Globalno zagrijavanje planete

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Mutevelija » 01 Oct 2019, 00:08

A zasto su onda snovi od djevojcice planetarnog znacaja ako ih ne treba znati :cudi
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by dadojović » 01 Oct 2019, 00:10

Mutevelija wrote: 01 Oct 2019, 00:08 A zasto su onda snovi od djevojcice planetarnog znacaja ako ih ne treba znati :cudi
Gdje ostati ozbiljan nakon onakve Norine izjave, sad stvarno ne mogu polemizirati.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Mutevelija » 01 Oct 2019, 00:14

Ja bi na tvom mjestu malo otisao da se ispusem kardio vjezbe i to.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Ommadawn
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1616
Joined: 16 Sep 2019, 18:03
Location: Prvi sprat, desna vrata. Pozvoni. Ne ocekuj da otvorim. Ne cujem od muzike. Probaj ponovo.
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Ommadawn » 01 Oct 2019, 07:05

Interesantno je da narod iz najzagađenije zemlje u Europi ismijava djevojčicu koja protestuje zbog klimatskih promjena.

‘ta će ba Greta - pa zafrljaci kesu smeća u jednu od rijeka.
Ab yul ann idyad awt
En yab na log a toc na awd

F*CK CANCER! F*CK DIABETES!

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2238 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Skin » 02 Oct 2019, 10:19

Dorian wrote: 30 Sep 2019, 11:28 Da si pažljivo pročitao, vidio bi da sam napisao "pokrenuli" ne "realizovali" :cool
da. ma ljudi uopste ne shvataju, ne prave razliku izmedju pokrenuti i realizovati. zasto bi se promisljalo o aktivizmu i nacinima pokretanja price kad je najlakse nedovoljno informisan popljuvati gretu jer nije zasadila JEDNO DRVO. :lupa

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2238 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Skin » 02 Oct 2019, 10:27

Fuddo wrote: 28 Sep 2019, 22:18
Skin wrote: 28 Sep 2019, 19:49
:D.
prije nego sto odes nag u pecinu...
ako hocemo spasiti okolis...

- jesti manje mesa (krave i janjetina su najgore po ekoloski footprint i mlijecni proizvodi, posebno sir; pa onda svinjetina, piletina, ... biljke su najbolje)
- ne bacati hranu. kupis samo sta ti treba i iz lokalne proizvodnje i kuhas efikasno :D
- alternativni izvori energije, solarni paneli itd
- vise hodaj, pedalaj, predji na el. auto...
- ako poslovno letis, manje poslovnih letova

nisu neke drasticne mjere za pojedinca, a kumulativni doprinos bi bio ogroman.

polako dodjes do minimalizma, pune iskoristenosti resursa i efikasnog zivljenja.
i zen zivota u prirodi, uz hiljade benefita po fizicko i mentalno zdravlje.
Cuj nisu neke drasticne mjere?
Jedi biljke nemoj krave! Pa ku’s drasticnije?
I ti se sestro skin drogiras, aj bizi.
joj panike hahah :D.

jesti MANJE mesa SEDMICNO - to ne znaci jedi SAMO biljke.
1-2x sedmicno umjesto 5-6x
sve ovo radis pomalo, kako ti ono kazes pomanje... i eto te, doprinosis ocuvanju planete.

a normalno da se "drogiram", hajd ti stisni pa hendlaj ovakav svijet i zivot bez dopinga.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Socrates » 02 Oct 2019, 10:35

Pročitao sam ovu temu od do.

Prvo, neki kažu da ova djevojcica nije ispričala ništa novo.

A vidim, mi se pocijepasmo od originalnosti i pričanja novih stvari. Kao i ostatak planete. Na internetu. I bez interneta. Sve prsti od originalnosti.

Drugi kažu da je izmanipulirana.

Ja.ne znam u kakvom zamišljenom svijetu vi živite, ali, samo pitanje, da li ima ijedan roditelj na svijetu koji nije izmanipulirao svoje dijete? Na ovaj ili onaj način? Šta to ostali roditelji uče svoju djecu? Neke tuđe standarde? :hm

A opet, ako je argument da su nju izmanipulirali sorosevci, u čije ime vi manipulirate svoju djecu? Bez obzira da li vi toga bili svjesni ili ne?
Da li htjeli priznati ili ne?

Šta vi odgajate, slobodne mislioce? :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Zagorka » 02 Oct 2019, 10:44

Ja kad vidjeh neke srpske komentare u kojima joj žele smrt i spominju kazne božje ko god je diro u nebeski narod, (a nismo se plaho iskazali ni mi ni hrvati) nesto kontam isplati li se i spašavati planetu.
Mozda kad bi ona vidjela sta sve raste i diše na njoj, da bi odustala od zivotne misije.
Pa jos kad sam procitala ismijavanje sto ima asperger, nema dalje.

Odsad se radujem svakom sljedecem koraku koji vodi ka propasti planete, prvenstveno balkana, ovdje ne treba ni buhe da prežive.
Ostalo nek potone, nek ostanu vrste koje ce prezivjeti i sve krene iznova, mozda nekad bude bolje.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2238 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Skin » 02 Oct 2019, 11:00

Oblak wrote: 28 Sep 2019, 19:58
Skin wrote: 28 Sep 2019, 19:40
po definiciji empatije, da.

...nisi trazio misljenje o klimatskim promjenama niti o njenom aktivizmu, nego si otvorio temu o njenom ponasanju i individualnim izborima.

da, niko nije izuzet od kritickog analiziranja odluka i ponasanja kao javna licnost, ali umjesto ovog prenaglasenog i brutalnog prosudjivanja (traje ovo vec neko vrijeme u javnosti) ponudih ti odgovor na tako postavljenu temu. razlog vise da to pomenem je: ono sto tebi smeta kod nje je upravo ono sto je odredjeno njenim zdravstvenim stanjem.
zdrav razum jbg.
Griješiš. Ono što meni smeta kod tebe i svih koji se tope na njen performans je to što ste toliko nekritični i toliko tipični predstavnici ove generacije lajkača i followera koji se osjećaju društveno, ekološki i na bilo koji drugi način osviješteni jer su lajkali ili aman prate pomenutu, ili slične ublehaše današnjice.
Protestuju ispred Bijele kućue decenijama u kontinuitetu, protestuju milioni svugdje i navedi mi jedan jedini protest koji je nekom moćniku otvorio oči i koji je donio konkretne promjene? A povesti mase i animirati milione u svijetu da protestuju i mašu transparentima poput ove male je svakako vau. Puno lajkova zaslužuje takav podvig. A to je sve što mala uplakana možđe da postigne ovim palamuđenjem, kao i ti i svi koji srčano podržavate ovu njenu akciju palmuđenjem iza ekrana i velikim slovima podrške za njeno How dare you!? Ako to ne promijeni svijet, ništa neće... :roll
Zalaže se za drveće mala? Hajde promijeni mi mišljenje o njoj i reci znaš li, ima li zabilježeno je li zasadila i jedno jedino drvo? Je li prodala dio svoje imovine ili bilo ko njen i jednostavno kupili komad jeftine zemlje negdje gdje je posječena šuma i posadila nekoliko stabljika bar? Ja znam za primjere ljudi koji su brda pošumili sami, svojim novcem, trudom, žrtvom i odricanjima, bez da brizgaju u plač na televiziji pozivajući na spas od propasti... Onaj mali koji je od džeparca finansirao bunare u afričkim selima je prava Greta današnjeg vremena, i taj se primjer treba slijediti i poštovati. NGO palamuđenja je prepun cijeli svijet i palamuđenjem me ne može impresionirati niko, koliko god da je sladak ili bolestan.
fin post. ljubazan :ooo

jasno je da je ti ne vidis kao prorocanski glas danasnje demokratije, ali daj bar pogledaj drugu stranu price: ovo je samo jedna vrsta aktivizma, jedno dijete koje urgentno zeli podici svijest ljudi o klimatskim promjenama i natjerati one koji odlucuju da nesto ucine.

milion primjera aktivizma koji je donio promjene. od "sira" u izraelu, preko gandijevog marsa "soli" u indiji, do "pudinga od rize" na maldivima, toliko svrgavanja diktatura po svijetu, harvey milka i gay prava, martin luther kinga jbt.
da nema ljudi koji dizu glas, koji se bore za nesto, ne bismo civilizacijski evoluirali. ne znam stvarno sta da ti kazem. ako ti ne vjerujes u drustvene pokrete, onda mislim da imas puno razloga za pesimizam...moguce je da su nam oni danas jedina nada.

a njen aktivizam je fokusiran na poruku urgentnosti i sve sto radi to reflektuje: urgentnost da politicari nesto ucine, da policymakers nesto ucine. zbog toga drzi govore, prica na hrabar i otvoren nacin. vodi se IPCC izvjestajima, naukom i cinjenicama. strajk gladju, protest pred bijelom kucom, govor u UN-u,.. nacini i instrumenti koje koristi za svoj aktivizam svi reflektuju urgentnost.

meni se takodjer mnogo stvari oko greta fenomena ne svidja, zato sam i rekla da je heartbreaking. ne zato sto mislim da je ovo potpuno ispravan nacin aktivizma, vise sam ono ...wtf... planeta se obrusila na dijete od 16 godina. ali treba pokusati sagledati stvari iz razlicitih uglova, cijelu sliku sklopiti. a ova polarizacija i jednostrano razmisljanje :dole

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2238 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Skin » 02 Oct 2019, 11:04

Socrates wrote: 02 Oct 2019, 10:35

A opet, ako je argument da su nju izmanipulirali sorosevci, u čije ime vi manipulirate svoju djecu? Bez obzira da li vi toga bili svjesni ili ne?
Da li htjeli priznati ili ne?

Šta vi odgajate, slobodne mislioce? :hm
u ime drustvenih normi.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Socrates » 02 Oct 2019, 11:23

Skin wrote: 02 Oct 2019, 11:04
Socrates wrote: 02 Oct 2019, 10:35

A opet, ako je argument da su nju izmanipulirali sorosevci, u čije ime vi manipulirate svoju djecu? Bez obzira da li vi toga bili svjesni ili ne?
Da li htjeli priznati ili ne?

Šta vi odgajate, slobodne mislioce? :hm
u ime drustvenih normi.
Društvena norma je rastegljiv pojam. Ono što je društvena norma u Bosni ne mora biti društvena norma u Švedskoj. Društvene norme mogu biti krajnje dehumanizirajuce za čitave grupe ljudi. Svejedno, to je siroka tema.

Ono sto nije siroka tema je da je Greta nastupila pred adekvatnim tijelom UN-a, dakle jedine organizacije koja koliko toliko drži ovakav svijet na okupu, da se pokušaju kakvim takvim dijalogom rijesiti nagomilani problemi između članica.

Ona je došla do najviše međunarodne instance. Ne znam sta tu ima za podsmijeh ili omalovažavanje. Razgovara se barem.
. . . . . . . . .

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5710
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1818 times
Been thanked: 2238 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Skin » 02 Oct 2019, 12:06

drustvene norme oblikuju ponasanje ljudi u drustvu.
apsolutno relevantna cinjenica za objasnjenje zasto se planeta obrusila na gretu.

uloga u drustvu djece na spektru,
glasnost i hrabrost tinejdzerke da kaze svoje misljenje
science nerd vs. igraj se sa barbikama,
ranjivost i emocija vs. bas me briga za planetu,
komentiranje njenog izgleda i osudjivanje brizganja u plac na televizijama
itd

poprilicno ludilo s obzirom na naucni konsenzus.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Mutevelija » 02 Oct 2019, 12:12

Ma.koriste.je sto je emotivna, da nekakvu dobiju empatiju.
Vidi ih sta rade jadnom msksumu, ja bi ovu nazvao pokusajem emocijalne manipulacije sirih narodnih masa.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Mutevelija » 02 Oct 2019, 12:15

Socrates wrote: 02 Oct 2019, 11:23
Skin wrote: 02 Oct 2019, 11:04

u ime drustvenih normi.
Društvena norma je rastegljiv pojam. Ono što je društvena norma u Bosni ne mora biti društvena norma u Švedskoj. Društvene norme mogu biti krajnje dehumanizirajuce za čitave grupe ljudi. Svejedno, to je siroka tema.

Ono sto nije siroka tema je da je Greta nastupila pred adekvatnim tijelom UN-a, dakle jedine organizacije koja koliko toliko drži ovakav svijet na okupu, da se pokušaju kakvim takvim dijalogom rijesiti nagomilani problemi između članica.

Ona je došla do najviše međunarodne instance. Ne znam sta tu ima za podsmijeh ili omalovažavanje. Razgovara se barem.
Sta je taj Un uradio da zastiti neke narode npr Bosnjake u Srebrenici pa onda muslimane u Kini, pa onda u Kašmiru, a sve se dotakao da.stiti, dobro Erdogan rece UN se obavezao brinuti o.Palestincima a palestina sve manja i manja, 2 miliona Ujgura u Kineskim zatvorima, Kašmir indojika vojska okupira.
United Nothing.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Socrates » 02 Oct 2019, 14:44

Mutevelija wrote: 02 Oct 2019, 12:15
Socrates wrote: 02 Oct 2019, 11:23

Društvena norma je rastegljiv pojam. Ono što je društvena norma u Bosni ne mora biti društvena norma u Švedskoj. Društvene norme mogu biti krajnje dehumanizirajuce za čitave grupe ljudi. Svejedno, to je siroka tema.

Ono sto nije siroka tema je da je Greta nastupila pred adekvatnim tijelom UN-a, dakle jedine organizacije koja koliko toliko drži ovakav svijet na okupu, da se pokušaju kakvim takvim dijalogom rijesiti nagomilani problemi između članica.

Ona je došla do najviše međunarodne instance. Ne znam sta tu ima za podsmijeh ili omalovažavanje. Razgovara se barem.
Sta je taj Un uradio da zastiti neke narode npr Bosnjake u Srebrenici pa onda muslimane u Kini, pa onda u Kašmiru, a sve se dotakao da.stiti, dobro Erdogan rece UN se obavezao brinuti o.Palestincima a palestina sve manja i manja, 2 miliona Ujgura u Kineskim zatvorima, Kašmir indojika vojska okupira.
United Nothing.
To je samo jedna od njihovih funkcija. I naravno da je sramotna njihova uloga u Srebrenici, ali, vala, nije pomoglo ni to što se zemlje članice, a pogotovo stalne članice Savjeta Bezbjednosti, ne mogu dogovoriti oko njihove uloge u ratnim sukobima. Ili se ne žele dogovoriti. :hm

Za vrijeme dešavanja u Srebrenici, još nije bilo jasno koje ovlasti oni imaju ako je Zaštićena Zona napadnuta. Peace keeping vs peace enforcing je bila vječita tema. I cak iako bi vojno djelovali, ko bi to uradio? Još od Rwande su pokušavali da razjasne da li je dozvoljeno narušiti suverenitet zemlje da bi se spriječio masovni pokolj.

Tek nakon Srebrenice, kanadski diplomati su osmislili Responsibility to Protect (R2P) doktrinu. Jedini put kad je zaista upotrijebljena je u Libiji. A onda je Putin opet bio nezadovoljan. I sve je gurnuto po strani.
. . . . . . . . .

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31592
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3864 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Mister No » 02 Oct 2019, 14:51

FB_IMG_1570020537050.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120142
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6883 times
Been thanked: 7759 times
Status: Online

Re: Globalno zagrijavanje planete

Post by Krokodil Behko » 02 Oct 2019, 18:14

Veliki izvještaj: Čovjek proizvodi stoput više CO2 nego svi vulkani na svijetu


Image

REZULTATI desetogodišnjeg istraživanja međunarodnog tima znanstvenika pokazuju da je ljudska emisija ugljikova dioksida stoput viša od negativnog učinka na globalno zatopljenje svih vulkana na svijetu zajedno.

Vulkani pridonose emisiji CO2, no njihov udio u tomu puno je manji od ljudskoga. Ukupna količina ugljikova dioksida koju emitiraju vulkani godišnje iznosi samo oko 0,3 do 0,4 gigatona, što je malen udio u odnosu na 37 gigatona, koliko ga je samo tijekom 2018. godine proizvela ljudska aktivnost, a to je oko stotinu puta manje od emisije koja je posljedica ljudske aktivnosti.

"Klimatski skeptici često ističu da vulkanska aktivnost vjerojatno najviše zagađuje zrak te da je najodgovornija za emisiju CO2, no to jednostavno nije točno", ističe Marie Edmonds, profesorica vulkanologije i petrologije na Queens' Collegeu, Cambridge.

U nizu studija objavljenih u časopisu Elements, tim od 500 znanstvenika okupljenih u sklopu grupe Deep Carbon Observatory (COD) detaljno opisuje kako se ugljik skladišti, emitira i ponovno apsorbira u prirodnim procesima ili ga stvaraju ljudi.

Oni tvrde da se samo 0,2 posto zemaljskog ugljika (oko 43.000 gigatona) nalazi iznad površine oceana, zemlje i atmosfere, a ostatak ili više od 1,85 milijardi gigatona pohranjen je u Zemljinoj kori, plaštu i jezgri.

Industrijska civilizacija uzima danak

Mjereći prisutnost određenih izotopa ugljika u uzorcima stijena COD je ustanovio da je tijekom 500 milijuna godina naš planet stotinama tisuća godina uspijevao izregulirati razinu CO2, glavnoga stakleničkog plina.

Izuzetak su "golemi poremećaji" ugljikova ciklusa, poput velikih vulkanskih erupcija ili utjecaja meteorita koji su rezultirali izumiranjem dinosaura. Znanstvenici procjenjuju da je meteorit koji je ubio tri četvrtine života na Zemlji, uključujući dinosaure prije 66 milijuna godina, prouzročio emisiju od 425 do 1400 gigatona CO2.

No utjecaj industrijske civilizacije sada uzima neusporediv danak.

"Količina ugljikova dioksida koja je ispuštena u atmosferu kao posljedica ljudske aktivnosti u posljednjih je deset do dvanaest godina proporcionalna ovakvim katastrofalnim promjenama kakvi su se događali u Zemljinoj prošlosti", rekla je Edmonds.

Kaže da je Zemlja već prošla kroz veće koncentracije CO2 nego što su ove današnje, no to je bilo u vrijeme golemih poremećaja. Upozorava da su nakon toga prošle stotine tisuća godina potrebne da se dosegne ista razina.

(index)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Globalno zagrijavanje planete

Post by Bla » 03 Oct 2019, 00:00

Teško da može, u stvari radije ću reći ne može, biti napretka apropo ljudskih neekoloških aktivnosti na Zemlji
sve dok postoje države :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Globalno zagrijavanje planete

Post by Socrates » 03 Oct 2019, 00:05

Da je to rek'o neki Zapadnjak, sad bi bilo vristanja o mračnoj zvijeri imperijalizma.
. . . . . . . . .

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Greta Šmrc Thunberg

Post by Sheval » 06 Oct 2019, 01:56

Oblak wrote: 27 Sep 2019, 10:22 Ali joj se mora odati priznanje na engleskom jeziku :D
Skandinavija. Svi pricaju savrsen engleski.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests