Teorije zavjere

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 19 Feb 2020, 15:18

Skin wrote: 19 Feb 2020, 15:06 kao i max, moje misljenje o medicini kod nas je utemeljno na nizu losih i tragicnih iskustava, i negdje mislim da ko nije dozivio to ne moze ni shvatiti - ne moze shvatiti te nijanse i detalje pogresnog pristupa, losih dijagnoza, pogresnih odluka, nepripremljenost hirurga, pribjegavanje beskonacnom propisivanju lijekova, nepostojanje uvezanog sistema za slucaj pacijenta koji ima nekoliko oboljenja i trosi npr 15 terapija. hajd sto medjusobno negativno utjecu jedna na drugu nego izazivaju i nova oboljenja, i to bas kozna, ili ne smijes npr jesti spinat i zelenu salatu sto ti je dobro za krvnu sliku i imunitet a lose za neke pparametre koagulacije krvi i ide u kontru lijekovima koje uzimas da sprijecis trombozu..koju si dobio kao posljedicu rutinske operacije uz sepsu i tako to - nijedan doktor u cijelom sistemu (dakle kad ides kroz sistem, ne privatno) nece prekontrolisati prepisane terapije od drugog, dati neko misljenje, konsultovati nutricionistu, s vremena na vrijeme napraviti review tih terapija, nego ce ti samo davati nove i nove lijekove i slati te vec dobro bolesnog na nove pretrage. to kad krene sa "hodanjem po doktorima", to je rupa bez dna.
za nas je mislim pogubna ta vjera u doktorski autoritet, toliko povjerenje i slusanje svega sto kazu - koje oni nerijetko zloupotrebljavaju. ima odlicnih doktora, ali mnogo je vise jako losih.
ko nije svjestan da je duzan i da mora propitivati misljenje doktora, neka moli boga da mu se nista ne desi. moras gledati i razmisljati, i nazalost uciti tu medicinu i sam, jer i dosta metoda dijagnostike su subjektivne.
prostora za propitivanje definitivno ima.
Sve to stoji.Nazalost medicinu je studiralo, studira i studirat ce puno ljudi kojima ljudski zivot nije svet, koji nemaju empatije, koji se ne pridrzavaju Hipokratove zakletve, koji se u tom pozivu vide zbog drustvenog statusa i novca.Nazalost.
I moj otac je slan od nemila do nedraga, godinu dana pretraga, cekanja, godina dana vremena izgubljena, a da nije mozda bi pobijedio bitku sa sarkomom i danas se sa unucima igrao.Kad je konacno uradjena biopsija i ja odnijela ljekaru nalaz, mrtav hladan mi je saopstio dijagnozu, bez truna susjecanja, bez najmanjeg truncica.U dvije recenice.Kod nas se zena poradja ispred bolnice jer nece da je prime zato sto nema zdravstveno osiguranje.
Kod nas je zena umrla od sepse nakon rutinske operacije.U Tuzli je zena umrla nakon epiduralne.
More je primjera, nepregledno more.

Ali sve ovo nema veze sa teorijama zavjere.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Heidi » 19 Feb 2020, 15:20

lejlamo wrote: 19 Feb 2020, 15:14
Uglavnom, skontah da najviše mogu pomoći sama sebi, što već rekoste, majndset i relax :ok ....samo, nije baš lagano uvijek racionalizovati....tada sam osuđena na antihistaminik, kortikosteroid i sl.
Nije lako, u pravu si. Valja se oteti tome I preskociti sopstvenu sjenu. Ali s vremenom je lakse.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 19 Feb 2020, 15:21

Insomnia, bez vrijedjanja.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by insomnia » 19 Feb 2020, 15:22

spacebound wrote: 19 Feb 2020, 15:21 Insomnia, bez vrijedjanja.
Zasto vrijedjanje. Prepoznajem sablon. Obicno oni koji ne zele piti lijekove imaju sto i jedan prigovor na iste. Imo jednu u kuci
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 19 Feb 2020, 15:24

Necemo raspravljati.Vratimo se temi.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Heidi » 19 Feb 2020, 15:29

Postavila sam pitanje I moram citati da mi neko govori da trebam piti lijekove jer nije skontao moj post.

Pa vodi diskusiju. Strasno.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 127 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by gospođa Brams » 19 Feb 2020, 15:30

Trebalo bi razdvojiti nas (sugavi) zdravstveni sustav i modernu medicinu opcenito. Kod nas naravno nista ne funkcionira. Kad vidim koliko mjesecno izdvajam za to drzavno zdravstveno, a na kraju opet dosta toga obavljam kod privatnika, jer moram, zlo mi dode :ccc
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2284 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Skin » 19 Feb 2020, 15:42

slazem se, to treba razdvojiti.
izmedju onoga sto moderna medicina nama nudi i zdravstvenog sistema koji to treba da implementira je ogroman jaz. to treba propitivati i biti oprezan jer slijepo vjerovanje u autoritet ti moze zivot ugroziti.
koliko to ima veze sa teorijama zavjere ne znam, ne bakcem se kad prestane biti logicno.

lelo, ja bih pokusala 3 misljenja dobiti. moguce je i da sva 3 budu razlicita, ali znat ces i sama ko te najbolje shvatio.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by insomnia » 19 Feb 2020, 15:51

Pa vise su nas komuLjare trovale prije. Ja sta sam se injekcija naprimo. Zakasljes se gruh deset pen’cilina
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Iskra » 19 Feb 2020, 17:26

spacebound wrote: 19 Feb 2020, 15:18
Skin wrote: 19 Feb 2020, 15:06 kao i max, moje misljenje o medicini kod nas je utemeljno na nizu losih i tragicnih iskustava, i negdje mislim da ko nije dozivio to ne moze ni shvatiti - ne moze shvatiti te nijanse i detalje pogresnog pristupa, losih dijagnoza, pogresnih odluka, nepripremljenost hirurga, pribjegavanje beskonacnom propisivanju lijekova, nepostojanje uvezanog sistema za slucaj pacijenta koji ima nekoliko oboljenja i trosi npr 15 terapija. hajd sto medjusobno negativno utjecu jedna na drugu nego izazivaju i nova oboljenja, i to bas kozna, ili ne smijes npr jesti spinat i zelenu salatu sto ti je dobro za krvnu sliku i imunitet a lose za neke pparametre koagulacije krvi i ide u kontru lijekovima koje uzimas da sprijecis trombozu..koju si dobio kao posljedicu rutinske operacije uz sepsu i tako to - nijedan doktor u cijelom sistemu (dakle kad ides kroz sistem, ne privatno) nece prekontrolisati prepisane terapije od drugog, dati neko misljenje, konsultovati nutricionistu, s vremena na vrijeme napraviti review tih terapija, nego ce ti samo davati nove i nove lijekove i slati te vec dobro bolesnog na nove pretrage. to kad krene sa "hodanjem po doktorima", to je rupa bez dna.
za nas je mislim pogubna ta vjera u doktorski autoritet, toliko povjerenje i slusanje svega sto kazu - koje oni nerijetko zloupotrebljavaju. ima odlicnih doktora, ali mnogo je vise jako losih.
ko nije svjestan da je duzan i da mora propitivati misljenje doktora, neka moli boga da mu se nista ne desi. moras gledati i razmisljati, i nazalost uciti tu medicinu i sam, jer i dosta metoda dijagnostike su subjektivne.
prostora za propitivanje definitivno ima.
Sve to stoji.Nazalost medicinu je studiralo, studira i studirat ce puno ljudi kojima ljudski zivot nije svet, koji nemaju empatije, koji se ne pridrzavaju Hipokratove zakletve, koji se u tom pozivu vide zbog drustvenog statusa i novca.Nazalost.
I moj otac je slan od nemila do nedraga, godinu dana pretraga, cekanja, godina dana vremena izgubljena, a da nije mozda bi pobijedio bitku sa sarkomom i danas se sa unucima igrao.Kad je konacno uradjena biopsija i ja odnijela ljekaru nalaz, mrtav hladan mi je saopstio dijagnozu, bez truna susjecanja, bez najmanjeg truncica.U dvije recenice.Kod nas se zena poradja ispred bolnice jer nece da je prime zato sto nema zdravstveno osiguranje.
Kod nas je zena umrla od sepse nakon rutinske operacije.U Tuzli je zena umrla nakon epiduralne.
More je primjera, nepregledno more.

Ali sve ovo nema veze sa teorijama zavjere.

Udrobi ti svašta. Ko da i sama ne znaš da nije tako jednostavno,
Last edited by Iskra on 19 Feb 2020, 17:29, edited 1 time in total.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Hannibal » 19 Feb 2020, 17:28

da li je dr wheel damirov klon 🤔
🐽

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 19 Feb 2020, 17:29

Iskra wrote: 19 Feb 2020, 17:26
spacebound wrote: 19 Feb 2020, 15:18

Sve to stoji.Nazalost medicinu je studiralo, studira i studirat ce puno ljudi kojima ljudski zivot nije svet, koji nemaju empatije, koji se ne pridrzavaju Hipokratove zakletve, koji se u tom pozivu vide zbog drustvenog statusa i novca.Nazalost.
I moj otac je slan od nemila do nedraga, godinu dana pretraga, cekanja, godina dana vremena izgubljena, a da nije mozda bi pobijedio bitku sa sarkomom i danas se sa unucima igrao.Kad je konacno uradjena biopsija i ja odnijela ljekaru nalaz, mrtav hladan mi je saopstio dijagnozu, bez truna susjecanja, bez najmanjeg truncica.U dvije recenice.Kod nas se zena poradja ispred bolnice jer nece da je prime zato sto nema zdravstveno osiguranje.
Kod nas je zena umrla od sepse nakon rutinske operacije.U Tuzli je zena umrla nakon epiduralne.
More je primjera, nepregledno more.

Ali sve ovo nema veze sa teorijama zavjere.

Herobi ti svašta. Ko da i sama ne znaš da nije tako jednostavno,
Je l i ovo za tvoju temu :ha
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Iskra » 19 Feb 2020, 17:30

spacebound wrote: 19 Feb 2020, 17:29
Iskra wrote: 19 Feb 2020, 17:26


Herobi ti svašta. Ko da i sama ne znaš da nije tako jednostavno,
Je l i ovo za tvoju temu :ha


:D.


Koji sarkom? Gdje?


Znaš i sama.kokiko je podmukla ta neman, a bez ikakvih simptoma dok ne bude kasno.


Žao.mi je
Last edited by Iskra on 19 Feb 2020, 17:33, edited 1 time in total.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37368
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24770 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by ElTriconi » 19 Feb 2020, 17:32

Kae ako liznes zicu pod naponom more te osinut priko ledja ko titina milicija 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80530
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7184 times
Been thanked: 11633 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by spacebound » 19 Feb 2020, 17:34

Iskra wrote: 19 Feb 2020, 17:30
spacebound wrote: 19 Feb 2020, 17:29

Je l i ovo za tvoju temu :ha


:D.


Koji sarkom? Gdje?


Znaš i sama.kokiko je posla.ta neman, a bez ikakvih simptoma dok ne bude kasno.


Žao.mi je
On je doktoru otisao kad je sarkom bio velicine jajeta, na kuku, okom vidljiv i godinu dana trebalo da mu daju dijagnozu.Tad je vec imao metastaze na plucima.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Iskra » 19 Feb 2020, 17:39

spacebound wrote: 19 Feb 2020, 17:34
Iskra wrote: 19 Feb 2020, 17:30



:D.


Koji sarkom? Gdje?


Znaš i sama.kokiko je posla.ta neman, a bez ikakvih simptoma dok ne bude kasno.


Žao.mi je
On je doktoru otisao kad je sarkom bio velicine jajeta, na kuku, okom vidljiv i godinu dana trebalo da mu daju dijagnozu.Tad je vec imao metastaze na plucima.
Moglo se liječiti. Bar produžiti životni vijek ali znaš i sama...osteosarkom...slaba skoro nikakva sansa.

Ovdje je siatem los, po pacijente ali i po ljekare. Ja sam nedavno imala duel sa profesoricom. Rijetko se iznerviram ali na kraju sam je pitala, lijecimo li pacijenta da ga izlijecimo ili da drzava prodje sto jeftinije?
Sreća nemam više ništa kod nje. :ljut
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37368
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24770 times
Been thanked: 4688 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by ElTriconi » 19 Feb 2020, 17:42

Iskra wrote: 19 Feb 2020, 17:39
spacebound wrote: 19 Feb 2020, 17:34
On je doktoru otisao kad je sarkom bio velicine jajeta, na kuku, okom vidljiv i godinu dana trebalo da mu daju dijagnozu.Tad je vec imao metastaze na plucima.
Moglo se liječiti. Bar produžiti životni vijek ali znaš i sama...osteosarkom...slaba skoro nikakva sansa.

Ovdje je siatem los, po pacijente ali i po ljekare. Ja sam nedavno imala duel sa profesoricom. Rijetko se iznerviram ali na kraju sam je pitala, lijecimo li pacijenta da ga izlijecimo ili da drzava prodje sto jeftinije?
Sreća nemam više ništa kod nje. :ljut
Drzavno ti je mac sa dvi ostrice. Ako preceras nece se imat penzija isplatit a ako previse stedis kvalitet posla nula.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Iskra
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10299
Joined: 16 Sep 2019, 11:43
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Iskra » 19 Feb 2020, 17:44

Heidi wrote: 19 Feb 2020, 13:23
Skin wrote: 19 Feb 2020, 13:06 tacno je i da u bosni ljudi umiru sve mladji i mladji...i da se globalno zivotni vijek dosta povecao.
a ovo tema o teorijama zavjere (to je ono svaki put kad pricamo o bilo cemu a nismo strucnjaci za to :D.)
onda treba spomenut i da su ljudi danas vise bolesni (dio zivota koji provedes bolestan u prosjeku je danas veci nego prije) - i pored debele cinjenice da je zivotni vijek produzen kad je medicina naucila ubit infekcije.
Tema I jeste to sto su ljudi vise bolesni nego prije.


Environment and stress disease. :julia

Mnogo je širi uzrok naravno ali umnogome je do ovog.
:srce Jer si moje, najmoje... :srce

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Dr. Wheel » 19 Feb 2020, 17:45

Nemojte boni protiv tableta. :tuga

Šarene pilule za lilule. :bali
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Dr. Wheel » 19 Feb 2020, 17:47

Image
U Titin vakat, ljudi i pjesme pisali farmaceutima. :ples

Gdje li su svi, moja Hana, Acisali
Moja Hana... :tjesi

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 53 guests