Tursko-Bosanski horor koledž

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Maja » 04 Mar 2016, 15:02

Naravno da je horor koledz jer cak i ako je istina da Mahir nije ni fizicki ni psihicki zlostavljan ( sto sumnjam, posebno u ovo drugo) u toj skoli se nesto desava i to nisu stvari koje su normalne za sve skole.
Mog rodjaka su doveli do sloma. Uzimali su mu redovno sav novac, cak po 200km po citav mjesecni dzeparac, lupali u vrata dok spava, o uvredama i ismijavanju da ne pisem.

S jedne strane skola s druge prezaposlena majka s trece odsustvo oca. Mozda je sve to utjecalo na njega tj nema samo jedan krivac.

Napisah to iako mislim da nije na nama da trazimo krivce jer ko zna sta je istina. Vjerujem da se prava istina nikad nece ni otkriti s obzirom na sposobnost nase policije.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by kuplung » 04 Mar 2016, 15:10

Maja wrote:Naravno da je horor koledz jer cak i ako je istina da Mahir nije ni fizicki ni psihicki zlostavljan ( sto sumnjam, posebno u ovo drugo) u toj skoli se nesto desava i to nisu stvari koje su normalne za sve skole.
Mog rodjaka su doveli do sloma. Uzimali su mu redovno sav novac, cak po 200km po citav mjesecni dzeparac, lupali u vrata dok spava, o uvredama i ismijavanju da ne pisem.

S jedne strane skola s druge prezaposlena majka s trece odsustvo oca. Mozda je sve to utjecalo na njega tj nema samo jedan krivac.

Napisah to iako mislim da nije na nama da trazimo krivce jer ko zna sta je istina. Vjerujem da se prava istina nikad nece ni otkriti s obzirom na sposobnost nase policije.
To je strasno,je li prijavio nekome?

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Maja » 04 Mar 2016, 15:16

Roditelji su razgovarali sa skolom ali nisu bili zadovoljni pa su ga prebacili u obicnu skolu u kojoj se preporodio i postao onaj stari. Dotad kad bi kuci dosao ili bi sutio ili se izivljavao na mladjoj sestri ali nista nije htio zadugo priznati roditeljima.

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 15:19

carobnjak N wrote:
DocSportello wrote:
carobnjak N wrote:Sad se već može slobodno reći da je za smrt Mahira Rakovca kriva njegova majka Alisa, oportunistička kurava koja je samo ganjala karijeru pa se i udala za starog lažljivog prdonju Durbravka, koji je neki hepek valjda i time se okoristila.
Pošto njih dvoje mogu javno da optuže (vjerovatno iz nekog poremećenog osjećaja krivnje, kojega žele da prebce na druge)
djecu , vršnjake Mahira kojega mi žalimo, a koja su isto djeca kao i on, da ih optuže za monstruozne radnje navodeći
detaljno pojedinosti čina kojega su aposlutno izmislili!
Zašto javnost koju su njih dvoje nahuškavali na linč te djece, sada ne bi njih pozvala na odgovornost?
100 % sam siguran da su rezultati istrage tačni jer je Dubravko uhvaćen u laži već u samom početku.
Zanimljivo je kako je to matoro đubre pokušalo da iskoristi ono drugo dijete, Mahirovog prijatelja , koji je navodni svjedok
"silovanja oklagijom" ...a to što je prilikom pokušaja da utječe na to dijete opravdavao da mali nije htio pred majkom da priča
o tome , odmah mi je bilo sumnjivo kao izgleda i toj majci, koja je odlučila da prekine kontakt sa Dubravkom dok se slučaj
ne završi. Lik je jebeni monstrum i kladim se da je tukao Mahira, samo što se to sad ne može dokazati
Definitivno vazdan ne procitah bolesniji komentar na ovaj slucaj, nek ti je bog na pomoci jarane, blago insanu koji tebe ne sretne u zivotu pa i preko foruma ;)
Ma nemoj , ja sam bolestan, a istraga koja je digla sve na noge, ispitano 90 svjedoka, dva sudska tužioca pored mase
slučajeva radili 2 mjeseca samo na tome slučaju, pokazala da Dubravko i Alisa lažu.
I to tako monstruozno, da su detalji kao iz horor priče....ja ne znam ko je tu bolestan?
Pratio sam slučaj detaljno i, mnogima je promakla činjenica da su Dubravko i Alisa podnijeli tužbu, tek kad je Mahirov
otac na dženazi izrazio sumnju o motivu samoubistva, dakle Mahirov pravi otac, ne samo biološki, nego jedini pravi.
Inače, ne znam uopće tko si ti, osim što bališ nad Čupkom ko zagorijeli pubertetlija, nigdje te nisam primjetio
a ja sam na forumu 5 godina, družim se sa rajom i niko samnom nema takva iskustva o kojima ti pričaš
Liche, samo prve dvije recenice koje si napisao u tome postu su dovoljne da shvatim kakva si persona.
Druga stvar, definitivno nisi upucen u procese i establisment ove zemlje, zemlje u kojoj sin pjevaljke zgazi insana i to isto tuzilastvo skloni papire u ladicu na hladjenje dok se malo ne zaboravi, i od takvog sudstva ocekivat da ce uperit prstom u elitu i potomke elite cije stranke su ih dovele na te pozicije, malo smjesno za ocekivat.
Sama tjelesna gestikulacija zene koja sjedi pored tuziteljice dok ona iznosi rezultate istrage, koja btw se nije dotakela masu jako bitnih stvari, iznoseci u vise od pola obracanja sture statisticke podatke umjesto da se bavi bitnijim stvarima je dovoljna i govori sama za sebe.
Treca stvar, ne shvatam cemu spominjanje mog odnosa sa cupavom, da nisi mozda ljubomoran?
A cetvrta, jel to trebam dat na uvid licnu kartu ili rodni list da tebi porastem u ocima kao forumas, ili kralju imas problem sa razumjevanjem postulata i ferceranja foruma, valjda je nebitno ko smo i sta smo, bitnije je nashe stajaliste i pisanje na zadanu temu.
Peto i najbitnije je da slucaj malog mahira nije jedini, masa klinaca koji nisu dio elite se oglasilo i iznijelo svoje dogadjaje i dozivljaje, maltretiranja od te poslijeratne elitisticke kaste u toj skoli, a tebi jarane ako moze sturo obavjestenje korumpiranog tuzilastva izazvat onako ogavnu klasifikaciju djecakove mame i svaljivanje krivice za smrt rodjenog sina na nju, nemam druge rjeci i opisa za takvog insana sem bolest, jako jako jako nazadna i nelijeciva bolest liche.
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Maja » 04 Mar 2016, 15:25

A sta je liche :hm

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by kuplung » 04 Mar 2016, 15:27

Maja wrote:Roditelji su razgovarali sa skolom ali nisu bili zadovoljni pa su ga prebacili u obicnu skolu u kojoj se preporodio i postao onaj stari. Dotad kad bi kuci dosao ili bi sutio ili se izivljavao na mladjoj sestri ali nista nije htio zadugo priznati roditeljima.
prestrano :sok dobro je sto su ga spasili na vrijeme

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 15:28

Maja wrote:A sta je liche :hm
Liche-lik-osoba-persona-insan :D
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 15:28

Problem je što većina ima već unaprijed, prije samo istrage stav da je sve što su A i D iznijeli u javnost, tako
i nikako drugačije! Vama je bitnije ono rekla-kazala, pored već unaprijed nekog smiješnog animoziteta prema tome
što je to turski koledž i , to je već zacementiran stav ...nema promjene, donesi sve dokaze, džaba.
Moj je rođak završio tu školu i djeca od još par poznanika...nikad nikakvih problema, djeca odlično znaju engleski
i turski, u daljnjem zapošlajvanju to im super dođe, priznata diploma gdje god odu.
Škole imaju videonadzor, čak i u prostorima ispred kabina wc, sve pokriveno, 7000 sati snimaka tužilaštvo
pregledalo...nema nikakvog nasilja !
Još jedna Dubravkova evidentna laž iznešena je i u ovom videu. Naime, tvrdio je da je snimio izjavu dječaka na diktafon
o silovanju i svemu , ponovio je to dosta puta na raznim televizijama, a tužilaštvo kaže da je kasnije rekao da se prevario
jer je kao nešto pogrešno stisnuo i ništa nije snimio.
Pibavljene sve komunikacije sa rah.Mahirovog mobitela i fb profila, svi pozivi sms-ovi...Dubravko tvrdio da su mu
prijetili na telefon i fb....ništa slično apsolutno nije pronađeno!
I još jednom da ponovim da je slagao da otac ne plaća alimentaciju, a čovjek pred kamerama pokazao sve račune od alimentacija do zadnjeg mjeseca!

[ytube][/ytube]
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 04 Mar 2016, 15:36

kuplung wrote:
Maja wrote:Roditelji su razgovarali sa skolom ali nisu bili zadovoljni pa su ga prebacili u obicnu skolu u kojoj se preporodio i postao onaj stari. Dotad kad bi kuci dosao ili bi sutio ili se izivljavao na mladjoj sestri ali nista nije htio zadugo priznati roditeljima.
prestrano :sok dobro je sto su ga spasili na vrijeme
Da, istina je da djeca najcesce sute...
I moj jedan malisam je poslije poplave postao jako agresivan...ojn se bojao da ce mu obitelj stradati..
Djeca u takvim situacijama krivo pomisle da su oni krivi...osjecaj krivnje i stida je jako gadan....i postaju ljuti ili sute...
Djeca najcesce ne govore o traumama....

Ma ko mi to dira Carobnjaka Nurka.:oklagija .....covjek ima pravo na svoje zakljucke...
Last edited by Biba on 04 Mar 2016, 15:37, edited 1 time in total.
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 15:37

Posebno obratit paznju na mimiku i gestikulaciju desne zene poslije 8.50 minuta, svako ko ima iole klikera u glavi znat ce o cemu pricam, mada je najkorisnije pogledat cjeli video i gledat tikove i pokazatelje koji odaju dosta toga, normalno ko zna da prepozna, a lice i oci nikada ne lazu, niti mogu, podsvjest sa tim vlada.
Niko ne reche liche da nema djece koja fino prodju u toj skoli, ali zna se ko fino prolazi i zasto, nova vrla bosanska elita i coporasi.
Imam i ja drugaricu koja ima sina tu pa se ne zali, ali to ne mora znacit da se drugoj djeci nisu desavale lose stvari.
A ko zna pricu oko fatah gulena i njihove indoktrinacije sirom planete preko ovih skola zna o cemu pricam, sama cinjenica da je njegova skola i kakva vrsta perfidne indoktrinacije se kroz taj proces provlaci bi trebala bit dovoljan razlog za ukidanje te gamadi.
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
DocSportello
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1388
Joined: 16 Feb 2016, 13:33
Location: Na balkonu, chuchim na drvima, hvatam konin wifi :D
Has thanked: 326 times
Been thanked: 183 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by DocSportello » 04 Mar 2016, 15:40

Biba wrote:
kuplung wrote:
Maja wrote:Roditelji su razgovarali sa skolom ali nisu bili zadovoljni pa su ga prebacili u obicnu skolu u kojoj se preporodio i postao onaj stari. Dotad kad bi kuci dosao ili bi sutio ili se izivljavao na mladjoj sestri ali nista nije htio zadugo priznati roditeljima.
prestrano :sok dobro je sto su ga spasili na vrijeme
Da, istina je da djeca najcesce sute...
I moj jedan malisam je poslije poplave postao jako agresivan...ojn se bojao da ce mu obitelj stradati..
Djeca u takvim situacijama krivo pomisle da su oni krivi...osjecaj krivnje i stida je jako gadan....i postaju ljuti ili sute...
Djeca najcesce ne govore o traumama....

Ma ko mi to dira Carobnjaka Nurka.:oklagija .....covjek ima pravo na svoje zakljucke...
Niko ne spori njegovo pravo na zakljucke i stav, ali nazvat djetetovu mater kurvom zeljnom paznje i krivcem za samoubistvo djeteta granici sa psihopatijom i zescim psiholoskim poremecajima.
A druga stvar koja ga diskredituje u startu je spominjanje mog odnosa sa cupavom, ma kakav bio, ispod svakog nivoa je spominjat tu zenu u nasoj razmjeni stavova.
Nekako mi infantilno i jako nezrelo, i ispod svakog nivoa smislene komunikacije.
Last edited by DocSportello on 04 Mar 2016, 15:44, edited 1 time in total.
“The reason I talk to myself is because I’m the only one whose answers I accept.”
― George Carlin

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 15:41

DocSportello wrote:Posebno obratit paznju na mimiku i gestikulaciju desne zene poslije 8.50 minuta, svako ko ima iole klikera u glavi znat ce o cemu pricam, mada je najkorisnije pogledat cjeli video i gledat tikove i pokazatelje koji odaju dosta toga, normalno ko zna da prepozna, a lice i oci nikada ne lazu, niti mogu, podsvjest sa tim vlada.
Niko ne reche liche da nema djece koja fino prodju u toj skoli, ali zna se ko fino prolazi i zasto, nova vrla bosanska elita i coporasi.
Imam i ja drugaricu koja ima sina tu pa se ne zali, ali to ne mora znacit da se drugoj djeci nisu desavale lose stvari.
A ko zna pricu oko fatah gulena i njihove indoktrinacije sirom planete preko ovih skola zna o cemu pricam, sama cinjenica da je njegova skola i kakva vrsta perfidne indoktrinacije se kroz taj proces provlaci bi trebala bit dovoljan razlog za ukidanje te gamadi.
predviđam ti blistavu karijeru kvazipsihologa :ok
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 15:47

kurava nego šta, udala se za lika koji je skoro duplo stariji od nje, nakon čega je dobila posao lektorice
znači na državnu sisu, glumi intelektualca i primaj 3-4 milje platu
Ni jedno od njih nije nikakva nejač i sirotinja koje kao tlače guzonje nego uhljebi koji manipulišu javnošću
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 04 Mar 2016, 16:19

:ovajDocsportelo, pregledah ja video..ama ne mogu nista tvrditi..ali desna zena je nervozna...
Pokusala sam zamislizi sebe ..kad bih ja tak prevrtala ocima...to bi znacilo -Sta to ova lijeva zena govori..iliti -Sta palamudi sunce joj poljubim.... :rol
Ali ja nisam psiholog i ne mogu tvrditi nista...tko zna zbog cega ona koluta.. :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 16:36

Chloe wrote: Da li je ikom palo na pamet da mu je nedostajala "HOROR" škola iz koje su ga ispisali?
(Ako je Mahir rah. u sklopu škole zavolio vjeru, i prakticirao je kao većina učenika,
je li moglo to zasmetati Dubravku i biti razlog da ga ispišu iz škole????)
(
Mislim da je ovo razlog svemu.. :roll
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 17:15

E koliko sam shvatio izjava je "Niko nije kriv i niko nije maltretirao, zlostavljao i silovao dječaka", uključujući i roditelje i Dubravka. Znači, ako nisu dokazali da se djeca silovala nisu dokazali niti da su roditelji krivi ni po jednoj osnovi i ne treba na njih prebacivati krivicu. Nema osnova za to.

Drugo, ako za nešto nema dokaza i ako to ne možemo vidjeti ne znači da toga nije bilo ili da nema... Npr. ti snimci koje su pregledali. Šta su pregledali ako su već ranije iz škole rekli da se svi snimci brišu nakon mjesec dana, čini mi se.. Šta su pregledali snimke?

Treće, postoji mogućnost da su roditelji(Alisa i Dubravko) zaista bili uvjereni da se tamo nešto desilo, da su imali razloga sumnjati, ili da su bili zaneseni tom idejom i da nisu ništa radili sa malicioznim namjerama.

Četvrto - nekako mi je ova izjava siromašna sa informacijama. Nekako sam očekivao više detalja.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 17:44

Preokret u javnosti, nakon što su ih svi podržavali u istjerivanju pravde, sad se traži otkrivanje njihove uloge u smrti rah.Mahira ;)

mhr1.PNG
mhr2.PNG
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Podrinjac » 04 Mar 2016, 18:12

Pa to je naš narod ... danas jedno, sutra drugo. Svu pamet smo pokupili.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by carobnjak N » 04 Mar 2016, 18:24

Fora je u tome što Lovrenović obmanjuje javnost, glumi pravednika i malog čovjeka koji se kao bori protiv nekog zla
a lik bio zamjenik ministra u prošloj vlasti, prodekan filozofskog fakulteta, akademik i vrlo utjecajna osoba.
Postoje jake indicije da je u ovom slučaju riječ o porodičnom nasilju, zašto sad to ne istražiti?
Siguran sam da je papak i digao svu ovu buru, upravo jer se uplašio kad je Mahirov otac posumnjao na uzroke samoubistva.
Pravda za Mahira!
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Čupava » 04 Mar 2016, 20:24

carobnjak N wrote: Inače, ne znam uopće tko si ti, osim što bališ nad Čupkom ko zagorijeli pubertetlija, nigdje te nisam primjetio
a ja sam na forumu 5 godina, družim se sa rajom i niko samnom nema takva iskustva o kojima ti pričaš
Odkud mene da se sjetiš na ovako tragičnoj temi.. :grana tema nije ko za kim " bali" i to ne bi trebalo da smeta ikome, a i normalnom razvoju diskusije.. Mislim da niko nikome nema za pravo da prigovara u kakvom je odnosu sa kim na forumu!

Da se vratim temi - ja i dalje ne mogu da vjerujem da bas nista od iznesenog nije tacno.. Nakon svih analiza koje su izvršene - da potvrđuju da Mahirova mama laze .. Nevjerovatno !
.

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests