Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 18:11

Nedavno sam baš gledao(da l' na Discovery-ju il' na National Geographicu) o ljudskom mozgu i korištenju njegovih kapaciteta. Mi naime ne koristimo ni nekih deset posto mogućnosti našeg mozga a vidi šta smo( :oo ) ostvarili. E sad kad bi mi koristili stopototno kapacitet našeg mozga ili abrem blizu tome tada bi mogli pričati o stvaranju nekih nadnaravnih stvari, ali je prosto nemoguće da mi iskoristimo toliko svoje pametne mozgiće. Stoga ni taj toliki razvitak vjštačke inteligencije nije moguć, čega se drže i današnji naučnici.
Samo sabura

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Mohr » 08 Oct 2015, 18:12

Kakav god da je, za nas drugog nema :hihi

Naravno da nije lažan, premda se o njemu putem mass-medija šire ordinarne laži, a i na druge načine se rasprostire iluzionizam. Inače, slažem da ovim svijetom uvelike vlada privid, ali onaj koji produciraju homo-sapiensi a ne nikak'i alieni ;) Uostalom, (sa našeg aspekta) posve je irelevantno je li lažan (tj. je li simulacija tamo nekih malih zelenih :obrve ), kad mi samo u njemu ovakvom možemo egzistirati :hop

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Krokodil Behko » 08 Oct 2015, 18:25

Heidi wrote:Ali ljubav zivi :o
Onoliko na koliko je programiraju više sile :)
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Heidi » 08 Oct 2015, 18:27

Ma kakve sile, zivot je borba, pa i ljubav.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 08 Oct 2015, 18:27

greeneyes wrote:Nedavno sam baš gledao(da l' na Discovery-ju il' na National Geographicu) o ljudskom mozgu i korištenju njegovih kapaciteta. Mi naime ne koristimo ni nekih deset posto mogućnosti našeg mozga a vidi šta smo( :oo ) ostvarili. E sad kad bi mi koristili stopototno kapacitet našeg mozga ili abrem blizu tome tada bi mogli pričati o stvaranju nekih nadnaravnih stvari, ali je prosto nemoguće da mi iskoristimo toliko svoje pametne mozgiće. Stoga ni taj toliki razvitak vjštačke inteligencije nije moguć, čega se drže i današnji naučnici.
Eh kad je ta tvrdnja demantirana..ljudi rabe cijeli mozak, samo zavisi koji su centri kod koga i kako razvijeni :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120417
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6975 times
Been thanked: 7908 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Krokodil Behko » 08 Oct 2015, 18:29

Heidi wrote:Ma kakve sile, zivot je borba, pa i ljubav.
Više su sile i u tebe ugrađene, ženska glavo :hihi
Eventualno imaš procesor kojem je zadatak, da mahnito tjera tvoje srce sve do samouništenja :sok
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by greeneyes » 08 Oct 2015, 18:32

Biba wrote:
greeneyes wrote:Nedavno sam baš gledao(da l' na Discovery-ju il' na National Geographicu) o ljudskom mozgu i korištenju njegovih kapaciteta. Mi naime ne koristimo ni nekih deset posto mogućnosti našeg mozga a vidi šta smo( :oo ) ostvarili. E sad kad bi mi koristili stopototno kapacitet našeg mozga ili abrem blizu tome tada bi mogli pričati o stvaranju nekih nadnaravnih stvari, ali je prosto nemoguće da mi iskoristimo toliko svoje pametne mozgiće. Stoga ni taj toliki razvitak vjštačke inteligencije nije moguć, čega se drže i današnji naučnici.
Eh kad je ta tvrdnja demantirana..ljudi rabe cijeli mozak, samo zavisi koji su centri kod koga i kako razvijeni :pusi
Pa svodi se na isto. Nisu svakome svaki centri razvijeni, da jesu-bio bi stoposto iskoristiv, ovako to nije. :cudi
Samo sabura

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Heidi » 08 Oct 2015, 18:35

Krokodil Behko wrote:
Heidi wrote:Ma kakve sile, zivot je borba, pa i ljubav.
Više su sile i u tebe ugrađene, ženska glavo :hihi
Eventualno imaš procesor kojem je zadatak, da mahnito tjera tvoje srce sve do samouništenja :sok
Najbitnije je pronaci pravu ludost :p ako me to sahrani, sve sam uradila kako treba. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 08 Oct 2015, 18:53

Krokodil Behko wrote:Kao što znate, vještačka inteligencija već postoji. Trenutno je na nivou djeteta od 4 godine, ali imajući u vidu rapidan razvoj informatike, za desetak godina, bit će pametnija od nas. kako sad možemo znati, da li smo i mi plod neke vještačke inteligencije?
Ili, kako možemo znati, da naša vještačka inteligencija, neće proizvesti neki novi svijet?
Inače dobar dio naučnika je prilično uplašen napretkom vještačke inteligencije.
Čovjek se ponaša uravo kao Hoffmanov lovac. Nagomilao je izume i oružje nad kojima će izgubiti kontrolu.
A onda će mali zako oteti i pušku i naočale lovcu tj. priroda će lupiti čovjeka...Priroda čovjeka već tuče...eno u Kanu kazu da ne pamte takvu poplavu...brezdane jame..a kad pocnu vulkani..tsunami..

Strašni lovac je na koncu
trkom stigao bliže zdencu.
U njeg skače!U zadnji čas!
Zeko poče strijeljat. TRAS!!!!!!

U št ce to uskociti tada covjek...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by rethna » 08 Oct 2015, 19:07

greeneyes wrote:Nedavno sam baš gledao(da l' na Discovery-ju il' na National Geographicu) o ljudskom mozgu i korištenju njegovih kapaciteta. Mi naime ne koristimo ni nekih deset posto mogućnosti našeg mozga a vidi šta smo( :oo ) ostvarili. E sad kad bi mi koristili stopototno kapacitet našeg mozga ili abrem blizu tome tada bi mogli pričati o stvaranju nekih nadnaravnih stvari, ali je prosto nemoguće da mi iskoristimo toliko svoje pametne mozgiće. Stoga ni taj toliki razvitak vjštačke inteligencije nije moguć, čega se drže i današnji naučnici.
Sto znaci da bi morali imati deset puta vece mogucnosti od ovog sada mozga i onda bi se pokazalo koliko je puni kapacitet sadasnjeg mozga
Question everything.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 08 Oct 2015, 19:16

Zeleni, covjek koristi cijeli mozak..kvantitet..ali razlika je u kvaliteti odr. Centara kod svakog pojedinca..snimci pokazuju da se koristi cijeli mozak...dva covjeka razmisljaju, ali jedan ce reci bedastocu a drugi izumiti nesto kaomTesla..kvalitet...al...postoje neke sposobnosti..duh sjeluje preko mozga..al on postoji i bez mozga...neki imaju snagu duha a neki ne...u tome je tajna ozdravljenja...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by dobre.vibracije » 08 Oct 2015, 21:44

Krokodil Behko wrote:
Image
Je li svijet u kojem živimo stvaran? Možda je u stvari godina 2500., a mi smo samo dio kompjuterske simulacije, igre kojom se zabavlja civilizacija naprednija od naše?


Možda ideja da smo nečiji eksperiment, da je naš svijet mali laboratorij, zvuči ludo, no znanstvenici - fizičari i filozofi ozbiljno o njoj promišljaju. Nick Bostrom, direktor Instituta za budućnost čovječanstva oxfordskog sveučilišta, ističe kako bi scenarij filma Matrix mogao biti naša stvarnost, objavljeno je na Space.com a prenosi Daily Mail.

Bostrom opisuje lažni svemir kao 'razvijenu i bogatu softversku simulaciju ljudi i njihovih predaka koju su stvorili tehnološki puno naprednije civilizacije od naše'.

'To bi bilo slično kao u filmu ‘Matrix’ - jedan kompjuterski program simulirao bi sve, uključujući i ljudski mozak, svaki neuron i sinapsu u našim glavama.'

Profesor Ray Kurzweil kaže - možda je cijeli naš svemir eksperiment nekog učenika u nekom drugom svemiru. 'S obzirom kako nam svijet izgleda, učenik vjerojatno i nije odlikaš', ironičan je Kurzweil. Prema njegovoj teoriji, dokaz da našim svemirom upravlja računalo je činjenica da su zakoni fizike postavljeni kao skup računalnih procesa te da se informacije stalno mijenjaju, da se njima manipulira i zasnivaju se na nekoj računalnoj podlozi. To bi značilo, kaže, da je svemir - kompjuter.

Marvin Minsky, jedan od onih koji su osmislili umjetnu inteligenciju, smatra kako bi bilo vrlo teško ljudima otkriti da je njihov svijet u svari igra nekog drugog svijeta. To bi bilo moguće, ističe, samo ukoliko bi programeri napravili neke pogreške - kada bismo shvatili da neki zakoni fizike u stvari ne funkcioniraju ili neke druge nelogičnosti koje se ponavljaju.


Prije nekoliko godina, Silas Beane sa sveučilišta u Bonnu, također je izložio teoriju prema kojoj postoje znakovi da živimo u nečijoj simulaciji, a kako bismo doznali kakva ona je, morali bismo napraviti svoj model svemira. Ako je to slučaj, kaže on, to znači da je svemir mnogo lakše razumjeti nego što su znanstvenici i sanjali, pa čak postoji način i da ga promijenimo.


Pomisao da realnost koju živimo nije i jedina realnost nekima možda djeluje zastrašujuće, ali ne i Minskom: 'Zar ne bi bilo lijepo da znamo da smo dio mnogo šire realnosti?'

Martin Rees iz Kraljevskog astronomskog društva u Velikoj Britaniji smatra da je ideja o tome da sami stvorimo simulaciju svemira odlična, ali da u velikoj mjeri ovisi o mogućnostima tehnologije kojom raspolažemo. Astronomi, naime, već rade simulacije malih dijelova svemira, a ideju da ćemo u jednom trenutku imati računala koja će moći simulirati ogroman dio svemira nije mu, kaže, ni nemoguća ni luda.

(dnevnik.hr)
sve je moguce
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
REMB
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2128
Joined: 31 Jan 2015, 18:16
Been thanked: 7 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by REMB » 08 Oct 2015, 21:55

Ovaj svj'et je lažan, to nek znaju svi - reče Muharem Serbezovski u pjesmi.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 08 Oct 2015, 22:05

Covjek zaboravlja da nijw Bog...neka mu bog bude u pomoci..al ima i ona-Pomozi ai sam, pa ce ti i dragi bog...

Tocsto neki znanstvnixi pokusavaju protumaciti svemir i druge svjetove. jednako je kaovsto fetus ima znanja o ovom svijetu....covjek takvu moc jednostavno nema...:pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 09 Oct 2015, 08:43

Kao što su neki imali ISKUSTVO SMRTI, tako zapravo svi mi smo na dar dobili ISKUSTVO ŽIVOTA U OVAKVOM SVIJETU..a za kreatora neki tvrde da je Bog, a neki da je priroda iliti puka slučajnost...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Mohr » 09 Oct 2015, 23:00

[ytube][/ytube]

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Biba » 09 Oct 2015, 23:17

Bravo Mohr...a zar nije receno da ce gadno biti kaznjwni oni koji unistavaju vecinu..AMWRIKA nece imati vladara i bit ce bezakonje..bogatasi peipremajunsebi sklonista..ali peieoda ce ih unistiti...vecinanne moze peotiv manjine al mwtko moze..NETKO jenzauatavio velike ratove..

Tarabiximau napisalindacce xovjek kad bude pisaoma 1011100111 mialiti da je najpamwtniji..previse je Zwmlja ranjena...reko je Hoffmann da ce zeko oteti i pusku i naocale...xovjek zeli biti bog, zli bog...al on to nije...armageson...stradanja kakvih nije bilo...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Melek » 09 Oct 2015, 23:21

Biba wrote:Bravo Mohr...a zar nije receno da ce gadno biti kaznjwni oni koji unistavaju vecinu..AMWRIKA nece imati vladara i bit ce bezakonje..bogatasi peipremajunsebi sklonista..ali peieoda ce ih unistiti...vecinanne moze peotiv manjine al mwtko moze..NETKO jenzauatavio velike ratove..

Tarabiximau napisalindacce xovjek kad bude pisaoma 1011100111 mialiti da je najpamwtniji..previse je Zwmlja ranjena...reko je Hoffmann da ce zeko oteti i pusku i naocale...xovjek zeli biti bog, zli bog...al on to nije...armageson...stradanja kakvih nije bilo...
Opkwlzdond!
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by Heidi » 17 Feb 2020, 08:35

Do sada bi valjda primijetili da smo experiment nekog ucenika iz drugog svemira. :hm
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Je li svijet u kojem živimo lažan?!

Post by insomnia » 17 Feb 2020, 11:30

Lijepo rece M. Serbezovski “ovaj svet je lazan to nek znaju svi”
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests