Zašto su školarci sve brutalniji?

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Fuddo » 20 May 2020, 21:06

insomnia wrote: 20 May 2020, 20:03 Nije to bas tako sjajno ni vani. Maltretiranje se obicno nastavlja i na drustvenim mrezama i sl. Cesto je jedino rjesenje surova sila
Vani je jos gore.
To je i patentirano ovdje.
Jel vidi da te moze zajebavat, pice ti krv na slamku, i staro i mlado.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53891
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by HAVANA » 20 May 2020, 21:10

Prva naucena lekcija od oca. Ne diraj nikog a ako tebe dira, uzvrati.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by insomnia » 20 May 2020, 21:16

Ma nekom to jednostavno nije u prirodi
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Fuddo » 20 May 2020, 21:17

HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:10 Prva naucena lekcija od oca. Ne diraj nikog a ako tebe dira, uzvrati.
Ko tebe kamenom, ti njega sikiricom.
Al odakle to zlo, pogotovo kod curica?
Majku mu, to se prije igralo lastisa, skupljalo salavete, ko curice...danas hoda okolo i zenta kome ce se po mozgu skijat.
I jel nadje zrtu, ne pusta dok ga skroz ne unisti.
Izopacilo se sve pa haj...
A navaljalo milion zakona, pravila, ne smije ga niko gledat ko da je jakoM s nebesa saslo.
Dadni brate onom u skoli nastavniku, profesoru pravo da mu sveze sljagu kad je zasluzi, nek zvijezde tri dana gleda.
Nece mu nista bit da ga malo izbuba, dobro je to za karakter.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by insomnia » 20 May 2020, 21:20

Image
Mislim da su svi vidjeli. Dzaba sto je ovaj picopjevac duplo manji i laksi zlostavljanje je trajalo poprilicno. Nece vise, sigurno al rijetki su koji prelome ko deba
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53891
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by HAVANA » 20 May 2020, 21:23

Niko nece a ne prco. Deba svoje zavrsio. Skoluj se.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by insomnia » 20 May 2020, 21:25

Jbt kaze u Fr oko 700 000 djece godisnje bude zlostavljano u skolama
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84424
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16592 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Fuddo » 20 May 2020, 21:32

Evo sta uradi djeci,




...boze sacuvaj.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18946
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Online

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Nora Ibsenova » 20 May 2020, 21:34

Meni je teško povjerovati da učiteljica nije znala.

Ja ne znam da li je samo moje iskustvo takvo, ali nas su naši učitelji i nastavnici čitali k'o bukvare, znali ko se s kim druži, ko koga ne voli, ko je čija simpatija. A pride i što smo im mi sve pričali. Onima koje nismo voljelo dovoljno da im pričamo, njih smo se bojali.

A i ne bi me čudilo da je znala a prešutjela jer se radi o tamo nekom djetetu.

Moja prijateljica je radila u školi malog Mahira i kaže i ona da je dosta ljudi znalo šta se njemu dešava.
I nju je učenik gađao stolicom, a kad je otišla direktoru da nešto uradi po tom pitanju, on joj je rekao: promjeni ti svoj pristup prema njemu, nekakvog ministra mali :DD

Sjebani smo mi totalno.

Oni koji bi možda željeli nešto uraditi i promjenit njih mlavi sistem koji je tako naštiman da sve što nije podobno nema pravo glasa.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Umihana » 20 May 2020, 21:34

Fuddo wrote: 20 May 2020, 21:32 Evo sta uradi djeci,




...boze sacuvaj.
Ovo sam gledala..., i plakala :(
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53891
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by HAVANA » 20 May 2020, 21:35

Fuddo wrote: 20 May 2020, 21:17
HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:10 Prva naucena lekcija od oca. Ne diraj nikog a ako tebe dira, uzvrati.
Ko tebe kamenom, ti njega sikiricom.
Al odakle to zlo, pogotovo kod curica?
Majku mu, to se prije igralo lastisa, skupljalo salavete, ko curice...danas hoda okolo i zenta kome ce se po mozgu skijat.
I jel nadje zrtu, ne pusta dok ga skroz ne unisti.
Izopacilo se sve pa haj...
A navaljalo milion zakona, pravila, ne smije ga niko gledat ko da je jakoM s nebesa saslo.
Dadni brate onom u skoli nastavniku, profesoru pravo da mu sveze sljagu kad je zasluzi, nek zvijezde tri dana gleda.
Nece mu nista bit da ga malo izbuba, dobro je to za karakter.
Ne znam al sto zensko moze govno bit podlo to je cudo. Kod nas lakse, opali me, opalim ga i bog te veselio. Ovo mozak popi. To podlo, igra igre, traca, podjebava, hinjoguzi samo takvi. Sta sam se sa starijom cerkom nagledo tih budala a ona opet sve nekako probere suprotnost od sebe. Vazda joj te hinjave bile oko nje dok je bila mladja. Jednom sam s mora otjero i drugaricu i mamu i tatu. Kod mene bili. Haj mrs svi. Udari im na psihu to. Kako je starija skontala je mnogo stvari. A mladja je king. Nema sanse sa njom iko da se zajebava. Nju nastavnik zajebavo, nije tacno, ona rekla tacno, nije tacno, ona opet rekla tacno, on reko dosadna si, ona direktoru otisla. :plavi Ja umro od sege kad mi je razrednica rekla. Nista nju ne tangira, sve ove hinjoguze rijesi ko od sale. Totalna suprotnost od starije. Ona sve pusti da je iskoristavaju, i sve po njihovom ceifu, ruku bi dala... :zid
Last edited by HAVANA on 20 May 2020, 21:43, edited 1 time in total.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53891
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by HAVANA » 20 May 2020, 21:39

Nora Ibsenova wrote: 20 May 2020, 21:34 Meni je teško povjerovati da učiteljica nije znala.

Ja ne znam da li je samo moje iskustvo takvo, ali nas su naši učitelji i nastavnici čitali k'o bukvare, znali ko se s kim druži, ko koga ne voli, ko je čija simpatija. A pride i što smo im mi sve pričali. Onima koje nismo voljelo dovoljno da im pričamo, njih smo se bojali.

A i ne bi me čudilo da je znala a prešutjela jer se radi o tamo nekom djetetu.

Moja prijateljica je radila u školi malog Mahira i kaže i ona da je dosta ljudi znalo šta se njemu dešava.
I nju je učenik gađao stolicom, a kad je otišla direktoru da nešto uradi po tom pitanju, on joj je rekao: promjeni ti svoj pristup prema njemu, nekakvog ministra mali :DD

Sjebani smo mi totalno.

Oni koji bi možda željeli nešto uraditi i promjenit njih mlavi sistem koji je tako naštiman da sve što nije podobno nema pravo glasa.
Mi smo imali srecu da je ista razrednica bila i starijoj i mladjoj. Divna zena, zajebana a dobra. Sve uprati zivo. Nema sanse da joj sta promakne. Sve ti isprica i kakvo je dijete, kako se ponasa, sta treba forsirati a na sta obratiti paznju... Prezadovoljni bili. To je ona prica sto rekoh pojedinac moze valjati a sistem ne valja.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Ariel » 20 May 2020, 21:44

HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:39
Nora Ibsenova wrote: 20 May 2020, 21:34 Meni je teško povjerovati da učiteljica nije znala.

Ja ne znam da li je samo moje iskustvo takvo, ali nas su naši učitelji i nastavnici čitali k'o bukvare, znali ko se s kim druži, ko koga ne voli, ko je čija simpatija. A pride i što smo im mi sve pričali. Onima koje nismo voljelo dovoljno da im pričamo, njih smo se bojali.

A i ne bi me čudilo da je znala a prešutjela jer se radi o tamo nekom djetetu.

Moja prijateljica je radila u školi malog Mahira i kaže i ona da je dosta ljudi znalo šta se njemu dešava.
I nju je učenik gađao stolicom, a kad je otišla direktoru da nešto uradi po tom pitanju, on joj je rekao: promjeni ti svoj pristup prema njemu, nekakvog ministra mali :DD

Sjebani smo mi totalno.

Oni koji bi možda željeli nešto uraditi i promjenit njih mlavi sistem koji je tako naštiman da sve što nije podobno nema pravo glasa.
Mi smo imali srecu da je ista razrednica bila i starijoj i mladjoj. Divna zena, zajebana a dobra. Sve uprati zivo. Nema sanse da joj sta promakne. Sve ti isprica i kakvo je dijete, kako se ponasa, sta treba forsirati a na sta obratiti paznju... Prezadovoljni bili. To je ona prica sto rekoh pojedinac moze valjati a sistem ne valja.
Mene je moja nastavnica Bosanskog natjerala da odem psihologu kad je skontala da nesto nije uredu, otisla par puta i nisam vise. A ko zna da sam vise puta mozda bi sta i pomoglo ali eto.

User avatar
Nora Ibsenova
Čovječje vrste kći
Čovječje vrste kći
Posts: 18946
Joined: 16 Aug 2019, 20:40
Has thanked: 778 times
Been thanked: 1001 times
Status: Online

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Nora Ibsenova » 20 May 2020, 21:46

HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:39
Nora Ibsenova wrote: 20 May 2020, 21:34 Meni je teško povjerovati da učiteljica nije znala.

Ja ne znam da li je samo moje iskustvo takvo, ali nas su naši učitelji i nastavnici čitali k'o bukvare, znali ko se s kim druži, ko koga ne voli, ko je čija simpatija. A pride i što smo im mi sve pričali. Onima koje nismo voljelo dovoljno da im pričamo, njih smo se bojali.

A i ne bi me čudilo da je znala a prešutjela jer se radi o tamo nekom djetetu.

Moja prijateljica je radila u školi malog Mahira i kaže i ona da je dosta ljudi znalo šta se njemu dešava.
I nju je učenik gađao stolicom, a kad je otišla direktoru da nešto uradi po tom pitanju, on joj je rekao: promjeni ti svoj pristup prema njemu, nekakvog ministra mali :DD

Sjebani smo mi totalno.

Oni koji bi možda željeli nešto uraditi i promjenit njih mlavi sistem koji je tako naštiman da sve što nije podobno nema pravo glasa.
Mi smo imali srecu da je ista razrednica bila i starijoj i mladjoj. Divna zena, zajebana a dobra. Sve uprati zivo. Nema sanse da joj sta promakne. Sve ti isprica i kakvo je dijete, kako se ponasa, sta treba forsirati a na sta obratiti paznju... Prezadovoljni bili. To je ona prica sto rekoh pojedinac moze valjati a sistem ne valja.

Imamo mi itekako dobrih, kvalitetnih prosvjetnih radnika. Al' učitelji, nastavnici, slabo se šta oni pitaju.

Ta moja prijateljica nema šta nije prošla ovdje od strane direktora, starijih kolega, svaka njena inovacija na času je dočekana na nož, nisu joj dozvolili nijednu ideju da implementira u nastavu jer "nije po planu i programu". Otišla u Brisel, nastavila školovanje, dobila posao na univerzitetu na kojem se školovala. Sad te iste njene ideje primjenjuju u predavanju mlađima.

Pojedinac može bit izuzetan, al' džaba kad je šapa koja ga pritišće toliko jaka da ili može otić il da mu se ogadi i život i sve.
"Izvini ja sam ko s marsa pala inace." Skin

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53891
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1920 times
Been thanked: 15222 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by HAVANA » 20 May 2020, 21:55

Once wrote: 20 May 2020, 21:44
HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:39
Mi smo imali srecu da je ista razrednica bila i starijoj i mladjoj. Divna zena, zajebana a dobra. Sve uprati zivo. Nema sanse da joj sta promakne. Sve ti isprica i kakvo je dijete, kako se ponasa, sta treba forsirati a na sta obratiti paznju... Prezadovoljni bili. To je ona prica sto rekoh pojedinac moze valjati a sistem ne valja.
Mene je moja nastavnica Bosanskog natjerala da odem psihologu kad je skontala da nesto nije uredu, otisla par puta i nisam vise. A ko zna da sam vise puta mozda bi sta i pomoglo ali eto.
Ma kod vas je to zajebano, ta neka nesigurnost, kompleksi... se stvore i kad nema apsolutno razloga za to. Fakat ne kontam. Debela, mrsava, obrva, nos, lakat, koljeno, dupe, psiha, prica... Nevjerovatno kakvim se budalastinama zamarate i pustite budale da vam uticu na psihu. Moja je imala fazu ila bog debela pa debela. Ova jedna joj ko vikala debela si, ona ima momcica a moja ne... A kod one guzovi ko regal a moja kad smrsa 3,4 kile mrsava... Dzaba ti pricat. Ona sebe vidi tako u tim godinama. Da je potrajalo ne bi valjalo. Trazi sebe, budi zadovoljna, treniraj, druzi se, nadji manje zlobne drugarice. Ako si sebi lijepa bices i drugom. Jebalo te vise ogledalo i instagrami i picke materine. Sve iste na onom instagramu. Glupacice. Budi svoja. Kako volis, ne kako drugi kazu.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Ariel » 20 May 2020, 21:56

HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:55
Once wrote: 20 May 2020, 21:44
Mene je moja nastavnica Bosanskog natjerala da odem psihologu kad je skontala da nesto nije uredu, otisla par puta i nisam vise. A ko zna da sam vise puta mozda bi sta i pomoglo ali eto.
Ma kod vas je to zajebano, ta neka nesigurnost, kompleksi... se stvore i kad nema apsolutno razloga za to. Fakat ne kontam. Debela, mrsava, obrva, nos, lakat, koljeno, dupe, psiha, prica... Nevjerovatno kakvim se budalastinama zamarate i pustite budale da vam uticu na psihu. Moja je imala fazu ila bog debela pa debela. Ova jedna joj ko vikala debela si, ona ima momcica a moja ne... A kod one guzovi ko regal a moja kad smrsa 3,4 kile mrsava... Dzaba ti pricat. Ona sebe vidi tako u tim godinama. Da je potrajalo ne bi valjalo. Trazi sebe, budi zadovoljna, treniraj, druzi se, nadji manje zlobne drugarice. Ako si sebi lijepa bices i drugom. Jebalo te vise ogledalo i instagrami i picke materine. Sve iste na onom instagramu. Glupacice. Budi svoja. Kako volis, ne kako drugi kazu.
Mogu u pp da ti napisem sta je bilo jer si ovdje napamet napisao sta mislis da je bez da me pitas ustvari sta je bilo

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by harlekin » 20 May 2020, 21:59

to da je bilo kojeg mladog zivota ogromna steta izgubit ne treba ni spominjat,
ali nebi li trebalo reci o kakvom se zlostavljanju radilo,ja nisam shvatio,je bilo vrijedjanje,provociranje ili sto vec.
procitao sam da njen otac nije na kavu isao bez nje,jeli moguce da je za nju zlostavljanje sve sto nije po njenom?
mislim da se svatko sjeca po neke takve osobe i ne kazem da je to bilo,nije mi namjera ocrnit mrtvo dijete nego
hocu reci jesu li zlostavljaci zbilja i zasluzili taj naziv.

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Umihana » 20 May 2020, 22:03

Once wrote: 20 May 2020, 21:56
HAVANA wrote: 20 May 2020, 21:55 Ma kod vas je to zajebano, ta neka nesigurnost, kompleksi... se stvore i kad nema apsolutno razloga za to. Fakat ne kontam. Debela, mrsava, obrva, nos, lakat, koljeno, dupe, psiha, prica... Nevjerovatno kakvim se budalastinama zamarate i pustite budale da vam uticu na psihu. Moja je imala fazu ila bog debela pa debela. Ova jedna joj ko vikala debela si, ona ima momcica a moja ne... A kod one guzovi ko regal a moja kad smrsa 3,4 kile mrsava... Dzaba ti pricat. Ona sebe vidi tako u tim godinama. Da je potrajalo ne bi valjalo. Trazi sebe, budi zadovoljna, treniraj, druzi se, nadji manje zlobne drugarice. Ako si sebi lijepa bices i drugom. Jebalo te vise ogledalo i instagrami i picke materine. Sve iste na onom instagramu. Glupacice. Budi svoja. Kako volis, ne kako drugi kazu.
Mogu u pp da ti napisem sta je bilo jer si ovdje napamet napisao sta mislis da je bez da me pitas ustvari sta je bilo
Once, mislim da je Havana govorio o iskustvu sa svojom kćerkom, i uopšteno o tome kako su djevojke osjetljive u tom periodu...
Nemoj shvatati lično.
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Rockefeller » 20 May 2020, 22:30

Umihana wrote: 20 May 2020, 18:54
ElTriconi wrote: 20 May 2020, 17:59 j.... nas merhametluk i progledavanje kroz prste. Neko problem, ma pusti ga bolan, otac mu kriminalac, pijanac, politicar, radnik, p.... materina, nema oca. Ili mati.
Ti si izgleda davno bio u školi, a nemaš ni dijete školarca...
Da ti opišem kako to izgleda - Nemoj nju, tetka joj sudija, može nam valjat... Njega niko ne smije dirati, babo mu direktor, učiteljica ga štiti životom... Uhhh, njega ostavi na miru, babo u SIPI... Za ovoga ne zakačajte, djed doktor, on mora imati sve petice... U njega otac ima veza, taj bi napravio frku ako mali samo zakuka...

Kamo sreće da smo mi merhametli kao društvo :(

I reću ti samo da su zlostavljači obično bogata i razmažena derišta s bezobraznim roditeljima...
A recimo dijete sa posebnim potrebama ne da niko ne štedi, nego je najčešće jedno od najfinijih...
Nisam ja baš siguran u tvoju tvrdnju da su zlostavljači obično bogata derišta. Kod nas je proizveden soj roditelja koji se u pravilu ponašaju 'ne pitaj me kako, tebi će tata nabaviti' i ta djeca nisu navikla na ne i ne može.

Što triconi reče merhametluk i progledavanje kroz prste ja mislim da se upravo na to odnosi. Današnja djeca odrastaju i stasavaju tako da ne znaju za ne, ne može i nemam. Tate i mame ih na to nisu naučile, škola ih na to nije naučila, a ni život.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Djevojčica skočila s osmog sprata zbog zlostavljanja vršnjaka u školi

Post by Umihana » 20 May 2020, 22:38

Rockefeller wrote: 20 May 2020, 22:30
Umihana wrote: 20 May 2020, 18:54
Ti si izgleda davno bio u školi, a nemaš ni dijete školarca...
Da ti opišem kako to izgleda - Nemoj nju, tetka joj sudija, može nam valjat... Njega niko ne smije dirati, babo mu direktor, učiteljica ga štiti životom... Uhhh, njega ostavi na miru, babo u SIPI... Za ovoga ne zakačajte, djed doktor, on mora imati sve petice... U njega otac ima veza, taj bi napravio frku ako mali samo zakuka...

Kamo sreće da smo mi merhametli kao društvo :(

I reću ti samo da su zlostavljači obično bogata i razmažena derišta s bezobraznim roditeljima...
A recimo dijete sa posebnim potrebama ne da niko ne štedi, nego je najčešće jedno od najfinijih...
Nisam ja baš siguran u tvoju tvrdnju da su zlostavljači obično bogata derišta. Kod nas je proizveden soj roditelja koji se u pravilu ponašaju 'ne pitaj me kako, tebi će tata nabaviti' i ta djeca nisu navikla na ne i ne može.

Što triconi reče merhametluk i progledavanje kroz prste ja mislim da se upravo na to odnosi. Današnja djeca odrastaju i stasavaju tako da ne znaju za ne, ne može i nemam. Tate i mame ih na to nisu naučile, škola ih na to nije naučila, a ni život.
Da, nisam trebala generalizovati, ispravila sam se u narednom postu... ali, upravo se i odnosilo na djecu koja su navikla da sve imaju, da budu glavni, da se sve vrti oko njih...
On je sugerirao na merhametluk prema određenim kategorijama djece...
Ja, iz vlastitog iskustva, nisam zapamtila primjer da se nekome "progleda" kroz prste zbog nekih otežanih životnih okolnosti, već samo zbog bezobraznih roditelja...
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests