Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Mister No » 26 Oct 2012, 22:04

niska grana wrote:Ma jok :oo

A sad se sjetih jedne emisije na hrt-u koja je smrtno ozbiljno govorila o ovome; nešto u smislu da postoje ljudi koji se uz duboku koncentraciju i ne uvijek mogu pojaviti na (ne)određenom mjestu u određeno prošlo vrijeme, pa ih obavještajne službe između ostalog koriste kao pomagače pri rješavanju zagonetnih slučajeva o nestalim osobama. Jedan od takvih je opisivao vlastita iskustva.
A bilo je riječi i o onima koji su kroz vrijeme proputovali slučajno, poput čovjeka koji je na fantomskoj benzinskoj pumpi usred američke pustinje kupio cigarete koje su se prestale proizvoditi prije pedesetak godina te lika koji je otišao u lokalnu prodavnicu a vratio se kući nakon nekoliko godina. S amnezijom i kutijom također davno iščezle marke cigareta :cudi
Zaključak:

"Pušenje je štetno po zdravlje" :oo
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 26 Oct 2012, 22:10

Slabo se gledala zona sumraka. A najbolja je serija te vrste ikada napravljena.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 26 Oct 2012, 23:45

The Pack (1977) snimljen film Image a ja ovo slikao Pobjedničke slike 2011 Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 26 Oct 2012, 23:46

[ytube][/ytube] :hm
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Katja » 27 Oct 2012, 13:08

Zanimljivo je to putovanje kroz vrijeme :D iako vjerujem da takvo nešto ipak ne postoji. Da bi se teoretski uopće moglo i razmišljati o tako nečemu, čovjek bi se morao kretati brže od svjetlosti a ništa što ima ikakvu masu se ne može kretati brže od te brzine.

Hoće li se moći u budućnosti putovati kroz vrijeme, ne vjerujem ni to. Tu bi se onda javio onaj paradoks: ako ćemo jednog dana (u budućnosti) izumiti vremenski stroj, zašto nas onda ljudi iz te budućnosti još nisu posjetili u našoj sadašnjosti. A opet, kad bi došli ljudi iz budućnosti s vremenskim strojem, onda ga ne bi morali izumiti nego bi nam ga oni dali. A opet, otkud njima ako ga nitko neće izumiti... i tako dalje. :ooo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2012, 14:09

Katja sva su ti pitanja na mjestu. I tako ti nama pokvari i zamrsi.
Eh sad i ja tebi malo da pokvarim i zamrsim. Ako se stvar zove vremeplov
to ne znači da je to brže od vremena. Proći kroz vrijeme jeste proći kroz neku
novu dimanziju (u koju ne vjerujem) i na primjer, stići u prošlost. A u vezi putovanja
kroz svemir za sada, moguće je samo kao u seriji "galaktika" ali i to samo gledano sa
naše planete. Oni koji ostanu na zemlji ne bi dočekali prispjeće zemaljske ekspedicije
na neku planetu koja je na primjer udaljena 50 svjetlosnih godina. Medjutim, smatra se
da bi učesnici ekspedicije mogli preživjeti jer u svemiru manje je uticaja na organizam
a nije da nije, tamo vrijeme i ne postoji.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by silence » 27 Oct 2012, 15:24

niska grana wrote: A bilo je riječi i o onima koji su kroz vrijeme proputovali slučajno, poput čovjeka koji je na fantomskoj benzinskoj pumpi usred američke pustinje kupio cigarete koje su se prestale proizvoditi prije pedesetak godina te lika koji je otišao u lokalnu prodavnicu a vratio se kući nakon nekoliko godina. S amnezijom i kutijom također davno iščezle marke cigareta :cudi
O ovom događaju sam davno čitala i priča mi je djelovala kao stvarna. Da li je sve to moguće i istina ja ne znam, malo je nevjerovatna. Sada razmišljam, vrativši ponovno sjećanje na taj događaj, da ako je sve to tačno, onda postoji neka druga dimenzija, neki drugi paralelni život u vremenu koje nikada nije išćezlo, ali je gledajući iz ovog vremena nam je nedostupno. Ako je tačno da je čovjek kupio cigarete na nekoj pumpi koje odavno nema i donio kutiju cigareta koje se odavno ne proizvode, onda to znači da prošlost nije nestala, da je pohranjena u nekom vremenu, živi i da je moguće otputovati i vratiti se u to vrijeme.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Katja » 27 Oct 2012, 15:32

Krokodil Behko wrote:Katja sva su ti pitanja na mjestu. I tako ti nama pokvari i zamrsi.
Eh sad i ja tebi malo da pokvarim i zamrsim. Ako se stvar zove vremeplov
to ne znači da je to brže od vremena. Proći kroz vrijeme jeste proći kroz neku
novu dimanziju (u koju ne vjerujem) i na primjer, stići u prošlost. A u vezi putovanja
kroz svemir za sada, moguće je samo kao u seriji "galaktika" ali i to samo gledano sa
naše planete. Oni koji ostanu na zemlji ne bi dočekali prispjeće zemaljske ekspedicije
na neku planetu koja je na primjer udaljena 50 svjetlosnih godina. Medjutim, smatra se
da bi učesnici ekspedicije mogli preživjeti jer u svemiru manje je uticaja na organizam
a nije da nije, tamo vrijeme i ne postoji.
Heh, priznajem da ne znam odgovore, preostaje mi samo da nagađam i ponekad nešto pročitam. :)

Ali da vidimo, ja ni ne rekoh da treba ići brže od vremena nego brže od svjetlosti.
Vrijeme je ionako relativno, kaže barba Ajnštajn. :D
A to znači da vrijeme ne teče jednako za sve, odnosno, za onog koji se brže kreće kroz prostor
vrijeme teče sporije nego onome ko se ne kreće tako brzo.
Jedino što nije relativno jest brzina svjetlosti, ona je jednaka za sve, ma kako god se netko kretao,
uvijek je ista.

Pa kaže teorija relativnosti da kad bi se ti, Behko, kretao jako jako brzo, skoro brzinom svjetlosti,
a ja kad bih stajala na jednom mjestu, recimo sjedila u parku i hranila golubove,
onda bi tvoje vrijeme teklo puno sporije od moga vremena, odnosno dok bi meni prošlo deset godina,
tebi bi prošla samo jedna, dok bi meni prošlo pedeset godina, tebi bi prošlo samo pet,
i kad bi se ti jednog dana zaustavio u parku i stao pored mene, vidio bi sijedu staricu sa štapom
a ja bih vidjela zgodnog mlađeg gospodina. :DD

Dakle, prema toj teoriji, što si brži, to ti vrijeme sporije teče – a kad bi dosegnuo brzinu svjetlosti,
vrijeme bi ti stalo.
Zato neki smatraju da kad bi prestigao brzinu svjetlosti – vrijeme bi ti počelo teći unazad,
to jest, putovao bi u prošlost.
Međutim, mnogi znanstvenici se ne slažu da je uopće moguće da se išta kreće većom brzinom od
svjetlosti, a niti da je moguće putovati u prošlost.

No i oni sami su svjesni da nemaju sve odgovore, još puno ljudski rod mora učiti i istraživati. :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2012, 18:19

Katja wrote:
Krokodil Behko wrote:Katja sva su ti pitanja na mjestu. I tako ti nama pokvari i zamrsi.
Eh sad i ja tebi malo da pokvarim i zamrsim. Ako se stvar zove vremeplov
to ne znači da je to brže od vremena. Proći kroz vrijeme jeste proći kroz neku
novu dimanziju (u koju ne vjerujem) i na primjer, stići u prošlost. A u vezi putovanja
kroz svemir za sada, moguće je samo kao u seriji "galaktika" ali i to samo gledano sa
naše planete. Oni koji ostanu na zemlji ne bi dočekali prispjeće zemaljske ekspedicije
na neku planetu koja je na primjer udaljena 50 svjetlosnih godina. Medjutim, smatra se
da bi učesnici ekspedicije mogli preživjeti jer u svemiru manje je uticaja na organizam
a nije da nije, tamo vrijeme i ne postoji.
Heh, priznajem da ne znam odgovore, preostaje mi samo da nagađam i ponekad nešto pročitam. :)

Ali da vidimo, ja ni ne rekoh da treba ići brže od vremena nego brže od svjetlosti.
Vrijeme je ionako relativno, kaže barba Ajnštajn. :D
A to znači da vrijeme ne teče jednako za sve, odnosno, za onog koji se brže kreće kroz prostor
vrijeme teče sporije nego onome ko se ne kreće tako brzo.
Jedino što nije relativno jest brzina svjetlosti, ona je jednaka za sve, ma kako god se netko kretao,
uvijek je ista.

Pa kaže teorija relativnosti da kad bi se ti, Behko, kretao jako jako brzo, skoro brzinom svjetlosti,
a ja kad bih stajala na jednom mjestu, recimo sjedila u parku i hranila golubove,
onda bi tvoje vrijeme teklo puno sporije od moga vremena, odnosno dok bi meni prošlo deset godina,
tebi bi prošla samo jedna, dok bi meni prošlo pedeset godina, tebi bi prošlo samo pet,
i kad bi se ti jednog dana zaustavio u parku i stao pored mene, vidio bi sijedu staricu sa štapom
a ja bih vidjela zgodnog mlađeg gospodina. :DD

Dakle, prema toj teoriji, što si brži, to ti vrijeme sporije teče – a kad bi dosegnuo brzinu svjetlosti,
vrijeme bi ti stalo.
Zato neki smatraju da kad bi prestigao brzinu svjetlosti – vrijeme bi ti počelo teći unazad,
to jest, putovao bi u prošlost.
Međutim, mnogi znanstvenici se ne slažu da je uopće moguće da se išta kreće većom brzinom od
svjetlosti, a niti da je moguće putovati u prošlost.

No i oni sami su svjesni da nemaju sve odgovore, još puno ljudski rod mora učiti i istraživati. :)

Upss.. Ja sam i mislio napisati svjetlost ali eto, napisah vrijeme. Lapsus.
Nema veze. Dobro si rekla. To su samo teorije jer čak i kad bi mogli biti brži od
svjetlosti, niko nam ne garantuje da bi to značio povratak u prošlost. Čini i
se da to nije isprobano pa prema tome ne može se ni povjerovati u to.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by blento59 » 27 Oct 2012, 18:24

davno sam citao o tome
cinimi se da zavisi u kojem smijeru ides
jedan smijer vodi u proslost a drugi u buducnost(misli se u odnosu na rotaciju zemlje)
naravno i ja mislim da je to sf
ko zna posle izvjesnog vremenskog perioda
mnoge stvari smo jos prije nekoliko godina smatrali sf a danas to vise nije
sumnjam da cemo to mi dozivjeti
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 27 Oct 2012, 18:40

Zaboravili ste Crne rupe - most u vremenu :djed

Crne rupe - most u vremenu

Fizicari su ulozili mnogo truda na osmisljavnje teoretski prihvatljive masine, koja bi omogucila putovanje kroz vreme. U svim tim istrazivanjima pocetnu tacku predstavljaju - crne rupe. Ta, jos nedovoljno istrazena nebeska (nazovi) tela, poznata su po tome: sto u sebe uvlace sve sto se nalazi u njihovoj okolini, ukljucujuci i svetlost, a ono sto jednom u njih udje nema mogucnost da ikada vise izadje. One, medjutim, poseduju i neke druge osobine, kao sto je na primer: nacin na koji zakrivljuju prostor-vreme oko sebe.

Crna rupa je beskrajno gusta, sto prevedeno znaci: da privlaci strukturu prostor-vreme do kidanja formirajuci dubok trag dopunjen sa tankim procepom na dnu. Ta njena osobina, ujedno je vecito ostavljala pitanje: sta se nalazi sa druge strane tog procepa?

U trazenju odgovora, Einstein i Nathan Rosen su 1935. godine razvili teoriju, po kojoj je mali procep jedne crne rupe povezan sa procepom druge crne rupe, povezujuci dva razlicita dela prostora-vremena kroz uzan kanal. Ta ideja nazvana je �Einstein-Rosenov most� , i predstavlja crnu rupu koja je povezana sa svojom slikom u ogledalu. Takav most omogucuje da se iz unutrasnjosti jedne crne rupe predje u unutrasnjost druge, i predstavlja precicu nasem zamisljenom putniku kroz prostor-vreme.

Naravno, kao sto je to uvek slucaj kod nedovoljno istrazenih naucnih postavki, i ovde se potkrala jedna mana. Problem je u tome, sto je kanal formiran izmedju dve crne rupe minijaturan, manji od centra jednog atoma i ostaje otvoren samo delic sekunde. Cak i svetlost, kao najbrzi entitet u univerzumu, ne bi imala dovoljno vremena da prodje.
Zvuci surovo, ali bez obzira na jacinu letelice naseg putnika on ce neizbezno biti iskidan od neizmerne gravitacione sile crne rupe. Zbog ovog, ali i drugih problema �Einstein-Rosenov most� , je sve do 1980. smatran nemogucim.


Ako su Einstein i Rosen arhitekte ove pretpostavljene precice kroz vreme-prostor, onda je Kip Torn (Thorne) njen strukturni inzenjer. Poceo je od grube skice koju su za sobom ostavili Einstein i Rosen, da bi na kraju razvio algoritam koji matematickim terminima striktno opisuje fiziku rada masine za putovanje kroz vreme.
Iako smo u smislu tehnoloskog razvoja od konstrukcije te masine udaljeni mnogo vekova ovaj rad dokazuje da je putovanje kroz vreme moguce, bar u teorijijskom smislu.

Torn , je morao da pronadje nacin da zadrzi kanal otvorenim dovoljno dugo, da se kroz njega moze proci. Potrebna mu je bila supstanca, koja bi mogla da se odupre ili neutralise dejstvo crne rupe - antigravitacija. Umesto da deluje privlacno antigravitacija ili negativna energija, deluje odbojno. Prema teoriji, antigravitacija bi bila smestena u kanal otvarajuci ga dovoljno da kroz njega moze da prodje astronaut, pa cak i letelica. Dakle tajna je u antigravitaciji, ali problem je pronaci je.

Trenutno najbolji kandidat za stvaranje koncentrisane antigravitacije predstavlja �Casimir-ov efektat� , koji se stvara izmedju dve ravne metalne ploce. Ukoliko im je rastojanje na nivou debljine jedne vlasi kose, pod odredjenim i strogo kontrolisanim uslovima, stvara se mala kolicina negativne energije koja bi, ako se nekim posebnim uredjajima visestruko poveca, mogla da prestavlja resenje. Ta negativna energija, bi mogla da drzi kanal otvirenim i ublazi dejstvo gravitacije, cime bi bilo spreceno da putnik bude iskidan.

Pre desetak godina, tacnije 1991. godine, pojavila se jos jedna zanimljiva ideja za putovanje kroz vreme.
Astrofizicar Dzej Ricard Got Treci (J. Richard Gott III) , smatra da bi hipoteticki objekti nazvani �kosmicki prestenovi� , mogli da omoguce astronautima putovanje unazad kroz vreme.
�Kosmicki prstenovi� , su beskonacno dugi, sirine jednog atoma i takve gustine da bi par milja jednog prstena imali vecu tezinu od mase cele Zemlje. Da bi omogucili putovanje kroz vreme dva kosmicka prstena moraju biti savrseno paralelna, da putuju priblizno brzinom svetlosti, ne bi li projurili jedan pored drugog kao dva automobila koja se krecu autoputom u suprotnim smerovima. Pri prolasku ovih prstenova jedan pored drugog, vreme-prostor postaju potpuno poremeceni - sto bi trebalo da omoguci nasem putniku da se vrati unazad kroz vreme.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2012, 20:46

blento59 wrote:davno sam citao o tome
cinimi se da zavisi u kojem smijeru ides
jedan smijer vodi u proslost a drugi u buducnost(misli se u odnosu na rotaciju zemlje)
naravno i ja mislim da je to sf
ko zna posle izvjesnog vremenskog perioda
mnoge stvari smo jos prije nekoliko godina smatrali sf a danas to vise nije
sumnjam da cemo to mi dozivjeti

E pa ja sam to do sada vidio samo u filmu o supermenu. Prvi uradak - ako se ne varam.
Glumac Cristopher Reeve, čini mi se. Ispade da se kroz vrijeme može putovati samo u svemiru ali ne i na zemlji ili unutar atmosfere.
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by blento59 » 27 Oct 2012, 21:42

zemlja je dio svemira
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 27 Oct 2012, 21:45

blento59 wrote:zemlja je dio svemira
I bara je dio vedene mase na planeti pa ipak ne možeš po njoj ploviti sa tankerom.
Govorio sam o space prostoru. Kužiš?
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by blento59 » 27 Oct 2012, 21:51

naravno, ali kao sto rekoh sto je za nas bila naucna fantastika jos prije nekoliko godina, danas je zbilja
i rekoh takodje , sumnjam da cemo to mi dozivjeti
sve ide vrtoglavom brzinom tako da neke stveri koje nam izgledaju nemoguce, relativno brzo postaju realnost
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 10 May 2013, 10:29

Slavni pjevač je putnik kroz vrijeme?! Uhvaćen na slici iz 1933. godine!

Mnogi forumaši odmah su se zapitali je li Jay-Z vremenski putnik jer na slici izgleda identično kao mušakrac snimljen u prvoj polovici 20. stoljeća.
Image
ImageImage
Reper Jay-Z tijekom ovih dana postao je pravi hit na internetu. Naime, na stranici BuzzFeed osvanula je fotografija koja datira iz 1933. godine, a na njoj se nalazi čovjek izgledom identičan njemu!





Brojni forumaši vrlo brzo su se zapitali je li Jay-Z putnik kroz vrijeme i koje su šanse da je prije 80 godina živio čovjek isti njemu.

Naravno, racionalniji forumaši samo su iznenađeni da je postojao netko identičan njemu. Fotografija je inače pronađena u arhivi Schomburg centra za istraživanje crnačke kulture u javnoj knjižnici grada New Yorka.

Nicolas Cage na slici iz 1860-ih!

Podsjetimo, u veljači je slika muškarca identičnog glumcu Nicolasu Cageu također bila misterija koja je brzo postala i hit na internetu, a sve je počelo kad je David Letterman pokaztao tu sliku slavnom glumcu u svojoj emisiji. Na fotografiji je bio mušarac iz Tennesseja, a slika je snimljena 1860-ih godina.

Vlasnik slike, koji ju je i poslao Lettermanu imao je teoriju da je Cage vampir, i da je ona dokaz kako je on besmrtan. Naravno, to nije bilo ni približno istini.

'Čak 200 gena odgovorno je za nasljeđivanje oblika lica od naših pretaka. Ako to zamislimo kao automat u kockarnicama, koje su opcije da pogodite dobitnu kombinaciju? Riječ je o 1 naprama bilijun', objasnila je doktorica Angela Christiano s Columbia University Medical Centra.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rockefeller » 10 May 2013, 13:37

Katja wrote:Zanimljivo je to putovanje kroz vrijeme :D iako vjerujem da takvo nešto ipak ne postoji. Da bi se teoretski uopće moglo i razmišljati o tako nečemu, čovjek bi se morao kretati brže od svjetlosti a ništa što ima ikakvu masu se ne može kretati brže od te brzine.
Postoji i desiće se u bližoj budućnosti.

Vrijeme je prostor, ono nije neki imaginarni oblik. Ima sve dimenzije - širinu, dužinu i visinu. O tome da se o vremenu treba govoriti kao prostoru i vremenu je prvi govorio Albert Einstein.

Neće biti potrebno izgraditi stroj brži od svjetlosti. Izgradićemo stroj koji može lomiti vrijeme.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Krokodil Behko » 10 May 2013, 16:24

Rockefeller wrote:
Katja wrote:Zanimljivo je to putovanje kroz vrijeme :D iako vjerujem da takvo nešto ipak ne postoji. Da bi se teoretski uopće moglo i razmišljati o tako nečemu, čovjek bi se morao kretati brže od svjetlosti a ništa što ima ikakvu masu se ne može kretati brže od te brzine.
Postoji i desiće se u bližoj budućnosti.

Vrijeme je prostor, ono nije neki imaginarni oblik. Ima sve dimenzije - širinu, dužinu i visinu. O tome da se o vremenu treba govoriti kao prostoru i vremenu je prvi govorio Albert Einstein.

Neće biti potrebno izgraditi stroj brži od svjetlosti. Izgradićemo stroj koji može lomiti vrijeme.
A da bi polomili vrijeme, moramo polomiti prostor. Izaći iz ovih i ući u druge dimenzije.
U protivnom vremena nikada neće biti da se mrdne ssa ove planete. Negdje je fazon
i treba ga otkriti. Ovo što sada čitamo o tamnoj materiji u svemiru, dodatno komplicira stvari jer prolazak kroz svaku materiju iziskuje više vremena.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 29 Aug 2013, 23:30

Saznajte: Kako se ovaj vanzemaljac našao na crkvi sagrađenoj u 13. stoljeću? (video)


Fotografija kipa s opatije Paisley ubrzo se proširila internetom, a dežurni teoretičari zavjera istog su trena počeli donositi niz zaključaka -

Image

Među kipovima koji se nalaze na jednoj škotskoj opatiji sagrađenoj 1245., našao se i jedan koji neodoljivo podsjeća na vanzemaljca iz filma Ridleyja Scotta, "Alien".

Fotografija kipa s opatije Paisley ubrzo se proširila internetom, a dežurni teoretičari zavjera istog su trena počeli donositi niz zaključaka, od toga da je upravo vanzemaljac zaslužan za izgradnju crkve pa sve do toga da je jedan od graditelja bio putnik kroz vrijeme.



Inače, vanzemaljac iz SF klasika Ridleyja Scotta, "Alien", djelo je Hansa Rudolfa Gigera koji je za rad na filmu osvojio i Oscara kao dio tima zaslužnog za specijalne efekte.


[media]HF74qqdOYsU[/media]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33901 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Putnici kroz vrijeme i ostavljeni tragovi iza njih?

Post by Rum » 24 Sep 2013, 20:50

Da li su hollywoodski glumci putnici kroz vrijeme?

Image

rije nekoliko mjeseci brojni forumaši zapitali su se je li Jay-Z vremenski putnik nakon što je jedna stara fotka završila na internetu, piše Index.hr. Naime, muškarac na slici snimljenoj u prvoj polovici 20. stoljeća izgleda identično kao i on.

Prije toga na internetu se pojavila i slika muškarca koji izgleda kao Nicolas Cage, ali fotografija je snimljena 1870-ih godina.

No, to nisu jedini hollywoodski 'vremenski putnici', 'besmrtnici' i 'vampiri' kako ih se na internetu naziva. Donosimo vam video koji pokazuje cijeli niz zvijezda zbog kojih se sve više ljudi pita kako je to moguće?!

Tako se u videu može vidjeti fotografija Nicolaea Grigorescua koji je identičan Orlandu Bloomu, osim frizure i brkova, muškarci imaju identične crte lica.

Na listi također iznenađuje i sličnost vojnika koji je snimljen tokom građanskog rata u SAD-u te Matthewa McConaugheyja.

Svog 'dvojnika' ima i Christian Bale, a to dokazuje fotografija snimljena 1800. godine.

Na listi se našao i Brad Pitt koji izgleda kao i američki general Isaac Stevens.

Sličnost je nevjerojatna i kod bratića Aleca i Stephena Baldwina koji su također svoje 'dvojnike' našli u eri građanskog rata.

Puno, puno prije toga živio je i dvojnik Marka Zuckerberga, a riječ je o Philipu IV.

Dvojnika ima i John Travolta, ali njegov identitet je ostao nepoznat baš kao i kod dvojnika Justina Timberlakea, a fotka je snimljena 1800-ih godina.

Tu je i Sylvester Stallone koji je, prema nekim teorijama zavjere, pravi vremenski putnik te ujedno i nekadašnji papa Gregorij IX.

Dvojnika ima i Eddie Murphy, a fotografija je snimljena 1890-ih godina u SAD-u.

Najveće iznenađenje je Keanu Reeves koji ima više dvojnika. Prvi se može vidjeti na slici slikara Paramigianinija koji je napravio portret imena 'Nepoznato' 1530. godine, a drugi je glumac Paul Mounet koji je rođen 1847. godine te je nestao pod misterioznim okolnostima, a njegovo tijelo nikad nije pronađeno.



[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests