Tursko-Bosanski horor koledž

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 04 Mar 2016, 20:33

Ne mogu vjrovati da se suze onako mogu odglumiti...
Ma nacitala sam se ja svakakvih komentara o ubojstvu u nasem selu..
Najzesci su oni koji nista ne znaju..
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Čupava » 04 Mar 2016, 20:40

Strasno!!!!
.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 21:24

Podrinjac wrote:Pa to je naš narod ... danas jedno, sutra drugo. Svu pamet smo pokupili.
Manje je takvih u ovom slučaju. Znam onda kada je počela priča o ovome odmah se javnost podijelila u 2 tabora, ili preciznije, postojao je tabor ljudi koji su na prvu osudili Lovrenovića i Mahirovu majku. Više Lovrenovića. Razlozi su koliko sam skontao neke političke prirode, njegovi stručni radovi i neke izjave za Bosnu i Bošnjake.

To je bilo prije svih velikih izjava, intervjua, pisama, gostovanja po TV-u..

Ovo sam zaključio na osnovu glupog FB i malo čitanja vijesti, može biti da i griješim. Al kolika je šansa da ultranacionalisti, vehabije, SDA-ovci, svi odjednom bore se za turski koledž i imaju samo riječi hvale, diskredituju Lovrenovića, postavljaju iste klipove, iste slike, iste komentare. Tačno možeš profilisati ljude sa nekom minimalnom šansom za greškom.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 04 Mar 2016, 22:33

@Majo, internati nisu za svako dijete. Jedna cura mi je dala svoj fb profil da zavirim u zatvorenu grupu i čitam komentara mase bivših i sadašnjih učenika tih škola u vrijeme afere. Isto "sranje" u odnosima kao u državnim, uvijek se nadje neko da nekog zeza i provocira, samo u ovim školama prije sankcionišu.
Možda postoje pojedinačni slučajevi ali nisu dovoljni da se škole nazivaju hororima i sl.

Oni koji prešute bilo koju vrstu zlostavljanja su krivično odgovorni kao i počinioci. Tvoji rođaci su slučaj morali prijaviti policiji. (Nema opravdanja da bi to bilo uzaludno.)

Sta ce djetetu u internatu toliki džeparac?

@Čarobnjaku dragi, što tako optužuješ ljude i nazivaš pogrdnim imenima? Dječak koji je Ĺovrenoviću ispričao priču pokrenuo je lavinu sumnji i optužbi. Zašto? Neko zna. A opet pozadina svega, tužilaštvo zna. Nisu džaba naveli da treba i psihologe i psihijatre ukljuciti.

@Leb, nikad se ne bih sjetila tog oko vjere da nisam pročitala njihov intervju na nekom od hrvatskih medija, gdje su dobar dio utrošili pričajući o vjeri. :grana
Čini mi se da ti reče kako si ocekivao više informacija. Tuzilastvo je iznijelo sve podatke koji se ticu krivicne prijave roditelja na tu školu, nisu obavezni objašnjavati zašto su npr. tražili na uvid zdravstveni karton majke što je meni zaparalo uši dok za rah. Mahira se podrazumjeva jer trebalo je potvrditi priču o navodnim ozljedama.

@Doc, slažem se s tobom da se ženska sa presice neprofesionalno ponaša, a uzroka može biti više. Tebi je djelovala tako, a znaš da je do posmatrača.
;)


Trenutno na vlasti je SDA koja razvija dobre odnose sa Erdoganom koji je smrtni neprijatelj Gulenu.
Ovaj slučaj je bio jedinstvena prilika da BiH ispuni jednu od želja drage nam Turske i ukine te škole.

Tursko-bosanki koledž ne podržava niti jednu stranku u BiH, niti ima veze sa IZ BiH.

Ne mogu tvrditi za Sarajevo, ali tvrdim za skolu kod nas, ima djece "turbo bogataša" ili tzv. elite :rol ali jako malo. I džaba im pare, ocjene su prema njihovom znanju. Nemaju stipendije ako ih ne zasluže, ne idu na takmičenja ako nemaju znanje. :cudi

https://www.unasanacollege.edu.ba
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 22:41

Ma nisam ni gledo klip, možda pola minute, više se oslanjam na vijesti pa samo možda pogriješio. Očekivao sam bar nešto da kažu, jesu li možda rekli da li se istraga nastavlja ili se preusmjerava? Jel ovo gotov slučaj ili..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Chloe » 04 Mar 2016, 22:48

Poslušaj, ne moraš gledati
Ne traje dugo.
Ono što će oni poduzeti jeste prijava za ugrožavanje sigurnosti i nezakonitog snimanja. Prvo ne znam .na šta se odnosi dok je drugo sigurno vezano za novinarku koja se uvukla na sastanak u školi i snimala.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2016, 22:56

Lebowski wrote:Više Lovrenovića. Razlozi su koliko sam skontao neke političke prirode, njegovi stručni radovi i neke izjave za Bosnu i Bošnjake.
Hajde Mrki, ne lupaj bezveze.
Lovrenović je, kako on to izjavi, Bosanac po nacionalnosti i ne znam šta bi on kao takav, mogao skriviti nekim Bošnjacima. Druga je stvar, ako se neko ne slaže s njegovim projekcijama, u vezi bilo čega i po bilo kom osnovu, a tebi se odmah čini još jedan gnusni napad Bošnji,.
Ni ja se ne slažem sa svime što je on napisao, u okviru svog naučnog rada, ali to nema veze s tim stvarima ni sa njegove ni sa moje strane.
Ne slažem se potpuno ni sa Imamovićem, ni sa Mesihovićem itd, pa šta?

Što se teme tiče, istina je vjerovatno negdje na sredini i za Mahirovu smrt, svi su krivi pomalo, pa i ta glupa škola.

Sad se svi peru i niko nije kriv. samo je to na stvari.


Kažem glupa, jer je preskupa i debilno je plaćati osnovnu školu 6000 maraka, a ne boriti se za bolje državne škole. Svi znamo da imamo veliki potencijal, kao ljudi s pravom na glasanje i demonstracije, samo to slabo prakticiramo.
Mi ne želimo da nam bude bolje. Mi želimo da preživljavamo i samo da preživljavamo puštajući te elite da se i dalje elitiziraju o našem trošku, naravno.

Uz njih su i ti novokomponovani sitni privatnici poput one "zabrinute" mame, koja nam je tu visila na prethodnim stranama ove teme s riječima "moje dijete, moje dijete, moje dijete. bla.bla.blablabla, Liči na mamu one nesretne slavljenice iz Zadra.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 23:00

Ja samo pričam onako kako čujem. :cudi
Niti sam čitao niti ću čitati njegova djela, to neko čita? :sok
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2016, 23:04

Lebowski wrote:Ja samo pričam onako kako čujem. :cudi
Niti sam čitao niti ću čitati njegova djela, to neko čita? :sok

Pa samo isti takvi kao ti, koji nisu ništa čitali, mogu čovjeka tretirati kao neprijatelja BiH.
Znači nije relevantno, neki bezveze trolovi itd.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 04 Mar 2016, 23:06

Ne znam....
Sjetila sam se djevojke koja je prije otprilike godinu dana nocu sa slusalicama sjela na cestu...covjek se vracao kuci iz Plodina i pregazio ju...nije ju vidio...
Isla je u drzavnu skolu...ntiko nije mislio da je strasno ono sto su joj govorili u skoli.....osim nje naravno....
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 23:07

Pa kažem ti, ako ne vjeruješ meni traži po internetu.. ima toga. Zamjeraju mu na nekim radovima i onom što je pisao. Uopšte nije bitno jesu li čitali ili ne, bitno je da mu zbog nečega zamjeraju.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 04 Mar 2016, 23:09

Lebowski wrote:Pa kažem ti, ako ne vjeruješ meni traži po internetu.. ima toga. Zamjeraju mu na nekim radovima i onom što je pisao. Uopšte nije bitno jesu li čitali ili ne, bitno je da mu zbog nečega zamjeraju.

Evo, preporučim ti historičara koji će ti se dopasti. Extra crven, extra građanski itd, pa čitaj njega, ako ti ne pašu Lovrenović, Imamović i sl.

Bar njegov politički angažman, neće te razočarati. Šibni mu malo po profilu, bio je skoro uvodničar na sesiji kruga 99.

https://www.facebook.com/mesihovic.salmedin?fref=ts
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 04 Mar 2016, 23:10

Hvala al ne čitam o domaćoj historiji..
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Mirelam » 04 Mar 2016, 23:15

Podrinjac wrote:Pa to je naš narod ... danas jedno, sutra drugo. Svu pamet smo pokupili.
Nije danas jedno, sutra drugo, nego je uvijek isto .Daj da se nasladjujemo tudjom mukom i nesrecom. Tako se lijecimo i time se hranimo. Veze to nema sa pravdom ni za Mahira, ni za oca i mater, ni ocuha, ni za skolstvo , ni za quvac palac.

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Lebowski » 05 Mar 2016, 11:48

Lebowski wrote:
Chloe wrote: Da li je ikom palo na pamet da mu je nedostajala "HOROR" škola iz koje su ga ispisali?
(Ako je Mahir rah. u sklopu škole zavolio vjeru, i prakticirao je kao većina učenika,
je li moglo to zasmetati Dubravku i biti razlog da ga ispišu iz škole????)
(
Mislim da je ovo razlog svemu.. :roll
Chloe, a vidi ovo. Nisam dosad na ove informacije naišao.. Sva mi je ova priča u medijima o tome bezveze i preopširna

Je li to moglo zasmetati roditeljima vjernicima? Samo da se nadovežem na ovo tvoje, nije da vjerujem u to..

http://radiokameleon.ba/2016/01/skola-i ... -u-zatvor/

Mahir je bio natprosječno inteligentan i nekoliko godina zreliji od vršnjaka. Puno je čitao, zanimale su ga fizika i kemija, matematiku je vježbao svaki dan. Resursi, globalna politika i vjerska narcisoidnost su teme koje su ga zaokupljale. Zanimalo ga je pitanje Boga. Obitelj koju čine majka muslimanka, praktična vjernica, i tata katolik, bivši ministrant, dopušta mu da sam propituje postoji li Bog.

– ‘Hvala ti što si me odgojila tako slobodnog. U mojoj školi ne smiješ reći da nema Boga jer odmah misle da si lud’, rekao mi je i poljubio me prije mjesec dana – prisjeća se Alisa.

– Smrću se kao povjesničar profesionalno bavim godinama i nisam imao posve riješen odnos prema Bogu. Ipak, živ sam se polomio dok sam ga pokušao uvjeriti u postojanje Boga, a on će meni na sve moje argumente: ‘Tata, nema Boga, to je čista kemija’. Onda je tražio da mu objasnim što je to Crkva bosanska. Ja mu kažem da je to crkva koja nije bila ni Katolička, ni Pravoslavna, ni Rimska ni Carigradska, čak se i vjera zvala bosanska. A on kaže:’ Pa to bi bilo najbolje rješenje za Bosnu, jedna crkva i jedna vjera’ – priča Dubravko.

– Zamisli, mama, kako je učiteljica vjeronauka glupa, ona nama priča kako će u dženet (raj) svi koji ispoštuju imanske šarte (dužnosti muslimana). Znači, ako si ubojica, a poštuješ šarte, ideš u dženet? I nitko od učenika ništa ne pita. S kojim kretenima ja idem u školu – žalio se Mahir majci.

U subotu je Mahir mamu i tatu posjeo, skuhao im čaj, a potom majku zamolio da mu, ako umre, ne pravi cirkusijadu na pogrebu jer je ateist. Ona je odglumila da nije šokirana. U nedjelju je bio sretan, igrao se na računalu s bivšim društvom iz Tuzle. U ponedjeljak se spremio cijeli sat prije polaska u školu.

– Prišao mi je, poljubio me u vrat i rekao: ‘Sada je konačno sve na svome mjestu’. Pitala sam ga na što misli, a on je kazao: ‘Na sve, na naš život’. Okrenula sam se da ga zagrlim, jer dogovorili smo se da ga smijem maziti dok nas nitko ne gleda, ali on se istrgnuo i otišao – kaže Alisa. Rasplakala se pa je nastavio Dubravko:

– Mahir je sjeo na stepenište kraj onoga prozora i razmišljao, dva, tri sata. Onda je zapalio ruksak s knjigama. Bila je to njegova oporuku obrazovnom sustavu i zlostavljačima. I skočio.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2016, 17:50

Onda je tražio da mu objasnim što je to Crkva bosanska. Ja mu kažem da je to crkva koja nije bila ni Katolička, ni Pravoslavna, ni Rimska ni Carigradska, čak se i vjera zvala bosanska. A on kaže:’ Pa to bi bilo najbolje rješenje za Bosnu, jedna crkva i jedna vjera’ – priča Dubravko.
Eto, o tome sam i sam godinama trubio po forumu.
Svi fundamenti ove zemlje, posađeni su prije pojave bilo koje od ove tri sadašnje religije, koje su ovo malo duše rasparčale i svaka od njih misli da zna šta je Bosna i isto tako, svaka od njih misli da je samo ona u pravu. SPC će vam reći, da je Bosna - nema Bosne, sve je Srbija. KC će vam reći da su oni jedini pravi baštinici srednjovijekovne bosne, A NISU i lažu na kvadrat. IZ će reći da su oni to, a kao dokaz će navesti da se samo njeni članovi izjašnjavaju kao Bošnjaci, zanemarujući tu i veliki dio Bošnjaka koji se tako izjašnjavaju, a ni ne viđamo ih počesto po džamijama i sl.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by Biba » 05 Mar 2016, 18:59

:ovaj Mahir je nagovijestio svoju smrt...on je trazio pomoc...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by SPINERKA » 06 Mar 2016, 13:34

Mirelam wrote:
Podrinjac wrote:Pa to je naš narod ... danas jedno, sutra drugo. Svu pamet smo pokupili.
Nije danas jedno, sutra drugo, nego je uvijek isto .Daj da se nasladjujemo tudjom mukom i nesrecom. Tako se lijecimo i time se hranimo. Veze to nema sa pravdom ni za Mahira, ni za oca i mater, ni ocuha, ni za skolstvo , ni za quvac palac.

Nazalost --u stvarnom zivotu je tako.

Sa takvim se stavom susrecem i ovdje kod mene--ali naravno u manjem obimu.

Imam jednu stariju zenu - s kojom se vidjam povremeno -samica ---ta kad postavi pitanje --znam da moram dati pozitivan odgovor. JEDNOSTAVNO ne zeli slusati da nesto nije ok --nece kao prvo da sebi ugrozava raspolozenje.
Image

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by IM_ex » 19 Mar 2016, 01:30

Chloe wrote: Ono što će oni poduzeti jeste prijava za ugrožavanje sigurnosti i nezakonitog snimanja. Prvo ne znam .na šta se odnosi dok je drugo sigurno vezano za novinarku koja se uvukla na sastanak u školi i snimala.
Ako sam dobro upratila, ta prva prijava ide na teret Lovrenovica (Dubravka, a moguce i njegovih kcerki)

edit: temu je trebalo preimenovati!
E sad necu ni kako ja hocu

benjoooo
Na probnom
Na probnom
Posts: 2
Joined: 05 Jun 2016, 22:28
Status: Offline

Re: Tursko-Bosanski horor koledž

Post by benjoooo » 05 Jun 2016, 22:32

zanima me ako hocu da se upisem na koledz ne preko sttipendije vec placanjem koji je najmanji prosjek u 9 razredu koji bi trebao imati da bi se upisao,unaprijed hvala

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests