Tursko-Bosanski horor koledž

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 24 Jan 2016, 12:05

-Coco- wrote:Problemi nastaju sa malo starijom djecom. Ona su majstori prikrivanja.
:aplauzz
Moji su maleni i sve kazu.
Kad smo imali jedan integrirani dan u centralnoj skoli pratili suvstariju djecu.
Jedan je bacio jaku petardu i ostetio wc ...
Moji ko detektivi...odmah pravac ravnatelju..
Neke obitelji su pod nadzorom Centra za socijalnu skrb..
Neke moje kolegice povremeno obilaze te obitelji...cak i jednu nasu kolegicu...ma brine se ona o djetetu ali imala je problema s bivsim...
Sreca pa nemam takve probleme..
Ima moja kolegiva djeceka u prvom rezredu..nesto s tim djetetom nije u redu....sve mlati...
Neki dan ga dovela k meni jer je izjavio da ga je moj ucenik gurnio i da se udario od ormar..
Taj mali je srusio moha ucenika i poderao mu hlace a on glumi zrtvu...
Kolegici se ucinilo da on ima modricu na ledjima....
Nkje ni oma spasena boga mi..
Nije bilo nikakve modrice vec mali laze...
I sestra je bila takva...
Pojasnila sam njemu da je on taj koji tuce sve oko sebe...i kolegici rekla da ga meni vise ne dovodi..
Pa on nju dribla... :kafa
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Pasaga » 24 Jan 2016, 18:30

hebo vas koledz... :bua
otkada i odkud to.....

...fakultet,univerzitet....je sad seljacki...krkanski.....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 24 Jan 2016, 18:55

Brezar je dobro objasnio...roditelji nemaju nadzor i ne bave se djecom
Sta vrijedi i najveci uspjeh na nekom takmicenju ako su u stanju izivljavati se na nekome tko je povucen i dobar...fuj..
Druha greska ijace u skolstvu je to sto nema kazne..adekvatne kazne...

Sjetila sam se....
Jedan moj bibsi ucenik je u drugom srednje premlatio decka.I taj drugi je bio moj ucenik.
Prvi je bio miran, a drugi je stalno izazivao.....
Kad je dobio batine, zamalo su onog inace mirnog izbacili iz skole....
....a mama je samo trazila novcanu odstetu...
50 000 kuna...ma pisala sam to vec..
Onda je otac onog prvog reko da ce joj bacit bombu u kucu ako ne prestane zahebavati..
Pretuceni decko je priznao da on ne trazi nista vec mama...
Ma zao mi je obojice nesreca bilo...drugi je ostao rano bez oca...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 24 Jan 2016, 20:14

Pasaga wrote:hebo vas koledz... :bua
otkada i odkud to.....

...fakultet,univerzitet....je sad seljacki...krkanski.....
:tjesi Koledz je srednja skola.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37668
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2866 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Pasaga » 25 Jan 2016, 00:23

Chloe wrote:
Pasaga wrote:hebo vas koledz... :bua
otkada i odkud to.....

...fakultet,univerzitet....je sad seljacki...krkanski.....
:tjesi Koledz je srednja skola.
:jock :klara
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 25 Jan 2016, 07:32

Pasaga wrote:
Chloe wrote:
Pasaga wrote:hebo vas koledz... :bua
otkada i odkud to.....

...fakultet,univerzitet....je sad seljacki...krkanski.....
:tjesi Koledz je srednja skola.
:jock :klara
:sok

:tjesi Daaaaa. Kod nas jeste. :pusa :ples


(ko tebe kamenom ti njega kruhom :D. :D. )
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lavlje_srce » 06 Feb 2016, 12:52

Krokodil Behko wrote:Činjenica je da su majka i očuh, digli mnogo, mnogo halabuke.
Redala su se javna pisma, jedno za drugim, izjave, intervjui za novine, portale, televizije itd.
Poslije svega, pozvali su te Mahirove mučitelje da im halale, kako oni to rekoše. Nekako mi je to neobično. Zbog takvih stvari, pošten roditelj pobio bi pola države, a ne da halali.
Neko ubija metkom a neko rijecima.

Ova zena je svoju bol pretvorila u borbu protiv svega sto je trulo u 'drzavi Danskoj'. A samo ona zna kako joj je bilo (i sigurno jeste) izloziti se sredini kakva jeste. Odavno nisam procitala bolju definiciju BiH drustva uzgred: Stoga smo se odlučili da govorimo, pišemo, predajemo o onome o čemu bi sadomazohistička kultura rado šutjela.

Ovo je brutalna istina, jer kultura tj. 'kultura' da se ne lazemo eufemizmima - je upravo takva. Ne talasaj, ostani u krdu, ne izlazi se, gurni pod tepih. A ispod tepiha lesevi - u datom primjeru doslovno. Saburaj dok ne puknes, pa upravo je to ovo jadno dijete uradilo. I sigurno se ona sada pita svasta nesto - zasto je napustila Tuzlu, zasto se nije vise posvetila Mahiru, je li bila dovoljno dobra majka. Nedaj Boze nikome takvih pitanja. Dok ne bih rekla po vidjenom da se to pita i njegov otac bez obzira na njegovu 'stalozenost' (i pateticnost). On umjesto toga manje-vise otvoreno za Mahirovu smrt krivi nju i Lovrenovica (isti mi takodje ne mirise, izgleda da ona ne zna bas izabrati sap(a)utnika u zivotu). Jer je 'rospija' je li, pa sta bi drugo bila. Da je bila 'postena' ne bi se rastavila naravno, nego bi u tisini patila s ovim 'stalozenim'. Jer zakljucak svih zakljucaka je da je zena kriva, pa ko bi drugi bio u patrijarhatom zacementiranoj svijesti.

I nije ona jedina koja je pokrenula slicnu kampanju, znam za zenu (i to obicnu, neobrazovanu) koja je svojom kampanjom ucinila da se napravi registar pedofila jer je njenu curicu smece na dvije noge ubilo nakon sto ju je silovao. Ali ona nije odustala od kampanje i napravila je pomak na drustvenoj razini.

Mislim da ce ova zena osjetiti onu pravu, razarajucu bol tek kada sve ovo prodje. I ne mislim da ona ovo radi zato sto hoce, nego osjeca da mora. Zelim joj da nadje mir, i zelim Rahmet jadnom Mahiru.
KOMESAR wrote:Priče o traumi od prije godinu dana, koje su dovele do samoubistva, mogu se objesiti mačku o rep.
Izjavi 'ekspert za djeciju psihijatriju' i ostade ziv. :grana Ako nemas dovoljnu edukaciju, imas google. Citaj, i vjerom ti je to naredjeno. Traume u ovom dobu mogu (ili traju) u ovom ili onom obliku cijeli zivot za tvoju informaciju.

Puno si silan (a usput i 'znas' - valjda kroz kosmicku radijaciju) cije je dijete Mahir bio. Objasni i nama (jadnim smrtnicima) odakle ti ta informacija. Ili samo blatis zene, onako po inerciji?

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 06 Feb 2016, 14:21

Sve je to ok ali kad su majka i oćuh izlazili sa toliko detalja (silovanje oklagijom itd) zašto onda ne objasne neke druge
bitne detalje. Na primjer , da Mahir nije taj koledž pohađao još od juna 2015...dakle skoro pola godine prije samoubistva.
U međuvremenu ga upisuju u novu školu u kojoj ga nije bilo na nastavi 7 dana prije samoubistva! Gdje je bio za to vrijeme?. Zašto govore da otac nije plaćao alimentaciju kad je evidentno da jeste?
Pored toga plaćao svu školarinu koja je dosta skupa, plus i životno osiguranje.
Gledao sam Mahirovog oćuha Dubravka na ftv koji je kao "odgovarao na optužbe koje je iznio Mahirov otac"
a uopšte to nije ni spomenuo?!
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lavlje_srce » 06 Feb 2016, 14:56

carobnjak N wrote:Sve je to ok ali kad su majka i oćuh izlazili sa toliko detalja (silovanje oklagijom itd) zašto onda ne objasne neke druge bitne detalje.
Ne bih ulazila u tehnikalije tog prestrasnog podatka, ali ni meni nije jasno otkud im oklagija u skoli. Valjda ce istraga otkriti. Jadno, jadno (i strasno usamljeno) je bilo to dijete. Da mu se Dragi Bog smiluje.
Na primjer , da Mahir nije taj koledž pohađao još od juna 2015...dakle skoro pola godine prije samoubistva.
Pola godine je nista za tu vrstu traume. Cijeli zivot nije dovoljan da probavis tu vrstu Nazi okrutnosti (pod uvjetom da se desila naravno, moj mozgic i dalje odbija tu informaciju). Ali znam pouzdano da 'nasi ljudi' (moji nisu svakako) znaju biti izuzetno okrutni na jedan vrlo ljigav nacin. I zato mislim da se verbalno izivljavanje tom djecaku sigurno desavalo.
U međuvremenu ga upisuju u novu školu u kojoj ga nije bilo na nastavi 7 dana prije samoubistva! Gdje je bio za to vrijeme?.
Otkud ja znam Nurudine? Mozda je samo odbijao ici u skolu, sto nikako nije nesto necuveno u takvim situacijama. Bas suprotno, vrlo cesta pojava kod djece koja su izlozena vrsnjackom zlostavljanju.
Zašto govore da otac nije plaćao alimentaciju kad je evidentno da jeste?
Pored toga plaćao svu školarinu koja je dosta skupa, plus i životno osiguranje.
Meni je vidis vise zasmetalo to isticanje njegovog oca kako ga je on financirao, sve do tipa telefona koji mu je kupio. Mozda nije svo vrijeme placao alimentaciju, to je takodje cesta pojava.
Gledao sam Mahirovog oćuha Dubravka na ftv koji je kao "odgovarao na optužbe koje je iznio Mahirov otac"
a uopšte to nije ni spomenuo?!
Kako nije ba? Jeste, ali nekako zakukuljeno i zamumuljeno, pa se na kraju nije znalo je li to bio dnevnik ili knjiga.

Uostalom ne bih lesinarila. Iznijela sam misljenje sto ne znaci da sam u pravu, jer ne poznajem nikoga od njih. Ali jedno je sigurno - svi su oni gubitnici.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 01 Mar 2016, 22:41

U petak rezultati istrage o smrti dječaka Mahira Rakovca

Image
Kantonalno tužilaštvo KS-a će se u petak, nakon gotovo dva mjeseca tužilačke istrage, oglasiti u vezi sa tragičnom smrću dječaka Mahira Rakovca, potvrdila je za Oslobođenje Azra Bavčić, portparolka Kantonalnog tužilaštva.
Tokom istrage saslušano je skoro 90 svjedoka.

"Naređeno je osam vještačenja, upućeni su zahtjevi FUP-u i MUP-u te je sačinjeno 50 službenih zabilješki, upućeno je 80 zahtjeva i prijedloga. Prikupljena je obimna materijalna dokumentacija, prikupljana je i od sedam osnovnih škola, inspekcija, na podrčju Kantona Sarajevo i Tuzlanskog kantona, zatim je izuzeta tehnička oprema više lica, i urađeno je još mnogo toga", rekla je glavna tužiteljica Dalida Burzić na press-konferenciji početkom januara.

Dječak Mahir Rakovac ubio se 14. decembra prošle godine, skočivši sa osmog sprata zgrade u sarajevskom naselju Dobrinja.

Nakon smrti, njegovi majka i očuh saznali su da se Mahir na ovaj korak odlučio zbog psihičkog, fizičkog i seksualnog zlostavljanja koje je trpio od drugih učenika Međunarodne osnovnu škole na Ilidži, koju je pohađao.

Ovaj slučaj je potresao bosanskohercegovačku i širu javnost, pokrenuo lavinu emocija i nanovo aktuelizovao temu vršnjačkog nasilja, koje je više puta dosad odnijelo mlade živote, a učinkovita sistemska borba izostala.



(Vijesti.ba)
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 01 Mar 2016, 22:56

Nedavno sam citala kako dva djecaka imucnih roditelja godinama zlostavljaju djevojcicu...
Porucuju joj neka se ubije...
Skola navodno tvrdi da je problem preuvelican, zataskavaju...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2016, 11:39

online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 04 Mar 2016, 11:58

Nisam ni očekivala da će istraga drugačije pogazati,
a nimalo ne sumnjam u rad institucija zaduženih za ovaj slučaj.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 12:10

Ma da kako da ne, nase tuzilastvo i sud inace imaju jako dobar skor istjerivanja pravde na cistac.
Inace nema govora o spregi elite i drzave, o spregi kriminala i drzavnog vrha, nema govora o tome jelde.
Sarajevo je jako mala mahala, koliko god se nekome cinilo kao velika, sve se zna ljudi, sve se znalo i prije, momentum se unistio salvama ovih sistemskih botova i satro legalista koji su pozivali da se ukaze povjerenje tuzilastvu i istraznim organima.
A smjesan je ko je mislio da ce bit drukcije od ovoga.
Elita je tu da ostaje u poziciji elite i da se bori za to, kao sto bi se svako od nas borio.
Eto nedavno ubise momka na ilidji, jel tuzilastvo mrdnulo chunom da nadje zeleno auto i lika koji je palicom momku presudio, a cjelo sarajevo zna ko je lik, i zasto je momka prebio na smrt.
Sin hanke paldum zgazi insana i preko noci na ocigled sviju nestane iz drzave dok se ne ohladi slucaj u latici tog istog tuzilastva u koje i sad povjerovaste u ovome slucaju.
I ocekivati da presude posteno u necemu ovakvom, presmjesno.
Ne kontam obim retardacije nase svjesti i naseg naroda, stvarno neshvatljivo koliki glupani mozemo bit.
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 04 Mar 2016, 13:13

Kao roditelj, kao majka suosjećam sa rah. Mahira roditeljima ...

Da je Alisa žena sa osam razreda škole, svi bi na nju bacali drvlje i kamenje,
šta je radila i kako je to živjela
da nije primjetila šta se dešava sa njenim jedinim djetetom.
Povraća mi se na njenu izjavu da primjetila kako je jedino više trošen toaletni papir??? :lud
Menstruacija traje par dana, pa nema šanse da ne primjetim na djetetu,
a kamo li nešto što mjesecima traje.

Dubravko? Koji on klinac izigrava? Kakva njega grižnja savjest goni da HALALI, i Boga spominje? :sok

Gdje je to drugo silovano dijete koje je Dubravko spominjao?
Navodno i ljekarska pomoć mu pružena.
koji se doktor usudio siovanom djetetu pružiti pomoć
a da policiji nije prijavio slučaj?

Žali Bože djeteta. Njegovi roditelji nisu imali dobre odnose,
što je bila otežavajuća okolnost za njega,
a sam Bog zna kako mu bilo kod majke,
dok ga je s druge strane dočekivao ogorčeni i sebični otac.

Ko može garantovati da njegov mobitel nije bio kod Alise po nekoj kazni?
Kako ona nije znala da on ne ide u školu danima?

Da li je ikom palo na pamet da mu je nedostajala "HOROR" škola iz koje su ga ispisali?
(Ako je Mahir rah. u sklopu škole zavolio vjeru, i prakticirao je kao većina učenika,
je li moglo to zasmetati Dubravku i biti razlog da ga ispišu iz škole????)

Gdje je stručno lice koje je pomagalo Mahiru da prevaziđe probleme uzrokovane tzv. fizičkim nasiljem (et' nisu znali da je silovan),
nakon što su ga ispisali iz te HOROR škole?
Ispisala je dijete iz škole zbog psihičkih problema a nije potražila stručnu pomoć, niti se iko od stručnih lica
oglasio da se bar konstatovala o tome. :hm

Niko od nas ne zna šta ga čeka, i uvijek kažem Bože zakloni svakog pa i mene.

Meni je dovoljan pogled na moje dijete da vidim kad nešto nije u redu.
Kad me zovu telefonom osjetim u glasu ako nešto ne štima.

Ali ako su roditelji razlog tome - dijete je nesretno i nema nikog. :cudi

Zašto svi misle da su visokoobrazovane porodice SAVRŠENE.
Da kod njih nema nasilja u porodici, alkohola, laži, poslovnih ambicija
u kojima se zaborave djeca ?

I da, te tursko-bosanske škole više imaju djece sirotinje i srednje klase nego te tzv. ELITE.
To je škola koja ne zagovara materijalizam (snobizam), nego znanje, poštenje, nauke, iskrenu i čistu ljubav. :)

Foliranje, gluma, elitizam, ponižavanje, ismijavanje itd. je više izraženo u našim državnim školama.

@Doc, slučaj tog momka u Sarajevu, cura je uputila policiju na zeleno auto, tj. na krivi trag?
Zašto? Misliš da joj je zaprijetito ili ? Ima li ona veze sa ubicom? :(
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Čupava » 04 Mar 2016, 13:50

Chloe wrote: Povraća mi se na njenu izjavu da primjetila kako je jedino više trošen toaletni papir??? :lud
I ja sam se bila iznenadila tom njenom izjavom. :grana Svaka majka/roditelj, mogu da primjete da sa djetetom nesto nije ok, prepozna se to vrlo dobro...cak i kad djete izbjegava komunikaciju, neke stvari mogu biti jasne ..

Stvarno ne mogu da budem pametna...Zao mi je djeteta, neopisivo..
.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 14:30

Sad se već može slobodno reći da je za smrt Mahira Rakovca kriva njegova majka Alisa, oportunistička kurava koja je samo ganjala karijeru pa se i udala za starog lažljivog prdonju Durbravka, koji je neki hepek valjda i time se okoristila.
Pošto njih dvoje mogu javno da optuže (vjerovatno iz nekog poremećenog osjećaja krivnje, kojega žele da prebce na druge)
djecu , vršnjake Mahira kojega mi žalimo, a koja su isto djeca kao i on, da ih optuže za monstruozne radnje navodeći
detaljno pojedinosti čina kojega su aposlutno izmislili!
Zašto javnost koju su njih dvoje nahuškavali na linč te djece, sada ne bi njih pozvala na odgovornost?
100 % sam siguran da su rezultati istrage tačni jer je Dubravko uhvaćen u laži već u samom početku.
Zanimljivo je kako je to matoro đubre pokušalo da iskoristi ono drugo dijete, Mahirovog prijatelja , koji je navodni svjedok
"silovanja oklagijom" ...a to što je prilikom pokušaja da utječe na to dijete opravdavao da mali nije htio pred majkom da priča
o tome , odmah mi je bilo sumnjivo kao izgleda i toj majci, koja je odlučila da prekine kontakt sa Dubravkom dok se slučaj
ne završi. Lik je jebeni monstrum i kladim se da je tukao Mahira, samo što se to sad ne može dokazati
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 14:40

carobnjak N wrote:Sad se već može slobodno reći da je za smrt Mahira Rakovca kriva njegova majka Alisa, oportunistička kurava koja je samo ganjala karijeru pa se i udala za starog lažljivog prdonju Durbravka, koji je neki hepek valjda i time se okoristila.
Pošto njih dvoje mogu javno da optuže (vjerovatno iz nekog poremećenog osjećaja krivnje, kojega žele da prebce na druge)
djecu , vršnjake Mahira kojega mi žalimo, a koja su isto djeca kao i on, da ih optuže za monstruozne radnje navodeći
detaljno pojedinosti čina kojega su aposlutno izmislili!
Zašto javnost koju su njih dvoje nahuškavali na linč te djece, sada ne bi njih pozvala na odgovornost?
100 % sam siguran da su rezultati istrage tačni jer je Dubravko uhvaćen u laži već u samom početku.
Zanimljivo je kako je to matoro đubre pokušalo da iskoristi ono drugo dijete, Mahirovog prijatelja , koji je navodni svjedok
"silovanja oklagijom" ...a to što je prilikom pokušaja da utječe na to dijete opravdavao da mali nije htio pred majkom da priča
o tome , odmah mi je bilo sumnjivo kao izgleda i toj majci, koja je odlučila da prekine kontakt sa Dubravkom dok se slučaj
ne završi. Lik je jebeni monstrum i kladim se da je tukao Mahira, samo što se to sad ne može dokazati
Definitivno vazdan ne procitah bolesniji komentar na ovaj slucaj, nek ti je bog na pomoci jarane, blago insanu koji tebe ne sretne u zivotu pa i preko foruma ;)
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 04 Mar 2016, 14:45

A ne znam sta da kazem..
Mi svi o slucaju znamo vrlo malo...
Sjecam se komentara u mom selu i na internetu poslije ubojstva...
Cak ni clanovi obitelji nisu sve znali kako se dogodilo...ali ljudi su svasta govorili...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 14:55

DocSportello wrote:
carobnjak N wrote:Sad se već može slobodno reći da je za smrt Mahira Rakovca kriva njegova majka Alisa, oportunistička kurava koja je samo ganjala karijeru pa se i udala za starog lažljivog prdonju Durbravka, koji je neki hepek valjda i time se okoristila.
Pošto njih dvoje mogu javno da optuže (vjerovatno iz nekog poremećenog osjećaja krivnje, kojega žele da prebce na druge)
djecu , vršnjake Mahira kojega mi žalimo, a koja su isto djeca kao i on, da ih optuže za monstruozne radnje navodeći
detaljno pojedinosti čina kojega su aposlutno izmislili!
Zašto javnost koju su njih dvoje nahuškavali na linč te djece, sada ne bi njih pozvala na odgovornost?
100 % sam siguran da su rezultati istrage tačni jer je Dubravko uhvaćen u laži već u samom početku.
Zanimljivo je kako je to matoro đubre pokušalo da iskoristi ono drugo dijete, Mahirovog prijatelja , koji je navodni svjedok
"silovanja oklagijom" ...a to što je prilikom pokušaja da utječe na to dijete opravdavao da mali nije htio pred majkom da priča
o tome , odmah mi je bilo sumnjivo kao izgleda i toj majci, koja je odlučila da prekine kontakt sa Dubravkom dok se slučaj
ne završi. Lik je jebeni monstrum i kladim se da je tukao Mahira, samo što se to sad ne može dokazati
Definitivno vazdan ne procitah bolesniji komentar na ovaj slucaj, nek ti je bog na pomoci jarane, blago insanu koji tebe ne sretne u zivotu pa i preko foruma ;)
Ma nemoj , ja sam bolestan, a istraga koja je digla sve na noge, ispitano 90 svjedoka, dva sudska tužioca pored mase
slučajeva radili 2 mjeseca samo na tome slučaju, pokazala da Dubravko i Alisa lažu.
I to tako monstruozno, da su detalji kao iz horor priče....ja ne znam ko je tu bolestan?
Pratio sam slučaj detaljno i, mnogima je promakla činjenica da su Dubravko i Alisa podnijeli tužbu, tek kad je Mahirov
otac na dženazi izrazio sumnju o motivu samoubistva, dakle Mahirov pravi otac, ne samo biološki, nego jedini pravi.
Inače, ne znam uopće tko si ti, osim što bališ nad Čupkom ko zagorijeli pubertetlija, nigdje te nisam primjetio
a ja sam na forumu 5 godina, družim se sa rajom i niko samnom nema takva iskustva o kojima ti pričaš
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests