Snobovi koji šetkaju beštije..

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11848
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2933 times
Been thanked: 2600 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Naseef Mushroom » 04 Oct 2021, 23:26

Nažalost to nije bio jedini slučaj danas
Večernji horor u Sarajevu: Dva psa izgrizla ženu, prevezena na KCUS,

No, ovo nije jedini slučaj napada pasa. Naime, danas u poslijepodnevnim satima u Ilijašu pas je napao dvoje djece.


- U 16.40 sati u Ilijašu pas lutalica napao je dvoje djece. Jedno dijete ima lakše povrede, a drugo se još uvijek nalazi u KUM-u gdje mu se prati zdravstveno stanje - kazao je dežurni operativni u MUP-u KS.



Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
amidza idriz
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1851
Joined: 20 Mar 2019, 00:53
Location: komuna
Has thanked: 429 times
Been thanked: 279 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by amidza idriz » 04 Oct 2021, 23:27

To je problem grada i snose sve odgovornosti.
#Jaki ljudi ne spustaju druge dole, oni ih podizu.#

User avatar
Anestzijaaa
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Posts: 4275
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2563 times
Been thanked: 1920 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Anestzijaaa » 04 Oct 2021, 23:29

Lijepe macke 😎
Zbogom hrabri lavovi,vase sjenke i sad cuvaju nas grad.

User avatar
Anestzijaaa
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Posts: 4275
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2563 times
Been thanked: 1920 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Anestzijaaa » 04 Oct 2021, 23:30

Rodica ima nakog mopsa ja mislio Osman rodjak isti u faci.
Zbogom hrabri lavovi,vase sjenke i sad cuvaju nas grad.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80649
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7226 times
Been thanked: 11704 times
Status: Online

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by spacebound » 05 Oct 2021, 05:28

Zizi505 wrote: 04 Oct 2021, 21:32 Ja bih uvela u zakon da vlasnici kućnih ljubimaca svake godine plaćaju neku vrstu registracije za njih, kao što plaćamo za automobile, te da prođu obavezne preglede nešto kao ponašajnog stanja psa i psihičkog stanja vlasnika.
Također bih uvela da se ne može posjedovati kućni ljubimac bez položene obuke kako se brinuti o njemu.

Kada vidim kako većina vlasnika ima slabu kontrolu nad svojim psima, više me je strah tih pasa nego lutalica.
Draga zizi, sve to odlicno zvuci, ali ovi nasi nesposobnjakovici nisu u stanju setat gradom i kaznjavati one koji pse bez brnjice vode, a kamo li sta vise :grana
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by The 51st State » 05 Oct 2021, 07:44

Psi nisu urbane zivotinje. Tacka.

User avatar
MorningStar
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6188
Joined: 08 Nov 2020, 21:29
Mood:
Has thanked: 890 times
Been thanked: 1334 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by MorningStar » 05 Oct 2021, 08:42

Sve je do vlasnika cuka .. :kafa , naravno osim kada su u pitanju lutalice - al oni oz av bu mu mjau zgrnuse pare i hop nista.

U svakom slucaju i najagresivnije cuke su bolje od drugih zivotinja koje nerijetko lutaju po gradovima :ooo

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 14:59

The 51st State wrote: 05 Oct 2021, 07:44 Psi nisu urbane zivotinje. Tacka.
Amin Alalh te nagradio.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 14:59

Zizi505 wrote: 04 Oct 2021, 21:32 Ja bih uvela u zakon da vlasnici kućnih ljubimaca svake godine plaćaju neku vrstu registracije za njih, kao što plaćamo za automobile, te da prođu obavezne preglede nešto kao ponašajnog stanja psa i psihičkog stanja vlasnika.
Također bih uvela da se ne može posjedovati kućni ljubimac bez položene obuke kako se brinuti o njemu.

Kada vidim kako većina vlasnika ima slabu kontrolu nad svojim psima, više me je strah tih pasa nego lutalica.
Pa to i jest neka vrsta luksuza :cudi
Ovo dobro za punjenje budžeta :DD
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 15:01

amidza idriz wrote: 04 Oct 2021, 23:25 Svako po malo pa cak i strane donacije.
Zasto bi ja placao azil za pse kad me psi ne zanimaju?


Bil ti placao nesto sto nema veze sa tobom.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22657
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13028 times
Been thanked: 12683 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Dori » 05 Oct 2021, 15:08

MUP KS / Uhapšena vlasnica rotvajlera koji su jučer izgrizli ženu u Sarajevu

Žena koja je vlasnica dva rotvajlera, koja su jučer u Sarajevu izgrizla drugu ženu, uhapšena je sinoć, saopćeno je iz MUP-a KS.
"Policijski službenici Druge PU lišili su slobode lice T.P.L., rođena 1967.godine u Sarajevu, gdje je i nastanjena, zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo Nesavjesno čuvanje pasa i drugih opasnih životinja. O pomenutom je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo", saopćeno je iz MUP-a.

"Lice lišeno slobode je predato u prostorije Jedinice za osiguranje objekata i zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju pomenutog krivičnog djela", dodaje se.
Inače, žrtva ovog događaja prošla je sa lakšim tjelesnim povredama. Na Klinici za ortopediju i traumatologiju je zadržana na daljem liječenju, saopćeno je.
Podsjetimo, incident se dogodio u samom centru Sarajeva, u ulici Kulovića.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 15:12

Dori wrote: 05 Oct 2021, 15:08 MUP KS / Uhapšena vlasnica rotvajlera koji su jučer izgrizli ženu u Sarajevu

Žena koja je vlasnica dva rotvajlera, koja su jučer u Sarajevu izgrizla drugu ženu, uhapšena je sinoć, saopćeno je iz MUP-a KS.
"Policijski službenici Druge PU lišili su slobode lice T.P.L., rođena 1967.godine u Sarajevu, gdje je i nastanjena, zbog postojanja osnova sumnje da je počinila krivično djelo Nesavjesno čuvanje pasa i drugih opasnih životinja. O pomenutom je obaviješten dežurni tužilac Kantonalnog tužilaštva Kantona Sarajevo, a uviđaj su obavili policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo", saopćeno je iz MUP-a.

"Lice lišeno slobode je predato u prostorije Jedinice za osiguranje objekata i zadržavanje osoba lišenih slobode MUP-a Kantona Sarajevo. Policijski službenici nastavljaju rad na dokumentovanju pomenutog krivičnog djela", dodaje se.
Inače, žrtva ovog događaja prošla je sa lakšim tjelesnim povredama. Na Klinici za ortopediju i traumatologiju je zadržana na daljem liječenju, saopćeno je.
Podsjetimo, incident se dogodio u samom centru Sarajeva, u ulici Kulovića.
A da je nekog sikiricom ovako izmasakrirala dobila bi 3 do 5 godina zbog pokusaja ubistva i ovo bi tretirao kao pokusaj ubistva.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 15:13

"Policajac koji je osiguravao mjesto upotrijebio je službeni pištolj i ubio psa lutalicu da spriječi novi napad", kazali su iz MUP-a KS.
Allah ga nagradio
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22657
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13028 times
Been thanked: 12683 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Dori » 05 Oct 2021, 15:14

Sto mene nervira kod ovakvih vijesti, je nedostatak informacija. Od kud psi tu? Gdje tad bila vlasnica? Sta se tacno desilo...
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

The 51st State
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8476
Joined: 24 Feb 2021, 13:14
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1008 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by The 51st State » 05 Oct 2021, 15:18

Mutevelija wrote: 05 Oct 2021, 15:13 "Policajac koji je osiguravao mjesto upotrijebio je službeni pištolj i ubio psa lutalicu da spriječi novi napad", kazali su iz MUP-a KS.
Allah ga nagradio
Jeli krenula kmeka dog trastovaca, sto drot nije proso obuku za ponasanje sa psima?

Posto je opste poznato da psi ljubimci oponasaju vlasnika, drzanje istih u ovakom drustvu punog isfrustriranog i traumatizovanog svijeta je prakticno kostantna tempirana bomba kao ovaj slucaj juce sto se desio. Prosto previse kretena sa cukama u odnosu na normalne, edukovane i pitome vlasnike pasa, a ni sa njima opet nemas 100posto garancije kod pojedinih pasmina.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 15:28

The 51st State wrote: 05 Oct 2021, 15:18
Mutevelija wrote: 05 Oct 2021, 15:13 "Policajac koji je osiguravao mjesto upotrijebio je službeni pištolj i ubio psa lutalicu da spriječi novi napad", kazali su iz MUP-a KS.
Allah ga nagradio
Jeli krenula kmeka dog trastovaca, sto drot nije proso obuku za ponasanje sa psima?

Posto je opste poznato da psi ljubimci oponasaju vlasnika, drzanje istih u ovakom drustvu punog isfrustriranog i traumatizovanog svijeta je prakticno kostantna tempirana bomba kao ovaj slucaj juce sto se desio. Prosto previse kretena sa cukama u odnosu na normalne, edukovane i pitome vlasnike pasa, a ni sa njima opet nemas 100posto garancije kod pojedinih pasmina.
Sevap dobio.
Ja bi ubio da sam imao pistolj one sto mi lete sa biciklom.
Pa bolje da ga ubijem nego da se plasim hocel me ujest I da li cu dobiti bjesnilo, psi su I kao misevi samo miseve slabo ko drzi kao ljubimce, vecina pasa su stetocine.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Mutevelija » 05 Oct 2021, 15:29

I sad ce neko rec ee jadne cuke hajmo im azil.
Eto moze I azil ali od kazni onih ljudi koji zanemare pse.

Sto da ja placam nesto cim sw ne bavim
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43002
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Masamune » 05 Oct 2021, 16:42

Zizi505 wrote: 04 Oct 2021, 21:32 Ja bih uvela u zakon da vlasnici kućnih ljubimaca svake godine plaćaju neku vrstu registracije za njih, kao što plaćamo za automobile, te da prođu obavezne preglede nešto kao ponašajnog stanja psa i psihičkog stanja vlasnika.
Također bih uvela da se ne može posjedovati kućni ljubimac bez položene obuke kako se brinuti o njemu.

Kada vidim kako većina vlasnika ima slabu kontrolu nad svojim psima, više me je strah tih pasa nego lutalica.
Treba i za mačke. Ima i njih budalastih i opasnih. Jednom mi je mačak avlijaner (živi u kući, ali ga puste van) u mahali od roditelja skočio za vrat, ogrebao i ujeo. Pravio je i drugima slične probleme. Iako su manje učestali napadi mačaka na ljude one to također rade pogotovo kad je sezona parenja, a i teritorijalne su kao i psi. Kad se napad desi ljudi to uglavnom okrenu na smijeh i cirkus umjesto da shvate ozbiljno jer ujed može stvoriti velike probleme ako dođe do infekcije.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43002
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14201 times
Been thanked: 12774 times
Status: Online

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Masamune » 05 Oct 2021, 16:43

Da ne govorim o drugim kućnim ljubimcima poput tarantula, zmija itd.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22657
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13028 times
Been thanked: 12683 times
Status: Offline

Re: Uznemirujuće / Dobermani brutalno izgrizli ženu u centru Sarajeva, spasio je prolaznik

Post by Dori » 05 Oct 2021, 16:48

MarlboroGold wrote: 05 Oct 2021, 16:43 Da ne govorim o drugim kućnim ljubimcima poput tarantula, zmija itd.
Image


Samnom radi jedna profesorica….Ima zmiju kod kuće i nosi sociva u ocima neka zmijska. Zamisli studente kad je prvi put sretnu :lud
Mene prepala pravo :D. Sad smo raja….
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 73 guests