Dok ja "štrebam" ostali polažu uz pomoć ''bubice''

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Rockefeller » 17 Jul 2017, 00:40

Nice try wrote: 16 Jul 2017, 08:44 Vidim da si imao problema sa učiteljicama,ali trenutno nemaš.
Što je i dobro,jel' :hihi

Testiranje nije učenje već provjera naučenog.Do tada pređenog i nadajmo se naučenog gradiva.
Bitno je da učenik nauči,a bitno je i kad.
Ne možeš odgađati testove,ima lijepo predviđeno planom i programom,šta,kad i gdje se testira.
Npr.abeceda se nauči u prvom razredu jer ne možeš učiti ništa dalje dok slova ne savladaš.
Tako isto i sve ostalo.
Odgovor "papirićima na testu" jeste neka saradnja,ali saradnja onih koji nisu naučili,a žele proći test, i onih koji su naučili,ali žele i pomoći.
Tvoj stav da đaci plaćaju školu(?)i mogu da rade šta hoće,izvoljevaju i sami sebi određuju šta i kako će učiti mi je nevjerovatan stav.
Kao da platiš časove karatea i kada dođeš na trening ti određuješ treneru kako će izgledati kate i da je tebi npr. mrsko sada polagati za žuti pojas,pa ćeš ga polagati nakon pola godine.
Neizvodivo.
Idem preširoko a nisam siguran da si ti posve razumjela koncept. Primjer sa karateom ti je dobar ali da ga ja upotrijebim. Kada ja platim karate školi 100 eura ja tim činom radim dvije stvari: (1.) pristajem na kvalitet usluge koji oni nude i (2.) izražavam volju da naučim karate (a onda će škola, dio koje me i Bla pitao, odrediti korake koje ja moram savladati kako bih postao karate majstor). U školi te niko ne pita ni da li ti na takvu uslugu pristaješ, niti bilo šta.

Usput budi rečeno to je najveća mana socijalističkih režima. Novac nije samo sredstvo razmjene. Novac je i povratna informacija i osnovnu grešku koju su ti režimi pravili je bila ta da su zanemarivali ulogu novca kao povratne informacije i radili po svome bez ikakvih informacija gdje, kako i šta.

Istu grešku pravi i školski sistem - radi potpuno otudjen od onih koje se te stvari zapravo i tiču i koji ih na kraju krajeva i plaćaju. Šta misliš ko plaća školovanje? Da nije možda besplatno? :oo

De mi reci dvije stvari: jesi li ti majka ili ako nisi šta želiš za svoje dijete jednom kad ga budeš imala, kakav život mu želiš? I misliš li da će mu škola, bez obzira koja, to i ponuditi? Ne moraš ni odgovarati na forumu. To je poenta.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by srculence7 » 17 Jul 2017, 01:54

U srednjoj smo imali jednog profesora koji je znao reći da se i prepisivanjem nešto nauči :D.
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Socrates » 17 Jul 2017, 02:09

Nauci se nesto i odlaskom u zatvor. :p
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 17 Jul 2017, 08:43

Rockefeller wrote: 17 Jul 2017, 00:40
Nice try wrote: 16 Jul 2017, 08:44 Vidim da si imao problema sa učiteljicama,ali trenutno nemaš.
Što je i dobro,jel' :hihi

Testiranje nije učenje već provjera naučenog.Do tada pređenog i nadajmo se naučenog gradiva.
Bitno je da učenik nauči,a bitno je i kad.
Ne možeš odgađati testove,ima lijepo predviđeno planom i programom,šta,kad i gdje se testira.
Npr.abeceda se nauči u prvom razredu jer ne možeš učiti ništa dalje dok slova ne savladaš.
Tako isto i sve ostalo.
Odgovor "papirićima na testu" jeste neka saradnja,ali saradnja onih koji nisu naučili,a žele proći test, i onih koji su naučili,ali žele i pomoći.
Tvoj stav da đaci plaćaju školu(?)i mogu da rade šta hoće,izvoljevaju i sami sebi određuju šta i kako će učiti mi je nevjerovatan stav.
Kao da platiš časove karatea i kada dođeš na trening ti određuješ treneru kako će izgledati kate i da je tebi npr. mrsko sada polagati za žuti pojas,pa ćeš ga polagati nakon pola godine.
Neizvodivo.
Idem preširoko a nisam siguran da si ti posve razumjela koncept. Primjer sa karateom ti je dobar ali da ga ja upotrijebim. Kada ja platim karate školi 100 eura ja tim činom radim dvije stvari: (1.) pristajem na kvalitet usluge koji oni nude i (2.) izražavam volju da naučim karate (a onda će škola, dio koje me i Bla pitao, odrediti korake koje ja moram savladati kako bih postao karate majstor). U školi te niko ne pita ni da li ti na takvu uslugu pristaješ, niti bilo šta.

Usput budi rečeno to je najveća mana socijalističkih režima. Novac nije samo sredstvo razmjene. Novac je i povratna informacija i osnovnu grešku koju su ti režimi pravili je bila ta da su zanemarivali ulogu novca kao povratne informacije i radili po svome bez ikakvih informacija gdje, kako i šta.

Istu grešku pravi i školski sistem - radi potpuno otudjen od onih koje se te stvari zapravo i tiču i koji ih na kraju krajeva i plaćaju. Šta misliš ko plaća školovanje? Da nije možda besplatno? :oo

De mi reci dvije stvari: jesi li ti majka ili ako nisi šta želiš za svoje dijete jednom kad ga budeš imala, kakav život mu želiš? I misliš li da će mu škola, bez obzira koja, to i ponuditi? Ne moraš ni odgovarati na forumu. To je poenta.
Da,da,poširoko je,ali bolje nego da idemo detaljno.Tema je tako i početa.
Jesam,majka sam tri školarca i želim za njih dobar život.Naravno,u tim nadanjima škola je jedan od glavnih sredstava kako da dođu do boljeg života.
Kad završiš dobru školu,usvojiš potrebno znanje,imaš veće šanse da nađeš dobar posao.Ostalo,što se tiče materijalnog u životu,bi trebalo da ide nekim normalnim redom.
Pa,ne znam kako da ti objasnim da ti za svoj novac dobiješ povratnu informaciju od škole,bez razlike ko to plaća.Ti ili država.
Druga je stvar što se tebi ne sviđa taj način usvajanja znanja.
Mislim da je srž problema i ove rasprave u tome.
Misliš da popularno "grijanje stolice" nije uredu ako već plaćaš školu.
Kako bi ti želio da usvojiš potrebno znanje?
Nemoj samo o tome kako je dobra saradnja na testu ključ uspjeha :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Bla » 17 Jul 2017, 09:17

Površno kao što je i te mudrosti pokupio, čim pokušava da riječi ljudi koji su napisali kako zaraditi svoj prvi milion i rasprodali ga lakovjernima u milion primjeraka primijenjuje kao matricu za sve. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 17 Jul 2017, 09:19

Bla wrote: 17 Jul 2017, 09:17 Površno kao što je i te mudrosti pokupio, čim pokušava da riječi ljudi koji su napisali kako zaraditi svoj prvi milion i rasprodali ga lakovjernima u milion primjeraka primijenjuje kao matricu za sve. :oo
Treba i tako znati zaraditi.
Prodati lakovjernim neku ideju :hihi
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Rockefeller » 20 Jul 2017, 00:41

Nice try wrote: 17 Jul 2017, 08:43 Da,da,poširoko je,ali bolje nego da idemo detaljno.Tema je tako i početa.
Jesam,majka sam tri školarca i želim za njih dobar život.Naravno,u tim nadanjima škola je jedan od glavnih sredstava kako da dođu do boljeg života.
Kad završiš dobru školu,usvojiš potrebno znanje,imaš veće šanse da nađeš dobar posao.Ostalo,što se tiče materijalnog u životu,bi trebalo da ide nekim normalnim redom.
Pa,ne znam kako da ti objasnim da ti za svoj novac dobiješ povratnu informaciju od škole,bez razlike ko to plaća.Ti ili država.
Druga je stvar što se tebi ne sviđa taj način usvajanja znanja.
Mislim da je srž problema i ove rasprave u tome.
Misliš da popularno "grijanje stolice" nije uredu ako već plaćaš školu.
Kako bi ti želio da usvojiš potrebno znanje?
Nemoj samo o tome kako je dobra saradnja na testu ključ uspjeha :oo
Ja ne bih želio ništa jer, kako sam i napisao, to treba da kaže čovjek koga se tiče. Bla ovo ne razumije upravo jer je tehnokrata, a tehnokrate muku muče sa empatijom. On misli da je on taj koji dizajnira softver, da je on taj koji dizajnira mašinu ili čime se već bavi. On ne shvata da je on samo orudje u rukama kupca i ništa više (kao i ja ili bilo ko drugi). I da ljudi koji pišu knjige o tome kako zaraditi milion dolara samo pune vakum koji pušta školstvo.

Znam da ti, kao i svako, želite svom dijetu najbolje. Zato sam i pitao ali nisam htio takav odgovor, htio sam malo širi. Znam da bi tako odgovorila ali zbog prirode foruma ću skratiti.

Ja znam puno ljudi koji su se, ako ne u pravilu onda je to čest izuzetak, starenjem promijenili. Promijenili na gore. I znam da niko na ovom svijetu svom djetetu ne želi da postane takav kad postane stariji.

Ako bih se ja pitao, onda bismo morali početi ispočetka, a početak je sama definicija školstva. Za mene je škola prije svega institucija koja razvija čovjeka kao pojedinca.

I ako se mene pita, škola je glavna odgovorna za to da dijete koje ona razvija i odgaja sutra u svojoj starosti ne postane gora verzija sebe. A to je samo jedan primjer kojeg sam se mogao sjetiti.

Sistem u školama mora biti dizajniran tako da greške današnjeg svijeta popravljaju sa tekućim generacijama. A kako će to postići neka se sami snalaze. To im je dužnost - da mene ili bilo koga istreniraju u osobu spremnu da se nosim sa tekućim dobom i da učeći mene popravljaju stanje u društvu.

Eto kako bih ja: više učitelja, manje birokrata ali to sam samo ja. Koliko znam Finci su do n-tog razreda školovanja posve ukinuli sistem ocjenjivanja a Finska se redovno proglašava kao država sa najboljim školstvom ali eto šta Finci znaju, zna Bla i ovakvi kao on.

A evo šta sam i iskopao oko tih Finaca
The compulsory educational system in Finland consists of a nine-year comprehensive school from 1st to 9th grade, from the ages of 7 to 16 (Finnish peruskoulu, Swedish grundskola, "basic school"), in which attendance is mandatory. (Homeschooling is allowed, but rare). There are no "gifted" programs, and the more advanced children are expected to help those who are slower to catch on.
Ili drugim riječima od djece koja su naprednija na nekom polju očekuje se da pomognu djeci koja zaostaju. Eto to ja hoću, da se djeca nauče ispravnim vrijednostima. I da postanu ljudi, sa pravim vrijednostima, sa ispravnim pogledom na život.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Bla » 20 Jul 2017, 00:50

Pa u kakvu si ti to školu išao? Učili vas da ne pomažete jedni drugima? :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Socrates » 20 Jul 2017, 00:53

Na mojoj grbaci je minimum troje zavrsilo fakultet. :D.

I onda opet kruze glasine da sam ja egocentric :zao
. . . . . . . . .

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by srculence7 » 20 Jul 2017, 02:25

Svi ste donekle u pravu, evo danima se teram da odgovorim na ovu temu, došla na red konačno :)

Što se samog procesa učenja tiče, odnosno načina na koje se znanje stiče postoji uticaj više faktora, pored unutrašnje i spoljašnje motivacije, bitan je podsticaj i psihološki motivi (tipa ja motiv-koji se odnosi na vrednovanje sebe, aspiracija, potreba za ugledom, isticanjem itd.)
Što se tiče ovih podsticaja to su u suštini privremeni ciljevi kojima težimo i kroz to se uglavnom ogleda spoljašnja motivacija, odnosno mi težimo uvek nešto da postignemo a nešto drugo da izbegnemo (da dobijemo nagradu,pohvalu, postignemo odličan uspeh u školi i izbegnemo kaznu, loše ocene i sl.)To je ono na šta nas naš sistem školstva tera ako želimo dobre rezultate.

Ono što je možda i najbitnije u svemu je ta unutrašnja motivacija za učenje i kako nju postići?
Ona podrazumeva postojanje tzv. kvazi potreba, odnosno radoznalosti koja nas navodi na sticanje znanja bez ikakve prisile od strane drugih, gde znanje predstavlja - samo sebi cilj i svrhu i izvor zadovoljstva...
Mislim da Rocke upravo o tome priča, kada neko to poseduje, neće ni imati želju za prepisivanjem, jer ono za njega neće predstavljati nikakvu satisfakciju.To je ono čemu težimo i što nam ne da mira dok ne rešimo neki zadatak koji nam je postavljen (želja da se zna i razume, da se ovlada znanjem, da se formuliše i reši problem ...)
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 20 Jul 2017, 08:22

Bog zna koliko sam lektira sastavila.Pismene sastave za drugove iz razreda sam znala sastaviti po desetak za dan,do naprimjer šestog časa kada je pismeni rad.I,na kraju nemam inspiracije za sebe :grana Pa,sastavljala ,za one slabije ili lijenije,ukratko lekcije,sa glavnim crtama,malkice razrađenim,da se oni ne bi mučili i zagrijali stolicu...
Ali,ne žalim.
Drago mi je što sam imala takvo obrazovanje,možda je ono nekome nepotrebno,nekome zaostalo,nekome zadovoljavajuće,meni je bilo taman kako i jedno dijete želi.
Kolega je spomenuo sistem ocjenjivanja u Finskoj,a čitala sam i ja da nemaju nikako ocjena.Neki sistem uči šta i koliko hoćeš,a i ovdje su uveli da se djeca ne ocjenjuju do polovine trećeg razreda.To je u sklopu devetogodišnjeg obrazovanja,da ne bude zamjene sa osmogodišnjim.
Dakle,mogu ti reći da su djeca dosta nezadovoljna školom dok ne počnu ocjene.
Nije to moje mišljenje već većine dječice kad onako popričaš s njima.
Nedostaje im satifakcija,ne cijene puno neke tamo smajliće,bubamare,latice mogu nekako proći,ali oni žele kokretnu nagradu u vidu prave ocjene u dnevniku.
Inače,osjećaju se nekako nenagrađeno.
To je svojevrsni fenomen.
Mislim da je prijašnji,djelomično i sadašnji,sistem obrazovanja imao više dobrih strana nego nedostataka.
Ali,dopuštam da su drugi možda patili s tim,mislim,svako ima pravo da me demantuje.
Školstvo će se mijenjati,možda na kraju djeca budu samo školovana nekim čipovima ispod kože,ali zato neće imati pečat pravog školovanja,na i u sebi.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3615 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by srculence7 » 20 Jul 2017, 08:55

Nice,slažem se s tobom,to je trenutni sistem koji kod nas funkcioniše po principu nagrade i kazne ali da vas ne bih dalje gnjavila time, reći ću samo da se treba pozabaviti načinom da se deca podstaknu na to da budu radoznala,da istražuju,rade na poboljšanju svojih sposobnosti i sl.,kao što rekoh pitanje je kako to postići?Činjenica je da jedan broj dece to i radi zbog tog zadovoljstva,želje za znanjem i to su oni najuspešniji koji se kasnije izdvajaju i kao dobri stručnjaci i radnici u svojoj oblasti.
A šta je sa ostalima?
Da li se odgovara na njihove preferencije?
Zašto njih sistem proguta?
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 20 Jul 2017, 09:00

Mislim da se sistem ne može baviti svakim djetetom pojedinačno.jednostavno,nemoguće je.
Postoje djeca koju jednostavno ništa u školi ne zanima.
A,postoje i ona koju si ti navela,radoznala djeca koja mnogo postignu u školi.
Danas,imamo neke pokušaje podsticanja djece,rad u grupama,sjedenje u grupanja,razni zajednički i pojedinačni projekti,razne sekcije prema afinitetima i šta ti ja znam.
Trebalo bi da se svako dijete pronađe u tako nekim aktivnostima.naravno,ako treba i uz sugestije starijih i iskusnijih.
Ali,osnova je svega učenje.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37679
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Online

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Pasaga » 20 Jul 2017, 09:03

srculence7 wrote: 20 Jul 2017, 08:55 Nice,slažem se s tobom,to je trenutni sistem koji kod nas funkcioniše po principu nagrade i kazne ali da vas ne bih dalje gnjavila time, reći ću samo da se treba pozabaviti načinom da se deca podstaknu na to da budu radoznala,da istražuju,rade na poboljšanju svojih sposobnosti i sl.,kao što rekoh pitanje je kako to postići?Činjenica je da jedan broj dece to i radi zbog tog zadovoljstva,želje za znanjem i to su oni najuspešniji koji se kasnije izdvajaju i kao dobri stručnjaci i radnici u svojoj oblasti.
A šta je sa ostalima?
Da li se odgovara na njihove preferencije?
Zašto njih sistem proguta?
U svakom razredu,nadje se jedan broj takvih.... i nastavnici forsiraju takve.
To je OK.
Dok ostali,ostaju na margini i zapusteni.
Vecinom propadaju kao osobe,intelektualno ....
Takav pristup toj skupini je grozan,protuzakonit.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Bla » 20 Jul 2017, 09:06

Nice try wrote: 20 Jul 2017, 08:22 Bog zna koliko sam lektira sastavila.
Trebala si odabrati samo par najjačih. :ccc
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 20 Jul 2017, 12:15

Bla wrote: 20 Jul 2017, 09:06
Nice try wrote: 20 Jul 2017, 08:22 Bog zna koliko sam lektira sastavila.
Trebala si odabrati samo par najjačih. :ccc
Zašto?
Mislim,kako da odaberem?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Bla » 20 Jul 2017, 12:59

Navedeš ih da oprobaju snagu, a poslije usluga za uslugu. :cudi
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 20 Jul 2017, 13:02

Bla wrote: 20 Jul 2017, 12:59 Navedeš ih da oprobaju snagu, a poslije usluga za uslugu. :cudi
A,nije to baš tako išlo.
Najgore je što ja te usluge nisam znala tražiti.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Bla » 20 Jul 2017, 13:40

i onda ti država kriva :ccc
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Đaci dobili moćni alat za prepisivanje

Post by Nice try » 20 Jul 2017, 16:27

Bla wrote: 20 Jul 2017, 13:40 i onda ti država kriva :ccc
Ne krivim ja državu.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests