tada nije bilo društvenih mreža gdje bi običan čovjek došao do izražaja i bile si većinom mainstream novine i maimstream TV kanali gdje nepopularna mišljenja običnog čovjeka nisi objavljivali.

Hamo iz Brčkog ne treba biti nikakav ekspert da postavi korektan komentar "Dok Amerika ide na mjesec i dokazuju da su najveća nacija na s vijetu njihovi beskućnici u 2021. godni se smrzavaju na ulici. Neka to prvo dokažu na zemlji".
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by The 51st State » 03 Aug 2021, 18:50

MorningStar wrote: 03 Aug 2021, 18:48
The 51st State wrote: 03 Aug 2021, 18:43 Kaze nauka da i jedna kap alkohola skodi orgaznizmu, pa sto je ne poslusas? Kazu da je i silovanje korisno, pa sto je ne pratis. Sektasi...
Prvo ja ne pijem, drugo koliko sam ja upoznat vecina doktora preporucuje casu vina zbog antioksidativnih osobina.

Trece - kazu da je silovanje korisno ???? Dobro si ti prolupao.

Ok sektas ja cu se drzat ove sekte:
Image

Bolje nego tvojih uzora:
Image
Ok , govorim opcenito, izvini mislio sam da fistas tako nekad ti se pisanje cini, provjeri najnovije studije, kazu ni kap ne valja.

Kazu da je sa evolutivnog aspekta ekstra korisno, sad jesam li ja ili oni prolupali ne znam.

Da, oni su losiji od mengela i brauna, how jes know. To sto se furas da nauka daje sve odgovore te ne cini nimalo boljim, samo ignorantnijim.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11825
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2594 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Naseef Mushroom » 03 Aug 2021, 18:56

ironman wrote: 03 Aug 2021, 17:34 Marlboro,nikad nauka nje bila jaca.
End.
Mars rover sa helikopterom na daljinski..
Vakcina za pandemiju u roku 6 mjeseci..
Samo smo cijenu previsoku platili za naredak i lagodan zivot.
U stvari tek cemo da je platimo.
Jer ocito da bolidi koji vode svjetske sile ne misle uraditi nista drasticno po pitanju zaustavljanja klimatskih promjena..
Zime sve toplije a ljeta sve paklenija..
And counting..
Zvijezdo,budalasa je bilo u svakom vaktu..
Ne mogu toliko decenija naći definitivni lijek protiv HIV i raka a za novi nepoznati virus koji je iznenadio čitav svjet gdje su svi moćni doktori i naučnici bili iznenađeni nađoše lijek za nekoliko mjeseci.
Još znaju i tačno kad će doći. Njemački političar hladno izjavi u maju da će novi talas biti polovinom septembra. Kao da se najavljuje predsjednik iz druge države pa da tačno zna datum a ne virus koji je "nepredvidiv"
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11825
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2919 times
Been thanked: 2594 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Naseef Mushroom » 03 Aug 2021, 18:58

animals wrote: 03 Aug 2021, 17:40 Kolonizacija Marsa..
jasta ce..
jedino sto uspijeva je kolonizacija Evrope od Afrike i Azije..
i to pjeske..
Mijenjaš raketu sa bumerangom.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42146
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 13776 times
Been thanked: 12328 times
Status: Online

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by Masamune » 03 Aug 2021, 19:01

Eno i HIV se sad uzima kao argument. De bolan pročitaj šta o tom virusu. Ne lupaj bezveze.

Zašto nema vakcine ili zašto su prve bile neefikasne krajem osamdesetih (nisam siguran) je zbog komplikovanog virusa.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Japan se priprema za kolonizaciju Marsa, predstavljena ambiciozna vizija

Post by MorningStar » 03 Aug 2021, 19:06

MarlboroGold wrote: 03 Aug 2021, 19:01 Eno i HIV se sad uzima kao argument. De bolan pročitaj šta o tom virusu. Ne lupaj bezveze.

Zašto nema vakcine ili zašto su prve bile neefikasne krajem osamdesetih (nisam siguran) je zbog komplikovanog virusa.
Evo malo kad pricamo (imace svidja mi se diskusija izgleda konstruktivno)

HIV je virus koji napada imuni sistem - dakle virus napada imuni sistem (isti onaj koje vakcine recimo "nauce" da napadnu neki virus) tako da tu lezi glavnina problema - HIV napada upravo sistem koje vakcine zapravo poticu da brani organizam (ako sam ja neuk dobro razumio)
Danas ljudi sa HIVom i propisnom terapijom dozive 60+ godina. A sama smrt od HIVa nije smrt de facto od tog virusa , nego se umre naprimjer od jednostavne gripe jer imuni sistem je razoren od HIVa i svaka zarazna bolest te ubije..
Last edited by MorningStar on 03 Aug 2021, 19:08, edited 1 time in total.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests