Nova planeta

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Nova planeta

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2013, 19:42

Skoro svakog dana čitamo o tome da je pronadjena neka nova potencijalno naseljiva planeta.

Ima li neko od vas nekim čudom, neki stav o ovom pitanju? :)

Kako bi to izgledalo ako bi zaista bili u prilici da naselimo neku novu planetu?
Da li smo dovoljno civilizirani i da li bi se tako ponijeli prilikom kolonizacije ili bi gledali
konkvista II dio?
Da li bi nam bilo lijepo ili bi doživjeli sudbinu vanzemaljaca iz Rata svijetova?
Meni je zanimljivo to što uvijek jave da je ta neka planeta bar duplo veća od ove
"stare" planete. Pitam se da li bi bar tada i napokon bilo dovoljno teritorija za sve narode?
Naravno ukoliko ne nabasamo na neke napredne vanzemaljce.
Da li bi ste išli živjeti na novoj planeti? Sve ispočetka počevši od malog generatora
za proizodnju struje i borbe protiv lavova od četiri tone pa sve do traženja plemenitih metala?
Imate li uopšte avanturistički duh?
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Mister No » 17 Feb 2013, 19:51

Kakva god bude nama će i tamo trebati vize.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Krokodil Behko » 17 Feb 2013, 20:03

Prije bih rekao da bi nam platili da mi i crnci idemo prvi, pa šta nama bude
da vide i znaju. Od jenkija bi išle serijske ubice a od Rusa neki specijalci
rodom iz Sibira. Što se Kineza tiče oni ne bi vodili nekog posebnog računa
o tome koga će poslati jer ih ionako ima mnogo.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Zagorka » 17 Feb 2013, 20:11

Šta bi nam platili,natjerali bi nas,mrš gore :plavi

Toliki avanturist baš i nisam.... :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Maja » 18 Feb 2013, 00:44

Kinezi bi i gore otvarali radnje i prodavali sve po 3,5KM.
Sve mi je to bezveze. Vjerujem da sve i da se pronađu nove planete ne bi nikako mogle biti ljepše od Zemlje. Nikako mi nisu jasni ti ljudi zaluđeni svemirom koji kupuju plac na Mjesecu :help
Meni je Hercegovina centar svemira i ja odavde ne mičem.

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by paparaci » 18 Feb 2013, 01:32

Krokodil Behko wrote:Skoro svakog dana čitamo o tome da je pronadjena neka nova potencijalno naseljiva planeta.

Ima li neko od vas nekim čudom, neki stav o ovom pitanju? :)
more bit' bidnije. nista nije nemoguce (toyota)! :hihi

samo sto cisto sumnjam da je to u nasem suncevom sistemu ili bar da je tako blizu kako bi neka realna selidba ili kolonizacija uopste bila moguca.
Kako bi to izgledalo ako bi zaista bili u prilici da naselimo neku novu planetu?
Da li smo dovoljno civilizirani i da li bi se tako ponijeli prilikom kolonizacije


mislim da bi slika bila ista, pa cak mozda i gora nego sto je imamo na zemlji. samo pare i profit, burazeru.
Meni je zanimljivo to što uvijek jave da je ta neka planeta bar duplo veća od ove
"stare" planete. Pitam se da li bi bar tada i napokon bilo dovoljno teritorija za sve narode?
pa ko kaze da na zemlji nemamo dovoljno mjesta za sve narode?! nije problem prostora, nego umnog sklopa.
tom novom planetom bi svakako vladali ameri, kao sto to i zemljom manje, vise cine.

Da li bi ste išli živjeti na novoj planeti? Sve ispočetka počevši od malog generatora
za proizodnju struje i borbe protiv lavova od četiri tone pa sve do traženja plemenitih metala?
jok, vala. dovoljno sam puta u zivotu polazio od nule. dosta vise borbe i sranja. valja malo i (pro)ziviti :oo
Imate li uopšte avanturistički duh?
jes, of skroz. ali ne za takve gluposti. za takvu avanturu imam jednostavno prekratak rok trajanja :D.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Sibila » 18 Feb 2013, 20:52

znaci na sve vase odgovore krepah od smijeha :plavi :plavi :plavi jao uljepsali ste mi dan :plavi :plavi

maji je hercegovina centar svemira i ona ne mrda :plavi majkoooooooooooooooooo ojjjjjjjjjj hahahahahahhaahahahhahahahah



ne znam, ja bih isla jedino ako bi bilo nesto u stlilu avatar.....ta divna bica energija priroda..blabla.. :D. drveca zivota....ugl. da nema racunara i ekonomije....i politike........i bolesti......

a ako se i otkrije i omoguci nasljevanje ja cu do tad biti pod zemljom ove planete......

sta imam gore ici kad budem stara baba :rol

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20672 times
Contact:
Status: Online

Re: Nova planeta

Post by Rum » 18 Feb 2013, 20:55

Maja wrote:Kinezi bi i gore otvarali radnje i prodavali sve po 3,5KM.
Sve mi je to bezveze. Vjerujem da sve i da se pronađu nove planete ne bi nikako mogle biti ljepše od Zemlje. Nikako mi nisu jasni ti ljudi zaluđeni svemirom koji kupuju plac na Mjesecu :help
Meni je Hercegovina centar svemira i ja odavde ne mičem.
:tamo :oklagija
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

Ruana
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Ruana » 18 Feb 2013, 21:15

Maja wrote:Kinezi bi i gore otvarali radnje i prodavali sve po 3,5KM.
Sve mi je to bezveze. Vjerujem da sve i da se pronađu nove planete ne bi nikako mogle biti ljepše od Zemlje. Nikako mi nisu jasni ti ljudi zaluđeni svemirom koji kupuju plac na Mjesecu :help
Meni je Hercegovina centar svemira i ja odavde ne mičem.
:pusa

Ruana
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Ruana » 18 Feb 2013, 21:22

Zaboravih reci imam super ideju koga cemo preseliti na novu planetu.
Last edited by Ruana on 18 Feb 2013, 21:33, edited 1 time in total.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2013, 21:24

Nadam se da je riječ o ovim novokomponovanim feudalcima.
Ako oni idu ja ne idem. :)
online

Ruana
Status: Offline

Re: Nova planeta

Post by Ruana » 18 Feb 2013, 21:35

Nije losa ideja, ali planeta se ubila za ove vjecito ugrozene.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemir

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2013, 15:55

Image

JEDAN od najuglednijih fizičara na svijetu, Stephen Hawking još jednom upozorava kako nam prijeti izumiranje ako ne nađemo način kako ćemo preživjeti u svemiru.

Umjesto prazne teorije zavjere, Hawking tvrdi kako je Zemlja previše osjetljiva da podnese teret štete koju nanose ljudi.

"Moramo krenuti u svemir i naći neko novo mjesto", izjavio je za Los Angeles Times. "Nećemo preživjeti još tisuću godina ako ne pobjegnemo sa Zemlje."

71-godišnji Hawking ovu izjav dao je tijekom predavanja u Cedar-Sinai Institutu gdje je proučavao utjecaj terapije matičnim stanicama na oboljele od Lou Gehrigove bolest koja je i njega samog prikovala za kolica.

Hawking već godinama tvrdi kako ljudska rasa mora naći novi planet za život, a 2011. je izjavio: "Jedina šansa za opstanak na dulji rok je da se prestanemo skrivati na Zemlji."

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by Sibila » 12 Apr 2013, 18:39

odakle mi lova da se naselim gore.........to ce biti samo za face :zijev plus valjalo bi mi se prilagoditi na to sve.......jedva se i ovdje snalazim.......... :zijeva

User avatar
inna cash
Na probnom
Na probnom
Posts: 34
Joined: 11 Apr 2013, 12:57
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by inna cash » 12 Apr 2013, 21:50

Here we go again :aplauzz
Još jedna u nizu teorija o smaku svijeta...ne znam kako ti neki pojedinci nađu za shodno proricanje smaka svijeta, kad je skoro svakom razumnom čovjeku jasno da je to nešto što samo dragi Bog zna...žalosno je samo da masa nasjeda na glupe tvrdnje razno raznih individua, Bog dragi nek zna koliko se samo novca "zgrnulo" od filmova, knjiga, kampanja o famoznoj 2012, ali eto to je društvo u kojem živimo :(
Zauzeti popravljanjem svijeta, ljudi su zaboravili popraviti sebe...

gospođa Brams
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10179
Joined: 10 Jun 2012, 21:23
Has thanked: 126 times
Been thanked: 551 times
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by gospođa Brams » 13 Apr 2013, 14:34

inna cash wrote:Here we go again :aplauzz
Još jedna u nizu teorija o smaku svijeta...ne znam kako ti neki pojedinci nađu za shodno proricanje smaka svijeta, kad je skoro svakom razumnom čovjeku jasno da je to nešto što samo dragi Bog zna...žalosno je samo da masa nasjeda na glupe tvrdnje razno raznih individua, Bog dragi nek zna koliko se samo novca "zgrnulo" od filmova, knjiga, kampanja o famoznoj 2012, ali eto to je društvo u kojem živimo :(
Ne znam jesi li pročitala članak, naslov je malo pogrešno sročen, jer gospodin Hawking ne predviđa smak svijeta kao takav. Nije to nikakva teorija zavjere, Hawking je jedan od, ma, najveći znanstvenik današnjice. I nikako se u njegov kredibilitet ne treba sumnjati. Ono na što on misli je vjerojatno to da će čovjek u budućnosti sam sebi učiniti Zemlju lošim mjestom za život. Već smo na dobrom putu, s obzirom koliko smo unišitili vlastiti planet, jedini koji imamo.
Ja sam uvjerena da će se čovječanstvo samo uništiti u budućnosti.
Isto tako sam uvjerena da ćemo napredovati u tehnologiji i naseliti neke druge planete, možda i neke druge solarne sustave.
Zemlja ionako ima svoj vijek trajanja. Sunce će jednom potrošiti svoje zalihe helija i uvećati se za nekoliko puta, i time vjerojatno zahvatiti našu Zemlju. To će biti za više milijardi godina, ali neminovno je da će Zemlji jednom doći kraj. Nećemo imati izbora. Ili ćemo se odseliti negdje drugdje, ili ćemo propasti.
Milijarda godina je jedan ogromni vremenski period koji je teško uopće zamisliti. Pretpostavljam da ćemo dotada ili sami sebe unišitit ili odseliti negdje drugdje. :)
Sicut erat in principio, et nunc et semper, et in saecula saeculorum.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by Krokodil Behko » 13 Apr 2013, 15:22

gospođa Brams wrote: Isto tako sam uvjerena da ćemo napredovati u tehnologiji i naseliti neke druge planete, možda i neke druge solarne sustave.
:)
Isključivo druge solarne sustave. U ovom nema naseljivih planeta. Izuzev da se živi pod nekim staklenikom uz vještačku proizvodnju zraka negdje na Marsu.
Milijarda godina je jedan ogromni vremenski period koji je teško uopće zamisliti. Pretpostavljam da ćemo dotada ili sami sebe unišitit ili odseliti negdje drugdje.
Zvuči optimistično. Obzirom na brzinu uništavanja planete, možda nam je i 100 godina puno.
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by STrendzer » 13 Apr 2013, 15:32

a sta ako su ova "visa svjetska gamad" odlucili na bilo koji nacin ili njih vise,rijesiti se nas ostalih,manje bogatih-citaj manje vrijednih i siromsnih?!...jel to nemoguc scenario?..:hm...danas nista vise nije nemoguce!..

ako pogledam kojom brzinom se nastojalo razliku izmedju vec bogatih i siromasnih u ovih posljednjih 20 godina na svaki nacin,po cijenu svega dramaticno i bezobzirno povecat-onda mi cak i ova moja ideja nije nemoguca i na neki nacin ima svoje mjesto..

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by Zagorka » 13 Apr 2013, 19:15

Manje bogata osoba nije manje vrijedna.
Nikako ne mogu jedno čitati kao drugo.
Ali,ne sekirajte se,u svakom slučaju,ako se budu rješavali manje vrijednih,vas nekolicina sa foruma će definitivno ostati,mužjaka dakako,pomno odabranih,mi svi ostali možemo izumrijeti,ionako smo neznačajni.......neka vas važnih...... :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: S. Hawking predviđa smak svijeta: Moramo krenuti u svemi

Post by STrendzer » 13 Apr 2013, 19:25

Zagorka wrote:Manje bogata osoba nije manje vrijedna.
Nikako ne mogu jedno čitati kao drugo.
Ali,ne sekirajte se,u svakom slučaju,ako se budu rješavali manje vrijednih,vas nekolicina sa foruma će definitivno ostati,mužjaka dakako,pomno odabranih,mi svi ostali možemo izumrijeti,ionako smo neznačajni.......neka vas važnih...... :kafa
ako ne razumijes,onda procitaj jos jednom...ili da ti srz stvari objasnim pp-om prije nego napises ovo gore ?!
..ha ja

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests