Roditeljski sastanci

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Vjetar » 02 Dec 2015, 20:39

U osnovnoj školi, na roditeljske sastanke mi je dolazio otac. Imao sam sve petice kao zaključne ocjene, od prvog razeda, ali su mi u osmom razredu dali 4 iz matematike pa sam propustio titulu Vukovac (to se zvanje dobijalo za sve petice od prvog do osmog). Bio je ponosan na mene zbog takvog uspjeha u školi, pa su roditeljski sastani bili ništa stresno za mene.

Srednja škola je bila malo drugačija priča. Opet je otac dolazio, ali ni četvorke i poneka trojka nisu bile za prevelike drame oko tog. Ttreći i četvrti razred sam završio u ratu, a tada se nisu održavali roditeljski sastanci. Bar koliko se ja sjećam.

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by rethna » 03 Dec 2015, 00:59

Dok sam isao u osnovnu mati je isla na sve sastanke izuze 1-2 gdje je otac prisustvovao,a nakon toga u srednjoj je bilo obrnuto...valjda mi trebala teza ruka :oo
Ne u to vrijeme ili bar gdje sam ja pohadjao nikada nastavnici/profesori nisu bili na meti roditelja nego uvijek mi ta mala a posle adolescentna nevinašcad.Danas ne znam kakvo je stanje u vezi toga.

Usrednjoj skoli stvari su postale teze i bilo je dosta galame,vike u kuci.Tada su naravno pocele stizati i prve plave koverte sto je dodatno komplikovalo stvari.
Kasnije sam naucio presretati te kovertice pa je situacija bila mirnija a i profesori su pokleknuli...
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 01:04

Kod mene stari u srednjoj došao na info dok je još čas trajao, al' opet hodnici puni djaka, to galama, svadje, trka kroz hodnik. Kaže kakva je ono škola, Bog te vidio. :oo

A inače mi je slabije dolazio na roditeljske u srednjoj školi, tek par puta u godini. A i kad sam imao loših ocjena samo kaže ispravi to i to je to. Ja sam inače uvijek imao strahopoštovanja prema ocu, a i on povjerenja u mene, tako da nije bilo problema. :kafa
Samo sabura

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Lanci » 03 Dec 2015, 01:19

U osnovnoj skoli su mi dolazili i mama i otac sve do 5 razreda Sto mi nije bilo drago Sto mama ode inace je po tom pitanju stroga :D. Dok otac nije uvijek Sam bila Njegova maza pa I kad sam lose ocjene imala Za njega je to bilo dobro i divio se :hihi inace Sam bila odlicna do 5 poslije vrlodobra zavrsna osnovna.Posto sam uzivala u srednjoj jednostavno sretna zadovoljna sto sam upisala skolu koju sam oduvijek mastala nije mi bilo tesko ni potrudit se da zavrsim dobrim :) a inace otac uvijek isao na sastanke u srednju posto je bio sofer autobusa vozio tu liniju Travnik Zenica njemu to usput bilo cesto je svracao i provjeravao kako sta kakvo drustvo imam :hm kao da je trazio da me grdi za nest :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 01:20

Znači školovala se u Zen'ci? :oo
Samo sabura

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Lanci » 03 Dec 2015, 01:22

greeneyes wrote:Znači školovala se u Zen'ci? :oo

Pa da :D. Zato ja znam malo vise po Zenici :zubi moja omiljena slasticarna kristal :zubi
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 01:28

Lanci wrote:
greeneyes wrote:Znači školovala se u Zen'ci? :oo

Pa da :D. Zato ja znam malo vise po Zenici :zubi moja omiljena slasticarna kristal :zubi
Znači i ti si naturalizovana Zeničanka. Zenicu volEš, to ne treba pitati, jelE? :ble

Eh, znaš ti onda poprilično Zenicu, pogotovo ako je i sad katkad posjetiš. :oo
Samo sabura

User avatar
C12H22O11
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 931
Joined: 10 Nov 2010, 22:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by C12H22O11 » 03 Dec 2015, 01:39

Mi Titovi pioniri nismo smjeli lagati za ocjene. :) Nisam imao probleme u osnovnoj pa nije bilo ni degeneka. Srednju sam završio daleko od roditelja tako da su im samo stizale koverte sa ocjenama i aferimima, dok sam ja bio na sigurnih 200km udaljenosti. A evo došlo vrijeme da se nadmudrujem sa svojim klincem oko vladanja ( počeo curice zagledat' ) a manje oko ocjena, iako nema slabih, mora se pratiti jer su današnje generacije osnovaca pravi mali Ajnštajni za izlevatit' roditelje.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Heidi » 03 Dec 2015, 07:19

Mama je vise isla na informacije, a tata na roditeljski. Srednju skolu sam pohadjala u ratu, u podrumu, pa su se roditeljski sastanci odvijali usput, pred merhametom ili u sumi pri cijepanju drva.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Nole » 03 Dec 2015, 07:57

rethna wrote:Dok sam isao u osnovnu mati je isla na sve sastanke izuze 1-2 gdje je otac prisustvovao,a nakon toga u srednjoj je bilo obrnuto...valjda mi trebala teza ruka :oo
Ne u to vrijeme ili bar gdje sam ja pohadjao nikada nastavnici/profesori nisu bili na meti roditelja nego uvijek mi ta mala a posle adolescentna nevinašcad.Danas ne znam kakvo je stanje u vezi toga.

Usrednjoj skoli stvari su postale teze i bilo je dosta galame,vike u kuci.Tada su naravno pocele stizati i prve plave koverte sto je dodatno komplikovalo stvari.
Kasnije sam naucio presretati te kovertice pa je situacija bila mirnija a i profesori su pokleknuli...
Di plavu kovertu u srednjoj nesrećo. pa gori si od mene...plave koverte pravim muškarcima sad dolaze kad te ćale više ne pegla a od žene ih sakriješ :D.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Nole » 03 Dec 2015, 09:00

A moji roditeljski...pa kakvi mogu biti kad vam je starija sestra đak generacije i u osnovnoj i u srednjoj i na fakultetu student generacije...a ja...ok prirodne nauke, čak u šestom sam trenirao stoni tenis i dođe nastavnik matematike da igra samnom, jes da mi je trebalo 3 poena da bi mi nabrojao jedan al sam ga pobedio i to pred kraj godine školske, konjina mi zaključi 4....aliii tu je 7 i 8 a neko mora i na opštinsko takmičenje ići...i u 8 da bi mi dao Alasovu diplomu mi ispravi onu 4 iz šestog. Majka je išla na roditeljski jer otac nije hteo da se bruka :plavi
U srednjoj nije niko išao na roditeljski al razredni je bio ko od brda odvaljen, trnirao boks i vaterpolo. Prvi čas nam je rekao da koga vidi u Marini, restoran preko puta škole, najebo je lično od njega ....normalno da smo prvi put otišli u Marinu posle mature :D.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 09:12

ZMAJ wrote:A moji roditeljski...pa kakvi mogu biti kad vam je starija sestra đak generacije i u osnovnoj i u srednjoj i na fakultetu student generacije...a ja...ok prirodne nauke, čak u šestom sam trenirao stoni tenis i dođe nastavnik matematike da igra samnom, jes da mi je trebalo 3 poena da bi mi nabrojao jedan al sam ga pobedio i to pred kraj godine školske, konjina mi zaključi 4....aliii tu je 7 i 8 a neko mora i na opštinsko takmičenje ići...i u 8 da bi mi dao Alasovu diplomu mi ispravi onu 4 iz šestog. Majka je išla na roditeljski jer otac nije hteo da se bruka :plavi
U srednjoj nije niko išao na roditeljski al razredni je bio ko od brda odvaljen, trnirao boks i vaterpolo. Prvi čas nam je rekao da koga vidi u Marini, restoran preko puta škole, najebo je lično od njega ....normalno da smo prvi put otišli u Marinu posle mature :D.
Tako kod na su Zenici u jendoj od srednjih škola ima profesor T-Z-O-a, krupan, ko od brda odvaljen + lud ko struja. Tjera učenike da guraju zid i nakon petominutnog mukotrpnog guranja zida kaže im-dosta, ajde sad s druge strane, vrat'te ga gdje je i bio. OndaK, kod njega se igra fudbal, košarka bez lopte i tako jedan budalaš dok su igrali košarke bez lopte rekao profesoru-e profesore zapela nam lopta na obruču. :grana :valja
Samo sabura

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by rethna » 03 Dec 2015, 14:48

ZMAJ wrote:
rethna wrote:Dok sam isao u osnovnu mati je isla na sve sastanke izuze 1-2 gdje je otac prisustvovao,a nakon toga u srednjoj je bilo obrnuto...valjda mi trebala teza ruka :oo
Ne u to vrijeme ili bar gdje sam ja pohadjao nikada nastavnici/profesori nisu bili na meti roditelja nego uvijek mi ta mala a posle adolescentna nevinašcad.Danas ne znam kakvo je stanje u vezi toga.

Usrednjoj skoli stvari su postale teze i bilo je dosta galame,vike u kuci.Tada su naravno pocele stizati i prve plave koverte sto je dodatno komplikovalo stvari.
Kasnije sam naucio presretati te kovertice pa je situacija bila mirnija a i profesori su pokleknuli...
Di plavu kovertu u srednjoj nesrećo. pa gori si od mene...plave koverte pravim muškarcima sad dolaze kad te ćale više ne pegla a od žene ih sakriješ :D.
Ee pa ja sam to htio da prebrodim u ranom dobu :oo

Kakvi su to pravi muskarci kad se od zene kriju :plavi :why :ubihse
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 14:54

Zmaj svasta nesto krije od zene. :valja
Samo sabura

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by rethna » 03 Dec 2015, 14:55

Zapitam se sto ce mu ovaj nick uopste... :oo
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 15:02

rethna wrote:Zapitam se sto ce mu ovaj nick uopste... :oo
A čuj, hoće da barem u virtueli bude Zmaj kad već ne moRe u reali. :oo
Samo sabura

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by rethna » 03 Dec 2015, 15:03

greeneyes wrote:
rethna wrote:Zapitam se sto ce mu ovaj nick uopste... :oo
A čuj, hoće da barem u virtueli bude Zmaj kad već ne moRe u reali. :oo
Ma ni u virtuali se nije uklopio u njega :888
Question everything.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by greeneyes » 03 Dec 2015, 15:08

A trudi se, ako ništa. :valja

Imam osjećaj da bi ga žena isklofala ko ćilim kad bi saznala šat sve krije od nje. :o
Samo sabura

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Nole » 03 Dec 2015, 15:14

rethna wrote:
ZMAJ wrote:
rethna wrote:Dok sam isao u osnovnu mati je isla na sve sastanke izuze 1-2 gdje je otac prisustvovao,a nakon toga u srednjoj je bilo obrnuto...valjda mi trebala teza ruka :oo
Ne u to vrijeme ili bar gdje sam ja pohadjao nikada nastavnici/profesori nisu bili na meti roditelja nego uvijek mi ta mala a posle adolescentna nevinašcad.Danas ne znam kakvo je stanje u vezi toga.

Usrednjoj skoli stvari su postale teze i bilo je dosta galame,vike u kuci.Tada su naravno pocele stizati i prve plave koverte sto je dodatno komplikovalo stvari.
Kasnije sam naucio presretati te kovertice pa je situacija bila mirnija a i profesori su pokleknuli...
Di plavu kovertu u srednjoj nesrećo. pa gori si od mene...plave koverte pravim muškarcima sad dolaze kad te ćale više ne pegla a od žene ih sakriješ :D.
Ee pa ja sam to htio da prebrodim u ranom dobu :oo

Kakvi su to pravi muskarci kad se od zene kriju :plavi :why :ubihse
Čuj kakav...mamlaze žena ako ti vidi saobraćajnu kaznu uvek će reći...e ako imaš za policiju imaš i za mene isto toliko...baš mi trbaju ciple ili zavese ili haljina....

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Roditeljski sastanci

Post by Nole » 03 Dec 2015, 15:20

greeneyes wrote:Zmaj svasta nesto krije od zene. :valja
I ti ćeš u mojim godinama...smem se kladiti ...pusti forumske priče ...prvih 5god braka ste momak i devojka, sledećih 5muž i žena pa narednih 5 brat i sestra,a posle toga dve sestre :plavi

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests