Kulturno ponasanje

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53903
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15228 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by HAVANA » 31 May 2020, 00:26

Samo govori rEkao, pOsao, dOsao...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by Username » 31 May 2020, 00:26

Drzim se za ogradu foruma

Ti ne moras, imas moc da ga zaustavis

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119669
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12172 times
Contact:
Status: Online

Re: Kulturno ponasanje

Post by Maja » 31 May 2020, 01:18

Glumis poliglotu. Kazes mu, izvini, cetvrtkom komuniciram samo na japanskom. Onda lupis nesto tipa hjang đong hoiii...niko nece skontati da si laznjak.

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by Umihana » 31 May 2020, 01:30

tuzlak1212 wrote: 31 May 2020, 00:03 Ne mozes sebe porediti sa pravnicima kojima je vjestina izrazavanja neizbjezni dio posla, a kada je neko dobar u tome sagovornik se moze nerijetko osjecat zaostalim
Može se i sa njima izaći na kraj :oo

Ako pričamo ozbiljno, mada meni ovo djeluje kao trolanje, moj savjet je - čitaj!
Osoba koja puno čita nauči se dobro služiti riječima, argumentovano raspravljati, ćaskati, kritički razmišljati, prenijeti poruku sagovorniku...
Pod uslovom da je u tome ne ograničava stidljivost ili nedostatak hrabrosti, samopouzdanja...
I pisanje je dobra vježba!
A možeš biti i misteriozno šutljiv lik, pomalo mračan...
:oo
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
jelena...
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 11 Jul 2015, 20:26
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by jelena... » 31 May 2020, 01:41

I forumanje dobro dođe...bez zezanja...koliko god neozbiljno zvučalo. Ali uz već stečenu naviku čitanja.

Sa čitanjem knjiga - što jeste najbolji put ka razvijanju vokabulara - malo teže ide s godinama
ako navika čitanja nije stečena do neke 25.

A tema u cjelini, iskreno, ne vjerujem da nije trolanje, al hajd... :123 :oo
Last edited by jelena... on 31 May 2020, 14:42, edited 1 time in total.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by tuzlak1212 » 31 May 2020, 01:43

Umihana wrote: 31 May 2020, 01:30
tuzlak1212 wrote: 31 May 2020, 00:03 Ne mozes sebe porediti sa pravnicima kojima je vjestina izrazavanja neizbjezni dio posla, a kada je neko dobar u tome sagovornik se moze nerijetko osjecat zaostalim
Može se i sa njima izaći na kraj :oo

Ako pričamo ozbiljno, mada meni ovo djeluje kao trolanje, moj savjet je - čitaj!
Osoba koja puno čita nauči se dobro služiti riječima, argumentovano raspravljati, ćaskati, kritički razmišljati, prenijeti poruku sagovorniku...
Pod uslovom da je u tome ne ograničava stidljivost ili nedostatak hrabrosti, samopouzdanja...
I pisanje je dobra vježba!
A možeš biti i misteriozno šutljiv lik, pomalo mračan...
:oo
Slazem se da se citanjem moze uveliko poboljsati smisao sastavljanja recenica, obogatiti vokabular i sl.

Ali opet ja licno mislim da se tesko nositi s ljudima kojima je 9to5 posao da se na sudu raspravljaju sa takodjer rijecitim ljudima bogatog vokabulara... Takav kad obicnom smrtniku dodje pricat, koji pola dana mumlja kroz zube, zvucat ce kao vanzemaljac :D. i to je meni normalno, zato sam rekao da to ignorise i ide dalje... Ako sam uospte shvatio sta je on zelio da pita :o
Last edited by tuzlak1212 on 31 May 2020, 01:44, edited 1 time in total.

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by shark-attack » 31 May 2020, 01:44

jelena... wrote: 31 May 2020, 01:41 I forumanje dobro dođe...bez zezanja...koliko god neozbiljno zvučalo. Ali uz već stečenu naviku čitanja.

Sa čitanjem knjiga, što jeste najbolji put ka razvijaju vokabular, malo teže ide s godinama
ako navika čitanja nije stečena do neke 25.

A tema, iskreno, ne vjerujem da nije trolanje, al hajd... :123 :oo
Drugarice Dzelena slazem se, neam shta drugo napisati.
KIAORA

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by Umihana » 31 May 2020, 01:49

tuzlak1212 wrote: 31 May 2020, 01:43
Umihana wrote: 31 May 2020, 01:30
Može se i sa njima izaći na kraj :oo

Ako pričamo ozbiljno, mada meni ovo djeluje kao trolanje, moj savjet je - čitaj!
Osoba koja puno čita nauči se dobro služiti riječima, argumentovano raspravljati, ćaskati, kritički razmišljati, prenijeti poruku sagovorniku...
Pod uslovom da je u tome ne ograničava stidljivost ili nedostatak hrabrosti, samopouzdanja...
I pisanje je dobra vježba!
A možeš biti i misteriozno šutljiv lik, pomalo mračan...
:oo
Slazem se da se citanjem moze uveliko poboljsati smisao sastavljanja recenica, obogatiti vokabular i sl.

Ali opet ja licno mislim da se tesko nositi s ljudima kojima je 9to5 posao da se na sudu raspravljaju sa takodjer rijecitim ljudima bogatog vokabulara... Takav kad ti dodje pricat zvuci kao vanzemaljac :D. i to je meni normalno, zato sam rekao da to ignorise i ide dalje... Ako sam uospte shvatio sta je on zelio da pita :o
Ja sam imala priliku okušati se s profesionalcem u raspravi...
Ma i oni su samo ljudi, u startu gledaju da te uhvate na prepad, zaspu nekim fensi izrazima, impresioniraju znanjem i brojem izgovorenih riječi u minuti...
Nije mu uspjelo :ooo

A neće ni oni to koristiti u svakodnevnom ćaskanju, čak su pomalo i profesionalno oštećeni, i nekad ne znaju distancirati se od tog advokatskog ega...

Edit, vjerujem da lik trola, ali eto mi se napričasmo...
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by tuzlak1212 » 31 May 2020, 01:59

Umihana wrote: 31 May 2020, 01:49

Ja sam imala priliku okušati se s profesionalcem u raspravi...
Ma i oni su samo ljudi, u startu gledaju da te uhvate na prepad, zaspu nekim fensi izrazima, impresioniraju znanjem i brojem izgovorenih riječi u minuti...
Nije mu uspjelo :ooo

A neće ni oni to koristiti u svakodnevnom ćaskanju, čak su pomalo i profesionalno oštećeni, i nekad ne znaju distancirati se od tog advokatskog ega...

Edit, vjerujem da lik trola, ali eto mi se napričasmo...
Sta ces svako ima svoje devijacije :D

User avatar
shark-attack
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6164
Joined: 25 Mar 2019, 09:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 402 times
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by shark-attack » 31 May 2020, 02:04

Umihana wrote: 31 May 2020, 01:49
tuzlak1212 wrote: 31 May 2020, 01:43

Slazem se da se citanjem moze uveliko poboljsati smisao sastavljanja recenica, obogatiti vokabular i sl.

Ali opet ja licno mislim da se tesko nositi s ljudima kojima je 9to5 posao da se na sudu raspravljaju sa takodjer rijecitim ljudima bogatog vokabulara... Takav kad ti dodje pricat zvuci kao vanzemaljac :D. i to je meni normalno, zato sam rekao da to ignorise i ide dalje... Ako sam uospte shvatio sta je on zelio da pita :o
Ja sam imala priliku okušati se s profesionalcem u raspravi...
Ma i oni su samo ljudi, u startu gledaju da te uhvate na prepad, zaspu nekim fensi izrazima, impresioniraju znanjem i brojem izgovorenih riječi u minuti...
Nije mu uspjelo :ooo

A neće ni oni to koristiti u svakodnevnom ćaskanju, čak su pomalo i profesionalno oštećeni, i nekad ne znaju distancirati se od tog advokatskog ega...

Edit, vjerujem da lik trola, ali eto mi se napričasmo...
Profesionalcu je dozvoljeno takvo ponashanje (bilo koja oblast sport/kultura/nauka/medicina...) samo kada razgovara/takmici sa nekim sebi ravnim iz iste profesije, sve drugo je lijecenje kompleksa.

Profesionalac,(a ti nisi iz te struke), pokushace da ti na najjednostavni nacin priblizi/objasni...
KIAORA

User avatar
Umihana
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1550
Joined: 12 Apr 2020, 03:47
Status: Offline

Re: Kulturno ponasanje

Post by Umihana » 31 May 2020, 02:10

shark-attack wrote: 31 May 2020, 02:04
Umihana wrote: 31 May 2020, 01:49

Ja sam imala priliku okušati se s profesionalcem u raspravi...
Ma i oni su samo ljudi, u startu gledaju da te uhvate na prepad, zaspu nekim fensi izrazima, impresioniraju znanjem i brojem izgovorenih riječi u minuti...
Nije mu uspjelo :ooo

A neće ni oni to koristiti u svakodnevnom ćaskanju, čak su pomalo i profesionalno oštećeni, i nekad ne znaju distancirati se od tog advokatskog ega...

Edit, vjerujem da lik trola, ali eto mi se napričasmo...
Profesionalcu je dozvoljeno takvo ponashanje (bilo koja oblast sport/kultura/nauka/medicina...) samo kada razgovara/takmici sa nekim sebi ravnim iz iste profesije, sve drugo je lijecenje kompleksa.

Profesionalac,(a ti nisi iz te struke), pokushace da ti na najjednostavni nacin priblizi/objasni...
Ponekad komunikacija nema za cilj da prenese poruku, ili da objasni, nažalost, nego se često doživljava kao bitka s ciljem pobjede, ponižavanja druge strane i liječenja kompleksa, da...
Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesretan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom, a zemlja obnavlja proljećem...

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests