Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 09:04

To su stvarno neozbiljna razmišljanja...čuj "ko se bolje snađe sistem". Samo da čujem još jednu protiv lopova, naših političara i slično. Ako se opravdava u školi zašto onda ne bi i drugdje. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ruana
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Ruana » 31 Jan 2014, 09:13

Eto vidite, navalili ste svi na ministra sto je prepisivao, doktora sto je otisao na dzumu za vrijeme radnog vremena, na Tihiceve ocjene, na nepismenog Fahra, na Zlatka sto je preko stekle davao ocjene, na profesora sto predaje 70 predmeta i jos svasta nesto, a podrzavate ovo.
Treba im zabraniti da studiraju, ovdje gdje ja zivim dobili bi zabranu studiranja.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Luna. » 31 Jan 2014, 09:17

Lebowski wrote:To su stvarno neozbiljna razmišljanja...čuj "ko se bolje snađe sistem". Samo da čujem još jednu protiv lopova, naših političara i slično. Ako se opravdava u školi zašto onda ne bi i drugdje. :cudi
nije to neozbiljno, to ti je tako. bar u ekonomiji.
cak i u medicini, ako doktor ima klikere i slifa, pa kad vidi da negdje neki lijekovi ne pomazu, posegnuce za nekim metodom, koji je mozda neuobicajen a moze dat dobre rezultate. nesto sto nije ucio u knjigama, ali je kroz iskustvo zakljucio da moze pomoci.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 10:38

Jeste neozbiljno, složili ste se sa ovim dole a Nela je još prosvjetni radnik čini mi se, baš me zanima da li i svoje učenike ovako posmatra. Riječ je o studiranju, školi, ne smiju se takve stvari tolerisati. Neko neće da prepisuje, vara. Ili nek uvedu predmet u prvom osnovne "tehnike prepisivanja u školi" pa da se sva djeca uče, nek se uče biti snalažljivi. :hm
ko te hebe kad se ne znas snaci.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Nela » 31 Jan 2014, 10:56

Ne odobravam izvlacenje bilo kojeg tipa ali mi je smijesan ovaj student sto se zali, ja bih mu rekla isto ko te hebe kad si smotan.
Ali pomenuh vec u prethodnom postu, teorija bez prakse nista ne znaci.
Glup je ovaj danasnji sistem bolonje, rade neke zadace, svako malo polazu po komadic ispita i na kraju sve sracunaju i ocjena. Odgovorno tvrdim da je 6 studenta po starom sistemu kao 9 bolonjca. Pola bitnih stvari ne obradjuju. Zamislite prof. maternjeg jezika koji ne zna koji akcenat postoji a kamoli da akcentuje rijec. A ne moze znati jer akcentologiju uopste niti obradjuju niti imaju kao predmet.
E sad da se vratim na prepisivanje, u starom sistemu nije bilo velike srece ako prepises na pismenom zato sto te ceka usmeni na kojem su kriteriji bili visociji u odnosu na pismeni dio.
Neko me pitao da li dopustam svojim ucenicima da prepisuju - NE. Ne dozvoljavam, i maher sam kad su te stvari u pitanju jer znam sve cake (priznam, iz iskustva) tako da tesko da je iko prepisao ali ako i prepise ima usmeni dio na kojem me ne moze isfolirati.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 11:02

Nela wrote:Ne odobravam izvlacenje bilo kojeg tipa ali mi je smijesan ovaj student sto se zali, ja bih mu rekla isto ko te hebe kad si smotan.
Trebao je znači prepisati kao i drugi pa ne bi bio smotan. :cudi

Stvarno ne vidim šta je smiješno. Pismo može biti i izmišljeno, nije prvi put da to mediji rade ali sve u njemu stoji, svaka stvar.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Ruana
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Ruana » 31 Jan 2014, 11:05

Nela jesi li stroga? Mislim kao nastavnik/profesor.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Nela » 31 Jan 2014, 11:11

Leb ako je pismeni dio ispita dokaz njegovog cjelokupnog znanja, da ne kazem sta im ja na to znanje. Ne znam je li pismo izmisljeno ili nije ali je u najmanju ruku debino. Ovo mogu uporediti sa onim, mama, Leb nema isto misljenje kao ja, molim te kazni ga. A ja skupljam svoje krpice i necemo se vise igrati skupa.


Ru, kazu da jesam, ne znam. Zahtijevam znanje i ne okanim se dok svi ne nauce sto treba.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by storm » 31 Jan 2014, 11:14

Malo pretjerujete, idete "do kosti"...nitko ne odobrava varanje, ni u kojoj sferi...no u ljudskoj naravi je da se ponekad i snađe...malo izvuće iz neke situacije na inteligenciju, lucidnost ... i ta sposobnost kasnije znači barem toliko, kao ono štrebanje...dajte malo....ako radite posao za kojeg ste se školovali, razmislite koliko vam pomaže ono nabubano u klupama, a koliko to iskustvo i sposobnost primjene naštrebane materije u praksi...a jedno bez drugoga je ništa....majmun na radnom mjesti sa diplomom :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Maja » 31 Jan 2014, 11:15

Svi smo mi u srednjoj pravili švercove prije kontrolnog, neko je prepisivao i kod profesora kod kojih je to nemoguće znajući da će ga vidjeti i izbaciti s časa, te mu dati jedan. Nekome je to u krvi i džaba. A ima i onih koji nikad ne prepisuju i to iz dva razloga, prvi jer se trude tj žele da nauče, a drugi jer se boje da će ih uhvatiti profesori pa dati kečinu.
I ti koji varaju, koriste bubice nisu ok. Shvatam ja da nismo svi majke tereze pa da nas zagrize savjest zbog poštenih studenata koji bubice ne koriste ali zato su tu profesori i pravila o studiranju koja treba da svima pruže istu šansu, da nema bubica, kupovine ispita, sređivanja pomoću rođaka, stranaka itd. Možda je kupovinu i sređivanje ispita teže iskorijeniti ali barem se bubicama može lako stati u kraj. Kao što reče taj momak dovoljno je da se prilikom ispita onemogući signal za te bubice kao što može za mobitel i gotovo.
Nije fer prema poštenim studentima koji uče satima, danima, sedmicama i koji jednostavno neće da varaju, a mogli bi.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 11:17

Nela wrote:Leb ako je pismeni dio ispita dokaz njegovog cjelokupnog znanja, da ne kazem sta im ja na to znanje. Ne znam je li pismo izmisljeno ili nije ali je u najmanju ruku debino. Ovo mogu uporediti sa onim, mama, Leb nema isto misljenje kao ja, molim te kazni ga. A ja skupljam svoje krpice i necemo se vise igrati skupa.
Ne znam stvarno kako je na tom fakultetu, nije svugdje isto, nema neki standard. Negdje se polaže i pismeno i usmeno, negdje ne po bolonsjkom procesu kojeg uvode 10 godina. Al eto i da je taj pismeni 30% ocjene čemu varanje?

Nije to razlika u mišljenjima već je riječ o prevari.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by laganini » 31 Jan 2014, 11:18

slažem se da prepisivanje na bilo koji način nije pošteno..znači ne polažu svi pod istim uvjetima...a teorije da su ono koji prepisivaju snalaživljiji i sposobniji za realni život može i bit i nebit...ja sam isto šverca ali nisam nikad bio ponosan na to..više će bit da sam bio lin naučit..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Nela » 31 Jan 2014, 11:23

storm wrote:Malo pretjerujete, idete "do kosti"...nitko ne odobrava varanje, ni u kojoj sferi...no u ljudskoj naravi je da se ponekad i snađe...malo izvuće iz neke situacije na inteligenciju, lucidnost ... i ta sposobnost kasnije znači barem toliko, kao ono štrebanje...dajte malo....ako radite posao za kojeg ste se školovali, razmislite koliko vam pomaže ono nabubano u klupama, a koliko to iskustvo i sposobnost primjene naštrebane materije u praksi...a jedno bez drugoga je ništa....majmun na radnom mjesti sa diplomom :oo
Tacno tako, evo i ocit primjer. Zavrsis studij engleskog jezika, matematike, geografije i sl. i dodjes raditi u skoli. uzmes dnevnik, udjes u razred a neze nemas kako upsati cas. dobijes razrednistvo ne znas sta trebas raditi. Dodje kraj polugodista ti ne znas zavrsiti administrativne poslove - dakle , ne znas raditi svoj posao. Radis test, ne znas ucenicima postaviti pitanje. Naidjes na pitanje "zasto je more slano?" Ucenik ti odgovori "zato" i ne smijes mu nista reci jer ti ne znas proformulisati pitanje. Dakle, nemas pojma o metodici - praksi i sve pada u vodu sto ti znas koliko kapi vode ima u Egejskom moru.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Lebowski » 31 Jan 2014, 11:25

A kakve to veze ima sa prepisivanjem? :123
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Luna. » 31 Jan 2014, 11:25

prepisivanja ce uvijek biti. danas bubice, sutra nesto drugo.
ovdje je sve podeseno tako da ti od tog prepisivanja nemas puno hajra ako nisi nista naucio.
ja sam na kamaru ispita se malo potmogla i pomoglo mi je da dobije koi bod vise. npr. zadnji ispit kad sam pisala bila sma dobro naucila i potrefilo se da sam sva pitanja prilicno dobro znala. onda sam se jos malo potpomogla papiricima i dobijem -1. da nisam imala papirica dobila bi 2... a da nisam bila naucila i samo sa papiricima dobila bi maksimalno 4 a to je tek prolazna ocjena.

ovdje za prolaznu ocjenu moras imat 50% uradjeno. ne znam kako je kod nas na fakultetima. znam kad sam dole isla u srednju dovoljno je od 4 zadatka rijeit jedan i dobije 2.. ovdje od ceiti zadatka moras rijesiti 2 bez jedne greske.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by laganini » 31 Jan 2014, 11:26

Nela wrote:
storm wrote:Malo pretjerujete, idete "do kosti"...nitko ne odobrava varanje, ni u kojoj sferi...no u ljudskoj naravi je da se ponekad i snađe...malo izvuće iz neke situacije na inteligenciju, lucidnost ... i ta sposobnost kasnije znači barem toliko, kao ono štrebanje...dajte malo....ako radite posao za kojeg ste se školovali, razmislite koliko vam pomaže ono nabubano u klupama, a koliko to iskustvo i sposobnost primjene naštrebane materije u praksi...a jedno bez drugoga je ništa....majmun na radnom mjesti sa diplomom :oo
Tacno tako, evo i ocit primjer. Zavrsis studij engleskog jezika, matematike, geografije i sl. i dodjes raditi u skoli. uzmes dnevnik, udjes u razred a neze nemas kako upsati cas. dobijes razrednistvo ne znas sta trebas raditi. Dodje kraj polugodista ti ne znas zavrsiti administrativne poslove - dakle , ne znas raditi svoj posao. Radis test, ne znas ucenicima postaviti pitanje. Naidjes na pitanje "zasto je more slano?" Ucenik ti odgovori "zato" i ne smijes mu nista reci jer ti ne znas proformulisati pitanje. Dakle, nemas pojma o metodici - praksi i sve pada u vodu sto ti znas koliko kapi vode ima u Egejskom moru.
..ov ošto ti govoriš je stvar kompletnosti osobe ..karaktera..akkve to veze ima s prepisivanjem..ko da prepisivajne čini boljim.. :stop
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Maja » 31 Jan 2014, 11:29

Luna. wrote:
ovdje za prolaznu ocjenu moras imat 50% uradjeno. ne znam kako je kod nas na fakultetima. znam kad sam dole isla u srednju dovoljno je od 4 zadatka rijeit jedan i dobije 2.. ovdje od ceiti zadatka moras rijesiti 2 bez jedne greske.
Jest u osnovnoj i srednjoj a na faksu od 4 zadatka moraš uraditi svaki. Znam da su nam ponavljali ako 3 uradite perfektno a 1 nikako nećete proći. E ne znam samo na zadacima iz matetmatike (opštu matem. nisam imala) ali na ostalim ispitima gdje ima dosta teorije morao si sva 4 odgovoriti.

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Nela » 31 Jan 2014, 11:30

Lagani, pricas gluposti. kompletnost osobe nema veze s tim sto neko ne zna raditi svoj posao. To je isto kao sto bi rekao da doktor zna operisati ali ne zna uspostaviti dijagnozu - sta treba operisati.
Ja nigdje nisam rekla da je lijepo prepisivati.
A je li vama treba nacrtati da shvatite pojam recenog - ima veze sa prepisivanjem, napisah "sve pada u vodu sto ti znas koliko kapi vode ima u Egejskom moru" sto znaci, svejedno sto si ti nesto nastrebao i rasturas kad ne znas primijeniti ;)
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by Luna. » 31 Jan 2014, 11:35

Maja wrote:
Luna. wrote:
ovdje za prolaznu ocjenu moras imat 50% uradjeno. ne znam kako je kod nas na fakultetima. znam kad sam dole isla u srednju dovoljno je od 4 zadatka rijeit jedan i dobije 2.. ovdje od ceiti zadatka moras rijesiti 2 bez jedne greske.
Jest u osnovnoj i srednjoj a na faksu od 4 zadatka moraš uraditi svaki. Znam da su nam ponavljali ako 3 uradite perfektno a 1 nikako nećete proći. E ne znam samo na zadacima iz matetmatike (opštu matem. nisam imala) ali na ostalim ispitima gdje ima dosta teorije morao si sva 4 odgovoriti.
nije to ovdje tako. moras imat 2 tacna ili od svakog toliko da daje 50% bodova.
a ne mozes samim prepisivanjem dobit vise od prolazne. a sa samo prolaznom se niko ne zadovoljava, pa kad vidi da su pitanja dovoljna samo za prolazne uglavnom se odluci ne pisat ispit nikako i dobit 5. svaki ispit se moze 3 puta polagat.

i sd opet dolazimo do toga da ovdje diploma nesto znaci. kod nas je dovoljno i prolazna ocjena. bitno je samo da taj fakultet nekako zbubas a bez stela posla neces dobti svakako.
ovdje se gleda na ocjene kad trazis prvi poso i ako imas slab prosjek niko te nece, tako da se u prepisivanje niko ne uzda kad studira.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Post by storm » 31 Jan 2014, 11:35

Lebowski wrote:A kakve to veze ima sa prepisivanjem? :123
ima veze, da od ovih što samo štrebaju slabo ima koristi u životu kasnije, ako neznaju primjeniti stečeno znanje...nije tu sad ni riječ o toj bubi...to je samo mala pomoć kod nekog ispita koji ti je kritičan...i da baš nemaš pojma neče ti pomoći 18 buba, jer nečeš čak ni zadatak možda razumjeti...
ja se čak sječam, da kad sam si pisao one šalabahtere za neke zaguljene predmete, da sam i pisanjem istih dosta naučio...ih da nam je sve .čisto i pošteno u društvu, lako bi mi za bubice ...:oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 62 guests