Snobovi koji šetkaju beštije..

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Post Reply
User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by laganini » 19 Nov 2013, 12:36

..evo ne mogu nešto svatit..volim ja životinje...krava mi da mliko..koza isto..kad zakoljemo svinju tri dana se ne triznimo...pas me pozdravi kad se vratim s neke fešte,ja uvik pitam ženu jel žedan..ima kućicu lipo je svezan znaš kako je dica su okolo oštar je pa da nekog ne prigrize(a nisam ga cjepio jebiga 150 kuna)..zašto ovoliki uvod iz ovog je vidljivo da sam ljubitelj beštija ali brate ide mina živce ovo pomodartvo di svak voda neku beštiju..i to u šetnju..ej..čak i psi mu šetaju po kužini..moje je mišljenje je da je to čisto pomodarstvo..ili da budem slobodniji radi se o snobovima..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Spanac_113 » 19 Nov 2013, 12:37

zlatni papagaj...

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by laganini » 19 Nov 2013, 12:38

..dobro si reka druže..mi smo snobovi ko što bi reka gile..nisam ja ..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Spanac_113 » 19 Nov 2013, 12:48

a za ovo bi u zatvor slao :zid
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by laganini » 19 Nov 2013, 12:49

..i oni to zovu ljubiteljima životinja..to su kavezi za životinje a brate i ove vrste pasa ko to stvara...pas je vučjak..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5508 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Maja » 19 Nov 2013, 19:08

Pas se mora izvoditi u šetnju svaki dan. Nisu svi koji šetaju psa snobovi. Nije rješenje ni nabaviti psa pa ga jadnog držati stalno na lancu. Onda je bolje ne nabavljati ga nikako. Srce mi se cijepa kad vidim kera kod komšije...u ovih 5-6 godina možda ga je prošetao 4-5 puta. Čitav život provesti u boksu u kojem se jedva može okrenuti. Ne znam samo kako je poživio ovoliko. Sevap bi bilo da ga otruje.
Tako da između oblačenja psa u krpice koji slobodno šetka i ovog "opasnog" koji je stalno na lancu biram ovo prvo.
A nije da volim maltretiranje pasa nekakvim kaputićima i suknjicama, bože sačuvaj.
Samo kažem da je bolje dati psa snobu nego nemarnoj budaletini.

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Dalia » 19 Nov 2013, 19:19

Mene nerviraju ovi 'opasni likovi' što svoju opasnost pored ostalog dokazuju i vodanjem nekog mnogo zajebanog pit bula, i obavezno mu skrešu rep. :grana
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Sheval » 19 Nov 2013, 19:21

Dobra tema.
Ipak,ne treba gledati sve crno-bijelo.
Nije samo tele dobra životinja jer od njega ćemo imati koristi,jer ćemo popiti mlijeko,pojesti sir,i na kraju meso.
Isto kao što nije dobro imati psa radi imidža,radi trenda,radi furke.
Što se tiče samih beštija,pasa,mačaka i njihovih vlasnika,ima tu svega.
Klinci nabavljaju staforde,pit bullove,doge...da bi se dokazali,da bi izgledali opasniji i zajebaniji.
Snobovi nabavljaju pudle,šnaucere,čiuvave...isto da budu primjećeni.
Seljaci nabave psa da ih čuva,zavežu ga i tretiraju kao roba.
To je uglavnom...
E sad,imaš ljudi koji pse imaju zato što ih vole.
Tim ljudima nije stalo do neke furke,do pederisanja i mangupisanja,do neke oblekice za peseka,ili nabrijavanja na agresivu.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Spanac_113 » 19 Nov 2013, 22:27

Ja sam imo Sarplaninca, Medjed moj mali, bio mi stalno u vocnjaku iza kuce i cuvo mi 70 sljiva :valja
nije nikad bio na lancu a i isto tako ga nisam smio bas ni vodit u setnju nesto. kucicu mu napravio stari pravo ljepu, toplu, izdignutu (3 sprata) samo majmunu uvijek bilo vruce pa je rjetko kad i spavo unutra. a u kucu ga ne bi mogo natjerat ni da sam htio. radni pas.
i ne bi stao u torbicu.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80757
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9947 times
Been thanked: 6772 times
Status: Online

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Julia-Klara » 20 Nov 2013, 09:08

ja sam imala kokera (i ne,nije se zvao Joe), zivio je napolju, imao kucicu,ali najvise volio spavati na pletenoj ratanovoj fotelji na balkonu,pa nam i virio u kucu :hihi
u kuci nije moga biti duze od 15 minuta, sto je bio problem kada se zakrmaci pa g amoram kupati zimi...miruje dok ga kupamo, uzivao je u vodi, ali da ostane dok se osusi-nema teorije

a bio je lijep...i setali smo, samo sto prema ljudima nije bio naklonjen kad je bio sa mojim tatom, ali mene je slusao, ocito sam ja bila njegova alfa ;)
i nakon 3 godine mi jednako nedostaje, dusha moja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Katja » 20 Nov 2013, 09:44

Dalia wrote:Mene nerviraju ovi 'opasni likovi' što svoju opasnost pored ostalog dokazuju i vodanjem nekog mnogo zajebanog pit bula, i obavezno mu skrešu rep. :grana
Onda tim likovima dosadi pas pa ga u šetnju vodi njihova cura koja nema 50 kila zajedno s krevetom i kad bi taj mnogo zajebani pit bul, doga ili rotvajler odlučio skočiti na slučajnog prolaznika, djevojka bi ga zaustavila malo sutra.

Zabraniti opasne vrste pasa kao što su učinili u Danskoj ili gdje već...

Što se tiče pekinezera, pudlica, čivavica i sličnog... nek se ljudi vesele. :ooo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Sheval » 20 Nov 2013, 18:47

Katja wrote:
Onda tim likovima dosadi pas pa ga u šetnju vodi njihova cura koja nema 50 kila zajedno s krevetom i kad bi taj mnogo zajebani pit bul, doga ili rotvajler odlučio skočiti na slučajnog prolaznika, djevojka bi ga zaustavila malo sutra.

Zabraniti opasne vrste pasa kao što su učinili u Danskoj ili gdje već...

Što se tiče pekinezera, pudlica, čivavica i sličnog... nek se ljudi vesele. :ooo
Što se tiče repa,to nije nikakav problem ni bauk za psa.Nedugo nakon što se okoti zaveže mu se gumica između 3. i 4.(ili 4. i 5. :hm ) pršljena rep otpadne.Psu rep nije toliko bitan dio tijela kao što su uši npr.
Naročito je poželjno da se pas bude kratkorepi :D ako je u stanu ili blizu neke staklarije jer u trenucima dragosti i euforije,obara sve.Nisu sve vrste predviđene sa skraćenje repa tako da nema njemačkog ovčara bez repa ili tornjaka npr.
A što se tiče ovih navedenih(pudlica,čivavica...)to su prave snobovske vrste i nisu nimalo bezazleni kao što ljudi misle.Naprotiv,znaju biti itekako dosadni,agresivni i ljubomorni.I osjetno više laju od velikih pasa,gotovo uvijek nepotrebno.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by laganini » 04 Apr 2015, 09:44

laganini wrote:..evo ne mogu nešto svatit..volim ja životinje...krava mi da mliko..koza isto..kad zakoljemo svinju tri dana se ne triznimo...pas me pozdravi kad se vratim s neke fešte,ja uvik pitam ženu jel žedan..ima kućicu lipo je svezan znaš kako je dica su okolo oštar je pa da nekog ne prigrize(a nisam ga cjepio jebiga 150 kuna)..zašto ovoliki uvod iz ovog je vidljivo da sam ljubitelj beštija ali brate ide mina živce ovo pomodartvo di svak voda neku beštiju..i to u šetnju..ej..čak i psi mu šetaju po kužini..moje je mišljenje je da je to čisto pomodarstvo..ili da budem slobodniji radi se o snobovima..
...evo ševa me podsjetio...u međuvrimenu nemam psa teško breme mi je bio...poklonio ga...mislim da bi temu s medom mogli ukomponirat u ovu...očekujem otvaranje fesa i lajkanje za medu pa navalite .. :hihi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Sheval » 04 Apr 2015, 09:48

Maltene,tu sam vec pisao isto kao i tamo,kod Mede.To je to.Pas je ogromna odgovornost i zahtijeva punu paznju.Ako nisi spreman na to,ne treba ti.Narocito u gradu.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by laganini » 04 Apr 2015, 09:51

....ma kod mene hrpa napušteni beštija...izbace ga ljudi iz auta i odmagle...bude im in imat ljubimca nesvjesni težine održavanja.. :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2015, 10:30

Nemam psa. Velika je to obaveza, ako ću htjeti (a hoću) da on bude zadovoljan sa mnom kao sa svojim gazdom. Vjerovatno bih ga mazio i tetošio, hranio i branio od svakoga, a to danas iziskuje vrijeme, pa i strpljenje. Ne bih da drugi kažu, da moj pas živi psećim životom :D.
Osim toga, čini mi se i da se pseći standard polako podiže na neki veći nivo. Neće ni oni više da žive skromno i traže više i bolje uvjete života.
online

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by Sheval » 04 Apr 2015, 10:59

Ma ne,psi su ostali psi.Moj ne voli setnju po gradu ni paradiranje...lanac mu smeta.Zato ga strpam u auto i u brdo.Tu je svoj na svom...tu se izmori do maksimuma.Ne podnosi odjecu ni psecu hranu iako mu povremeno dajem.Obozava sarmu,mandarine,janjetinu,sipke,jaja,
...sve sto ljudi jedu.Osim hrenovaka i lignji onih gumenih,Ledovih.To nece...a brate i zna sta ne valja.Draza mu je kifla od psece konzerve.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by storm » 04 Apr 2015, 11:28

Isti sam tvoj pas :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
SaraSara
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5064
Joined: 30 Dec 2014, 18:24
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by SaraSara » 04 Apr 2015, 13:46

imam psa i ne pada imi na um da ga setam po gradu...doduse on bi mene vodao ;)
klasicni pas.....jede sve zivo..najvise voli slatko i meso naravno....
a da ga oblacim u nesto...boze sacuvaj...on je divan ovakav kakav je..
Ne brini se za ono sto nije doslo i ne zalosti se za ono sto je bilo, jer drugacije nije moglo biti.

User avatar
sann
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 20989
Joined: 15 Nov 2010, 20:02
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Snobovi koji šetkaju beštije..

Post by sann » 05 Apr 2015, 13:33

Dva imam,Laki i Bela...toliko su nemirni,da nema sanse da ih drzim na lancu,jer cijeli komsiluk zna da su svezani :oo slobodni su u dvoristu,a jedino postar ostaje iza kapije,jer kaze,da nema hrabrosti uci,jer ga mrze" :plavi u setnju,idem,ali su slobodni,i trce pored mene,slusaju jer su nauceni,da se vrate dok ih zovem.Samo kad moram vodim ih na uzici,a to su rijetki momenti..uzivaju kada su van kapije,ali se nije desilo nikad da odu dalje od 50 metara od kuce...psu treba samo pokazati kako,i on ce te pratiti vjerno! :srce :)
Snobovi,pa i oni imaju srce za njih,i bolje da se brinu o njima,nego da lutaju po ulicama,gladni,i bjesni...
Pametne žene ne savjetuju muskarce.One mu suptilno i nježno,ženski neprimjetno,nametnu ono sto žele.I OSTAVE GA U ZABLUDI DA JE ON ODLUČIO.

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests