Teorije zavjere

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by storm » 04 May 2020, 17:28

Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 17:11 Uplašena majka: Doktore, pomagajte, čipirat će mi bebu ovo ljeto!; Dr. Saša Ceci: Ma dajte gospođo, besmislice. Baš Gatesa briga za vas i vaše dijete


https://slobodnadalmacija.hr/sd-plus/sp ... O7e5rZ_1ks
Meni se čini, da je neko zračenje ipak izvršeno...
Glupih ljudi kao nikad do sad :D.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Socrates » 04 May 2020, 17:44

Sto bi morali izmišljati i bolest i vakcinu za čipiranje?

Ljubi ih majka sve ovako pametne. Na stranu to što bih ja sve čipirao bez ikakve grižnje savjesti.
. . . . . . . . .

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Zagorka » 04 May 2020, 17:45

Dizvinete :kuku
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 17:47

storm wrote: 04 May 2020, 17:28
Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 17:11 Uplašena majka: Doktore, pomagajte, čipirat će mi bebu ovo ljeto!; Dr. Saša Ceci: Ma dajte gospođo, besmislice. Baš Gatesa briga za vas i vaše dijete


https://slobodnadalmacija.hr/sd-plus/sp ... O7e5rZ_1ks
Meni se čini, da je neko zračenje ipak izvršeno...
Glupih ljudi kao nikad do sad :D.
U izobilju besplatne literature ljudi tragaju za nelogičnim, iako nisu upućeni ni u fudamentalne stvari, evo na springeru ima nekih zaimljivih stvari, doduše, za sada jena knjiga me zanima koju mogu nadovezati na ono što čitam.

https://www.springeropen.com/books
Last edited by Trafalgar Law on 04 May 2020, 17:49, edited 1 time in total.

Pape
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 202
Joined: 10 Nov 2019, 21:44
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Pape » 04 May 2020, 17:49

storm wrote: 04 May 2020, 17:28
Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 17:11 Uplašena majka: Doktore, pomagajte, čipirat će mi bebu ovo ljeto!; Dr. Saša Ceci: Ma dajte gospođo, besmislice. Baš Gatesa briga za vas i vaše dijete


https://slobodnadalmacija.hr/sd-plus/sp ... O7e5rZ_1ks
Meni se čini, da je neko zračenje ipak izvršeno...
Glupih ljudi kao nikad do sad :D.
Svim ovim gluperdama treba oduzeti konfljutere.
Strpati ih u umobolnice, i po cijeli dan im citati "Crvenkapicu", "Snjeguljicu", "Pinokia" i slicna shtiva. :hihi

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by dadojović » 04 May 2020, 17:59

Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 17:47
storm wrote: 04 May 2020, 17:28

Meni se čini, da je neko zračenje ipak izvršeno...
Glupih ljudi kao nikad do sad :D.
U izobilji besplatne literature ljudi tragaju za nelogičnim, iako nisu upućeni ni u fudamentalne stvari, evo i a springeru ima nekih zaimljivih stvari, doduše, za sada jena knjiga me zanima koju mogu nadovezati na ono što čitam.

https://www.springeropen.com/books
Ma ne samo da nisu svladali osnovno znanje o fizici, ili nekim drugim disciplinama, već u najvećem broju slučajeva nisu svladali ni elementarno opće znanje poput padeža, palatalizacije ili tablice množenja. Ali to ih ne sprječava da osporavaju znanstvenike s doktoratima koji su čitav život posvetili znanosti. I pri tome "osporavanje" nepotkrepljuju nikakvim činjenicama ili argumentima.
To što nisu pročitali ništa ozbiljnije od objave na fejsu, uopće ih ne sprječava da se upuštaju u rasprave o temama o kojima nemaju, ali apsolutno nikakve spoznaje.
I što je najporaznije, ali to je neka druga tema, neki od tih imaju nekakvo srednjoškolsko obrazovanje. Koji poraz školskog sustava.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 18:06

Nije toliko ni do nivoa obrazovanja koliko je do nezainteresiranosti ljudi, imaš i one sa VSS/fakultetom, ali kao da ga nisu ni završili. U kontekstu da se za takve ljude učenje završava kada im na dodjeli predaju diplomu u ruke.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Teorije zavjere

Post by Krokodil Behko » 04 May 2020, 18:10

Kamo sreće, da su svi milijarderi kao on. Ali, pokušajte to napisati na fejsu.
online

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by dadojović » 04 May 2020, 18:13

Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 18:06 Nije toliko ni do nivoa obrazovanja koliko je do nezainteresiranosti ljudi, imaš i one sa VSS/fakultetom, ali kao da ga nisu ni završili. U kontekstu da se za takve ljude učenje završava kada im na dodjeli predaju diplomu u ruke.
Kada bi barem bili jednako nezainteresirani i za iznošenje ovakvih nebuloza.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 18:18

dadojović wrote: 04 May 2020, 18:13
Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 18:06 Nije toliko ni do nivoa obrazovanja koliko je do nezainteresiranosti ljudi, imaš i one sa VSS/fakultetom, ali kao da ga nisu ni završili. U kontekstu da se za takve ljude učenje završava kada im na dodjeli predaju diplomu u ruke.
Kada bi barem bili jednako nezainteresirani i za iznošenje ovakvih nebuloza.
Vremenom će kod većine doći do primjene svijesti kada se određene stvari budu promatrale iz drugačijeg ugla.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by storm » 04 May 2020, 19:00

Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 18:18
dadojović wrote: 04 May 2020, 18:13

Kada bi barem bili jednako nezainteresirani i za iznošenje ovakvih nebuloza.
Vremenom će kod većine doći do primjene svijesti kada se određene stvari budu promatrale iz drugačijeg ugla.
Neće nikad... Ja često ne vjerujem, sa kojim se to žarom svadja...
Pojasnim nekad, uzmem vremena... Ma kakvi. Krene sa linkovima bombati, od istih takvih nebulozera.
Osjećaju se dobro, jer, iako skromnih kapaciteta, konačno su u svojim očima "netko i nešto"... Osjećaju, da nisu maunstream, posebni su, ne kao ostali u "rijeci života"
Samo se jako naljute, kad im priopćim, da nisu ni rijeka, pa ni potok, nego septička jama.
Ljudi, koji do pojave interneta, nisu imali nešto široke teme razgovora. Školovanje tek stanica života, mada nije ni formalna naobrazba tu presudna. Ali odjednom su progutali hrpu gluposti, osjete se pozvanima, osjete se, da konačno i oni imaju nešto reći... Avaaaj :grana
Tragično.
Više su mi bili dragi, kad su pričali o vremenu, ko je koji auto kupio, koja je s kojim, i ko je ženu prebio...
Sad slušati njihove ekspertize, jako je bolno :D
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 19:28

storm wrote: 04 May 2020, 19:00
Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 18:18

Vremenom će kod većine doći do primjene svijesti kada se određene stvari budu promatrale iz drugačijeg ugla.
Neće nikad... Ja često ne vjerujem, sa kojim se to žarom svadja...
Pojasnim nekad, uzmem vremena... Ma kakvi. Krene sa linkovima bombati, od istih takvih nebulozera.
Osjećaju se dobro, jer, iako skromnih kapaciteta, konačno su u svojim očima "netko i nešto"... Osjećaju, da nisu maunstream, posebni su, ne kao ostali u "rijeci života"
Samo se jako naljute, kad im priopćim, da nisu ni rijeka, pa ni potok, nego septička jama.
Ljudi, koji do pojave interneta, nisu imali nešto široke teme razgovora. Školovanje tek stanica života, mada nije ni formalna naobrazba tu presudna. Ali odjednom su progutali hrpu gluposti, osjete se pozvanima, osjete se, da konačno i oni imaju nešto reći... Avaaaj :grana
Tragično.
Više su mi bili dragi, kad su pričali o vremenu, ko je koji auto kupio, koja je s kojim, i ko je ženu prebio...
Sad slušati njihove ekspertize, jako je bolno :D

Treba u jednoj mjeri biti strog prema sebi, smatrati manjkavim svoje znanje, ne oholiti se, kloniti se bespotrebne rasprave.

Mili moj braca, na drugom forumu je opšti haos oko Covid-19 teza, tipa dali je nošenje rukavica i maske obavezno po zakonu, iako su u dobroj mjeri jeri definisani zakoni FBIH i RS.a. Dovođenje stavova WHO u pitanje, prilaganjem "neovisnih" studija o pandemiji, pa sve to teorije zavjere, ogrnuto olaštom 5G, žrtve čitave neopravdane hajke. Mnogo toga pročitam, rijetko šta i repliciram, jer je čitava rasprava otišla u pravcu zadovoljenja taštine.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 19:44

:D.


User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by storm » 04 May 2020, 21:45

Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 19:28
storm wrote: 04 May 2020, 19:00

Neće nikad... Ja često ne vjerujem, sa kojim se to žarom svadja...
Pojasnim nekad, uzmem vremena... Ma kakvi. Krene sa linkovima bombati, od istih takvih nebulozera.
Osjećaju se dobro, jer, iako skromnih kapaciteta, konačno su u svojim očima "netko i nešto"... Osjećaju, da nisu maunstream, posebni su, ne kao ostali u "rijeci života"
Samo se jako naljute, kad im priopćim, da nisu ni rijeka, pa ni potok, nego septička jama.
Ljudi, koji do pojave interneta, nisu imali nešto široke teme razgovora. Školovanje tek stanica života, mada nije ni formalna naobrazba tu presudna. Ali odjednom su progutali hrpu gluposti, osjete se pozvanima, osjete se, da konačno i oni imaju nešto reći... Avaaaj :grana
Tragično.
Više su mi bili dragi, kad su pričali o vremenu, ko je koji auto kupio, koja je s kojim, i ko je ženu prebio...
Sad slušati njihove ekspertize, jako je bolno :D

Treba u jednoj mjeri biti strog prema sebi, smatrati manjkavim svoje znanje, ne oholiti se, kloniti se bespotrebne rasprave.

Mili moj braca, na drugom forumu je opšti haos oko Covid-19 teza, tipa dali je nošenje rukavica i maske obavezno po zakonu, iako su u dobroj mjeri jeri definisani zakoni FBIH i RS.a. Dovođenje stavova WHO u pitanje, prilaganjem "neovisnih" studija o pandemiji, pa sve to teorije zavjere, ogrnuto olaštom 5G, žrtve čitave neopravdane hajke. Mnogo toga pročitam, rijetko šta i repliciram, jer je čitava rasprava otišla u pravcu zadovoljenja taštine.
To je ono... Neki "sve znaju"
A jedino što je zasad sigurno, je, da je virus nepoznanica.
Srećom smrtnost je očito jako niska, jer da je poput svinjske gripe, oko 60%, a da se tako munjevito širi, prepolovilo bi nas.
Ne znam, ja sam opet stava, bolje pretjerano reagirati sa mjerama, nego poslije aaaaa šta to biii :D.
A i WHO je očito plivao napamet. No dobro.
Meni protivnici maski nisu bili jasni nikako.
Teza, da je potrebna samo zaraženima, u slučaju covid 19, je besmislena.
Inkubacija je neobično duga (sad izlaze istraživanja, i do 55 dana ostaje u tijelu, a uopće nije nužan razvoj simptoma i bolest) znači širiš virus, a da i ne znaš.
Kad (ako) se razbolis, raznijeo si ga već.

Evo još jednog bisera u nizu :oo
Nakon Djokovica, Safina, još se jedan naučnik oglasio.

https://sportske.jutarnji.hr/hotsport/i ... /10273501/
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Beni
Fuck you
Fuck you
Posts: 26400
Joined: 27 Aug 2019, 17:14
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D
Mood:
Has thanked: 1867 times
Been thanked: 4093 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Beni » 04 May 2020, 21:47

Ovo je Matrix
Fuck you a friendly note to start the day

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 22:22

storm wrote: 04 May 2020, 21:45
Trafalgar Law wrote: 04 May 2020, 19:28


Treba u jednoj mjeri biti strog prema sebi, smatrati manjkavim svoje znanje, ne oholiti se, kloniti se bespotrebne rasprave.

Mili moj braca, na drugom forumu je opšti haos oko Covid-19 teza, tipa dali je nošenje rukavica i maske obavezno po zakonu, iako su u dobroj mjeri jeri definisani zakoni FBIH i RS.a. Dovođenje stavova WHO u pitanje, prilaganjem "neovisnih" studija o pandemiji, pa sve to teorije zavjere, ogrnuto olaštom 5G, žrtve čitave neopravdane hajke. Mnogo toga pročitam, rijetko šta i repliciram, jer je čitava rasprava otišla u pravcu zadovoljenja taštine.
To je ono... Neki "sve znaju"
A jedino što je zasad sigurno, je, da je virus nepoznanica.
Srećom smrtnost je očito jako niska, jer da je poput svinjske gripe, oko 60%, a da se tako munjevito širi, prepolovilo bi nas.
Ne znam, ja sam opet stava, bolje pretjerano reagirati sa mjerama, nego poslije aaaaa šta to biii :D.
A i WHO je očito plivao napamet. No dobro.
Meni protivnici maski nisu bili jasni nikako.
Teza, da je potrebna samo zaraženima, u slučaju covid 19, je besmislena.
Inkubacija je neobično duga (sad izlaze istraživanja, i do 55 dana ostaje u tijelu, a uopće nije nužan razvoj simptoma i bolest) znači širiš virus, a da i ne znaš.
Kad (ako) se razbolis, raznijeo si ga već.

Evo još jednog bisera u nizu :oo
Nakon Djokovica, Safina, još se jedan naučnik oglasio.

https://sportske.jutarnji.hr/hotsport/i ... /10273501/
Sada su neophodnije maske nego kada skoro žive duše nije bilo na ulici. Kako su kod nas popustili sa mjerama, sve je više ljudi na Sarajevskim ulicama, tako je i prostor između tebe i nekog drugog smanjen. Pa ja ipak se vodim logikom da je se bolje strpiti do kuće i raskomotiti se sve te zaštite opreme, nego rizikovati eventualno da ti neko prenese zarazu na javnom mjestu. Drđim se socijane distance striktno, mada ne vidim da barem 50 % ljudi koje sretnem to rade. Što se svi više budemo pridržavali mjera, veliak je vjerovatnoća da ćemo se početkom ljeta znato više osjećati komotnijim, i biti pod manjim stresnom. Mada iskreno, ja nisam imao nikakvih psholoških posljedica u proteklih 60 dana, iako sam 14 dana pri povratku iz Njemačke morao provesti u samoizolaciji.

JoŠ sa sigurnošću ne znamo koliko će ovo potrajati, niti kakva je priroda Covid-19, iako se njegov S- Protein brže veziva za receptore ćelija...Ali u studiji koju imam kući se navodi ovako ....

"Šiljasta površina glikoproteina Korona virusa igra esencijalnu ulogu u vezivanju za receptore ćelija domaćina kao i u određivanju tropizma domaćina (skretanje cijelog organizma, ili njegovog dijela u određenom pravcu kao odgovor na vanjski podražaj). Izvjesno je kako se šilajsti protein (S-protein) vezuje za enzim koji pretvara angiotenzin 2 (ACE2), isti receptor SARS- Cov koji napada ćeliju domaćina.".... Pa se kaže na kraju poglavlja.... " Sveukupno, sklonost vezivanja S- proteina SARS-CoV 19 i ACEs.a je uporediva ili čak jača u odnosu na sklonost vezivanja S- proteina SARS-CoV i ACE2. Ovo može objasniti brži razvoj kao i jaču sposobnost transmisije SARS-CoV sa čovjeka na čocjeka."

Njegov inkubacioni period je neporedivno veći od ikubcionog perioda SARS.a (4.0 -4.4 dana) i MERS.a (4.5 - 5.2 dana), i može se kretati u rasponu od 0 do čak 24 dana....

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Hannibal » 12 May 2020, 09:44

onaj pecat sto mi je osto od vakcine pocrvenio jutros ocm. vakcine sam primo u nemacku, znaci svabe me cipovale i sad poceli da me prate. ne moze me niko ubijedit da nije tako
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Hannibal » 12 May 2020, 09:48

kad je ovako crveno onda je cip upaljen i pratu me, kad je normalne boje onda je cip ugasen
20200512_094243.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

User avatar
Odraz
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5461
Joined: 03 Mar 2020, 14:52
Has thanked: 256 times
Been thanked: 254 times
Status: Offline

Re: Teorije zavjere

Post by Odraz » 12 May 2020, 09:52

Hannibal wrote: 12 May 2020, 09:44 onaj pecat sto mi je osto od vakcine pocrvenio jutros ocm. vakcine sam primo u nemacku, znaci svabe me cipovale i sad poceli da me prate. ne moze me niko ubijedit da nije tako
Ama samo se umotaj u alu-foliju i sipak ce te otkrit. :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Teorije zavjere

Post by Krokodil Behko » 18 May 2020, 19:53

Ojebote titex, stvarno se prepadnem od ovih istočnih komšija. Šta reći?
Nakon komentara na ovu teoriju, možemo komotno zaključati temu :haha

VUČIĆEV EPIDEMIOLOG ŠOKIRAO REGION: "Vojska Republike Srpske tokom rata u BiH masovno je odlazila sa fronta i bacala oružje, jer je bila izložena TESLINOM IZUMU..."


Image

Član Kriznog štaba Vlade Srbije u borbi protiv korona virusa, prof. dr Branimir Nestorović ne prestaje da šokira javnost svojim izjavama. Ovog puta, glavni akter nove teorije zavjere pulmologa je slavni naučnik Nikola Tesla, odnosno, jedan od njegovih izuma.

Naime, gostujući u jednoj od emisija TV Hepi, dr Nestorović je iznio šokantne tvrdnje o tome da su američki avioni tokom sukoba u BiH, bombardovanja SR Jugoslavije 1999. godine, kao i tokom raketiranja Iraka, koristili oružje napravljeno na osnovu Teslinih nacrta, prenosi Blic.

– Tokom sukoba u BiH djelovao je avion američke avijacije “komando solo”. Emitovao je talase koji izazivaju depresiju i malaksalost, pa vojnike tjeraju da bacaju oružje i odlaze sa fronta – rekao je Nestorović

A za “odlazak vojnika sa fronta” krivo je, prema Nestorovićevim navođenjima, tehnotroničko oružje koje ima mogućnost kontrole svijesti pomoću elektromagnetnih talasa, poznatijih kao “zraci smrti”, a koje je izmislio niko drugi do Nikola Tesla.

Do zaključka da su ovakvi navodi istiniti došao je i Nestorovićev sagovornik iz emisije, ministar spoljnih poslova Srbije, Ivica Dačič.

– Tesla je patentirao mnoge stvari od energije do medicine, njegov izum je elektromagnetni štit protiv raketnih napada, a kažu da je i sistem HAARP, koji utiče na ponašanje i zdravlje ljudi, urađen pomoću Teslinih nacrta – dodao je Dačić.

Ovo je samo jedna u nizu zaprepašćujućih tvrdnji Branimira Nestorovića u posljednjih nekoliko mjeseci. U žižu javnosti dospio je nakon, sada već čuvene izjave, da je “korona virus najsmješniji u istoriji, te da bi “žene trebalo da idu u šoping u Milano” u trenicima kada je epidemija virusa u Italiji bila u punom jeku.

No na ovim tvrdnjama se i pored velikog broja osuda na koje je naišao, nije zaustavio.
online

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests