NASA

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31220
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5015 times
Status: Online

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Matan » 08 Dec 2020, 23:09

Nora Ibsenova wrote: 08 Dec 2020, 23:08
animals wrote: 08 Dec 2020, 23:07

I lete do Marsa .. :D. :D.
Ja bolan, išla ja, kažu mi ovdje samo krompir sadimo.

Te se ja vratim.
Ma ja, sjednes i vozis se i jos se vratis..
ajd da odes..ali da se vratis..pa nemas ti dovoljno krompira za tako dalek put..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by harlekin » 08 Dec 2020, 23:10

animals wrote: 08 Dec 2020, 23:07
Nora Ibsenova wrote: 08 Dec 2020, 23:05 Pa svemirske rakete ne funkcionišu baš na principu aviona :D.
I lete do Marsa .. :D. :D.
Lete,i sta tu smijesno ima :kafa

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18782
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 664 times
Been thanked: 914 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Nora Ibsenova » 08 Dec 2020, 23:11

Ne znam otkud roveri na Marsu. Ma rumček je to dobacio sa zemlje, s' ramena, sigurno :D.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53264
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1878 times
Been thanked: 14909 times
Status: Online

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by HAVANA » 08 Dec 2020, 23:14

animals wrote: 08 Dec 2020, 22:59 Meni je stvarno smijesno kako se ljudi pale da cemo ubrzo letjeti na mars..
pa ne mogu smiliti dizel motor, koji ne zagadjuje okolinu, a letjece na Mars i to sa ljudskom posadom, a
treba im 10 godina do tamo danasnjom tehnologijom..
ej, 10 godina leta, pa cime..dizel gorivom..
Kako je krenulo ni na more necemo a ne na mars.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3112
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 319 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by CikCikCikPogodi » 08 Dec 2020, 23:15

prog321 wrote: 08 Dec 2020, 23:05 nisi ti izmislio u glavi , ali jeste neka druga budala :ooo

temepratura u najdubljem dijelu okena je oko 1 C.
a o gornjim temperaturama sam govorio. Tu postoji samo smrt.
Sigurno trolas ali evo da ti kazem, ne mora svaki zivot biti na dvonog, cetvernog ili sa perajima ili krilima. Ima dosta toga drugog. Ima vulkanske aktivnosti u oceanima, bukvalno postoje organizmi koji koriste toplotu koju generisu vulkani kao fotosintezu.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95679
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33903 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Rum » 08 Dec 2020, 23:19

Nora Ibsenova wrote: 08 Dec 2020, 23:06 Napušu teleskop helijumom i puste da se popenje van zemljine orbite. :DD
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by REMB » 08 Dec 2020, 23:56

NASA se svjesno ili nesvjesno samo jos vise pokopava ovakvim neozbiljnim fotmonatazama. Al nazalost neki slihepo vjeruju u ove fotke i videe bas kao i u dosadasnje.

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Ariel » 09 Dec 2020, 02:07

Dosada je otkriveno 4,379 egzoplaneta (izvan naseg solarnog sistema). Naucnici vjeruju da ima oko 10,000,000,000,000,000,000,000,000 (vise nego sva zrna pijeska na Zemlji) planeta u Svemiru i da sad samo na nasoj ima zivot mi je malo vjerovatno. Sigurno jos negdje ima neka forma zivota :hm
Ima zanimljiva dokuserija na netflixu Alien Worlds vezana za tu temu...

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by prog321 » 09 Dec 2020, 04:46

CikCikCikPogodi wrote: 08 Dec 2020, 23:15
prog321 wrote: 08 Dec 2020, 23:05 nisi ti izmislio u glavi , ali jeste neka druga budala :ooo

temepratura u najdubljem dijelu okena je oko 1 C.
a o gornjim temperaturama sam govorio. Tu postoji samo smrt.
Sigurno trolas ali evo da ti kazem, ne mora svaki zivot biti na dvonog, cetvernog ili sa perajima ili krilima. Ima dosta toga drugog. Ima vulkanske aktivnosti u oceanima, bukvalno postoje organizmi koji koriste toplotu koju generisu vulkani kao fotosintezu.
Tata ti trola saneru
Ako ne vidis da u gornjim planetama nema zivota jer su temperature nemoguce za zivot onda ti ne mogu pomoci.
Hajde gledaj ove nacrtane galaksije i ne kvotaj me vise.
Ko u zdravoj glavi poredi temperature u okeanu koje su perfektne za zivot sa gornjim planetama? Tc tc
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80137
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7037 times
Been thanked: 11343 times
Status: Online

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by spacebound » 09 Dec 2020, 06:27

Pa to sto nama treba kisik, voda i sunceva svjetlost i sto su uslovi na Zemlji savrseni za nas ne znaci da na nekoj drugoj planeti nema zivota kojem pogoduju bas ti uslovi :cudi

Remb, kad ces ti sa nama svoje bogato znanje, kojem ni glupa NASA ne moze parirat, da podijelis :kokice

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Hurija » 09 Dec 2020, 06:43

MarlboroGold wrote: 08 Dec 2020, 16:56 Nismo sigurno sami, ali ne mora biti ni Bog. Prije galaktička federacija svjetlosti :D.

I to nije nikakvo otkrivanje postojanja Boga.


Ma to je Karl Marx

:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Odraz » 09 Dec 2020, 06:51

I sta kaze NASA, ima li boljeg zivota u svemiru?

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2126
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 6 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by REMB » 09 Dec 2020, 10:01

Blink♡Once wrote: 09 Dec 2020, 02:07 Dosada je otkriveno 4,379 egzoplaneta (izvan naseg solarnog sistema). Naucnici vjeruju da ima oko 10,000,000,000,000,000,000,000,000 (vise nego sva zrna pijeska na Zemlji) planeta u Svemiru i da sad samo na nasoj ima zivot mi je malo vjerovatno. Sigurno jos negdje ima neka forma zivota :hm
Ima zanimljiva dokuserija na netflixu Alien Worlds vezana za tu temu...
I ta fora NASE sa tim ciframa (nabrajaju nule u nedogled) da obican smrtnik ne zna ni procitat. Pa mu lakse vjerovat nego bavit se "tako teskom materijom".
Lazu nas vecinu stvari o svemiru.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120162
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7771 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2020, 10:11

Život postoji u solarnom sistemu Gliese, jer je toliko sličan našem, da neki oblici jednostavno moraju postojati.
Što se tiče selidbe, vrijedi napomenuti, da nas pritisak poobara, čim nam na rođenoj planeti bude malo tmurno , a zamislite tek nova planeta.

Dalje, čak i kad bi otkrili istu istackatu planetu, po sastavu, itd, zavisiće i od mase planete. Naši su organizmi podešeni za našu malu planetu i na velikoj planeti, gravitacija bi nas zalijepila za tlo.

Poslije toga, čak ako je masa ista, ili slična, ne mora značiti da su tu iste biljke i životinje.
Šta ako 50% planete pokriva bilje koje izaziva svrab? Otrovi u biljkama, zubati leptiri, krpelji od pola metra, tiranosaurusi, i ostale blagodeti dženeta?

Četvrtinu brzine svjetlosti, moguće je postići i biće dostignuta, čim se postavi prvi potpuno funkcionalan fuzijski reaktor. Naučno dokazano. dalje bi trebalo sačekati izradu lifta do iznad atmosfere, jer bi putovanja čak i u tom slučaju, bila višedecenijska. Znači ogroman brod, koji bi se sklapao iznad atmosfere, jer ne može poletjeti sa zemlje. Izrada ovog lifta nije neizvodljiva. Već postoje razni materijali, poput grafena, koji su snažniji od čelika, a debljine su svega nekoliko atoma.

Za kraj, moramo napraviti kombinaciju najnaprednije i najnazadnije tehnologije, da bismo osvojili tu planetu, ako je ikada pronađemo u blizini, a to znači ne više od 30 s.g.

Odnosno, možemo njome zagospodariti, samo ako svojom nogom, stanemo na svaku stopu te planete. Križamo bagere, mercedese, helikoptere, itd i krećemo ispočetka.

Image

Tako mora biti.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Taare » 09 Dec 2020, 10:15

Dobro je ovo. Idu malim al sigurnim koracima.
Nadam se da živim u vremenu u kojem će sunce izaći sa zapada :jupi
Svi mi se morete obratit

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Lavlje_srce » 09 Dec 2020, 22:37

REMB wrote: 08 Dec 2020, 23:56 NASA se svjesno ili nesvjesno samo jos vise pokopava ovakvim neozbiljnim fotmonatazama. Al nazalost neki slihepo vjeruju u ove fotke i videe bas kao i u dosadasnje.
Oh, oprosti mi molim te sto sam osjetila duhovni ushit prilikom gledanja meditativnog videa. Osjetim ga svaki put kada preda mnom pukne priroda. Bilo da je to nebo posuto zvijezdama na moru, more kao takvo, Neretva, Drina, vrh Bjelasnice ili Jahorine, Grand Canyon ili Death Valley. U Peruu i u Vijetnamu bih vjerovatno konstantno bila u stanju duhovnog ushicenja. Cak i pjesmu znam napisati, zamisli. Oprosti mi i na tome. Neki Bosanci ne bili sto su kad se ne bi (cenzura) na nekoga, kad god imaju priliku za to. Narocito je bolna bilo kakva vrsta pozitivnosti.

Jimmy
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 184
Joined: 28 Nov 2020, 14:59
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Jimmy » 09 Dec 2020, 22:51

narocito u vremenu corone :ooo

ostavlja bez daha :ooo

uzgred, svidjela mi se viskoznost tvog toka misli.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31220
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2654 times
Been thanked: 5015 times
Status: Online

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Matan » 09 Dec 2020, 23:02

Krokodil Behko wrote: 09 Dec 2020, 10:11 Život postoji u solarnom sistemu Gliese, jer je toliko sličan našem, da neki oblici jednostavno moraju postojati.
Što se tiče selidbe, vrijedi napomenuti, da nas pritisak poobara, čim nam na rođenoj planeti bude malo tmurno , a zamislite tek nova planeta.

Dalje, čak i kad bi otkrili istu istackatu planetu, po sastavu, itd, zavisiće i od mase planete. Naši su organizmi podešeni za našu malu planetu i na velikoj planeti, gravitacija bi nas zalijepila za tlo.

Poslije toga, čak ako je masa ista, ili slična, ne mora značiti da su tu iste biljke i životinje.
Šta ako 50% planete pokriva bilje koje izaziva svrab? Otrovi u biljkama, zubati leptiri, krpelji od pola metra, tiranosaurusi, i ostale blagodeti dženeta?

Četvrtinu brzine svjetlosti, moguće je postići i biće dostignuta, čim se postavi prvi potpuno funkcionalan fuzijski reaktor. Naučno dokazano. dalje bi trebalo sačekati izradu lifta do iznad atmosfere, jer bi putovanja čak i u tom slučaju, bila višedecenijska. Znači ogroman brod, koji bi se sklapao iznad atmosfere, jer ne može poletjeti sa zemlje. Izrada ovog lifta nije neizvodljiva. Već postoje razni materijali, poput grafena, koji su snažniji od čelika, a debljine su svega nekoliko atoma.

Za kraj, moramo napraviti kombinaciju najnaprednije i najnazadnije tehnologije, da bismo osvojili tu planetu, ako je ikada pronađemo u blizini, a to znači ne više od 30 s.g.

Odnosno, možemo njome zagospodariti, samo ako svojom nogom, stanemo na svaku stopu te planete. Križamo bagere, mercedese, helikoptere, itd i krećemo ispočetka.

Image

Tako mora biti.
Koja je ovo mocna slika..
kakve galaksije i gluposti..
mozda sa ovakvom kocijom osvojimo svemir.. :pusi
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Toruk Makto » 10 Dec 2020, 14:21

Uh .... dobro je Joos uvjek, procitam naslov i kontam eto gotovo slikali boga znaci postoji i to i bi s mene, dzehenet direkt gotovo, kad ono nije opet im se prividja, imaju zelju, volju, da ga vide, da je stvaran, zovu ga, mole za spas, mole ga da im oprosti grijehe, da im oprosti pesinluk koji su sami sebi napravili, hoce da prave nepravdu prema drugima, hoce da imaju priliku posle svog sranja koje naprave da se iskupe,a on ni da mrdne nogicama niti da migne okicama 😁 i onda govore milostiv je oprostit ce, uh uh ... nista nek mi ne oprasta, ako sam zasluzio dzehenet zbog par piva, malo vutre, i 200 svinja sto sam pojo, nek gorim onda, i zabranit ovakve naslove glupe obavezno.
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: ZAPANJUJUĆE: Najveća slika koju je NASA ikad snimila otkriva postojanje Boga Stvoritelja

Post by Calla » 10 Dec 2020, 21:46

animals wrote: 08 Dec 2020, 22:59 Meni je stvarno smijesno kako se ljudi pale da cemo ubrzo letjeti na mars..
pa ne mogu smiliti dizel motor, koji ne zagadjuje okolinu, a letjece na Mars i to sa ljudskom posadom, a
treba im 10 godina do tamo danasnjom tehnologijom..
ej, 10 godina leta, pa cime..dizel gorivom..

Definitivno postoji mogućnost da ćemo za 15 godina vidjeti čovjeka na Marsu.
Kao što je Elon Musk jednom rekao “Smatram kako je budućnost znatno zanimljivija i uzbudljivija ako budemo civilizacija koja će putovati svemirom i vrsta koja će živjeti na više planeta.”A 15 godina u napredovanju tehnologije nije tako daleko.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests