Ples

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Heidi » 15 Jul 2019, 23:59

Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Heidi » 16 Jul 2019, 00:04

Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Ples

Post by Femea » 26 Oct 2019, 18:44



Zanimljivo kako je dobro uklopljen savremeni pokret u baroknu muziku.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Chloe » 10 Nov 2019, 09:01

:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102602
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2968 times
Been thanked: 3078 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Chloe » 10 Nov 2019, 09:03

:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Venera » 09 Feb 2020, 10:07

dear pucanstvo hilfe

Koje skole/klubovi klasicnog plesa su najbolje u Sarajevo?
Last edited by Venera on 09 Feb 2020, 10:33, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Venera » 09 Feb 2020, 10:33

:123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18016
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4100 times
Been thanked: 5646 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Vanilla » 09 Feb 2020, 10:42

Iz iskustva ne znam ali onaj Romantic postoji i opstaje odavno :cudi pa prosurfaj malo, vidi imaju li stranicu.
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Venera » 09 Feb 2020, 12:18

Vanilla wrote: 09 Feb 2020, 10:42 Iz iskustva ne znam ali onaj Romantic postoji i opstaje odavno :cudi pa prosurfaj malo, vidi imaju li stranicu.
Vanilla, hvala :pusa


https://romantik.ba/ :hop :srce :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Venera » 09 Feb 2020, 16:49



:srce :srce
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
arzuhal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10040
Joined: 08 Nov 2019, 07:21
Location: čajdžinica "Kod nefsu-l-levvame", u budžaku politički nekorektnih
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by arzuhal » 09 Feb 2020, 16:50

Da mi je nagovorit kako Nuru da krenemo na salsu :inasab

Al' to je zastavnik prve klase...
uzmi Lysobact

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Socrates » 09 Feb 2020, 16:52

Ti brigo eventualno možeš zaplesat' jedino Glamocko Kolo a i za to trebaš nabit' jedno 150 kila.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Venera » 09 Feb 2020, 16:53

Socrates wrote: 09 Feb 2020, 16:52 Ti brigo eventualno možeš zaplesat' jedino Glamocko Kolo a i za to trebaš nabit' jedno 150 kila.
Soc, sveznalico :D.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by greeneyes » 09 Feb 2020, 16:57

Ja sam isao na kurs plesa. Jedan cas, ali isao sam :djed
Samo sabura

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by Heidi » 09 Feb 2020, 16:58

Zrno wrote: 10 Jan 2015, 16:55 [ytube][/ytube]
:bali
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Ples

Post by srculence7 » 14 Feb 2020, 23:53



:ples
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Ruskinja otvorila prvu školu pole dancea u Sarajevu: Kombinacija umjetnosti i sporta

Post by Mala_Mu » 23 Feb 2020, 21:40



Prva škola pole dancea "I can" otvorila je svoja vrata prošlog mjeseca u Sarajevu. O ovoj vrsti sporta razgovarali smo s osnivačicom škole 25-godišnjom Ruskinjom Ljudmilom Čistovom.

Ljudmila je preselila na Balkan prije dvije godine radi svog diplomskog rada čija je tema bila Jugoslavija.


"Uvijek me je interesovala Jugoslavija i sve što je povezano s njom. Poslije odbrane rada sam riješila da preselim u Beograd i tamo sam nastavila školovanje. U Beogradu sam živjela otprilike godinu i po, a onda sam preselila u Sarajevo zbog posla. I ne samo zbog posla, jednostavno sam željela neku promjenu u svom životu. Tu sam nešto više od šest mjeseci", kazala je na početku našeg razgovora Ljudmila Čistova.

Image

Pole dance je izuzetno zahtjevna fitness disciplina i spoj je treninga snage, plesa i izdržljivosti. Ljudmila nam kaže kako se pole danceom počela baviti još dok je živjela u Rusiji.

"Ovaj ples je kombinacija teških akrobatskih elemenata, teške koreografije i ženstvenosti. Pole danceom sam se počela baviti još dok sam živjela u Rusiji i to je bilo više za moju dušu. Ja obožavam ovaj sport jer je dobra zamjena za teretanu, osim toga, s njim se spojila i moja ljubav prema plesu. Baveći se pole danceom dobijate sve zajedno, što bi se reklo sve u jednom paketu", objasnila nam je Ljudmila.

Image

Budući da se u Rusiji već dugo bavila pole danceom, Ljudmila je željela jednu ovakvu školu otvoriti i u Sarajevu.

"Kada sam odlučila otvoriti školu pole dancea, nisam željela da otvorim samo obični studio u kojem bismo se sastajale i trenirale. Moj cilj je bio da otvorim neku vrstu ženskog kluba, gdje bi se održavao master class i gdje ćemo održavati razne događaje za žene. Htjela sam da treniranjem svakoj djevojci i ženi podarim motivaciju, energiju i vjeru u sebe i čini mi se da uspijevam u tome".

Image

Ljudimila nam kaže i kako su djevojke i žene pokazale veliko interesovanje za ovu vrstu plesa.

"Drago mi je što djevojke na prvi trening dolaze same, a već na sljedeći trening dolaze s drugaricom ili grupom djevojaka. Radujem se što žene iz Sarajeva pokazuju interesovanje za ovaj sport. Naši treninzi su više od običnih treninga", rekla je.

Image

A trening obično počinje zagrijavanjem koje ima elemente joge. Na taj način polaznice opuštaju svoje mišiće i pripremaju ih za sve ono što će kasnije uslijediti. Naime, trening je veoma naporan i zahtjevan i nije samo puko okretanje oko šipke. Radi se postepeno tako da može trenirati bilo koji polaznik, i onaj koji je fizički spreman, ali i onaj koji to nije.

"Pole dance zahtijeva fizičku spremnost i snagu, ali ako nemate iskustva u teretani ili naprimjer jogi, to vam neće stvarati nikakav problem. Naše istezanje na treningu zamijenit će vam odlaske u teretanu. Prilikom treninga rade se i vježbe za razvijanje snage i gipkosti. Zbog toga redovnim treninzima čovjek dobija dobru formu, jer je ples na šipci ustvari neka vrsta alternative fitnesu. Vi ćete dobiti odlično istezanje, zategnute mišiće stomaka, leđa, ruku i nogu", kazala je Ljudmila.

Image

Koliko trening može biti težak, dokaz je to da mnogi često poslije prvog žele da odustanu.

"Ako nema umijeća vladanja tijelom u potpunosti i mogućnosti korištenja sve svoje snage za ispunjavanje elemenata, to dovodi do gubitka želje za nastavkom treniranja, u tom trenutku ja želim da moje polaznice shvate da mogu sve, da mogu bolje i od prijateljice na susjednoj šipci, pa čak bolje i od mene. Samo dajte sebi vremena, naoružajte se strpljenjem i vjerujte mi da će onda sve biti uredu", posavjetovala je Ljudmila.

U prostoru za trening škole "I Can Pole" postoje šipka, muzika i scena. Zbog šipke je ovaj sport mnogima asocijacija na striptiz. Pitali smo je kako prevazilazi ovakve stereotipe u društvu.

Image

Mnogi pole dance poistovjećuju sa striptizom, međutim, pole dance je sport i to ne bilo kakav, već težak sport koji obuhvata trening i vladanje svojim tijelom. Pole dance je zapravo vježbanje na šipci. Djevojke koje se bave ovom vrstom plesa ne skidaju odjeću, ali istina je da se njihovi kostimi sastoje iz minimuma odjeće", objašnjava nam i dodaje kako se kostim sastoji od topa, šorca ili donjeg dijela kupaćeg kostima.

Jedini razlog zbog kojeg su djevojke ovako malo obučene jeste to što je u pole danceu važno da većina dijelova tijela bude otkrivena,jer je inače veoma teško da se održite na šipci.

Image

"Verujte mi, oni koji se bave striptizom ne vladaju akrobatikom tako kako vladaju moji učenici, a posjetite li bar jedan trening u našoj školi, vidjet ćete šta je to zapravo pole sport i pole dance", rekla nam je Ljudmila.

Sve one dame koje se žele baviti ovim plesom mogu se priključiti već dobro uigranoj Ljudmilinoj ekipi. Treninzi se održavaju svakog radnog dana od 16 do 22 sata. Treba naglasiti i da su u plesnu školu dobro došle sve dobne skupine te da vam je potrebna samo dobra volja i nešto malo slobodnog vremena.

klix.ba

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Ruskinja otvorila prvu školu pole dancea u Sarajevu: Kombinacija umjetnosti i sporta

Post by Hannibal » 23 Feb 2020, 21:47

mene je naucila neka cura kako da se vrtim oko sipke, ono najobicnije, tamo u onoj kafani kod pozorista sto je bila prvi striptiz klub u sarajevu, zaboravio sam kako se zove, nesta pink cini mi se. sad je obicna kafana al su ostavili sipke pa bude lepo navece 🤗
🐽

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Ruskinja otvorila prvu školu pole dancea u Sarajevu: Kombinacija umjetnosti i sporta

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 21:51

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3308
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Ruskinja otvorila prvu školu pole dancea u Sarajevu: Kombinacija umjetnosti i sporta

Post by rocko » 23 Feb 2020, 22:07

Jos jedna sto placa skolu plesuci na sipci

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests