CURIOSITY

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96625
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34554 times
Been thanked: 21232 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Rum » 07 Aug 2015, 12:50

Sisulja neka
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Vladimir RUS » 07 Aug 2015, 12:57

I ja sam vidio oblak u obliku leteceg tanjira prije koju sedmicu na nebu nad Brckom pa opet ne tvrdim da sam vidio vanzemaljce. NASA-i ce trebati mnogo vise dokaza da na Marsu postoje uslovi za zivot slicni onima na Zemlji.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Biba » 07 Aug 2015, 13:13

:ovaj Nedavno sam slušala video fizičara koji iznosi argumente da ljudi nikako nisu mogli biti na Mjesecu...al nisam stručna toliko da prepričavam. Ovaj lik žene...sama u pustoši...neobično...a ni biljčice u okolini...može biti nešto kao Roršahove mrlje ali ne tvrdim ja ništa. Ipak osteje činjenica da su odavno na različitim stranama svijeta istovremeno u špiljama nacrtani izvanzemaljci i leteći objekti...a takve likove žena ja vidim i na betonu u svojoj avliji majke mi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
supersonic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 862
Joined: 09 May 2015, 12:13
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by supersonic » 07 Aug 2015, 13:29

Are u player or pretender..

User avatar
lisko
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1968
Joined: 24 Mar 2010, 22:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by lisko » 07 Aug 2015, 14:52

zene opasasne gle ova se prilagodila jebenoj klimi gore cccc znaci prezivile bi i udar kometa u zemlju.
Image

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by navika » 07 Aug 2015, 17:28

lisko wrote:zene opasasne gle ova se prilagodila jebenoj klimi gore cccc znaci prezivile bi i udar kometa u zemlju.
:D.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Krokodil Behko » 07 Aug 2015, 19:14

Biba wrote::ovaj Nedavno sam slušala video fizičara koji iznosi argumente da ljudi nikako nisu mogli biti na Mjesecu...al nisam stručna toliko da prepričavam. Ovaj lik žene...sama u pustoši...neobično...a ni biljčice u okolini...može biti nešto kao Roršahove mrlje ali ne tvrdim ja ništa. Ipak osteje činjenica da su odavno na različitim stranama svijeta istovremeno u špiljama nacrtani izvanzemaljci i leteći objekti...a takve likove žena ja vidim i na betonu u svojoj avliji majke mi
Obično TV kanali NG i HC angažiraju najbolje od tih fizičara i historičara, da bi pojasnili neke teorije zavjere. Bilko je na HC to oko te (glupe) teorije da ljudi nisu mogli biti na mjesecu. Iznenadila bi se kako struka tu teoriju pobije u minutu i to tako jednostavno, da svaka budala razumije. Sve što treba, daljinski u ruke i pravac na NG ili HC :)
online

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Vladimir RUS » 07 Aug 2015, 20:52

Ja vjerujem u sve sto televizija kaze. :oo

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Biba » 07 Aug 2015, 21:09

Krokodil Behko wrote:
Biba wrote::ovaj Nedavno sam slušala video fizičara koji iznosi argumente da ljudi nikako nisu mogli biti na Mjesecu...al nisam stručna toliko da prepričavam. Ovaj lik žene...sama u pustoši...neobično...a ni biljčice u okolini...može biti nešto kao Roršahove mrlje ali ne tvrdim ja ništa. Ipak osteje činjenica da su odavno na različitim stranama svijeta istovremeno u špiljama nacrtani izvanzemaljci i leteći objekti...a takve likove žena ja vidim i na betonu u svojoj avliji majke mi
Obično TV kanali NG i HC angažiraju najbolje od tih fizičara i historičara, da bi pojasnili neke teorije zavjere. Bilko je na HC to oko te (glupe) teorije da ljudi nisu mogli biti na mjesecu. Iznenadila bi se kako struka tu teoriju pobije u minutu i to tako jednostavno, da svaka budala razumije. Sve što treba, daljinski u ruke i pravac na NG ili HC :)
Ma žao mi je što sam neke stvari izbrisala a imala sam kopirane. Behko, nisam ja tvrdila da čovjek nije bio na Mjesecu ali kakav je to napredak za čovječanstvo...mali korak za čovjeka a ogroman za čovječanstvo ..halo malo...kakvo čovječanstvo...manjina oduvijeh hebe većinu koja preživljava ili i umire od gladi...
Vjeruješ li da bi ipak mogla biti istina da upravo pravi znanstvenici zataškavaju neke stvari koje su njihove kolege pronašli...zašto? ...možda je na taj način ipak lakše vladati većinom ...u privatnim školama u Americi se uči kreacionizam a kod nas je Darvin u svim udžbenicima...a nije čak ni začetnik teorije hbga...
Tko od nas može biti siguran da koje od čudovišta nije uteklo iz laboratorija Amera...a ruka žene na Marsu je i više nego neobična, kljakava..batrljak....a i kosa sumnjiva...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2015, 01:08

Biba wrote:
Krokodil Behko wrote:
Biba wrote::ovaj Nedavno sam slušala video fizičara koji iznosi argumente da ljudi nikako nisu mogli biti na Mjesecu...al nisam stručna toliko da prepričavam. Ovaj lik žene...sama u pustoši...neobično...a ni biljčice u okolini...može biti nešto kao Roršahove mrlje ali ne tvrdim ja ništa. Ipak osteje činjenica da su odavno na različitim stranama svijeta istovremeno u špiljama nacrtani izvanzemaljci i leteći objekti...a takve likove žena ja vidim i na betonu u svojoj avliji majke mi
Obično TV kanali NG i HC angažiraju najbolje od tih fizičara i historičara, da bi pojasnili neke teorije zavjere. Bilko je na HC to oko te (glupe) teorije da ljudi nisu mogli biti na mjesecu. Iznenadila bi se kako struka tu teoriju pobije u minutu i to tako jednostavno, da svaka budala razumije. Sve što treba, daljinski u ruke i pravac na NG ili HC :)
Ma žao mi je što sam neke stvari izbrisala a imala sam kopirane. Behko, nisam ja tvrdila da čovjek nije bio na Mjesecu ali kakav je to napredak za čovječanstvo...mali korak za čovjeka a ogroman za čovječanstvo ..halo malo...kakvo čovječanstvo...manjina oduvijeh hebe većinu koja preživljava ili i umire od gladi...
Vjeruješ li da bi ipak mogla biti istina da upravo pravi znanstvenici zataškavaju neke stvari koje su njihove kolege pronašli...zašto? ...možda je na taj način ipak lakše vladati većinom ...u privatnim školama u Americi se uči kreacionizam a kod nas je Darvin u svim udžbenicima...a nije čak ni začetnik teorije hbga...
Tko od nas može biti siguran da koje od čudovišta nije uteklo iz laboratorija Amera...a ruka žene na Marsu je i više nego neobična, kljakava..batrljak....a i kosa sumnjiva...
Priča o ljudskom prodoru u svemiru, ne može biti u istom košu sa socijalnim pitanjima na zemlji. U neku ruku, bit će bolje čim otkrijemo naseljivu planetu :D
Novi prostor, novi resursi, novo sve. E jedino što bi se ta kolonijavremenom osamostalila od zemlje, baš kao i uSA svojevremeno od GB.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Biba » 08 Aug 2015, 12:28

Svaka priča o čovjeku i njegovim težnjama je u jednom košu - čovjek je otvoreno biće željno novih spoznaja ali njegova tragedija je što se ne može zaustaviti na tom putu...klatno na satu njegovih težnja se približava kraju a krivulja dostignuća se uspela toliko da će uskoro biti okomita na X apscisu...a poslije slijedi nagli pad i urušavanje svega...tak je bilo sa svim naprednim civilizacijama...kakogod je Ikar spržen tak će i čovjek koji želi u svemir tražiti opet nešto što je imao a uništio...lijepa pameti...pa davno je indijanski poglavica napisao pismo šta će biti...čovjek je dio prirode a ne gospodar...znamo tko je ovo drugo...

Ako malo razmislimo o izgledu žene - izgleda kao i žene na Zemlji, za očekivati bi bilo i okoliš istovjetan našem, a nije...i pogledaj haljinu i dekolte - srednjovjekovni stil...pa valjda bi trebali biti tamo ljudi ipak puno drukčiji ak su već tak napredni da su se prilagodili nemogućim uvjeetima života koji su na fotki...ništa ni s čim nema veze :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Biba » 08 Aug 2015, 14:08

Et..izgleda da sam bila u pravu ...ev sta znanost keže o tome
Citiram : Ti “predmeti” su najvjerojatnije fenomen znan kao pareidolija, kada osoba primjeti znakoviti uzorak na neočekivanome mjestu. Dobar primjer su oblaci.
......pa vidim ja da je sumnjivo, zena ima sise oho ho a nema jedne noge i ruke...jah...ak su tamo takva bića onda hebo istraživanje :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by Konsultant » 09 Aug 2015, 06:20

Rum wrote:Sisulja neka
ja.ba, sto bi se reklo nit hebat nit kuci vodit.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: CURIOSITY

Post by Krokodil Behko » 26 Sep 2015, 23:45

Vanredna konferencija NASA o otkriću života na Marsu!

Image
AMERIČKA svemirska agencija NASA najavila je za ponedjeljak konferenciju za medije na kojoj će objaviti veliko otkriće vezano za Mars. Konferencija je najavljena riječima "Riješen misterij Mars", pa neki nagađaju da su pronađeni tragovi života na tom planetu.

Podsjetimo, NASA-in rover Curiosity na Crvenom planetu nalazi se tri godine, a otkriveno je da je pronašao nešto što se smatra "velikim znanstvenim otkrićem".

Independent nagađa da će se na konferenciji govoriti o pronalasku dokaza da na Marsu postoji ili je postojala voda.

Na konferenciji bi se trebala pojaviti i Lujendra Ojha, znanstvenica koja je surađivala na pronalasku dokaza o postojanju vode. Konferencija je najavljena za ponedjeljak u 17:30 sati po hrvatskom vremenu.

U srpnju ove godine NASA je održala sličnu konferenciju, na kojoj je otkriveno da je pronađen planet Kepler-452b, Zemlji dosad najsličniji planet.
online

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Rover snimio ženu na Marsu?

Post by KOMESAR » 26 Sep 2015, 23:51

Krokodil Behko wrote:
Image
Rover Curiosity koji se nalazi u misiji na Marsu snimio je fotografiju koja je podigla mnogo bure među ljubiteljima svemira. Na fotografiji se navodno vidi tajanstvena žena koja stoji na litici. Portal UFO Sightings tvrdi da je ovo siguran dokaz da na Marsu postoji život, ili da je barem postojao.

Tajanstveni oblik na portalu opisuju kao ženu koja ima svijetlije ruke i tamnu kosu. Ipak, nisu sigurni radi li se o živom biću ili o kipu koji je tu postavljen u prošlosti.
[ytube][/ytube]
Žene su čudo!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: CURIOSITY

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2015, 17:19

Pronađeni dokazi o postojanju tekuće slane vode na Marsu :sok
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7928 times
Status: Online

Re: CURIOSITY

Post by Krokodil Behko » 28 Sep 2015, 18:15

Historijsko otkriće: Pronađeni dokazi o tekućoj vodi na Marsu

Američka svemirska agencija je konačno objavila šta znači poruka "Misterija je riješena" kojom su najavljivali današnje obraćanje javnosti. Naime, njihovi stručnjaci imaju dokaze koji ukazuju na historijsko otkriće - tragove tekuće vode na Marsu.

Tamne trake ili čudne pruge koje se mogu vidjeti na dijelovima površine ove planete zapravo su tragovi tekuće vode. Voda na Marsu teče tokom ljetnih mjeseci kroz kanjone i kratere, a to povećava mogućnosti da na toj planeti ima i nekih oblika života.

Kada u jesen temperatura na površini planete opada, voda presušuje.

Naučnici nisu sigurni odakle ova voda izvire. Moguće je da izbija iz podzemnih ledenih ili slanih vodonosnika (propusnih stijena) ili se kondenzuje iz tanke atmosfere Marsa.

Tekuća voda mogla bi NASA-i i drugim svemirskim agencijama ukazati na najperspektivnije lokacije za eventualni pronalazak života na Crvenoj planeti, kao i mjesta za buduća slijetanja naučnika na kojima će prikupljati vodu sa prirodnih izvora.
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96625
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34554 times
Been thanked: 21232 times
Contact:
Status: Offline

Re: CURIOSITY

Post by Rum » 12 Jun 2016, 21:57

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: CURIOSITY

Post by Podrinjac » 12 Jun 2016, 22:02

Da hoće vanzemaljci naseliti ovu Bosnu, pa da napokon Bosna krene ka budućnosti.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96625
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34554 times
Been thanked: 21232 times
Contact:
Status: Offline

Re: CURIOSITY

Post by Rum » 04 Oct 2016, 00:01

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests