Zašto su školarci sve brutalniji?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26704
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14756 times
Been thanked: 3941 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Veca » 10 May 2021, 20:30

@ Fufonja je frajer (mrtvi), pa ce on ic' sredjivati stvari! :zubi ...nejma tu pomoci bez pravnog sistema, a sve dok svetri strane ucestvuju u ovom takozvanom sistemu, o napretku mozete samo sanjati! :cudi
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
MunDzi
Svadjalica
Svadjalica
Posts: 19015
Joined: 26 Jan 2020, 16:50
Has thanked: 715 times
Been thanked: 1390 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by MunDzi » 10 May 2021, 20:52

insomnia wrote: 10 May 2021, 14:33 Od kud bas u Jajcu. Pa zar tamo omladina nije poslala poruku nacionalistima
Image
😂😂😂😂
Hljeb te jebo slika se sa dvije tudje zastave i vice ne nacionalistima
A bih zastava najmanja. :ooo

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4969
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Remzudin » 10 May 2021, 21:53

amidza idriz wrote: 09 May 2021, 17:48 Roditelji su danas katastrofa. :(
Jesu vala bas,ja sam jedan primjer.
Svojoj kcerki sam poklonio za rodjendan
Elektroshoker i bocu suzovac,a Sinu jedan
Butterfly Noz.
Bili su sretni samo tako.
Za sledeceg rodjendana mislio sam njima u Bosni kupiti svakom po jedan Revolver,ali kcerka mi prije vremena izselila.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55944
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1949 times
Been thanked: 5760 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Duminjo » 10 May 2021, 21:55

Izselila 😂😂😂😂

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by amidza idriz » 10 May 2021, 21:59

Remzudin wrote: 10 May 2021, 21:53
amidza idriz wrote: 09 May 2021, 17:48 Roditelji su danas katastrofa. :(
Jesu vala bas,ja sam jedan primjer.
Svojoj kcerki sam poklonio za rodjendan
Elektroshoker i bocu suzovac,a Sinu jedan
Butterfly Noz.
Bili su sretni samo tako.
Za sledeceg rodjendana mislio sam njima u Bosni kupiti svakom po jedan Revolver,ali kcerka mi prije vremena izselila.
Znam, svako ce reci da su njegova zlatna.

Moja rodica zakuka jedan dan ''aj sta me snadje, onaj moj se haman drogira''. Ja eto to je od juce pa ti sada u soku.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Chloe » 10 May 2021, 22:58

Lavlje_srce wrote: 10 May 2021, 20:10
Chloe wrote: 10 May 2021, 14:20 Kao roditelj, da je moje dijete "žrtva" kao na ovom videu, koliko god mi teško bilo, kontrolisala bih se, prvo sagledala svu situaciju, od uzroka pa dalje.
Ko je i kakvo je dijete inače (napadač), šta je okidač agresivnosti, pa dalje ... :cudi
Evo sagledaj, posto je YT uklonio snimak 10-minutnog izivljavanja u kojem se djevojcica koja je postila ni u jednom trenutku nije branila. Vec sam pisala (a svi koji su juce vidjeli taj gnusni snimak mogu potvrditi) u tih 10 minuta ju je samarala, pljuvala, udarala sakama u glavu, a najstrasniji je bio momenat kad joj je koljenom pritisla vrat. Tad se tacno vidjelo da razmislja da li da prestane s pritiskom ili da nastavi. Zrtva je u jednom trenutku zavapila: 'Sto me tuces? Prestani', a ona je odgovorila: 'Necu prestati' i udarila je nogom pored intimne regije. Eto, pa sagledavaj (najgori momenti nisu prikazani, ali nesto jeste):

Lavlje, imam troje djece, 24, 18, 10 godina.

Pametnom dosta!
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Taare » 10 May 2021, 23:53

Gledaj ti to, majku li im njihovu.
Ovo se ne smije zataškat.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Lavlje_srce » 11 May 2021, 01:39

Chloe wrote: 10 May 2021, 22:58
Lavlje_srce wrote: 10 May 2021, 20:10

Evo sagledaj, posto je YT uklonio snimak 10-minutnog izivljavanja u kojem se djevojcica koja je postila ni u jednom trenutku nije branila. Vec sam pisala (a svi koji su juce vidjeli taj gnusni snimak mogu potvrditi) u tih 10 minuta ju je samarala, pljuvala, udarala sakama u glavu, a najstrasniji je bio momenat kad joj je koljenom pritisla vrat. Tad se tacno vidjelo da razmislja da li da prestane s pritiskom ili da nastavi. Zrtva je u jednom trenutku zavapila: 'Sto me tuces? Prestani', a ona je odgovorila: 'Necu prestati' i udarila je nogom pored intimne regije. Eto, pa sagledavaj (najgori momenti nisu prikazani, ali nesto jeste):

Lavlje, imam troje djece, 24, 18, 10 godina.

Pametnom dosta!
Da, i kakve veze s ovim sto sam napisala ima to sto ti imas troje djece?

Ti bi u ovoj situaciji - u kojoj nije bilo tuce, nije bilo otpora, bilo je samo cistog, sadistickog, animalnog izivljavanja jedne bolesne djevojcice prema drugoj djevojcici (koja je time bez ikakve sumnje ostala duboko istraumirana) - sagledavala krivicu svog djeteta? To hoces da kazes?

Da, istina, pametnom dosta.

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by shark-attack » 11 May 2021, 02:13

Prioritet je pruziti pomoc ovoj curici, trauma ostaje cijeli zivot,shto prije pomoc psihologa.
Ovo jeste primjer sadistickog izivljavanja, a ne "djevojcice se povukle za kosu"..
Odgovornost je i na shkoli ako se deshavalo za vrijeme odmora u krugu shkole..
Pasivnost druge djece...danas se to podrazumijeva..kao i snimanje
Jedino shto je sa snimkom izashlo u javnost, nadam se da ce odgovorni adekvatno reagovati, kazniti sve odgovorne od ove nasilnice, shole, roditelja.

Kako ce neko reagovati da je njegovo dijete u pitanju
je individualno, nismo svi isti.
KIAORA

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by arzuhal » 11 May 2021, 02:50

U SFRJ, partija (iz svojih ideoloških pobuda), škola, mahala, porodica - svi su kod djece koliko-toliko razvijali neko drugarstvo, solidarnost, podršku. Zato je tada - iako je mlaćenje jednih drugih vječiti pratilac ljudskog roda kao takvog - bilo uvijek onih koji će priletiti i prekinuti tuču, stati na stranu slabijeg i sl.

Kod nas danas i u recentnoj prošlosti taj duh međusobnog uvažavanja i solidarnosti se izgubio, tinja samo zahvaljujući nekim porodicima i kolektivima, a inače se razvija neki iskrivljeni individualizam, egoizam i priča "svoj ti pos'o i ne miješaj se, neće ni tebi niko pomoć"...

I sve to ima svoje razloge, uzroke i povode.

I zato je normalno da djeca snimaju sve, danas svi sve snimaju, taki smo, tome učimo djecu...
uzmi Lysobact

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42792
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14076 times
Been thanked: 12675 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Masamune » 11 May 2021, 07:07

Ma ja cim vidim ove sto snimaju odmah me podsjeti na zadrugu, a onda mozes skontati koliko smo zaglibili. I zadrugu kad gledaju jedva cekaju da se neko zakaci, da psuju itd. jer im je to zanimljivo i nista drugo. Drustvo nam je u banani po mnogo cemu.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Chloe » 11 May 2021, 07:59

Lavlje_srce wrote: 11 May 2021, 01:39
Chloe wrote: 10 May 2021, 22:58

Lavlje, imam troje djece, 24, 18, 10 godina.

Pametnom dosta!
Da, i kakve veze s ovim sto sam napisala ima to sto ti imas troje djece?

Ti bi u ovoj situaciji - u kojoj nije bilo tuce, nije bilo otpora, bilo je samo cistog, sadistickog, animalnog izivljavanja jedne bolesne djevojcice prema drugoj djevojcici (koja je time bez ikakve sumnje ostala duboko istraumirana) - sagledavala krivicu svog djeteta? To hoces da kazes?

Da, istina, pametnom dosta.

Sagledavanje situacije uopće nije samo u pojedinačnim krivicama nego šire. Obitelj, škola, društvena zajednica i nadležne institucije.

Sama kažeš "bolesna djevojčica" - rješenje nije da se kazni samo ona, nego uđe u srž problema ( posebno ako je na nancionalnoj osnovi) i spriječe ovakvi i slični slučajevi. Ne bih išla silom, jer nije rješenje, kao što i ne bih prešla preko toga, ali bih dala sve od sebe da pokušam spriječiti ili bar umanjiti šanse da neko drugo dijete doživi isto.

Iz mogog dugogodišnjeg roditeljstva, samo ću reći, samo trebamo moliti Boga da sutra naše dijete ne bude "bolesna djevojčica" sa ovog snimka, bez obzira što imamo mirnu, finu, odgojenu djecu - nikad ne znamo šta može biti, i kako mogu odreagovati u nekim situacijama.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by HAVANA » 11 May 2021, 08:01

Kakva ba nacionalna osnova,dje to i ovde upetljaste? Sad citam imena i desavanja,na osnovu cega sad to? Sto se jedno od mnogih zove andjelina il kako li?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Chloe » 11 May 2021, 08:14

Ma ne znam Havana, vršnjačko nasilje nije ništa novo, nažalost, ako je još povezano nacionalizmom, postaje još veći problem zajednice.

Koliko su roditelji pasivni u određenim aktivnostima djece, lijeni, nemarni itd. je strašno, rad za opći inetres, naše djece, zajednice - nikakav a vrlo dobro to znam.
Radila sam sinom a ove godine i sa kćerkom na projektima povodom Međunarodnog dana prevencije vršnjačkog nasilja. Kad njihovom djetetu desi onda se hvataju za glavu, aaaaj, kuku ... :123

Ev' nek stave ruku na srce ovo roditelja na forumu i kažu znaju li šta predstavlja "Dan ružičastih majica"

Image

viewtopic.php?f=15&t=93&start=6220
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Melek » 11 May 2021, 08:22

HAVANA wrote: 11 May 2021, 08:01 Kakva ba nacionalna osnova,dje to i ovde upetljaste? Sad citam imena i desavanja,na osnovu cega sad to? Sto se jedno od mnogih zove andjelina il kako li?
Ma ne, nije problem (u stvari jeste, ali ...) to tinejdžersko ponašanje, već ponašanje tog Andjinog oca koji fura nacionalističke psovke i još je agresivan. Ispada gori i od samog mu djeteta, AKO je to sve tačno.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53841
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15204 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by HAVANA » 11 May 2021, 08:29

Ono kad ljudi sa bitnog odu na nebitno rekla kazala.Otac je tenkre svakako,reko ne reko.A andjelina bice jebena,ona sama a njih 7.Sve ih postroji. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Lavlje_srce » 11 May 2021, 08:43

Chloe wrote: 11 May 2021, 07:59
Lavlje_srce wrote: 11 May 2021, 01:39Da, i kakve veze s ovim sto sam napisala ima to sto ti imas troje djece?

Ti bi u ovoj situaciji - u kojoj nije bilo tuce, nije bilo otpora, bilo je samo cistog, sadistickog, animalnog izivljavanja jedne bolesne djevojcice prema drugoj djevojcici (koja je time bez ikakve sumnje ostala duboko istraumirana) - sagledavala krivicu svog djeteta? To hoces da kazes?

Da, istina, pametnom dosta.
Sagledavanje situacije uopće nije samo u pojedinačnim krivicama nego šire. Obitelj, škola, društvena zajednica i nadležne institucije.

Sama kažeš "bolesna djevojčica" - rješenje nije da se kazni samo ona, nego uđe u srž problema ( posebno ako je na na ncionalnoj osnovi) i spriječe ovakvi i slični slučajevi. Ne bih išla silom, jer nije rješenje, kao što i ne bih prešla preko toga, ali bih dala sve od sebe da pokušam spriječiti ili bar umanjiti šanse da neko drugo dijete doživi isto.

Iz mogog dugogodišnjeg roditeljstva, samo ću reći, samo trebamo moliti Boga da sutra naše dijete ne bude "bolesna djevojčica" sa ovog snimka, bez obzira što imamo mirnu, finu, odgojenu djecu - nikad ne znamo šta može biti, i kako mogu odreagovati u nekim situacijama.
Ti sad meni filozofiras o dugorocnim rjesenjima koja su se trebala desiti (ali nisu) u posljednjih 25 godina, dok se jedno dijete uspavljuje placuci nakon sto je ponizeno i zgazeno na velikom odmoru u skoli, i to dok je postilo. Ono sto sam ja vidjela gledajuci ove klipove - je Mahir Rakovac u najavi. E pa moje dijete niko ne bi gazio, taj se jos nije rodio.

Ja se vidis ne bih oslanjala na licemjerno i do srzi korumpirano drustvo, nego bih to rijesila sama. Naravno ne koristenjem nasilja (to sam ponovila vise puta na temi) nego tako sto bih napravila pritisak na skolu, medije i posljednju paru ulozila u to da se ovo procesuira zakonski, a svom djetetu bih nasla najboljeg psihologa da mu pomogne proraditi traumu. Mene bi Jajce zapamtilo, vjeruj mi.

Apropos de 'bolesne' djevojcice, za antisocijalnu psihopatiju cije znakove ta djevojcica pokazuje - lijeka nema. Takvi se drze u policijskom registru dok su zivi i ro je to. HAVANA je to u jednom od postova odlicno objasnio.

p.s. Prva sam koja bih se ukljucila u sve oko Dana ruzicastih majica generalno gledano jer nasilje prezirem u svakom slucaju, a nasilje prema djeci smatram najtezim mogucim zlocinom.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3080 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Chloe » 11 May 2021, 08:54

Lavlje_srce wrote: 11 May 2021, 08:43
Chloe wrote: 11 May 2021, 07:59

Sagledavanje situacije uopće nije samo u pojedinačnim krivicama nego šire. Obitelj, škola, društvena zajednica i nadležne institucije.

Sama kažeš "bolesna djevojčica" - rješenje nije da se kazni samo ona, nego uđe u srž problema ( posebno ako je na na ncionalnoj osnovi) i spriječe ovakvi i slični slučajevi. Ne bih išla silom, jer nije rješenje, kao što i ne bih prešla preko toga, ali bih dala sve od sebe da pokušam spriječiti ili bar umanjiti šanse da neko drugo dijete doživi isto.

Iz mogog dugogodišnjeg roditeljstva, samo ću reći, samo trebamo moliti Boga da sutra naše dijete ne bude "bolesna djevojčica" sa ovog snimka, bez obzira što imamo mirnu, finu, odgojenu djecu - nikad ne znamo šta može biti, i kako mogu odreagovati u nekim situacijama.
Ti sad meni filozofiras o dugorocnim rjesenjima koja su se trebala desiti (ali nisu) u posljednjih 25 godina, dok se jedno dijete uspavljuje placuci nakon sto je ponizeno i zgazeno na velikom odmoru u skoli, i to dok je postilo. Ono sto sam ja vidjela gledajuci ove klipove - je Mahir Rakovac u najavi. E pa moje dijete niko ne bi gazio, taj se jos nije rodio.

Ja se vidis ne bih oslanjala na licemjerno i do srzi korumpirano drustvo, nego bih to rijesila sama. Naravno ne koristenjem nasilja (to sam ponovila vise puta na temi) nego tako sto bih napravila pritisak na skolu, medije i posljednju paru ulozila u to da se ovo procesuira zakonski, a svom djetetu bih nasla najboljeg psihologa da mu pomogne proraditi traumu. Mene bi Jajce zapamtilo, vjeruj mi.

p.s. Prva sam koja bih se ukljucila u sve oko Dana ruzicastih majica generalno gledano jer nasilje prezirem u svakom slucaju, a nasilje prema djeci smatram najtezim mogucim zlocinom.
:ok

p.s. bitno je da si mi rekla da filozofiram za isto ono što sama kažeš da bi uradila. :hihi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24183
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6254 times
Been thanked: 5481 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Zizi » 11 May 2021, 09:01

Kako je potrebna stručna pomoć djevojčici koja je doživjela nasilje, tako je potrebna stručna pomoć i ovoj koja je izvršila nasilje.
Odgoj koji je ona imala je očito odgoj duboko protkan nasiljem.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31541
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5115 times
Status: Offline

Re: Užas u Jajcu: Učenica tukla i ponižavala vršnjakinju dok su druga djeca snimala mobitelom

Post by Matan » 11 May 2021, 09:13

U mojem dobu smo se svaki dan marisali ovako..
Samo sto se sad pravi od muhe slona..
Ali jebiga, daj u novine, placi, senzacija..
Treba tu svu djecu postrojiti i da se vidi zasto i kako..
Da se vise ne desi..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests